Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sirds vs Prāts

 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
Sveikas meitenes šai ziemīgajā vakarā :)

Mācos 12 klasē un mani nomoka dilemma par turpmākajām studijām :S
Katru dienu mokos ar neziņu
Esmu izlēmusi studijas turpināt kā Biologs un ir izvēles iespēja starp DU un LU
Mājām divreiz tuvāk ir Daugavpils, bet līdz Rīgai 4 stundas
Garīgi esmu nomocījusies gribas ielīst kādā alā un gulēt, lai neviens netraucē. Nav spēka uz skolo iet mācīties, vienmēr nāk miegs, raudāt gribas bet skola jāpabeidz un eksāmeni kaut kā jānokārto. Tā man pa dzīvi iet, svarīgākais ir uzstādīt mērķi, bet tāda nav. Skaidra augstskolas izvēle dotu ļoti daudz.
Jāizdara izvēle uz kuru universitāti braukt mācīties
Prāts saka lai uz LU, viņiem lielāka pieredze, plašāka fakultāte, šķiet ka arī prestižāka
Sirds saka lai uz DU, Daugavpilī ir daudz krievu bet vāji pārzinu to valodu, bet tas mani neuztrauc. Liekas ka tur būs mierīgāk, biežāk pie ģimenes atbraukšu. Rīga īsti nevilina ja nu vienīgi shopings.

palīdzat meitenes varbūt kāda mācās šajos virzienos vairāk par DU gribētos zināt

Jūtos pārgurusi vairāk kā ēst un skatīties seriālus nespēju, ģimene arī saka ka izvēle jāizdara man.
09.02.2013 20:02 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
jau redzu neieliktus punktus un komatus, piedodiet :(
09.02.2013 20:03 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
No kā Tu esi pārgurusi?
09.02.2013 20:03 |
 
Reitings 56
Reģ: 24.01.2013
Es ieteiktu doties studēt uz DU.
Savā laikā pati aizgāju uz Rīgu studēt, bet pēc kāda laika atgriezos un iestājos augstskolā tuvāk mājām.. izmaksas lētākas, iespēja tikt budžetā, biežāk ģimeni satikt var utt..
Un Daugavpilī nav nemaz tik traki, draudzene ir studējusi un apmierināta ;)
09.02.2013 20:07 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Izlasot diskusijas nosaukumu un sākot lasīt domāju ,ka izvēle būs starp augstskolu vai puisi. :D

Pati man liekas atbildēji uz savu jautājumu-
vāji pārzinu to valodu, bet tas mani neuztrauc. Liekas ka tur būs mierīgāk, biežāk pie ģimenes atbraukšu. Rīga īsti nevilina
... Jūtos pārgurusi
09.02.2013 20:09 |
 
Reitings 692
Reģ: 02.12.2012
Uj , man ir bijis līdzīgi, ka tāds posms, liekas, ka tu esi vienā vietā iegrimusi un nekur nekusties, nekas nenotiek... tas arī bija izlaiduma klasē un uz manis nospēlēja došanās mācīties citur! vairs nav tik vienmuļi. Tu neredzi dien dienā vienas un tās pašas ēkas, sejas, apkārtni visu laiku, nav gluži tā, ka tu katru dienu redzi ko citu, bet daudzveidība plašāka. Vieta, kurā es mācos, ir pielīdzināma iepriekšējai, ritms līdzīgs, maza pilsētiņa, savā ziņā arī tāda mājīga, bet tas ir savādāk, jo vēl joprojām es nepazīstu un nezinu visas šīs pilsētas sejas, kā tas ir manā dzimtajā vietā. Man ļoti nepatīk braukāšana turp-atpakaļ, jo liekas, ka brīvdienas pa īsu un tu neko nepaspēj jēdzīgi izdarīt, bet ... nerodas tas pieradums! tu nepaspēj atkal iejusties mājās līdz galam, kad atkal jāuzsāk ceļš uz otrām mājām :) šis viss pielīdzināms "divi mīnusi reizēm ir pluss"! JĀ, es esmu cilvēks, kuram patīk plašumi un gribās izvērsties, bet pat tad, kad to daru, es daru lēni, jo tā ir interesantāk. Pēc šiem gadiem, kad beigšu šo iestādi, kur šobrīd mācos, man noteikti būs apnikusi arī tā vieta, bet tad es mācības turpināšu un 90 % , ka atkal citā pilsētā - daudz lielākā! :) Un atkal es būšu iemesta jaunā vidē, un viss sāksies no gala, būs līdzīgas izjūtas, kā tagad. Es alkstu pārmaiņas, bet tās man nevajag bieži, ik pēc pāris gadiem, kaut vai uz brīdi. Nevaru iedomāties, ka pēc šī visa es tomēr atgriezīšos šeit, dzimtajā pilsētiņā. Domāju, ka tā tāda ieskriešana pēc māju sajūtām man arī tagad paliks visu laiku, bet, laikam man pietiek, jo pa visiem šiem gadiem, kad mācījos tepat, man ir bijis gana šīs pilsētas , šo cilvēku un visa, kas te notiek :)
Ja Tu uzskati, ka Tev varētu būt līdzīgi, dodies uz Rīgu ;) ne miņas nebūs no šīm sajūtām, iespējams , tev vajag izrauties no mājām, no visa šī :) Jā, būs skumjas aizbraukšanas no pilsētas un ik reizi, kad brauksi atpakaļ, būs neviltots prieks, bet tās emocijas dzīvi padara krāsaināku un interesantāku :) Veiksmi izvēlē! (l)
09.02.2013 20:14 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Es brauktu uz Rīgu, gribētu pamēģināt, ko jaunu, bet visiem jau nepatīk dzīvot galvaspilsētā, saprotu.
09.02.2013 20:16 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
Jessica, laikam no rutīnas, gribas izdarīt kaut ko traku :d pazust uz kādu gadu :D
09.02.2013 20:17 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Ja jau tu veelies aizbraukt kaut kur, tad kaapeec peec vidusskolas veelies turpinaat maaciibas tik tuvu maajaam ieksh DU? Pati saki, ka LU ir taalaak - taas vismaz buus kaut kaadas paarmainjas. Bez tam, nezinu, protams, cik tuvas tev attieciibas ar gjimeni, bet, manupraat, tev tikai tagad liekas "oo, cik forshi, tuvaak maajaam, vareeshu braukt ciemos". Noteikti 1. kursa 2. semestrii tu aizvien mazaak gribeesi ciemoties, jo iipashi, ja pashai buus draugs (ja taads veel nav), ja buus daudz darbu, citas nodarbiibas aarpus augstskolas utt. Taa kaa es tavaa vietaa staatos LU.

Bet ja gribi aizbraukt uz gadu - to jau arii var iistenot un iestaaties augstskolaa veelaak.
09.02.2013 20:27 |
 
Reitings 199
Reģ: 29.10.2012
Nav pārāk plaša izvēle? Nu vismaz izvirzi kādas studijas interesē un tad lemj par labu LU vai DU, nevis tikai skolas vārdam - neņemot vērā studiju virzienu.
Neņem tagad pie sirds šo izvēli, bet gatavojies eksāmeniem un pēc tiem iesniedz dokumentus abās skolās un pēc rezultātiem arī izdomāsi, kura tad būs tā īstā vieta :)
09.02.2013 20:34 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
signup, meitene tachu izleema jau par labu biologiem.
09.02.2013 20:37 |
 
Reitings 199
Reģ: 29.10.2012
Ui, nepamanīju nemaz.
Nu otra lieta, kas ietekmēs izvēli ir jau arī budžets. Nezinu kā DU, bet LU biologos ir vairāk jāpacīnās, lai tiktu budžetā. Es uzskatu, ka ja neesi pārliecināta.. tad nav ko skriet priekšā laikam. Atstāj šo izvēli pēc eksāmeniem, kad domas būs skaidrākas :)
09.02.2013 20:45 |
 
Reitings 821
Reģ: 23.04.2011
Lieliski zinu to sajūtu, kad, pēc smagas nedēļas, gribas mājās, bet netieku, jo ir jāmēro ļoti tāls ceļš. Nemācos Latvijā, tāpēc man tā. 4h autobusā...ir laiciņš, jā, bet domāju, ka nav nemaz tik traki, lai ik pa 2-3 nedēļām aizbrauktu pie vecākiem. Vēl jūtu arī to, ka pietrūkst veco, uzticamo draugu. Tomēr padomā, tie tāpat pēc vidusskolas beigšanas aizbrauks kur kurais.
09.02.2013 20:46 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
Mājās gaida mazā māsiņa, pa nedēļas vidu gribas ātrāk mājās, bet kad esmu mājās gribas atkal prom :D es jau vidusskolas laikā mājās braucu tikai brīvdienās. Vairāk laikam vēlos neatkarību nekā attālumu.
09.02.2013 20:51 |
 
Reitings 110
Reģ: 19.12.2012
Pati biju izvēles priekšā starp DU un LU. Aizgāju tomēr mācīties uz DU, jo tiku budžetā, apmaksāt studijas nevarēju, bet kredītu ņemt negribēju.
Par skolu un pasniedzējiem neko sliktu nevaru teikt, izglītoti un zinoši savā jomā, kurss mums bija mazs 30 cilvēki, bet kursabiedri ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi, problēmas ar valodu nebija, bijām gan latvieši, gan krievi, visi runājām latviski, arī lekcijas notika latviski. Vienīgi laboratorijas tādas nemodernas vēl padomju laiku, pie jaunajiem aparātiem studentus nelaida, ja nu tikai pasniedzēju uzraudzībā. Un diezgan pamaz jaunu mācību materiālu, literatūras latviešu valodā, bet jaunākās angļu valodā pieejamas tikai dažos eksemplāros.
Ārpus skolas gan bez krievu valodas neiztikt, uz ielas, veikalos, slimnīcā viss notiek krievu valodā un tevi var nesaprast vai arī izliekas, ka nesaprot.
Dzīvoju kopmītnēs, tās ir netālu no skolas, visu var mierīgi izstaigāt ar kājām, un nav jātērē nauda sabiedriskajam transportam. Tas nu tā īsumā...
09.02.2013 21:14 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Apsveicami jau ir tas, ka zini, ko tieši vēlies studēt.
Es pēc vidusskolas īsti nezināju, tāpēc gadu pēc vidusskolas nodzīvoju ārzemēs. Pa to laiku izdomāju virzienu. Svārstījos gan.
Iesniedzu papīrus biologos un mediķos. Abās vietās tiku budžetā. Tomēr izsķīros par medicīnu, jo vīzija vismaz skaidra, kas nākotnē būs tava darba vieta un pienākumi arī zināmi.
Bioloģija man bija ļoti tuva, bet nezināju, ko ar to izglītību iesākšu, kādas būs iespējas darba tirgū. Toreiz, pirms 7 gadiem, likās, nu kā es tā, nedēļas nogales pavadīšu purvos, gumijniekos, vērojot putnus :) Ar šodienas prātu ļoti gribētu to izdzīvot!

Man personīgi patīk abas pilsētas, gan Rīga, gan Daugavpils. Manas 2 bijušās klasesbiedrenes ir studējušas D-pilī, bet darbā iekārtojušās Rīgā.
Noteikti iesaku piedalīties Erasmus, neatkarīgi no izvēlētās augstskolas.
Studējot dzīvoju tikai 100 km no Rīgas, bet vienalga, tā braukāšana nogurdina.
Sniegt dokumentus jau vari mēģināt abās augstskolās.
Cik zinu, D-pilī noīrēt dzīvoklī var 5x lētāk kā Rīgā, ja nu pavisam negribas dzīvot kojās.
Papēti, ja ir iespējas, kāds ir darba piedāvājums...
09.02.2013 21:36 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Solvita, man bija tieshi táda izvéle, tikai ne biologs. savu izvéli izdaríju... un nu es tev ieteiktu studét Rígá. man bija ljoti grúti péc tam studét magistratúru rígá... un sapratu, ka nedaudz atskjiras arí kopumá viss studiju process... LU tomér ir LU, nedaudz prestizhák, un kad iesi strádát, LU izglítíbu vértés augsták
09.02.2013 21:36 |
 
Reitings 6
Reģ: 09.02.2013
Šobrīd mācos LU biologos 1. kursā. Tiešām iesaku izvēlēties tieši LU! Un meitene, kas teica, ka budžetā tikt ir grūti, ļoti maldās, jo šeit ir 60 budžeta vietas un tas nav maz. Kopā gada sākumā tika uzņemti ~80 cilvēki un, protams, var tikt uzņemti vairāk. Aprīkojums laboratorijās ir perfekts, šeit viss ir modernizēts un ļoti ērti izmantojams. Pasniedzēji saprotoši, spēj uzklausīt, mācību priekšmeti interesanti un ļoti dažādi.
LU biologiem ir savas tradīcijas, ļoti DAUDZ interesantu pasākumu kopā ne tikai ar kursu, bet ar visiem LU biofak studentiem. Šeit cits citu vairāk vai mazāk pazīst. Mūsu sauklis ir "Mūsu ir maz, bet mēs esam lieli!" Un tā arī ir. Tā kā mēs esam tik maz, salīdzinājumā ar citām LU fakultātēm, mēs esam draudzīgāki. :)
Vienīgā problēma ir tas, ka kojas nav tuvu, jābrauc ar sabiedrisko transportu, bet tas nekas. Kad paliks siltāks, noteikti iešu no fakultātes ar kājām, lai nebūtu tā, ka visu dienu sēžot. :D
09.02.2013 22:27 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
Laikam sāku sliekties par labu Rīgai, varbūt nav nemaz tik slikti. otra māsa tur mācības šogad pabeigs biežāk satikšu, bet pie zināšanām nopietni jāpiestrādā šādā gadījumā, nezinu kā šogad ar tiem procentiem būs. Dod plusu ja tu plusā esi pabeigusi sporta skolu, vai tas neko nemaina?
09.02.2013 23:04 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Iesaku Tev labāk nevis gausties, ka esi nogurusi (no rutīnas, nevis pārslodzes), bet gan saraut mācības, lai varētu tikt budžetā. Vēl 3 mēneši laiks ir. Lai veicas! :)
09.02.2013 23:10 |
 
Reitings 6
Reģ: 09.02.2013
Sports neko neitekmē, jo šeit nav sporta stundu. (Bet var pieteikties viskaut kur sportot: volejbolā, vieglatlētikā, baketbolā utt. utjp.)
Par labām sekmēm var dabūt arī tikpat labu stipendiju. :)
Visu ietekmē tikai CE rezultāti, neskaitot angļu valodu, + ķīmijas atzīme.
09.02.2013 23:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits