Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tām, kurām ir tiesības

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Meitenes, man Jums jautājums, kurš mani nomāc, iespējams nepamatoti, bet tāpat uztrauc. Tā jau ir-bieži mūs, sievietes, uztrauc absolūti sīkumi:D
Pirms pāris nedēļām noliku tiesības. Tas nu bija mans lielais sapnis un ilgi lolotais prieks. Mašīnu biju par simboliskām naudiņām jau atpirkusi no vecākiem:) Būtībā, sakarā ar manu darba specifiku, tā bija arī liela vajadzība.
Nolikt tiesības man gāja grūti, tiešām. Braukšanas bija ap 30, eksāmenu gan ar pirmo noliku, bet uzskatu to drīzāk par veiksmi, ņemot vērā, kādā satiksmē trāpījos. Instruktors teica, ka man tiešām mērķtiecība ir ļoti izteikta, jo negāja viegli.
Tagad, protams, braucu jau pirmo nedēļu ar mašīnu. Darbu un ikdienu tas ļoti atvieglo no laika viedokļa, protams, arī sabiedriskos transportus nu ĻOOTI nemīlu:D, saprotu arī, ka pieredze nāk ar laiku utml. Par to nav ne runas. Esmu uzmanīga uz ceļa, neesmu to skuķu vidū, kuras dabū tiesības un mūzika uz visskaļāko, ātrums, kādu vien var izspiest un ullalā, kamēr avārijā iekļūst:( (es tādas tiešām pazīstu:D)
Bet man joprojām ir bail. Kad braucu, lai arī zinu visus noteikumus, esmu sakoncentrējusies, mierīga, bet ir tāda sajūta, ka esmu potenciālais avārijas izraisītājs, ka bīstamā situācijā nespētu rīkoties pareizi utml... Ceru, ka vismaz kāda mani sapratīs.. Draugs saka, ka tas ir normāli- paies laiks, kamēr pieradīsi pie mašīnas, vairāk pieredzes būs...
Mani gan nomāc doma, ka varbūt esmu to cilvēku vidū, kuriem varbūt nevajag braukt:D Pārāk nervozi, satraukti... nedroši..
Kā Jums bija, kad nolikāt tiesības? Vai ātri jutāties pilnībā droši vai arī Jums bija iesākums, kad ir nedrošība?
28.12.2012 13:14 |
 
Reitings 1170
Reģ: 05.09.2012
man arī reizēm ir bail. liekas,ka pati nesaprotu ko daru un kā man tas sanāk.
un atvieglota esmu,kad nonāku galā.

bet diemžēl man šobrīd nesanāk braukt un nav iespējas, jo ilgāk nebraucu,jo labāk saprotu,ka visticamāk pie stūres es drīz piesēsties vienkārši nevarēšu.
jo nebraucot prasmes nepilnveidojas.
28.12.2012 13:16 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
es domāju, ka sākumā tas ir normāli, sevišķi jau intensīvākā satiksmē, kā lauku pagasts.
28.12.2012 13:18 |
 
Reitings 1170
Reģ: 05.09.2012
un es nekad nesapratīšu vīriešus,kuri nedod braukt savām sievietēm un pēc tam šausminās,ka viņas brauc slikti.
gribētos tādiem iedot pa galvu, vai tiešām nesaprot,ka nebraucot prasmes nerodas.
jābraukā kaut pa nomaļām vietām.
jo ir jābrauc,jābrauc,jābrauc.jāmācās izjust mašīnu,gabarītus utml.
28.12.2012 13:19 |
 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
Kad noliku tiesības, pie stūres pēc tam nepiesēdos divus gadus :D šausmīgi nepatika braukt, varbūt arī tāpēc, ka nebija sava auto un vajadzības. Tad vienreiz piespiedu kārtā vienā naktī norullēju aptuveni 400 km. Ziemā, naktī :D
iepatikās! Tētis sāka uzticēt savu auto pa brīvdienām un tā palēnām aizgāja.
Morāle - ja pašai NEPATĪK braukt un var iztikt - nu, nebrauc... jo tādi nervozie tipiņi parasti tiešām izraisa avārijas. Bet, ja patīk un sanāk - ar laiku nedrošība pāries un tā var būt pat pluss dažās situācijās, būsi piesardzīgāka ;)
28.12.2012 13:19 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Es uz ziemu ato vadīšanu atstāju drauga rokās. Pati pārvietojos kājām, jo mums tiešām ir slikta pieredze ar braukšanu. Daudzos grāvjos esam pabijuši pat lēnu braucot.
Tad nu gaidu pavasari,lai brauktu.
28.12.2012 13:19 |
 
Reitings 4073
Reģ: 07.06.2012
Pf,tu tak tikko noliki tiesības,tas tak normāli :)
Man jau gads tiesībām,intensīvi braukāju,bet tāpat bail :D
28.12.2012 13:21 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
tieši šī iemesla dēļ es nevēlos sev tomeŗ tiesības. iekāpjot mašīnā, kad blakus nav instruktora man sākas panika. un tieši tā iemesla dēļ es arī nenoliku tiesības, jo iekāpjot mašīnā ar inspektoru, man viss bija melns gar acīm un sķita, ka es neko vairāk nemāku un neprotu. tāda sajūta, it kā kāds tīkls būtu uzlikts galvā, tāda kā stikla siena priekša būtu.
28.12.2012 13:22 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Jā, man maršruts arī ir "normāls" priekš pirmās pastāvīgās braukšanas- Rīga-centrs u.c. Protams, jābrauc ir, draudzene nolika un tā kā man braukusi kādu gadu, tad šobrīd baidās Rīgā pie stūres sēsties:( Man tā braukšana ar auto ir arī pamatota vajadzība dēļ darba.
Vienīgais, jau gribas saprast, vai tas pāries-tā nedrošība, minimālā neuzmanība:(
28.12.2012 13:22 |
 
Reitings 15
Reģ: 15.11.2012
Man liels paldies jāsaka saviem draugiem - pēc tiesību iegūšanas es biju viņu šofere dažnedažādiem braucamrīkiem (puišiem mašīnas bija, bet tiesības gan vēl ne). Viņi mani izdresēja kārtīgi. Pat tagad, kad kādu laiku nav braukts, visas iemaņas palikušas. Tie pāris mēneši man devuši daudz, jo iesākumā baidījos par katru sīkumu, taču tagad, kad esmu braukusi pat ar principā nebraucamām mašīnām, esmu pārliecināta par savām spējām. Protams, man nejūtos līdz galam pārliecināta tad, ja braucu pa pavisam svešu vietu, taču cenšos to uztvert ar humoriņu, tad parasti viss izdodas :)
28.12.2012 13:25 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Ja Tev pamatā patīk braukt un arī sanāk, tad pāries! :)
tikai trenējies!

saki, lai kāds pieredzējis pasēž blakus, pamācīs šo to.

es pirmo reizi cauri Rīgai braucu viena pati 2 gadus pēc tiesību nolikšanas, kuru laikā nebiju braukusi.
bailes bija lielas :) protamks, ka paliku krustojumā :D
a tagad viss normāli'.
28.12.2012 13:25 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Anna Kareņina- ideāli uzrakstīji:) Tas man šovakar jāparāda draugam-viņš mani komplekso pamatīgi. Kad braucam kopā, prasa, vai nevajag pārsēsties viņam, jo ceļš slikts dēļ laika? Citā dienā mēs brauksim kaut kur, kur labāk braukt viņam utml...:( Man esot maza pieredze.. Bāc, es taču to saprotu un nenesos tagad uz autovadītāju sacensībām, bet kā man savādāk kļūt par labu autovadītāju, ja nav pieredzes? Man bija viens no labākajiem instruktoriem Rīgā, pats palaida uz eksāmenu, neprasījos, teica, ka ir drošs par mani...
Man ĻOTI patīk braukt, bet es negribu izraisīt avāriju, uzmest kādu omīti uz kapata:D Laikam vairāk šeit ir psiholoģisks iemesls-tētis ir izraisījis vairākas avārijas, kuras man no bērnības palikušas atmiņā:(
28.12.2012 13:27 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Piparene un pārējās-paldies par viedokļiem:)
28.12.2012 13:28 |
 
Reitings 4073
Reģ: 07.06.2012
Man patīk braukt vienai.Tracina,ja manējais blakus ''paregulē'' mani
28.12.2012 13:29 |
 
Reitings 775
Reģ: 09.10.2010
Ar laiku viss aizies, no sākuma neviens nav spečuks un nedrošība ar laiku pazudīs :)
Es arī pašā sākumā nedaudz baidījos, bet tikai tāpēc, ka saproti, ka viss ko dari uz ceļa atbildi par to pats , nevis instruktors. Man patīk braukt, bet vairs neesmu sajūsmā kā no sākuma :D
Nav jau par ko baidīties, vienīgi par to , lai kāds idiots uz ceļa nepatrāpās :D
28.12.2012 13:31 |
 
Reitings 479
Reģ: 12.10.2009
Man ir tā, ka bail bija pašās pirmajās reizēs mācoties, kad nemācēju nogriezties un ātrumus pārslēgt :D
bet pārsvarā nebaidos, no vienas puses tas ir labi, jo ja baidītos prātiņā kaut kas sagrieztos un sanāktu šaize, bet no otras puses tas ir slikti, jo, kā mamma saka, neapzinos kas var notikt, taču nu jau pat draugs uztic savu mašīnu, jo šī bija pirmā ziema, kad kārtīgi dabūju izbaudīt aizmirstos lauku ceļus un pat nevienā grāvī netrāpīju :D
Dažreiz ir situācijas, kad sabīstos no kaut kā, tad gan uzreiz stājos malā un lieku kādam citam turpināt stūrēt, bet ja nav varianti tad izvēlos mazāk noslogotu maršrutu
28.12.2012 13:31 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
man tiesibas ir 2 gadi, itka uz cela nebaidos, vasara vispar nav problemu, ari ziema sava pilseta ir ok, bet rigaa gan jutos nedaudz nedrosi, jo man masinai ir aizmugureja piedzina, lidz ar to sanes uz katra krustojuma, lauku celos man tas liekas forsi, bet rigaa man tas galigi neliekas forsi :D
28.12.2012 13:32 |
 
Reitings 4073
Reģ: 07.06.2012
man ir quattro :D tā kā,var nestresot :D
28.12.2012 13:34 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Skatos, man līdzīgi kā vairumam:) Nomierinājāt, meitenes:)
Dipināšu vien tālāk, viss nāk ar laiku un pieredzi:)
Bet ja Rīgās ielās redzat aizdomīga paskata mašīnīti, kura ripinās uz 40 ar ieslēgtu avārijas, tā iespējams esmu es:D
28.12.2012 13:36 |
 
10 gadi
Reitings 565
Reģ: 29.01.2009
man tiesības ir ~3 gadus, pie stūres jutos droši, līdz manā īpašumā nonāca Mersis ar pakaļējo piedziņu. Vasarā jau jauki, bet ziemā... Ieslīdu šķērsām katrā krustojumā. Bet nu, kaut kā labi māku viņu novaldīt un nav gadījušās avārijas situācijas. Brīžiem pārņem bailes, it īpaši straujos līkumos, bet nu braucu lēnām un prātīgi.
28.12.2012 13:37 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
a un manejais ar pirmo gadu blakus sedej un pukstej- nesvilini sajugu, liec piektaja, izsledz talos utt :D pasam liegums vel 3gadi un tiesibu nav :D vienreiz apstajos cela mala, nosviedu atslegas un teicu brauc pats, kops ta laika mute ciet :D
28.12.2012 13:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits