Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izvēles priekšā.

 
Reitings 44
Reģ: 06.02.2013
Sveikas,dārgās foruma apmeklētājas! Jau kādu laiciņu mani nomāc problēma, ar kuru pati diemžēl netieku galā. Vajadzīgs Jūsu viedoklis un varbūt pat padoms. Esmu 12. klases skolniece, eksāmeni un skolas absolvēšana nav aiz kalniem. Mācos labi, bet ar to nepietiek, lai augstskolā pretendētu uz budžeta vietām. Esmu radoša persona, patīk kultūra, mūzika, teātris un tā vēl te varētu uzskaitīt. Bet reālā situācija neļauj apmaksāt studijas,nenāku no pārticīgas ģimenes,šobrīd paši velkam galus kopā. Ņemt kredītu? Bet vai pēcāk spēšu atmaksāt? Vai maz kultūras cilvēks Latvijā spēj ko nopelnīt? Vai varbūt doties svešotnē,sapelnīt naudu un tad stāties augstskolā? Varbūt studēt ārzemēs? Lūdzu padomus..
06.02.2013 22:03 |
 
Reitings 865
Reģ: 13.08.2012
kredītus neņem, no sirds neiesaku
ar kultūru latvijā nopelnīt nevar, ja nu vienīgi tu esi neaizvietojami talantīga vai tevi iekārto paziņas.
un tici man, neesi vienīgā, kas ir tādās pārdomās.
vislabakais padoms - neklausies nevienā, ko tev kāds saka, tā ir tava dzīve un tavas izvēles. :)
06.02.2013 22:08 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Ja būsi labs speciālists savā nozarē un sitīsies uz augšu nevis stāvēsi dīkstāvē,tad nopelnīsi un spēsi atmaksāt studiju kretīdu.
Ja dosies prom,lai sapelnītu,ne vienmēr tāda veida plāns var izdoties.
Lai studētu ārvalstīs ir jābūt pamata kapitālam,jo paiet laigs kamēr atradīsi darbu uz pus slodzi,lai sevi kaut kā uzturētu. Turklāt, ja studēsi ne angliski/vāciski(vienkārši vados uz to,ka šīs 2 valodas mācās skolā un krievijā,lai studētu ir grūtāk tikt nekā ES)runājošā zemē,bet gan skandināvijā vai jebkur citur(nav runa par mācībām angļu valodā,piemēram),tomēr būs jāzin attiecīgās valsts valoda,lai tiktu pie ienākumiem.
06.02.2013 22:11 |
 
Reitings 3995
Reģ: 11.07.2009
Es brauktu mācīties uz ārzemēm, noteikti nepaliktu te. Diezgan žēlīgi te, pat ar augstāko izglītību daudz bezdarbnieku, it īpaši, ja nav kontakti. Smagi. Pati šodien ppaildināju bezdarbnieku rindas. Šodien biju LU, gaidīju konsultāciju un skatījos un jaunajiem studentiem, potenciālie bezdarbnieki, it īpaši manis izvēlētajā profesijā. Tieši šodien domāju, ka ja būtu spējusi paredzēt situāciju, tad nekad nebūtu palikusi te, Latvijā. Tagad prom braukt negribas, jo redzu sevi tikai darot melno darbu ārzemēs, jo mūsu diplomi viņiem pie pakaļas esot. Nožēloju, ka pēc vidusskolas paliku LV, bet nu jau vairs neko.
06.02.2013 22:14 |
 
Reitings 212
Reģ: 29.01.2009
Ja esi no daudzbērnu ģimenes un ne no tās pašas turīgākās + Tev ir labas sekmes, ārpusskolas aktivitātes, mēģini pieteikties Vītolu fondam, Ceļamaize.
06.02.2013 22:23 |
 
Reitings 44
Reģ: 06.02.2013
Nu ir tā, ka kultūra ir mana sirdslieta,tā ir vienīgā no lietām,kurā esmu patiešām iekšā. Bet biedē tas, ka latvieši nespējot izsisties savā valstī,bija man paziņa,izcili talantīgs puisis. Aizgāja uz LKA, dabūja diplomu un tagad ar savu aktiermākslu Vācijā vecām tantēm pamerus maina,jo darba nav un ārzemēs nevajag ar tādu papīru. Kā riebjas,riebjas viss...
06.02.2013 22:38 |
 
Reitings 770
Reģ: 29.01.2009
Arī man ir tāda pati situācija. Budžetā netieku, bet apzinos, ka man ir jāmācās. Tagad man ir divas iespējas: 1. vēl ir iespējams likt testus, lai pretendētu uz ārzemju austskolām, kur ir bezmaksas izglītība. 2. Ja tas neizdosies, tad studēšu tālmācības ceļā, bet pati būšu vai nu anglijā, kur strādāšu, lai samaksātu par studijām.
06.02.2013 22:44 |
 
Reitings 44
Reģ: 06.02.2013
Dille man arī par tām ārzemēm ienācis prātā,jo mūsdienās valda nauda,vismaz ja to sapelnītu gana par studijām,būtu sirdsmiers. Tad pat,kas zin,varbūt palieku tajās pašās ārzemēs. Bet otrs jautājums,uz kuru debess pusi doties,kur strādāt? Es laikam tiešām sajukšu prātā.
06.02.2013 22:48 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
párliecináta, ka netiksi budzetá?

ja aizbrauksi uz árzemém pelnít naudu izglítíbai - visdrízák aizmirsísi dríz vien, ka gribéji mácíties LV

tad labák njemt kredítu...varbút péc gada tiksi budzetá... es njému studéjoshá kredítu, kad parádíjás nauda, uzreiz nomaksáju..

bet ja tev ir labi ar anglju valodu, es tavá vietá brauktu studét uz árzemém
06.02.2013 22:49 |
 
Reitings 770
Reģ: 29.01.2009
es viennozīmīgi uzskatu, ja iet studēt, tad tas ir jādara uzreiz pēc vidusskolas beigšanas. Ja izlaidīs gadu, tad ir jābūt apņēmībai, lai ietu atpakaļ uz skolu. Bet nu situācijas jau ir dažādas. Noteikti ieteiktu angliju, jo nebūs problēmu mācību ziņā un arī varēsi atrast darbu. Manā situācijā ir plāni doties uz valsti, kurā ir sava valoda, bet studijas ir angļu valodā. Līdz ar to arī darbu būs nedaudz grūtāk atrast, toties studijas ir bezmaksas ;)
06.02.2013 22:54 |
 
Reitings 44
Reģ: 06.02.2013
Angļu valoda laba,tik neciešu, ka apkārtējie šausminas, cik ārzemēs slikti,kā tur izkalpina. Laikam tiešām,neņemšu galvā un darīšu kā sirds liek.
06.02.2013 22:55 |
 
Reitings 770
Reģ: 29.01.2009
Ja tiešām apdomā par labu ārzemēm, tad februāris ir pēdējais laiks, lai kārtotu angļu valodas testu + vēl citu dokumentu formēšana aģentūrām, kas ar to nodarbojas ;)
06.02.2013 22:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!