Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kalpone ?

 
Reitings 43
Reģ: 10.07.2011
Pirms mēneša sākām dzīvot ar draugu kopā.
Vispār kopā esam jau vairākus gadus un līdz šim viņš vienmēr bijis diezgan čakls un citreiz pat šķita, ka drusku par daudz pedantisma, bet nu tas vairāk izpaudās tajā laikā, kad uz pāris mēnešiem biju pie viņa kojās padzīvot pa prakses laiku. Vienmēr aizrādīja, ja nebiju kaut ko izdarījusi vai sakārtojusi- likās pedantisks.
Bet nu...sākām dzīvot kopā un praktiski jau no pirmās dienas sācis mani uztvert vairāk kā kalponi. Darbu dalīšana ir praktiski tikai strīdu iemesls, ja gribas pastrīdēties, tad var mēģināt aizrādīt viņam, ka man ir jādara visi darbi.
Tagad ir sesijas beigas, daudz brīva laika, tad nu arī varu čubināties kā pelnrušķīte, lai kā besītu, ka viss jādara man.
Tūlīt sākas 2.studiju semestris, lekcijas līdz 8iem vakarā, man fiziski nebūs laika un spēka būt viņa personīgajai mājkalpotājai na haļavu, nē- ne jau par naudu iet runa, bet kaut vai par novērtējumu vai paldies.

Kā skaidrot to, ak tiklīdz sākam dzīvot kopā darbi jāveic nevis MUMS, bet MAN ?
Kā panākt, lai viņš sāk uztvert saimnieciskos darbus par kopdzīves sastāvdaļu ?
30.01.2013 19:01 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
A kā ir ar budžetu, kurš mamutu mājās nes? Ja ir daudz maz 50/50 tad es pateiktu, lai izvēlās, ko viņš darītu un ko es, bet tā bez emocijām. Noteikti pieradis, ka mammīte mājās apčubināja.
30.01.2013 19:04 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Varbūt jau no sākta gala esi pati mēģinājusi visu izdarīt? pēc ēdienreizēm pati steidzies nomazgāt traukus, grīdas saslaucīt centies pati? Tad es teiktu,ka pierada. Cilvēks jau ātri pierod neko nedarīt.
Mums ir tieši otrādāk. Uzsākot kopdzīvi, šķiet, ka es daru mazāk kā viņš :D bet pamatā darbi ir sadalīti. Viendien viens paslinko, otrā dienā otrs paslinko. Strīdu par tādām lietām mums nav vispār, jo šis te tika izrunāts jau sākumā.
30.01.2013 19:05 |
 
Reitings 2552
Reģ: 11.04.2011
vnk nedari neko. pasaki, ka esi tik nogurusi pēc lekcijām, ka vari darīt tikai vienu - seksu vai trauku mazgāšanu :D interesanti, kuru izvēlēsies :D
30.01.2013 19:06 |
 
Reitings 1242
Reģ: 29.01.2009
kaķi, man arī tā ir sāpīga tēma - ja manējais grib tēju, tad nu man ir jāuztaisa, tiklīdz es palūdzu - tad atskan teksts - aizej un uztaisi....kad sāk aizrādīt, tad apvainojas. Ai vispār besī, arī šobrīd par to kasamies :D
Bet es cenšos turēties un nepiekāptiess... :D
O, laikam izdevās, aizgāja pats pakaļ kūkas gabalam :D Tik tikko :D
30.01.2013 19:07 |
 
Reitings 43
Reģ: 10.07.2011
tiina, mans neietu pakaļ kūkas gabalam, drīzāk izmantotu savu pēdējā laika metodi, t.i. pajautātu vai es gribu, lai viņš badā nomirst
30.01.2013 19:09 |
 
Reitings 2552
Reģ: 11.04.2011
kur jūs tos visu lohus atrodat? :D te regulāri ir diskusijas par šo tēmu
30.01.2013 19:12 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Man personīgi būtu vienalga, cik kurš pelna. Nekāds naudas daudzums neļauj vecim izlaisties kā cūkai un neko nedarīt. Mums arī par to ir bijuši kašķi, pat milzīgi. Ok, man vēl ir sīkā, tāpēc, ja viņš kaut ko saka, es atsēdinu viņu ar tekstu par to, ka tad lai auklē bērnu un sēž mājās, ja viņam liekas, ka viss ir tik elementāri. Protams, nav jau tā, ka es neko nedaru vai daru visu, bet ir lietas, ko viņš NEKAD nedarīs, piemēram - mazgāt traukus. Tad, nu, parasti viņš tais ēst, pēc tam es mazgāju traukus. Sākumā man arī bija tāda kā apziņas sajūta visu berzt un šrubēt savās dažās brīvajās stundās, bet tad es sapratu, ka to vienkārši nevaru. Pēc 3 mēnešiem pateicu, ka šodien in tava kārta tīrīt. Protams, viņš neko neizdarīja un viss palika netīrs, bet es arī nelikos zinis, tā kā čalim nākamajā dienā nācās sakost zobus un tīrīt, jo viņš naav no tiem, kas spēj funkcionēt nekārtībā, bet es gan varu. Aiz sevis savācu - pārējo atstāju. Protams, pēc tam vēl ir bijuši kašķi, bet tad īsos apskaidrības brīžos viņš pats ir atzinies, ka bez manis būtu sūdos ieaudzis un palīdz arī.
30.01.2013 19:14 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ance, nu es uzskatu, ja vīrietis nes mājās 95% visu ienākumu un pārnāk mājās pēc 18.00, bet es jau varu bumbulēties pēc pusdienlaika, tad nu man ir vai nu jāorganizē, kas man piekārtos māju, vai arī jādara tas pašai.
30.01.2013 19:16 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
disaster +++

nu pasaki, lai mirst badá, ja nevar dirsu pacelt :D

kad més ar víru abi strádájám - abi vienlídzígi visu májás daríjám, vinjsh pat vairák. tagad es nestrádáju, mácos... logiski, ka májás visu daru es, jo gribu lai vinjsh péc darba atpúshas, nevis mazgá traukus... vienígais miskasti vinjsh nes lauká :D
30.01.2013 19:16 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Ā, un tad vēl strīdus ābols mums ir šis forums. No drauga ir teksti: tev nepietiek laika putekļus noslaucīt, bet pietiek laika ar draudzenītēm sarakstīties (Jā, viņš jūs visas sauc par draudzenītēm :D). Tad man atkal ir, ko pateikt pretī: vecīt, tev nepietiek laika ar mani un bērnu iziet ārā, jo ir "auksts" un esi "noguris", bet piektdienās esi no jājas ārā kā mazais susuriņš, kad draugi sauc iedzert. Tad ir klusums. Nu, neesam mēs kalpones un vīrieši nav mūsu glābēji.

Bet šitais:
drīzāk izmantotu savu pēdējā laika metodi, t.i. pajautātu vai es gribu, lai viņš badā nomirst

jau ir pretīgi. Es pē tāda teksta pateiktu, mirsti arī, ko tad bez manis vispār darītu? idiotiski tā spiest uz jūtām. Piedod, ka tik skarbi, bet...
30.01.2013 19:19 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Nē, nu, daļēji arī tev, becky piekrītu. Es jau arī savējam nelieku šrubēt grīdu ar zobubirstīti. Tomēr ir taču elementāras lietas, kas arī vecim jāprot izdarīt, kaut vai aiziet līdz ledusskapim un uzlikt sev papildporcijs, iemest netīrās zeķes drēbju kastē vai uzslaucīt, ja ir kaut ko pielāčojis.
30.01.2013 19:21 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
tas tiešām jānorunā jau sākumā, vēlāk jau būs grūti kaut ko mainīt. mums kaut kā pašsaprotami iegājās, ka dara abi kopā lielākos darbus, piemēram, uzkop māju, pārējie kā kuro reizi - kurš ātrāk no darba brīvs vai tajā brīdī var, tas arī izdara. Iesaku neļaut kāpt sev uz galvas un kaut vai strikti sadalīt pienākumus, ja citādāk nevar
30.01.2013 19:24 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ance, nu par tādām lietām kā Tu raksti, protams, tur nav apspriežams, bet, kā sieviete sevi noliek, tā tad tas aiziet. Ja sieviete pienes pēc pirmā norādošā acu skatiena atnes tēju, vēl pienes klāt piecas dažādas zortes un pārjautā, kuru tad mīļais grib, tad šo bulciņu, tad šo konfektīti, papīrīti attin un mutē ieliek, tad vecim mācība rokā!
30.01.2013 19:26 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
kur var meklēt šādas problēmas. Ja jau sākas strīdi par mājas kārtošanu, kas būs vēlāk par bērnu audzināšanu un vispār dzīves grūtību pārvarēšanu kopēju....
30.01.2013 19:29 |
 
Reitings 2186
Reģ: 12.07.2009
Nesen no paziņu dēla (12 gadi) izdzirdēju frāzi un biju šokā. Māte šim saka: "dēls, es tikko grīdu izmazgāju, Tu visu ar netīrām dubļainām kājām piebradāji, paņem, lūdzu, lupatu un izslauki", uz ko izskanēja atbilde: "Tas jādara sievietēm un es to nedarīšu!" Māte pati ņēma birsti un mazgāja bez emocijām. Tas mani, maigi sakot, nošokēja. Tāda tā audzināšana jau no mazotnes. Ja mātes dēlus par veci nepataisa, tad vismaz sievai tādu jāradina pie kārtības. Un te absolūti nav sakara, kurš lielāku mamutu mājās nes.
30.01.2013 19:29 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
papīrīti attin un mutē ieliek, tad vecim mācība rokā!

Redz, tur jau tas āķis, tāpēc jau pēc tam ir tik grūti atradināt no šitā (izklausās pēc suņu dresūras, bet neko padarīt), jo vecis uzreiz nostājas cietēja lomā - kā, es taču nesu naudu mājās, a tu man nevari atnest kotleti. Tas jau nekas, ka es tikko apsēdusies un apēdusi 3 kartupeļus. Ārprāts, kā es tam visam gāju cauri. Bet man, par laimi, gadījies saprātīgs vīrietis, kurš arī man brokastis uztaisa un tagad arī bērnu n rītiem skatās, lai es varu reizēm pagulēt ilgāk. Taču par to bija baigi jācīnās, jo, pirmkārt, pati izlaidu un, otrkārt, mamma viņam arī tāda tipa kā konnca aprakstīja.
30.01.2013 19:36 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ance, nu jā, man paveicies, manējais, kaut pastarītis, bet lutināts nav!
30.01.2013 19:38 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Puikam acīmredzot mamma pakaļ staigājusi un dupsi slaucījusi, tāpēc gaida ka arī tu to darīsi. Labi, ka viņš vēl jauns - vēl var runāt. Satiktu tādu memmes izlutināto, kad šim pāri 30 un stabili uzskati par ķip pareizo lietu kārtībuizveidojušies - sievietes pienākums ir šrubēt un ēst taisīt, tad varētu kaut mietu tēst uz galvas nekas nemainītos....
30.01.2013 21:01 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Kaķi, viņš visu dienu mājās dzīvo, cikos atnāk no darba?

Bet jā, piekrītu, ka vīriešus var izlutināt. Uz maniem pleciem ir visi mājas darbi, bet tas lielākoties nav nekas cits kā pašas radīta nekārtība. Ok, reizēm mani arī kaitina, ka aiz sevis nesatīra, ja kas izlīst, uz plīts nokrīt, to arī pasaku, cenšas jau cilvēks sakopt, reizēm labāk nebūtu centies. :D Ja palūdzu, tad visu izdara, ir traukus mazgājis, ēst taisījis, bērnu skatījies, kad niķīgs, bet es aizņemta esmu, arī man ēst pienesis, kad biju slima, esmu iemācījusi viņu arī iepirkties. Gribas, lai palīdz vairāk, bet reāli saprotu, cik viņš ir noguris un tā būtu nežēlība vēl klupt virsū, lai tīra un kārto.
30.01.2013 21:12 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Ance, nu es uzskatu, ja vīrietis nes mājās 95% visu ienākumu un pārnāk mājās pēc 18.00, bet es jau varu bumbulēties pēc pusdienlaika, tad nu man ir vai nu jāorganizē, kas man piekārtos māju, vai arī jādara tas pašai.



+ Taču ja maksa visu uz pusēm, abi vēl mācās tad mājass soli apdara abi.
30.01.2013 21:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits