Labs raksts, tulkots no angļu valodas
1. Labāk ir ēst 6 reizes dienā nekā 3 reizes dienā, jo tad vielmaiņa strādās ātrāk un zaudēt lieko svaru būs vieglāk
Šim mītam es sekoju ļoti ilgu laiku, proti, es ēdu ik pēc 2-3 stundām un domāju, ka šādā veidā mana vielmaiņa strādās ātrāk un samazināt tauku procentu būs vieglāk. Vēlāk, kad sāku iedziļināties vairāk tieši par šo tēmu uzzināju, ka svarīgākais tomēr ir cik daudz kalorijas tiek uzņemtas dienas laikā, nevis cik bieži. Izejot praksi es iemācijos, ka galvenais ir vadīties pēc intuīcijas - vajag ēst, kad jūti izsalkumu, nevis ēst tikai principa pēc! Protams neiejot galējībās, piemēram ēdot vienu reizi dienā es neieteiktu nevienam.
Bet pie reizes pieminēšu, ja mērķis ir iegūt lielāku muskuļu masu, tad šī straģēdija – ieturēt biežākas maltītes strādā ļoti labi, jo ir vieglāk uzņemt nepieciešamās kalorijas, sevišķi tiem cilvēkiem ar ātru vielmaiņu (ektomorfiem)
2. Brokastis ir svarīgākā ēdienreize un to nekad nevajadzētu izlaist, ja mērķis ir zaudēt lieko svaru
Vēlviens slavens mīts. Daudziem cilvēkiem ir vieglāk izlaist brokastis un ieturēt pirmo ēdienreizi vēlāk pa dienu un tas nav nekas slikts vai nepareizs. Viens cilvēks, kas mani ļoti apgaismoja tieši par šiem diviem pirmajiem mītiem bija Martins Berkhans no leangains.com
Te viens no viņa labākajiem rakstiem un viss smalki aprakstīts ar visiem pētijumiem: http://www.leangains.com/2010/10/top-ten…
3. Neēst pēc pulkstens 6, ja mērķis ir zaudēt lieko svaru
Velviens ļoti slavens un populārs mīts. Man joprojām īsit nav skaidrs, kas tik ļoti maģisks ir tieši ar pulkstens 6? Nav tik ļoti svarīgi, kurā laikā tiek pārtraukts ēst, svarīgi ir cik kalorijas kopumā tiek uzņemtas pa dienu.
4. Sievietēm vajadzētu lietot vieglākus svarus ar lielāku atkārtojuma skaitu
Te ir viens no iemesliem kāpēc daudzām sievietēm nav rezultātu. Ja mērķis ir iegūt stingru un tvirtu augumu, tad jālieto pēc iespējas lielākus svarus ar mazāku atkārtojuma skaitu no 8 līdz 12 reizēm. Protams, ja esi iesācējs, tad sākumā gan ieteiktu lietot vieglākus svarus ar lielāku atkrtojuma skaitu, lai vispirms apgūtu pareizu vingrinājuma izpildes tehniku, bet ar laiku jāmēģina sevi izaicināt strādāt ar lielākiem svariem un mazāk atkārtojumiem, ja vēlme ir redzēt panākumus no spēka treniņiem.
5. Vienmēr vajadzētu izstaipīties pirms treniņa
Ja tiek taisīti staipīšanas vingrinājumi pirms treniņa, tad muskuļi tiek pakļauti tikai vairāk traumām, nevis palīdz izvairīties no tām. Staipīšanās pirms treniņa var padarīt muskuļus līdz 30% vājākus un līdz ar to radot lielāku iespēju satraumēties treniņa laikā. Mans ieteikums būtu iesildīties pirms treniņa uz kāda no kardio trenažieriem un izmantot staipīšanas vingrinājumus tikai pēc treniņa.