Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Psoriāze.

 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Labs vakars, visām, kas vēl neguļ :)

Biju pie dermatologa un man konstatēja psoriāzi.
Vēl konkrēts spriedums par to nav, bet tā ir vienīgā diagnoze , ko man konstatēja.
Nodevu analīzes nepieciešamās. Tagad nedēļa jāgaida, līdz zināšu konkrētus rezultātu.

Nevaru sagaidīt- ir stress un bailes.
Tagad čekoju i-netu un lasu par šo slimību un par tās ārstēšanu. Tiešām ceru, ka man tā nav, ceru, ka nepareiza diagnoze.

Zinu, nav nekāda mirstamā kaite, nav nekas lipīgs, lai varētu citi no manis baidīties un izvairīties, ka viņiem arī nepielīt, BET , man psiholoģiski tas nomāc, jo man ir uz labi redzamām ķermeņa vietām tie izsitumi.

Jūtos mazliet nomākta par to visu.

Dāmas, vai kāda no Jums arī sirgst ar šo slimību ? Kā tiekat ar to galā? Kā Jūs ārstējat ? Vai varbūt Jums ir kāda paziņa/ draugs/ ģimenes loceklis, kuram ir šī ādas slimība ?

Gribu, lai Jūs padalieties pieredzē iz dzīves.
02.02.2013 00:52 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
paceļu.
02.02.2013 00:53 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
tiešām neviena ?
02.02.2013 01:03 |
 
Reitings 676
Reģ: 08.10.2009
izārstēt to nevar, var tikai mazināt un apārstēt...
02.02.2013 01:07 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
To es arī izlasīju.
Tu to saki no savas pieredzes vai kā ?
02.02.2013 01:08 |
 
Reitings 676
Reģ: 08.10.2009
nav man pieredzes, esmu mācījusies :)
02.02.2013 01:11 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Man ir pieredze. Man stadija bija tik traka, ka bez kapuces nevarēju cilvekos radīties, jo lielakās ādas problēmas bija galva un ap seju, ausīm. tiklīdz konstatēja diagnozi, lietoju zāles - antibiotisku smēri, lai mazinātu sakasītos pušumus galvā. Bet pats svarīgākais bija iemācīties kontrolēt to visu tā, lai neparādās izpausmes. Tas nozīmē, ka alko varu tiešām ļoti reti, tagad kad viss kārtībā. Toreiz, kad ārstēju sausmīgos pleķus nedzēru vispār un 2 mēnešus atteicos no visas neveselīgās partikas, šokolāde bija jāaizmirst tā apt kā čipsi utt. Principā milzum daudz dārzeņu ēšana palīdzēja. Sāls vannas palīdzēja, zivju eļļa un nakstsveces eļļa uzturā palīdzēja. Bet pats būtiskākais bija pārtraukt to faktoru, kas visu izsauca - emocionālās problēmas - pametu studijas jomā, kas man nebija piemērotas, pārtraucu darīt to, kas man nepatīk un vairs nedzīvoju naudas dēļ. Ļoti daudz atpūšos, guļu pusdienlaikus. Strādāju tikai 5h dienā, lai nebūtu pārslodze, regulāri nodarbojos ar sportu.
02.02.2013 01:33 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Man arī viņa ir/bija... Īsti nez... bet kā kkas, eju uz solāriju un smērējos ar krēmu un viss ok
02.02.2013 01:39 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
sunset, -ar sportu arī esmu sākusi nodarboties biežāk, no alkohola arī cenšos atteikties un dzeru ļoti reti.
Man ir arī pleķi uz sejas. Kā ar tiem tikt galā?
Nebija gūti sākumā pierast pie tās ?

CariDee - Solārijs tiešām palīdzēja?

palmira - par ko tieši esi mācījusies, ja nav noslēpums atklāt ?
02.02.2013 01:43 |
 
Reitings 110
Reģ: 15.06.2009
Manu paziņu lokā ir divejādā pieredze. Manai draudzenei arī ir, slimības uzliesmojumi ir stresa brīžos, viņa nodarbojas ar meditāciju, jogu, viss ok.
Otrs variants ir manas ģimenes loceklim, kuram nekāds baigais stress nav bijis, bet psoriāze ir diezgan trakā stadijā - rokas, galvas āda, citas ķermeņa daļas. Viņš aizbrauca uz siltajām zemēm, apdedzināja ādu, izkarsējās, bija pēc tam labi. Principā viņam strādā aizbraukt reizi gadā uz Izraēlu vai Taizemi uz 3 nedēļām. Bet viņam tiešām traki bija.
02.02.2013 02:13 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Nu man bija. Sākumā galvas āda, tad arī uz rokām. Saku pagātnes formā, jo tagad ir tā, ka lietoju labu šampūnu + pēc matu izmazgāšanas sasmērēju galvas ādā krēmu pret psoriāzi, un nekādu pazīmju nav. (Kā pamaina šampūnu vai noslinko un to krēmu nesasmērē, tā gan parādās galvas ādā tādas kā krevelītes).
Man riktīgi palīdzēja tas, ka iegāju paārstēties slimnīcā uz Briāna ielas. Tur deva speciālas smēres + bija dažas procedūras... Kādu nedēļu padzīvoju, bija palicis drusku labāk, tad izgāju ārā, un uzlabojumi turpinājās. Nu un tagad, kā jau saku, ja apzinīgi lietoju piemērotu šampūnu un smērēju ārstniecisko krēmu, tad āda pavisam smuka.
Jāsaka gan, ka tā vietā man citas problēmas - vēlāk parādījās psoriātiskais artrīts. Ar to pagaidām nesanāk tikt galā, lai gan tieši šobrīd jūtos tīri labi (iespējams, tāpēc, ka laiks paliek siltāks)
02.02.2013 08:26 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Zinu divus cilvēkus, kam bija - viens bija puisis, kam viss vienlga, zāles nelietoja/nesmērēja un izskatījās kā no šaumenes, vienkārši pretīgi, godavārds, tie izsitumi bija daudz, nopietnā stadijā, visu laiku kasījās vēl. Otra bija meitene, kura visu ievēro un viņai i nepatiksi, ka ir problēmas ar psoriāzi, tā ka galvenais klausi ārstus un lieto norādītās zāles.
02.02.2013 08:30 |
 
Reitings 2727
Reģ: 07.05.2011
Tas drosi vien no ta, ka parak daudz abortus taisat un AK lietojat.
02.02.2013 08:33 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Man, psoriāze ir atkarīga no:
- iedzitības
- stresa
- vielmaiņas problēmām.
02.02.2013 08:36 |
 
Reitings 815
Reģ: 29.01.2009
Man arī ir šī slimība un manai mammai arī (divu paaudžu pārmantotība). Nu neko es jau esmu samierinājusies. Man ir tikai galvas matainajā daļā, līdz ar to izskatās kā blaugznas. No šampūniem neko speciālu nelietoju, vienīgais kas man ir, tas ir Skin Cap pūšamais tieši galvas ādai, tas arī ir/bija vienīgais kas man palīdzēja.
Zinu vēl trīs cilvēkus, kuriem arī ir psoriāze, tā kā tas ir visai izplatīti.
Katrā ziņā, tie pleķi uz ādas ir štrunts, bet no psoriāzes var rasties arī psoriātiskais artrīts, vot tad gan ir dimbā un tas vairs nav forši.
02.02.2013 08:38 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Es iesaku gan aiziet pie citiem ārstiem, gan nogaidīt un tad veikt analīzes vēlreiz, jo...

Mana situācija ir tāda, ka tad, kad man piemetās uz ķermeņa kaut kas tik briesmīgs, ko pirmais dermatologs nosauca par kašķi un teica, lai es nevazājos pa visādām netīrām vietām (pipec, ne!), pēc tam palika tik slikti, ka aizrāva pat taisno uz Stradiņiem, bet es jau biju vērsusies pie sakarīgāka dermatologa, kurš teica, ka kašķis tas nu nekādā ziņa nav, izskatās pēc atopiskā dermatīta. Nu tā es gulēju Stradiņos, visu citu analīžu virknē man veica arī ādas biopsiju, kas uzrādīja psoriāzi, bet visi pieaicinātie ārsti kā viens teica, ka tas tā neesot, tas ir alerģiskais dermatīts, nu kaut kā tā, veica atkārtoto biopsiju, tā rādīja to pašu, es biju sagrauta. Pusgada laikā viss man pārgāja vienkārši kā ļauns murgs.

Galvenais nestreso!!!
02.02.2013 08:43 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Lavandas lauks - nu man ir tas artrīts.
Ir pret to iedarbīgas zāles, bioloģiskās, bet par tādām cenām, diemžēl, viņas atļauties nevaru.
Bet, ja man paliks sliktāk, tad domāju pamēģināt apiterapiju. Ārstēšanos ar bišu dzēlieniem. Daudzi to liela, saka, ka tas ļoooti palīdzot.
becky, bet varbūt tā bija psoriāze, tikai Tev pamainījās kaut kādi apstākļi, un tā pazuda?
Man vienmēr šķiet dīvaini, ka saka, ka nevarot izārstēt, varot tikai apārstēt. Ja cilvēks "apārstē" slimību tik ļoti, ka tā pazūd, tad manā uztverē tā ir izārstēšanās. Pat, ja iedzimtās noslieces paliek. Un ir gadījumi, kad cilvēkiem tas ir izdevies.
02.02.2013 08:49 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Zaptesburka, bet runā, ka to nevar izārstēt, jā, var ļoti kvalitatīvi apārstēt, un tā var tevī gulēt līdz kādam brīdim līdzīgi kā ar herpes, kas atkal var kaut kad, bet uzsprāgt. Vispār šīs ir jocīgs jautājums, es nezinu atbildi, ne kas īsti toreiz notika, nu neko ....
02.02.2013 08:56 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Nu, es jau teicu, ko domāju par to "izārstēšanu" un "apārstēšanu". Ir cilvēki, kam ir izdevies "apārstēt" uz visiem laikiem. Es to uzskatu par izārstēšanu.
Protams, to, ka iedzimtā nosiece uz to slimību paliek, kāda nu ir - jā, to noliegt nevar. Bet nosliece uz kādu slimību nav pati slimība
Tieši tāda pati iedzimtība ir bijusi arī visu laiku līdz saslimšanai, līdz tam, kad parādījušies jebkādi simptomi. Un cilvēks pusi mūža nodzīvojis, nemaz nezinot, ka viņam tāda nosliece ir.
02.02.2013 09:05 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Man mammai pēc Chepatīta parādījās prosiāze ļoti smagā stadijā. Burtiski viss ķermenis, izņemot seju, izmetās lielos sausos pleķos. Vēl joprojām ar to cīnās. Un cīnīsies visu dzīvi.
Tomēr, pēc kaļķa injekcijām (tās gan veic tikai kritiskos gadījumos) apvienojumā ar ārstējošajām smērēm, vitamīniem un specializētajiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem tas viss mazinājās līdz minimumam. Pleķi kuri bija butiski 10cm diametrā kļuva praktiski nepamanāmi.

Tagad ar to cīnās jau gadus sešus, septiņus.
Ikdienas lieto smēres, lieto speciālus ķermeņa losjonus, šampūnus, dušas želejas - lieto vitamīnus, nāves jūras ķemeņa kopšanas produktus. Un psoriāze pazūd.

Kas attiecas uz grādīgajām dzirām - nu, lieto kad vēlas un ko vēlas. Solārijus nepameklē - protams, psoriāzei ir rakstuīgs D vitamīna trūkums, bet dermatologi vairāk atbalsta dabīgo sauli, nekā solāiju. Ar stresu arī ir kā ir, ar sportu intensīvāk nesāka nodarboties, saldumus un sāļos ēdienus tāpat mīl, bet galvenais rādītājs ir regulāra un kārtīga sevis kopšana.

īpaši palīdz šis produkts - http://www.premierdeadsea.com/products/Dead-Sea-Aromatic-Mineral-Body-Treatment-%28Salt-Scrub-%252d-Lavender-Aroma%29.html
02.02.2013 09:08 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Nujā, jārūpējas par ādu, jālieto nekairinoši un mitrinoši produkti. Starp citu, man ir viena radiniece, kas aizbraukusi peļņā ārzemēs, un katru reizi, kad atgriežas LV, viņai pasliktinās ādas stāvoklis - ne obligāti psoriāze sametas, bet āda paliek šausmīgi sausa, jo ūdens te esot sliktāks.
Tā ikdienā iesaka lietot šampūnus ar darvu - no savas pieredzes saku, ka viņi ir ļoti dažādi, man palīdzējis ir Polytar, kā arī viens no daudzajiem krievu ražotajiem (citi nepalīdz, tikai smird...). Bet tagad lietoju vienu parasto pretblaugznu šampūnu ar tējas koka eļļu, manai galvas ādai riktīgi patīk + neož tik slikti kā tie darvas. Un, protams, arī nesalīdzināmi lētāks, nekā Polytar. Bet tas ir katram individuāli - katram pašam jāmēģina un jāeksperimentē, kuri šampuni palīdz, kuri nē.
Par ēšanu - pēc iespējas jāizvairās no visām lietām , kas ir neveselīgas - alkohola, kafijas, ļoti saldām / sāļām / asām / treknām / žāvētām / marinētām lietām, no cūkgaļas (he, varbūt to man teica tik tāpēc, ka dakteris pats bija ebrejs... bet es tagad gaļu vispār nelietoju). Eksotiskos augļus arī ar mēru lietot.
02.02.2013 09:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits