Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāzas un bildinājumi

 
Reitings 582
Reģ: 11.11.2010
Kura šogad izgājusi vai izies pie vīra?
Kādu plānojiet savu skaistāko dienu mūžā?
Varbūt kāda šogad tika pie bildinājuma?Kā jums viss notika ?Romantiski vai ikdienišķi ?
27.12.2012 22:34 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Izgāju šogad :D
bildinājums romantisks, sīkāk negribu te rakstīt tagad.
27.12.2012 22:36 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Šogad jau diez vai vēl kāda izies... bet paspēt jau vēl var. Man kāzas vasarā. Bildinājums bija. Gredzens bija. Romantiski bija.
27.12.2012 22:37 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Draudzene precēsies janvāra vidū! ;)
Cik zinu, tāda bildinājuma nebija, jo ir pieteicies bērniņš.
27.12.2012 22:39 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Es apprecējos šovasar. Skaisti bija viss - gan bildinājums, gan kāzas. Bildinājums man patika labāk - daudz romantiskāk, mīļāk, intīmāk. Tiešām tikai mums diviem un ļoti sirsnīgi :)
27.12.2012 22:39 |
 
Reitings 582
Reģ: 11.11.2010
Aw cik jauki meitenes?Tas bija negaidīti vai jums bija kāda nojausma?
27.12.2012 22:40 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Ā un mana labākā draudzene saņēma bildinājumu šajos Ziemassvētkos. Dubultprieks, jo viņi abi kā pāris jau ir mūsu ģimenes draugi :)
27.12.2012 22:40 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
man bija nojauta, ka bildinās, tāpēc lielais pārsteigums izpalika.
27.12.2012 22:42 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
bildinájums bija pársteigums, un diezgan liels! protams, patíkams. kázas bija augustá - manas sapnju kázas - perfektas!
27.12.2012 22:49 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Aniii- cik tas ir skumji, ka jāprecas bez bildinājuma. es, man tā škiet, ka tad neprecētos, tad, ka ir bērniņš, tas nenozīmē, ka ir obligāti jāprecas, kā arī nenozīmē to, ka sieviete nav jābildina. nedomāju, ka tām attiecībām būs ilgstošs mūžs. bet nu lai jau veicas!
nu es domāju, ka mani bildināja, bet izrādījās, ka tas redz neesot bijis īstais bildinājums :D nesaprotu, kā tagad justies
28.12.2012 09:12 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Aniii- cik tas ir skumji, ka jāprecas bez bildinājuma. es, man tā škiet, ka tad neprecētos, tad, ka ir bērniņš, tas nenozīmē, ka ir obligāti jāprecas, kā arī nenozīmē to, ka sieviete nav jābildina. nedomāju, ka tām attiecībām būs ilgstošs mūžs.
Nedomāju, ka bildinājumā ir tā sāls. Cik zinu, šī tradīcija vispār ir no ārzemēm ievazāta, kādreiz pie mums vispār nebija šāda veida bildinājumu. Varbūt līgavas tēvam prasīja atļauju, bet ne jau ar visiem tiem teātriem, ka ved līgavu uz jūru un tad tur mēnessgaismā krīt ceļos.
Tu pat iedomāties nevarēsi, cik daudzi ir pāri, kas par precēšanos sarunā - abi divi sarunā, ka jāprecas un sāk plānot kāzas. Es pati tādus zinu vairākus. Un nav viņi tāpēc nelaimīgi.

Pati es droši vien gribētu to romantisko bildinājumu, tāpēc ka tāds ir sabiedrības spiediens. Zinu, ka tad, kad draudzenēm pateiktu, ka precēšos, pirmais jautājums būtu "kāds bija bildinājums?". Man pašai nav tā, ka bildinājumam būtu izšķirošā nozīme. Skaists gredzens man no mīļotā jau ir.
28.12.2012 09:32 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
bet lūgt roku līgavas tēvam - tā nav vnk sarunāšana. ne velti ļoti sen jau latviešu tradīcijās ir šī saderināšanās, kas ir pat ierakstīta Civillikumā (nu labi, tagad šo nodaļu grib izņemt). bet jau ir tas aspekts, ka nebildināja, jo ir stāvoklī. kas tav viņa vairāk nevar būt līgava? vai tad sieviete tad uzreiz ir norakstīta? nav jau jākrīt ceļos mēnesgaismā pie jūras, bet vismaz vārdi -vai tu kļūsi mana sieva? - ir noteikti nepieciešami. kāds jau noteikti par kāzām ierunājas. un manā skatījumā tam vajadzētu būt vīrietim. nu pretēji man tas būtu tabu.
28.12.2012 09:45 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Sany, protams, ka kāds par kāzām ierunājas, bet vai tad tādu ierunāšanos var saukt par bildinājumu? Es domāju, ka Anii minētajā gadījumā arī kāds noteikti par kāzām ierunājās, jo kā tad tās kāzas radās? No zila gaisa noteikti nevarēja rasties.
Mūsu mājās kāzas vispār nav nekāda tabu tēma, kas arī ir normāli, jo kopā rit jau 5.gads, bet es nedomāju, ka tās mūsu sarunas par kāzām ir pielīdzināmas bildinājumam. Tad es jau 10+ reizes esmu bildināta un visu laiku atsaku, ka nav piemērotu apstākļu. :D
28.12.2012 10:09 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Jessica- nu jautājums ir, kā par to ierunājas. ja tas ir tikai sarunu veidā, tad savādāk. Sarunas ir sarunas par kāzām. tad, protams, gandrīz vairāk nav jēgas tam bildinājumam, jo viss ir sarunāts un izrunāts. zūd tas pārsteiguma brīdis. un tad tas bildinājums šķiet neīsts un nevajadzīgs.
nav tādu nepiemērotu apstākļu..hmm.. ja es būtu vīrietis un man 10iem reizu pateiktu- nav piemērotu apstākļu- es sievieti, piedod, bet pamestu. varbūt tu atsaki, jo vnk baidies vēl, aizbildinoties ar tiem apstākļiem?apstākļus, kāpēc mēs nevaram, var atrast vienmēr.
28.12.2012 10:17 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
nedomāju, ka Jessica bija domājusi, ka viņas draugs pie TV jau desmitiem reizū ir teicis-kļūsi mana sieva? un Jessica tik atsaka.
ar taču runāt par kāzām no praktiskā viedokļa. tā apziņa, ka grib precēties, jau vien ir laba :)
28.12.2012 10:21 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, jūs te esat pārskatījušās melodrāmas :)

Reti kurai tas ir pārsteigums - wow nezināju, ka viņš mani grib precēt! Ja pārim ir nopietnas attiecības, tad parasti tādas lietas izrunā un vienojas, ka vajag apprecēties. Un, jā, tad vīrietis sagādā un pasniedz gredzenu ar domu, ka nu tad oficiāli esam saderināti. Bet tā, ka sieviete dzīvo un neko nenojauš.. nu nezinu..
28.12.2012 10:23 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Jāpiekrīt chanely - ir dīvaini dzīvot ilgstoši kopā un būt pārsteigtai - vai, mīļais, tu tiešām gribi precēties?! :)
28.12.2012 10:31 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
chanely- nojauš jau vienmēr. bet, ja godīgi, es nenojautu, ka tas būs tik ātri. lai gan beigās, kā izrādās, tas nemaz nebija īstais bildinājums. viņš vnk nav paredzams :D nu labi, viņš vismaz uzzināja manas domas. var t\acu vienreiz sievietei pajautāt un ar to arī pietiek. pēc kāda laika vnk bildināt. neredzu to jēgu simts reizes pārrunāt. kad bildinās, tad arī izrunās visas detaļas, kā gribētu un kā negribētu. ir vai nu jā vai nu nē.
28.12.2012 10:34 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Sany, Tavs pēdējais teikums izkalusījās pēc Kiviča :D
•Alus pirkšanas formula ir šāda: pareizini skaitu, ko domāji izdzert, ar divi un pieskaiti vēl divus. Tādā veidā tu aiztaupīsi sev trīs gājienus uz veikalu.
•Kretīns, kas ļoti labi izskatās, ir tikai pa pusei kretīns.
•Popmūzikas slavas virsotne ir sasniegta tad, kad tur esi pārdevis visus savus albumus, turpretī internetā visi tevi ienīst.
•Visforšākā meitene ir tā, kura tev liek smieties un dod dzīvesprieku.
•Neviens nav stulbs. Ja tu tā domā, tad tev vienkārši ir pārāk iesīkstējuši priekšstati par to, kā visam ir jābūt.
•Cilvēki vienkārši piedzimst vai nu priecīgi, vai bēdīgi.
•Visgrūtāk ir būt tādam, kāds tu esi, un vienmēr teikt to, ko domā. Tomēr tā arī ir vislielākā bauda.
•Dienā, kad jūs iemīlaties, visa pasaule ir skaista, visi cilvēki ir brīnišķīgi un arī valdība ir ok.
•Cilvēks bez Dieva un ticības nemirstīgam garam ir nolemts iznīcībai (vidēji 70 kg smags gaļas gabals ar kauliem, kas kaut ko no sevis ir iedomājies).
•Daži runā par labu PR, bet diemžēl nerunā par to, vai cilvēks ir laimīgs ar sevi.
•Īstie nelieši tāpēc arī ir nelieši, ka nav spējīgi nebūt nelieši.
•Lai kā arī negribētos to atzīt - vairumam cilvēku viņu ego tomēr nosaka visu. Viss, kas ir līdzīgs man, ir labs, viss, ko es nesaprotu,- slikts. Tāpēc cilvēki sapratīsies tikai tad, kad Dievs uz Zemi atsūtīs kādu mistisku, visaptverošu inteliģenci.
•Tas, kas cilvēkam tiešām būtu jāsasniedz, patiesībā nav jāsasniedz. Tas jau katrā sākotnēji ir.
•Priecīgajiem ir labi tāpat vien. Bēdīgajiem prieks ir jāpērk.
•Izvairieties no neirotiskiem, sarežģītiem un ultra egoistiskiem cilvēkiem! Tas nav ekscentriskums vai personības šarms. Tā ir iekšējā elle ikdienā.
•Ikviens, kurš tev izdara ko sliktu, izdara tev arī ko labu. Tas ir pasaules līdzsvara likums.
•Cilvēki bez Dieva ir kā skudras skudru pūznī, kā vāveres ritenī un kā ap savu māju divdesmito reizi apgājis streipuļojošs dzērājs, kurš nevar atrast durvis.
•Dzīve ir sūdīga, ja dzīvē nav Dieva.
•Laime ir tad, kad nav nelaimes.
Vai nu ir, vai nav.
28.12.2012 10:35 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
Ja lietišķi vienojas, ka vajag apprecēties, tad nesaprotu kāda jēga čalim pēc tam vēl saderināšanās gredzenu pirkt. Vienošanās par kāzām jau ir bijusi - kāda vairs nozīme gredzenam...
Es noteikti tā negribētu, jo man gribas mazliet skaistuma, nevis tikai prasti vienoties par to, kā par tādu darījumu.
28.12.2012 10:37 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Sany, nu neviens mani nav bildinājis ar konkrētu jautājumu "Vai būsi mana sieva?". Bet protams, ka mēs par tēmu, ka mēs precēsimies runājam. Tāpat mēs runājam par bērniem, lai gan skaidrs, ka tuvāko 4 gadu laikā mums bērni nebūs, jo es tikko esmu sākusi strādāt savā sapņu darbā. Vai tad nevar runāt par kaut ko, kas būs tālākā nākotnē?
28.12.2012 10:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits