Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Not tested on animals

 
Reitings 200
Reģ: 22.08.2012
Te ir kāda kas atbalsta un nepērk kosmētiku ( vai ko citu ), kas tiek testēta uz zvēriņiem ?

pēdējā laikā esmu ar to pārņemta :) meklēju firmas, kuras nestestē uz dzīvniekiem.
13.01.2013 14:11 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
cormeum,
mēs apspriedām matu krāsas :D :D bet pieļauju, ka tās gan tika testētas uz dzīvniekiem :D

bet pa tēmu : info par to, iz vai nav testēts uz dzīvniekiem es izlasu ne veikalā, bet jau mājās, ja man vannas istabā garlaicīgi (matu maska uzlikta vai tml). tātad tas mani īpaši neuztrauc
15.01.2013 13:08 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Vai variants ļaut dzīvniekam pašam izmocīt savu pēdējo stundiņu?
15.01.2013 13:09 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Lancaster
Es meloju. :)
Manunuprāt Tev tumši mati labāk izskatās :)
15.01.2013 13:10 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Es nesaku,ka ir jāsēz un jāgaida,kamēr dzīvnieks nomirs dabiskā nāvē,taču ja ir alternatīvi ārstēšanas veidi,kas var izglābt dzīvību,domāju,ka tie ir jāizmanto.
15.01.2013 13:13 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Zīle

Nē pirku Humpalās... neesmu bijusi UK :)
15.01.2013 13:15 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Nu re, tagad iet runa par dzīvnieku eitonāziju, bet eitonāzijas merikamentu arī zinātnieki izgudroja un testēja uz dzīvniekiem.
Ja šāda medikamenta nebūtu, tad būtu vecais labais cirītis, upīte vai bisīte.
Kurš tad būtu tas humānākais slepkavības veids ?

Bise. noteikti. galva , atri, nesapigi.
Ja citu alternativu nebutu.
15.01.2013 13:15 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
forestkid
Palasot tādus viedokļus, cilvēki ar sākuma vēža stādiju no sākuma ārstējas ar dzīvesveida maiņu un atsākas no glabjošas operācijas. Un, kad saprot, ka veselīgs dzīvesveids vairs nelīdz - skrien uz operāciju . Bet jau ir par vēlu.
15.01.2013 13:16 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Bise un galva nebūs ātri... Ilgs laiks paies piekopjot ''šmuci''
15.01.2013 13:17 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
ja ir alternatīvi ārstēšanas veidi,kas var izglābt dzīvību
Tu runā par dzīvību... bet kā ar dzīves kvalitāti?
Ļoti bieži jau to dzīvību vēl kādu laiku varētu izvilkt. Taču tas nav to ciešanu, ko dzīvniekam būtu jāpiedzīvo, vērts.
15.01.2013 13:17 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Labi ar jums un šito tēmu :)
Man vēl šodien šis tas jāpadara un jāizdomā kādā veidā abonēt Good Food. Caur iPad vai pa pastu ar bezmaksas pieeju iPad :)
15.01.2013 13:21 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
eitonāzijas merikamentu arī zinātnieki izgudroja un testēja uz dzīvniekiem.
Ja šāda medikamenta nebūtu, tad būtu vecais labais cirītis, upīte vai bisīte
Jā, patiesībā es uzskatu, ka tā inde, ko špricē eitanāzijas laikā, ir vairāk par prieku dzīvnieku saimniekiem - ka dzīvnieka ķermenis paliek tā kā neskarts (un tāpēc rodas ilūzija, ka tā nogalināšana ir labāka, nekā ar bisi vai ko citu). Pats dzīvnieks taču pēc tās narkozes tāpat nejūt, kas notiek. Vai iešļircē indi, kas aptur sirdi, vai ko citu.
15.01.2013 13:22 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Roxy
Nu skaidrs :)
15.01.2013 13:23 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
ja ir alternatīvi ārstēšanas veidi,kas var izglābt dzīvību

Tu runā par dzīvību... bet kā ar dzīves kvalitāti?
Ļoti bieži jau to dzīvību vēl kādu laiku varētu izvilkt. Taču tas nav to ciešanu, ko dzīvniekam būtu jāpiedzīvo, vērts.


Kāds katram ir kritērijs, pēc kura vadās par dzīves kvalitāti?
Piemērs, man bija čau -čau. Kad viņai bija 1,5 gads, viņai atteicās strādāt pakaļkājas(nervi nestrādāja kā vajag) oficiālais vetārsts pateica, ka paliks invalīde, vai arī jānošpricē. Cita daktere, kas uz to skatījās plašāk pateica, ka lai izmēģinām muguras masāžas, un skudrukoka mizu saberztu, kā arī reāla kājiņu kustināšana un no jauna mācīšana staigāt.
Suns nodzīvoja vēl 8, 5 gadus, nostaigājot ar visām četrām +- 2km dienā.

jautājums, cik cilvēks ir gatavs ieguldīt savu laiku, pacietību un uz kāda rēķina?
Vispār neredzu jēgu tieši par kvalitāti dzīvei un ilglaicību runāt, jo katram ir savi kritēriji pēc kuriem viņš vadīsies un sava vērtību sistēma. Citam svarīga kvalitāte, citam ilgums.
Un vēl jo vairāk, katrs gadījums ir atšķirīgs. Par kopējo vispār nevar spriest.
15.01.2013 13:25 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Navigator - jā, to ir grūti izvērtēt, un gadījumi ir dažādi. Es vairāk te runāju par situācijām, kad cilvēki savus mājdzīvniekus cenšas uzturēt pie dzīvības vairāk paši sevis dēļ, jo viņiem žēl (bet pašam dzīvniekam labāk būtu aiziet). Vienkārši dzīves ilgumam nevajadzētu būt vienīgajam, uz ko skatīties.
15.01.2013 13:31 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Tas tiesa :)
15.01.2013 13:34 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu Navigator-katrs gadījums ir jāskata atsevišķi. Es tieši vakar lasīju par sunīti,kas bija piedzimis ar sindromu,kas lika sunītim gulēt tikai uz vēdera ar izplestām ķepiņām,viņš nevarēja piecelties vispār. Un vetārsts teica,ka jāiemidzina. Tomēr bija cilvēki,kas teica Nē! Un ar ārstniecisko masāžu nu viņš ir dzīvs un vesels skraida apkārt. Viss ir atkarīgs no situācijas un cik daudz Tu esi gatavs darīt.
15.01.2013 14:43 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
julenok ar cilvēkiem ir savādāk.viņi paši var izlemt ko grib darīt,taču mēs izlemjam dzīvnieku vietā. Tā ir katra cilvēka darīšana ko viņš dara ar savu veselību.
15.01.2013 14:44 |
 
Reitings 39
Reģ: 15.11.2009
Kā redzams šeit daudzas ir pilnībā samierinājušās ar stagnāciju, kurā dzīvo, un regulārajiem ārstu apmeklējumiem. Ja kaut ko saka, kāds kuram nav ārsta diploms, tad viņš redz ir muļķis, bet pašas ir aizmirsušas, ka diploms lielākoties nozīmē to, ka esi pārstrādāts, pārprogrammēts un sagatavots esošās sistēmas atražošanai.

Nu nevar gaļēdājs nekad būt ar bagātāku faktu bagāžu par vegānu/svaigēdāju, jo nav nekad atradies šajā stāvoklī, viņam šī pieredze nav.
Un tāpat arī tie ibumetīna dzērāji nekad nevarēs pietiekami spriest un secināt, kamēr nebūs pamēģinājuši alternatīvu.

Par tiem nehumānajiem kaušanas veidiem vispār rodas izbrīns. Kāda jēga ir vēl rast jaunus resursus tā jau tik nelietderīgam pasākumam? Tā vietā, lai beigtu dzīvniekus turēt, špricēt ar antibiotikām, dot viņiem pārtiku/ūdeni, kuru varētu nododot nabadzīgām laužu grupām, vēl ir jāmeklē humāni kaušanas veidi?? Kā jau te pieminēja, nogalināšana pēc definīcijas nevar būt humāns pasākums.
Daba tā ir iekārtojusi, ka katram, kuram ir paredzēts dzīvot ir tāda nervu sistēma, kas briesmu gadījumā viņam liek sargāties un cīnīties par savu izdzīvošanu. Tad var arī izdarīt secinājumu, vai dzīvnieki vispār ir paredzēti pusdienu šķīvim.
16.01.2013 03:21 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Negribu iesaistiities neaugliigaa diskusijaa, bet viens jautaajums gan man ir. Kaada velna peec jau vairraakkaart ir izskaneejushi teksti kaa"ja jau esi baigais dabas draugs, kaapeec tad peerc aadu, eed galju?" utt? Kaapeec visam vienmeer shajaa forumaa jaaiet galeejiibaas? Taatad, ja es veelos, piemeeram eest galju, tad nav jeega no taa, ka dabai paliidzu kaa citaadaak, vai kaa?

Vai nu es dedzinu mezhus, galinu dziivniekus, mazgaajos ar domestos, pie reizes nogalinot mazos afrikaanjus, un braucu tikai ar hammeru vai arii dziivoju no pashaudzeetas paartikas zaru buudaa mezha viduu???? vienkaarshi bljeeeeeee. Kaapeec visas sheit jaaiedala vai nu "trakajaas vegaanees", vai "cietsirdiigajaas dziivnieku naaveetaajaas"?
16.01.2013 13:16 |
 
Reitings 131
Reģ: 11.10.2012
Taatad, ja es veelos, piemeeram eest galju, tad nav jeega no taa, ka dabai paliidzu kaa citaadaak, vai kaa?

Protams, ka jebkura laba izvēle nekļūst bezjēdzīga un slikta tad, ja kāda citā gadījuma tu izdari sliktu izvēli, jautājums tikai ir, ko tu te centies pamatot. Ja tu centies pamatot, ka tu esi baigas dabas draugs, tad ir pilnīgi korekti kā pretargumentus minēt tās izvēles, kurās tu nerīkojies dabai draudzīgi.

Bet, ja tu centies pamatot to, vai konkrēta izvēle ir laba, tb, ja tu saki, ka izmantot dzīvniekus testēšanai ir amorāli, uz ko tev sāk jautāt, vai tu ēd gaļu, tad tā ir kļūda (ad hominem arguments), jo dzīvnieku testēšanas sliktums nav atkarīgs no tavas rīcības. Te nav nekādas nozīmes ne tam, vai tu pērc uz dzīvniekiem testētus produktus, ne arī tam vai tu ēd gaļu vai citu dzīvnieku produktus.

Cita lieta būtu tad, ja tu censtos pateikt, testēšana ir slikta, bet dzīvnieku produktu ēšana nav. No tā būtu pamats secināt, ka vismaz viens no šiem apgalvojumiem ir aplams, ja vien tu nevarētu minēt kādu morāli būtiski atšķirību.


Piebildīšu vēl, ka dzīvnieku aizstāvība un dabas aizstāvība ir vispār divas dažādas lietas. Dabas aizstāvība neparedz obligāti aizstāvēt dzīvniekus kā indivīdus. Piemēram, nežēlīga testešana uz dzīvniekiem nav nekādā pretrunā ar "zaļo" domāšanu un dabas aizstāvību.
16.01.2013 16:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits