Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

VID - EDS

 
Reitings 112
Reģ: 10.09.2011
Sveikas.

Kāda var lūdzu paskaidrot, kā EDS var iesniegt nodokļu un informatīvās deklarācijas, izmantojot VID Elektronisko deklarēšanas sistēmu?
03.02.2013 14:08 |
 
Reitings 352
Reģ: 10.10.2009
Vid mājas lapā taču ir rakstīts. Lietotāja rokasgrāmata arī tur ir. Jāņem un jālasa.

īsumā
1)Noslēdz ar VID līgumu un iesniedz lietotāju sarakstu.
2)Saņem e-pastā identifikatoru.
3)Saglabā parakstu
4)Izveido jaunu dokumentu un aizpildi.
5)Paraksti dokumentu.
03.02.2013 14:15 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nu jā, principā marimba visu pareizi teica.

Vienīgais, noslēdzot līgumu un saņemot identifikatoru, e-paraksts man uzreiz nenāca līdzi. Laikam aizgāju uz VID pie konsultantes, viņa man paskaidroja kā un kas jāpilda, un tad arī paraksts bija atsūtīts. Es Tev ieteiktu aiziet uz konsultāciju VIDā, jo labāk 1x paskatīties un pierakstīt (tā es izdarīju), nekā 100x dzirdēt. Un to rokasgrāmatu arī lasīju, jēga nebija liela
03.02.2013 14:23 |
 
Reitings 352
Reģ: 10.10.2009
Es jau neteicu, ka e-paraksts nāk līdzi.
E-paraksts nekur nenāk līdzi.
Lietotājs katrs pats to saglabā.
Piereģistrējot jaunu lietotāju uz e-pasta adresi tiek nosūtīts tikai identifikators un sākotnējā parole.
Pirmo reizi pieslēdzoties ir jāizdomā slepenais jautājums un atbilde, jānomaina parole.
Tad ir jāsagatavo dokuments.
Izveidoto dokuemntu sarakstā pretī šīm dokumentam parādīsies parakstīšanas ikona.
Pirmo reizi nospiežot uz dokumenta parakstīšanas ikonas uz e-pastu tiek nosūtīts drošības kods, kas ir jāievada laukā. Pēc koda ievadīšanas ir jānospiež "Iegūt elektronisko parakstu" un tad tas paraksta fails katram pašam ir jāsaglabā datorā, fleškā vai vienalga kur.
Visu iespējams notestēt pieslēdzoties sistēmais un gan identifikatora, gan paroles vietā ievadot vārdu demo. Tad izvēlēties to prezentācijas visi atkārtoti pieslēgties ar demo. Un tad testēt kā izveido dokumentu, kā saglabā parakstu.


Vēl jau ir iespēja lietot nevis Vid parakstu, bet Latvijas pasta.
03.02.2013 14:33 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
marimba, chill, neesmu teikusi, ka tev nav taisnība. vnk stāstīju savu pieredzi, jo sākotnēji arī es domāju, ka paraksts nāk līdzi
03.02.2013 14:48 |
 
Reitings 352
Reģ: 10.10.2009
ha, ha chill, chill :D
Es jau nekasos, tikai sausi atstāstu.

demonstrācijas vide
https://edsdemo.vid.gov.lv/eds/pages/login.aspx
identifikators: demo
parole: demo
Lai notestētu, jāpieslēdzas sistēmai.
Kreisajā pusē izvēlnes joslā ir jāizvēlas "Jauns".
Dokumenta ievades formā ir jāizvēlas "Veidlapa".
Jāizvēlas dokumenta grupa un veids. Jānospiež "Turpināt". *(ja tiek prasīta versija, jāizvēlas versija)
Jāaizpilda dokuments, jānospiež "Pārbaudīt un saglabāt".
Pēc dokumenta saglabāšanas atvērsies dokumentu saraksts.
Pretī izveidotajam dokumentam jāspiež darbbībās uz sarkanās lentītes ar nosaukumu "Parakstīt dokumentu".
Jāievada drošības kods. Kānospiež "Iegūt elektronisko parakstu".
Tikai pēc faila saglabāšanas drīkst nospiest "Jā", ka paraksta failu izdevās veiksmīgi saglabāt.
Saglabā failu, nospiež "Jā".
Atzīmē vai dokuments ir pirmreizējs vai precizējums.
Browse pievieno saglabāto paraksta failu.
Nospiež "Parakstīt" uz seko līdzi kā mainās dokuemntas statuss un vai uz e-pastu neatnāk paziņojumi, ka dokuments ir noraidīts.

Paraksta fails satur datumu, kad ir saglabāts. Tā paplašinājums ir .sig
Failu nedrīkst vērt vaļā vai mainīt nosaukumu, jo citādi tas var sabojāties un ar to nebūs iespējams parakstīt dokumentus.
Fails jāglabā, jo būs nepieciešams pie katras dokumentu parakstīšanas reizes. Arī tad, ja dokuentu parakstīs tikai vienreiz gadā.
Ja:
ir nospiests "jā", ka izdevās veiksmīgi saglabāt failu, ātrāk nekā tas reāli tika saglabāts;
paraksta fails ir pazaudēts vai sabojāts;
tad ir jāzvana uz 1898, lai to anulē un var iegūt jaunu.
03.02.2013 15:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits