Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Stjuartes AirBaltic

 
Reitings 6
Reģ: 02.01.2013
Sveiki, šodien saņēmu visnotaļ interesantu piedāvājumu- iziet apmācību par stjuarti AirBaltic un tad strādāt tur!
Tikai ir lietas ko tā īsti nesaprotu:
1. Vai man pasai būs jāapmaksā kursi, vai to naudinu kaut kā pēc tam no algas noskaitīs pamazām nost?
2. Vai līgums ir obligāti iteši uz 2 gadiem ar šo firmu?
3. Vai šis sertifikāts pēc tam būs derīgas arī citās ES valstīs, ja vēlēšos par stjuarti strādāt?
4. Kā īsti norit pirmā intervija? Vienkārši man uzaicinājumā bija Dress Code- Smart business dress. Bet vēl pierakstīt, ka būs jāveic visādi uzdevumi. Samulsināja tie uzdevumi kopā ar kleitu. Drošvien jau nekas traks nevarētu būt
Varbūt kāda zin kaut ko smalkāk!?
Paldies
22.01.2013 15:19 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Tu vēl neesi bijusi uz pārrunām???

Nu tad kad būsi tev šos jautājumus paskaidros..

Biju pirms vairākiem gadiem... tur to apmācības laiku, laikam nemaksāja neko, bet apmācības bija ilgas stundas un tās ar citu darbu apvienot nevarēja... un pirmos mēnešus tur bija kaut kas ap minimālo.. tā kā tie bija treknie gadi un pelnīju salīdzinoši labu naudiņu, tad nu negribēju bomžot vairākus mēnešus... :D
22.01.2013 15:22 |
 
Reitings 700
Reģ: 03.01.2012
Ir kursi kuri ir bezmaksas, iekšs Air Baltic. Maksas kursi ir tie, pēc kuru beigšanas vari doties uz jebkuru citu avio kompāniju strādāt !
22.01.2013 15:27 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
Pareizi saratu, ka vēl nav bijusi pat 1. intervija un jau vesels scenārijs izdomāts?
...Arī pirms pāris gadiem biju uz Air Baltic darba interviju. Uz 1. darba interviju bija uzaicināti ~ 20 cilvēki un tā notika trīs daļās - 1. prezentācijas daļa, 2. uzdevumu daļa (dažādas iespējamās situācijas jāizspēlē, dažādās valodās), 3.daļa pārrunu daļa. Un tad arī visu uzzināsi, sākot ar to, vai Tevi apmierina uzņēmuma piedāvājums, beidzot ar to, vai Tu atbilsti viņu prasībām. Tā lūk. Veiksmi! :)
22.01.2013 15:33 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Un maksā AirBaltic jaunajām stjuartēm apmēram cik?
22.01.2013 15:36 |
 
Reitings 700
Reģ: 03.01.2012
pirmaja gadā ļoti maz, laikam bija kādi 200-300ls, ar otro gadu ir vairāk.
22.01.2013 15:41 |
 
Reitings 6
Reģ: 02.01.2013
Jā, pirmā intervija vēl nav bijusi, bet epastā tika atsūtīta visnotaļ liela informācija par kursu cenām un to, kas būs jādara pirmajā reizē. tādēļ tas mani tā nedaudz samulsināja.
paldies par informāciju.
Būs jāizmēģina :)
22.01.2013 19:19 |
 
Reitings 1
Reģ: 09.04.2013
Zinu, ka rakstu pa velu, tacu varbut kadam noderes!
Pirms paris gadam biju uzaicinata uz interviju. Viss notiek tiesi ta ka uzraktija lola_15559. Kad ieraudziju visus cilvekus biju izmisuma...vai vini visi kopa ar mani?))) Prezentacijas laika bija stasts par kompaniju, algu un bla bla bla. Ka nedrikst lai butu redzami pirsings vai tetovejums. (Tas viss var but, bet tikai ja zem formas nav redzams) Un vel viens tads nu mazins, bet loti svarigs moments - Tev bus ligums uz 2 gadiem, un ja tu stradasi mazak neka 2 gadi, ja nolemsi aiziet, tad tev bus jamaksa viniem kompensaciju ap 2000-3000 latiem. Forsi vai ne? Pec Prezentacijas bija teikts ka tie, kuri tiesam doma ka pec visa izstastita vini tiesam velas klut par board attendant, vini var palikt uz role play!
Es jau zinu, ka negribu tur stradat (nekada gadijuma nevar savienot ar macibam, pasi darbinieki teica nu un ta kompensacija lika man uztraukties) bet nu nolemu kapec gan nepaspelet.
Mes palikam jau ap 10-12 cilv. (no sakuma ap 25). Atnaca psihologe, stjuartu supervisor, un vel 3-4 cilveki. Lika mums sadalities pa 2 un izspelet dazadas situacijas. Izspelesanas laika, vini var teikt:- Tagad runa anglu val., to pasu tikai krievu valoda, vai nu pusi latviesu pusi anglu val.)
Patiesiba bija interesanti. Pec paris dienam atszvanija uz citu interviju...bet es vairs nepiedalijos. Nebija mans darbs.
Pazina jau vairakus gadus strada AirBaltic...atnaca 2008-2009 gada. Vinai nu loti patik!!!
09.04.2013 14:51 |
 
Reitings 274
Reģ: 06.06.2009
Kā tikt uz to prezentāciju?
06.09.2013 08:51 |
 
Reitings 2
Reģ: 09.12.2013
Pastastisu par savu pieredzi, nosutiju CV, pec dazam dienam sanemu vestuli, ka esmu uzaicinata uz intervija un man ir jauzvelas viena no piedavajamam dienam. Uz interviju bija japanem lidZi savu izdrukatu CV un vienu pases foto. Jaizskatas ta, it ka jus jau esat dabujusi so darbu, tas nozime, ka matiem ir jabut sataisitiem ka stjuartem, francu manikirs, viegla makijaza, mazliet uzkrasojiet acis, svarki lidz celiem, balts krekls un varbut zakete, zekubikses adas krasa,un kurpes uz neliela papeZa. Jamegina vairak sarunaties ar cilvekiem, smaidit, smaidit un smaidit. Mes bijam kadi 30 cilveki, katram iedeva regitracijas numurinu, un sakas prezentacija. Pastastija par algam, par bonusiem, par macisanas ilgumu, par darbu. Man japiezime, ka nav atlauti tetovejumi redzamajas vietas, zem uniformas var but. Jaruna loti laba limeni anglu valoda. Tatad, pec prezentacijas bija jaiepazinas ar cilveku kurs sez jums blakus, japastatsta kur stradajat, ko patik darit brivaja laika. Pec tam jums ar to cilveku jaiziet prieksa grupai un jasaka divas minutes stastit ko tad jus uzzinajat par so personu, divu minusu laika ir jaruna anglu valoda. Pec tam jusu partnerus stasta par jums. Pec tam kad visi parunajusi, tiek speleta lomu spele, jus ar vienu no pretendentiem iesiet pie galdina un katrs no jums panema bileti kura ir aprakstita situacija, un vienu reizi jums ir jauzvedas ka pasazieris un otru reizi ka stjuarte, vini grib redZet ka jus uzvedisieties neparedzeta situacija. Tas viss atkal anglu valoda. Pec tam bus partraukums kadas 15 min. Nu un sakaies pirma atlasisana, sauka ieksa pec numuriem cilvekus kuri pec vinu domam der sim darbam, mes bijam 12 cilveki kas tika aicinati uzrakstit anglu valodas testu. Tatad, testa bija 5 lpp. Teksta, 20 jautajumi ar tris iespejamiem atbilzu variantiem un tikai 20 minutes laika. Tiesam daudz cilveku nepaspej atbildet uz visiem jautajumiem, vai atbild nepareizi, ar 3 kludam jus netiekat talak. Neatsajiet ari brivas vietas atbilzu vietas. Pec tam intervija, 2 kompanijas parstavji un jus, uzdos vairakus jautajumus, bet ja jus vijat neveiksmigi anglu valodas testa, jums to pateiks uzreiz un jus varat meginat citu reizi.
09.12.2013 20:36 |
 
Reitings 2
Reģ: 09.12.2013
Apmeram pec 1,5 nedelas es sanemu vestuli, ka esmu veiksmii izagjusi interviju, un ja nu es joprojam ribu tur stradat, man ir jaatsuta viniem apstiprinasana. Pec tam sakas dokumentu kartosana, japanem izizna no psihiatriska dispansera, no narkologijas, gimenes arsta izzina par veiktajam operacijam, slimibam, traumam, Riga japanem izzina par nesodamibu, tas viss par jusu naudu, talak, kad visas iszinas no arstiem jus dabujat, jums japiesakas viena no diva klinikam, kuras jums tik piedavatas, un jaiziet arsta apskate tur. Taisis asins, urina un bak analizi, kardiorama, deguna dobuma rentgens, plausu rentgens, parbaudis acis (loti dazadas parbaudes), tad apskatis jusu adas stavokli, un lors, ja visas rezultates no siem arstiem bus labas, tad nu alvena arste jums parakstis dokumentus un jabrauc uz civilas aviacijas departamentu lai sanemtu medicinas sertifikatu, tad nu ar to sertifikatu, specialu personas kati, kuru jums atsutis, ja jus busiet pienemta, pases kopiju, vienu pases krasainu foto, nodoklu gramatinu jabrauc uz Air Baltic ofisu un japaraksta ligums.
10.12.2013 10:32 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Pacelšu šo diskusiju, jo ir doma iet uz šo mācīties, bet slinkums veidot atsevišķu tēmu. Varbūt šeit ir vēl kāda stjuarte? Un kā ir ja ir dažas veselības problēmas (nedaudz ar muguru)? Uz to tik ļoti neskatās, vai arī ir jābūt ideālai veselībai?
03.03.2014 17:34 |
 
Reitings 12
Reģ: 01.08.2012
Up
29.03.2014 09:34 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Ja jau izturi visu slodzi, kursus noliec utt. Tad vieta garanteeta. Man ar bjja iedpeja, bet sapratu ka visu laiku prom no maajaam negribu.
29.03.2014 09:37 |
 
Reitings 12
Reģ: 01.08.2012
pie prasībām parādās punkts: spēja nopeldēt 25m. Cik labi ir jāprot peldēt?
29.03.2014 09:39 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Ir jaapeld labi, ja jau buuz paarbaude baseinas un buus jaaglaabj koleegji. Tests
29.03.2014 09:41 |
 
Reitings 12
Reģ: 01.08.2012
Un kā ir ar naudām? Par apmācībām pašām ir jāmaksā? Vai apmācību laikā kaut ko arī maksā (kā stipendiju utml.)? Un kādas šobrīd ir aptuvenās algas stjuartēm?
29.03.2014 09:48 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Uzraksti lietotajai Winglet, viņa Tev visu izstāstīs. :)

Par peldēšanu ar viņu runājām un nav jānopeld nekādi 25 m, bet baseinā kolēģi jāglābj, ir jāmāk peldēt, bet nav jābūt profam.
29.03.2014 09:53 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
EyesOnYou

Es teiktu, ka... Ja Tu vēlies būt stjuarte, tad piesakies jebkurā kompānija izņemot AirBaltic. Pati pirms kādiem diviem gadiem vēlējos šāda tipa darbu uz kruīziem vai lidmašīnās. Kruīzus atmetu ar tādu domu, ka neesmu īsti spējīga dzīvot uz ūdeņiem. Bet - es pēc pamatīgas izpētes sapratu, ka jebkura kompānija Latvijā ir viena vienīga veselības un nervu čakarēšana. Krāmē koferi un jebkurā gadījumā dodies uz kādu no ārzemju aviokompānijām laimi meklēt. Pirmkārt, valodas tāpat ir jāzin ļoti, ļoti tekoši. Otrkārt, dzīve tapat ir principā uz koferiem. Kaut vai tas pats nolikums par stundas laikā ierasties lidostā.
AirBaltic no visām iespējamajām kompānijām ir arī vislielākās galvassāpēs. Es vienīgi nezinu kā ir ar WizzAir, bet pārējās visas piedāvā diez gan izdevīgus noteikumus.
Tas pats ar kruīza kuģiem. Visur - izņemot kaut kādu Tallink - ir labi nosacījumi. Atšķiras stundas, apjomi un tā.

Bet tas ir no mana skatu punkta. Var jau būt, ka ir meitenes, kurām apmierina arī tāpat.
29.03.2014 11:43 |
 
10 gadi
Reitings 3135
Reģ: 13.11.2011
varbūt vēl kāda var ko pastāstīt par stjuartes darbu?!
27.04.2014 15:41 |
 
Reitings 1
Reģ: 05.06.2014
Sveikas meitenes, nevaru nepadalīties ar savu neseno pieredzi ar airBaltic!
Pēc CV sūtīšanas tiku uzaicināta uz atlasēm, kuras veiksmīgi izturēju un pēc pāris dienām atnāca e-pasts ar piedāvājumu stjuarta darbam. Ļoti sapriecājos un lielā steigā bija jāsāk gatavot visi dokumenti, visādas izziņas, rentgeni, medicīniskā komisija jāiziet, tas viss bija jāizdara nepilnas nedēļas laikā un par savu naudu (izņemot pašu medīcīnisko apskati), iztērēju aptuveni 25 eiro par papīru iegūšanu. Dienā, kad bija jānāk uz airBaltic ofisu parakstīt līgums, es atnāku un man pasaka: mums diemžēl ir sliktas ziņas, esam izvērtējuši mūsu šī brīža darbaspēku resursus un secinājām, ka mums pietiek darbinieku, lai noklātu visus reisus! Jūsu grupa tiks iesaldēta uz nenoteiktu laiku! Biju diezgan lielā šokā, kā tā var - noorganizēt atlases, likt kārtot visus dokumentus un beigās atšūt! Viņa gan teica, ka vieta ir garantēta jaunajā grupā, kad sāksies apmācības, bet kad viņas sāksies, to nevarot pateikt. Tikmēr lai pastrādājot kādā kafejnīcā... Normāli? :D Labi, ka nebiju vēl aizgājusi no pagājušā darba. Man šķiet, ka šis gadījums labi parāda viņu attieksmi pret darbiniekiem... Esmu ļoti sašutusi par šādu attieksmi.
05.06.2014 23:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits