Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Valodas

 
Reitings 27
Reģ: 07.12.2009
Nupat man nesen sanaca saskare darba intervija, darba devejs runaja krieviski es latviski jo nejiet krievu valoda un ar kludam sajietu vispar griste runajot, rezultata abi pargajam uz anglu valodu ko parvaldu labak neka latviesu vai krievu ari darba devejs labi runaja angliski.
Rezultata darba nepienema, kaut man pieredze darba joma ir pietiekami liela, bet tas ka nerunaju krieviski, bet dzivoju valsti kura vajadzetu but dzimtajai latviesu valodai galvenai, izradas krievu valoda ir dominejosa.
Tad rodas jautajums latviesu tauta ir aprobezota ka nevar pastavet uz savu valodu un lauj parnemt citai, tad jau tik labi varu macities vacu un polu jo tas valodas ari pastav latvija.
01.01.2013 21:42 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Njā... Izskatās, ka latviešu valodas zināšanas arī nav tava stiprā puse...
01.01.2013 21:44 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Varbūt tevi nepaņēma tāpēc, ka tu nepārvaldi krievu UN latviešu valodu?
01.01.2013 21:45 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Mans uzskats ir tāds,jo vairāk valodas zini,jo labāk. Latvija ir ļoti maza valsts,lai varētu atļauties runāt tikai latviski.
01.01.2013 21:45 |
 
Reitings 27
Reģ: 07.12.2009
a pasas makat kaut divas standart valodas? drosi ka nee.
Jaa latviesu vairs iespejams nav stipraka jo kad 7gadus pavada pa arzemem tad protams aizmirstas kaut kas, bet janem vera ka klat nak citas valoda,jo bez latviesu un anglu un nedaudz krievu vel parvaldu 4valodas(laba limeni).
Ja latvija ir maza valsts, bet vienalga pamat valodai jabut latviesu ne krievu.
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/430334-krievu_valodas_zinasanas_pragmatiska_nepieciesamiba
01.01.2013 21:54 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Man jau šķieet mūsdienas kauna lieta nezināt trīs valodas- latviešu, krievu, angļu
01.01.2013 21:57 |
 
Reitings 27
Reģ: 07.12.2009
Bet veel jo projam pastav ka nezin pat pratigi to pasu vienu valodu, bet parzin perfekti citu valodu rupjos vardus :D
01.01.2013 21:59 |
 
Reitings 209
Reģ: 17.02.2012
Man jau šķieet mūsdienas kauna lieta nezināt trīs valodas- latviešu, krievu, angļu


piekrītu
01.01.2013 21:59 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Man jau šķieet mūsdienas kauna lieta nezināt trīs valodas- latviešu, krievu, angļu


+1 šim!

Jaa latviesu vairs iespejams nav stipraka jo kad 7gadus pavada pa arzemem tad protams aizmirstas kaut kas


Lasot tevis rakstīto, ir pilnīgi skaidrs, ka latviešu valoda diez vai kādreiz bijusi tev labā līmenī. Tas, kas visvairāk tavā latviešu valodā traucē, ir izteikšanās stils, nevis kāda izlaista pieturzīme vai aizmirsies vārds. Tās ir lietas, kas neaizmirstas vienalga, cik gadi pavadīti ārzemēs. Turklāt, ja tu saki, ka Latvijā latviešu valodai vajadzētu būt primārajai (kam es piekrītu), tad padomā, lūdzu, arī par savu zināšanu līmeni šajā valodā un pēc tam stāsti par citu valodu zināšanām.
01.01.2013 22:01 |
 
Reitings 27
Reģ: 07.12.2009
Ebe ja neesi bijusi arzemes tik ilgu laiku tad tu nesaproti gan. Valoda aizmirstas, ipasi ja valoda jalieto reti ar to domaju loti reti jo pamata sanak parejas valodas izmantot. Un tev pamat zinasanas ir kaut tris valodas? Man pamatvaldas ir 5 un saprasanas un sarunlimeni vel paris. Tagad macos pa jaunam latviesu lai varetu rakstit, jo sarunlimeni man vina ir daudz labaka.
01.01.2013 22:10 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Ebe ja neesi bijusi arzemes tik ilgu laiku tad tu nesaproti gan. Valoda aizmirstas, ipasi ja valoda jalieto reti ar to domaju loti reti jo pamata sanak parejas valodas izmantot. Un tev pamat zinasanas ir kaut tris valodas? Man pamatvaldas ir 5 un saprasanas un sarunlimeni vel paris. Tagad macos pa jaunam latviesu lai varetu rakstit, jo sarunlimeni man vina ir daudz labaka.

Ja ir kaut kas ielikts pamatos (un ja latviešu valoda ir tava dzimtā valoda), tad tur tas arī paliks. Var aizmirst nosaukumus kādām lietām vai, piemēram, ka nav pareizi par valodām teikt "viņa" (bet gan "tā"), tomēr ir tādas globālas lietas, kas paliek. Savukārt tavs izteiksmes stils atgādina 4. klasi (un ir daudz jauniešu, kas diemžēl tā arī izsakās..), kas liek domāt, ka nekad augstāk par to (zināšanās) arī neesi tikusi.
01.01.2013 22:19 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Tas ir ļoti jauki, ka tu zini tik daudzas valodas un tagad uzlabo arī latviešu valodas zināšanas! Es gan domāju, ka no tā, cik valodas es zinu, šajā diskusijā nekās nav atkarīgs, bet varu pateikt, ka labi zinu latviešu, krievu, angļu un franču valodas. Esmu mācījusies arī norvēģu un lietuviešu valodas, bet neuzdrošinos teikt, ka tās būtu labi apguvusi.
Vai latviešu valoda ir tava dzimtā valoda? Vai pirms aizbraukšanas uz ārzemēm tā bija tava pamatvaloda?
01.01.2013 22:20 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Bez tam ja tu pretendē Latvijā uz darba vietu, kur ir nepieciešama latviešu valoda, tad kāda nozīme ir tam, ka tu pavadīji ārzemēs laiku un pārzini 5 valodas, TĀDĒĻ latviešu valoda tev tik zemā līmenī? Kāpēc tu uzskati, ka tas ir attaisnojums un ka darba devējam ir jākrīt tev pie kājām?
01.01.2013 22:21 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Ja ir kaut kas ielikts pamatos (un ja latviešu valoda ir tava dzimtā valoda), tad tur tas arī paliks. Var aizmirst nosaukumus kādām lietām vai, piemēram, ka nav pareizi par valodām teikt "viņa" (bet gan "tā"), tomēr ir tādas globālas lietas, kas paliek. Savukārt tavs izteiksmes stils atgādina 4. klasi (un ir daudz jauniešu, kas diemžēl tā arī izsakās..), kas liek domāt, ka nekad augstāk par to (zināšanās) arī neesi tikusi.


Tas ir tieši tas, ko domāju. Pilnīgi piekrītu!
01.01.2013 22:21 |
 
Reitings 819
Reģ: 29.01.2009
Darba sludinājumā nebija minēts kādas valodas ir jāpārvalda potenciālajam darba ņēmējam?
01.01.2013 22:23 |
 
Reitings 779
Reģ: 27.11.2012
Man jau šķieet mūsdienas kauna lieta nezināt trīs valodas- latviešu, krievu, angļu


Nu, nu. Ja skolā krievu valoda mācīta, tad piekristu. Bet tā kā mācījos vācu valodu - no kurienes man krievu valodas zināšanas izraut? Un nē, ne pagalmā, ne skolā, ne ģimenē neviens krieviski nerunāja.

Par tēmu - neredzu iemeslu, kāpēc lai tevi pieņemtu darbā. Ja priekšnieks ir krievs, gan jau daudz krievu kolektīvā, un kā tu ar kolēģiem sazinātos - angliski? Tas taču ir smieklīgi. Ja sfēra ir saistīta ar klientu apkalpošanu, tad vispār...

Un piecas valodas labā līmenī? Kā tad.
01.01.2013 22:28 |
 
Reitings 2739
Reģ: 25.02.2009
Nu paga, tu sūdzies, ka tevi nepieņēma darbā lavijā, jo neproti krievu valodu, atzīsties, ka latviešu valoda tev švaka, un uzstāj, ka latviešiem ir jāpastāv tikai par latviešu valodu?
Tu neproti runāt divās dominējošajās Latvijas valodās, protams, ka tevi var darbā nepaņemt.

Man jau šķieet mūsdienas kauna lieta nezināt trīs valodas- latviešu, krievu, angļu


Nu šis jau nedaudz par skarbu :D es krievu valodu neprotu gana labi. Ar to nelepojos, bet arī nekaunos, situācija ir tāda kāda ir.
01.01.2013 22:33 |
 
Reitings 1531
Reģ: 29.01.2009
Troy arī es krievu valodu neapguvu ne skolā, ne mājās, bet gan skatoties tv un sadzivē, tā teikt dzīve piespieda un tagad i runāju, i lasu.

Un, ja nemāk latviešu valodu, tad ar 5 valodām nav ko lepoties. Iemācies kārtīgi dzimto un tad sāc lepoties ;)
01.01.2013 22:36 |
 
Reitings 220
Reģ: 28.10.2011
Paskatieties atpakaļ, cik salīdzinoši nesen atguvām neatkarību no Krievijas, kā arī ņemiet vērā lielo krievvalodīgo cilvēku skaitu Latvijā! Darba devējs ir ieinteresēts piesaistīt pēc iespējas vairāk klientu, tāpēc arī darbinieki ir vajadzīgi tādi, lai varētu komunicēt pēc iespējas ar vairāk iespējamo klientu. Ja es būtu kāda uzņēmuma vadītāja Latvijā, man arī šī brīža situācijā būtu svarīgi, lai darbinieki, kas apkalpo klientus, prastu krievu valodu. ...lai gan pati pat teikumu krieviski pateikt neprotu.
01.01.2013 22:36 |
 
Reitings 736
Reģ: 29.01.2009
kaut kā īsti nepiekrītu Vaboleena uzskatam, ka mūsdienās ir kauns nezināt trīs valodas - latviešu, krievu un angļu. Es pati krievu valodu nezinu labā līmenī, kaut ko sarunvalodā pateikt varu, par vienkāršu tēmu. Angļu valodu zinu labāk par krievu, bet arī nesaku, ka perfekti. Un, piemēram, mana mamma nezina angļu valodu, tad viņai ir jābūt kauna sajūtai, ka nezina?!
01.01.2013 22:37 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Lasu un priecājos - man laikam tiešām ir paveicies ar darba devējiem, kuri saprot, ka valsts valoda ir latviešu! Un citu valodu zināšanas ir plusi, bet es, piemēram, labi zinu vācu valodu, krievu ļoti slikti. Un, jā - strādāju apkalpojošā sfērā un ticiet man, meitenes - 90 % "krievvalodīgo" mūsu valstī ļoooti labi saprot un zin latviešu valodu, bet nerunā principa pēc, un tad jau, ka saprot, ka ir cilvēki (kā, piemēram, es) kas nepiekāpsies - pavisam raiti sāk runāt latviski! Vērts aizdomāties :)
01.01.2013 22:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits