Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tām, kam mājās bijis kaķēns.

 
Reitings 55
Reģ: 02.12.2012
Palīdziet, lūdzu, es esmu izmisumā...
pirms kādiem 3 mēn no ielas paņēmām kaķēnu 1istabas dzivoklī, patiesībā šī paņemšana nebija plānota, īsti nebijām par to pat kārtīgi padomājuši, kad jau viņš bija mūsu mājās. Ok, viss būtu skaisti, jauki. Sākumā vismaz tā bija, likās pateicīgs par to, ka izglābts, pat blēņas lielas nedarīja, bet TAGAD viņš ir viena liela katastrofa, man tāda sajūta, ka drīz nervu zāles dēļ kaķa dabūšu dzert.
Ko tik viņš nav saplēsis, man dārgas (ne naudas izteiksmē, bet sirsniņā) lietas, sabojājis ļoti daudz manu rokdarbiņu, saplēsis aizkarus, paklājus un tagad neliek mieru eglītei, saprotu, mazs kaķēns - eglītē tik kārdinoši bumbuļi ar ko paspēlēties ( tā eglīte atrodas uz paaugstinājuma, galdiņa). Bet kā var pēc kaut kādām 10 reizēm pēriena un kliegšanas, dzīšanas prom nesaprast, ka NEDRĪKST (ar iepriekšējiem kaķiem, kas bijuši laukos tādu problēmu nebija, ātri iemācījās kultūru, ko drīkst, nedrīkst).
Un kas visvairāk kaitina - es vairs nezinu kas ir nepārtraukts un dziļš miegs, jo viņš tādu vairs neļauj izbaudīt.
Es esmu izmisumā. Vienīgā izeja laikam ir - laist viņu ārā, lai ir āra kaķis, tad viņam būs, kur izlikt enerģiju, mājās būs mierīgs.
Ja viņš paliks par mājās kaķi - tad taču arī pieaugušu vecumu sasniedzot viņš neplaiks mierīgāks, vai ne? Jo zinu ģimeni, kam ir vairākus gadus vecs runcis, nekad nav laists ārā un joprojām mājās uzvedas kā kaķens, visu laiku spēlējas, plēš visu.
Ko lai iesāk? Protams, neatteikšos no viņa, tik bezatbildīga neesmu. Bet kā, lai viņu padara mierīgāku, iemāca kko?
DAlieties pieredzē par mājas kaķiem.
22.12.2012 13:44 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Tā kaķēni dara, daži pat pieaugot nemaina paradumus.
22.12.2012 13:48 |
 
Reitings 55
Reģ: 02.12.2012
Nomierināji.
Man ir dzīvē bijuši kādi 3 kaķi, visi pieaugot biaj normaļi kaķi, tikai atšķirība - tika laisti ārā. Bet amn negribas viņu alist ārā tikai tpc, ka kaimiņos ir daudz kaķu, arī nemāju kaķi, amn bail, ak viņš kausies un tad nāks mājās saskrāpēts, asiņains.
22.12.2012 13:52 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Mūsējai vājprātei nu jau apm. 5 mēneši. Esam jau pieraduši, ka nevar visu pamest kur pagadās, eglīti tagad uz skapīša uzliku un likvidēju iespējas tur uzkāpt.

Kaķis disciplinē, vismaz mūsu trakā sieviete noteikti :D No rīta 07.00 uzkāpj uz galvas un neļauj gulēt. Māja kārtīgāka, jo nevar manats izmētāt.

Viņai uznāk "trakumi", kad skrien un lec visur kur, brīžam nožaujas vai ieskrien ar galvu sienā/durvīs/stenderē :D Viņa nesaprot, kad sarāj un aizstumj prom (citreiz tā diezgan vardarbīgi) - viņai tas škiet kā rotaļa un uzreiz nesas atpakaļ un lec virsū.

Es ceru, ka moš pēc sterizlizācijas paliks mierīgāka.
22.12.2012 13:53 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Bet tas tak ir kaķēns nevis mantiņa, viņam vajag skriet, spēlēties, viņam nebūtu viss kārtībā, ja tikai gulētu un ēstu.

Mēģini kkur iekarināt kaut vai kamoliņu, lai būtu, ko darīt, lai gan māsai kaķis saplēsa visus aizkarus un tapetes, saplosīja gultas stūri utt. ar visām mantām un pričendāļiem, kuri spec. viņam tika gādāti. Arī istabas kaķis.
22.12.2012 13:57 |
 
10 gadi
Reitings 2520
Reģ: 29.01.2009
Man arī bija līdzīgi, paņēmu kaķēnu dzīvoklī un tad nu viņš visu laiku ņēmās un darīja visādas blēņas. :D Ārā laist man bija bail, jo, ja nu pazūd. Beigās aizvedu viņu uz laukiem padzīvoties un viņam tur tā iepatikās, ka tur arī palika. :) Tagad viņš ir pilnīgs pretstats kā bija pirms tam - tik mierīgs, mīļš kaķis, pat žēl reizēm, ka vairs tā nerotaļājas kā agrāk.
22.12.2012 13:59 |
 
Reitings 1666
Reģ: 17.05.2012
Man ir bijis kaķēns, kuram tagad jau ir 11 gadiņi. Nekad nav bijušas problēmas ar viņu. Mazam esot patika spēlēties, bet nekad nav neko plēsis.
Ja reiz paņēmi viņu, tad Tev ir jāaudziņa viņu, nevar pie problēmām izlikt uz ielas. Tad jau mazu bērnu arī dēļ viņa raudāšanas un negulētajām naktīm varētu atdot kkur?!
Cerams, kad paaugsies, tad kļūs mierīgāks. Mana minka agrāk skrēja, spēlējās, bet tagad ir mierīga, guļ daudz, ēd, vaktē putniņus uz balkona.
22.12.2012 13:59 |
 
Reitings 55
Reģ: 02.12.2012
es jau ar ceru uz to, ka pēc kastrācijas viņš pieņemsies prātā, bet drauga ģimenē kaķim tieši otrādi, kad viņu apstrādāja viņš palika 3reiz nenormālāks un tad izlēma - nē, viņš tomēr būs āra kaķis.
manējais jau arī skraida kā nenormāls, lec uz sienām vārda tiešajā nozīmē, pat tapetes rāva nost. Liekas reizēm tik jauks, mīļš, burvīgs kaķītis, ebt brīžiem pārņem tādas dusmas.
22.12.2012 14:00 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Tie, kuri bija tev, pieaugot kļuva normāli, nu gaidi, kad šis pieaugs un ceri, ka kļūs normāls. Es nemaz nezinu, ko kaķim darīt, lai viņš būtu mierīgs, vajag ļaut izpausties.
22.12.2012 14:00 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Jā, mantas noteikti vajag. Dažkārt mūsējā atrod kkādu štruntu uz grīdas un ir laimīgākais kaķis pasaulē, jo ir ar ko spēlēties.

Nagus arī asina noteiktās vietās, bet tas nav tik postoši.

Mūsu dāma arī no ielas un pozitīvi ir tas, ka nekakā, kur nevajag, bet godīgi iet uz kastīti.
22.12.2012 14:00 |
 
Reitings 55
Reģ: 02.12.2012
es taču nesaku, ka taisos viņu izlikt uz ielas, nav nācis prātā, ebt ir pārdomas par to vai viņam tomēr nevajadzētu būt āra nevis istabas kaķim.
ar mantiņām ir mēģināts, visas kaut kur ir izgaisušas, visu māju pārmeklējām, bet nav nekur. Man pat ir aizdomas, ka viņš viņas ir apēdis, jo viņam arī ir kaut kāda vēlme ēst visu, kas nav ēdams.
NAv viņam ilga interese uz kādu mantu, kamolīti vai ko citu :(
ļoti, ļoti ceru, ka paaugoties paliks kaut nedaudz mierīgāks, man pat netraucētu tā viņa vājprātīgā skraidīšana un ņemšanās, ja vien pa ceļa netiktu viss saplēsts.
22.12.2012 14:04 |
 
Reitings 55
Reģ: 02.12.2012
Jā, apr kastīti gan man nav nekā slikta ko teikt, arī jau no pirmās dienas iet tikai tur un nekur citur, malacis.
22.12.2012 14:05 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Kaķītim ir savas mantiņas, groziņš, nagu asināmais dēlītis? Ar kaķīti kāds spēlējas, velta viņam uzmanību?
Un ja mājās ir dzīvnieks, jārēķinās, ka visus sīkos štruntiņus un plīstošās lietas no kaķim aizsniedzamām vietām ir jāaizvāc. Kaķis ir kā mazs bērns. Bērnu taču tu nepērsi, ja viņš paķers kaut ko, ko tu būsi atstājusi viņam pieejamu?
22.12.2012 14:21 |
 
Reitings 55
Reģ: 02.12.2012
Un Tev, Libra, šķeit iespējami visu kaut kur sabāzt, nobāzt, paslēpt?
Viņam ir gan mantiņas, gan, kur nagus asināt, arī uzmanības netrūkst.
22.12.2012 14:26 |
 
Reitings 55
Reģ: 02.12.2012
Būs jau labi, gan manas dusmas pāries un gan jau viņš arī paliks prātigāks
22.12.2012 14:27 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Jā, man tas šķiet absolūti iespējami. Man visu mūžu bijuši kaķi, dažkār vairāki vienlaicīgi. :) Kaķim pieejamā vietā manās mājās stāv 3 fotogrāfijas rāmjos un viena ļoti liela vāze. Visi štruntiņi, vāzītes un citi nieki ir slēgtos plauktos vai tur, kur kaķis nelien.
22.12.2012 14:30 |
 
Reitings 55
Reģ: 02.12.2012
un Tev kāds uzdāvina ziedus, Tu viņus ieliec vāzē un liec skapī?
Man piem vsp nav tādu viņam neaizsniedzamu veitu, jo viņš ļoti augstu lec, ko ta amn izvākt visas mēbeles?
Vienīgā vieta, kur varu kko noslēpt ir skapji, bet vai ir patīkami, aj tev viss skaistais, mīļais, ko Tu gribētu redzēt ikdienā ir kaut kur jāsabāž.
Tā apti egle - kur ta man viņu likt, ja uz skapjaugšām viņš var tikt un es reāli tur neko nevaru padarīt.?
22.12.2012 14:38 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nu, ja negribi, lai saplēš, tad ir vien kkur jānoliek, lai netiek klāt vai arī jāpielīmē pie plaukta. :D Ja tev kaķi ir bijuši, vai tad nezināji uz ko paraksties?

Man gan šobrīd nav kaķis, bet bērns. Visu, ko varēju, noliku pēc iespējas tālāk, lai netiek klāt, tam, ko nevar nekur noslēpt, piem. interneta kabelis, ir atrasts risinājums kā nomaskēt. To, ko nevar nekur noslēpt, vnk. ir jāvaktē, tas pats tv ir aizbīdīts cik tālu vien var, bet tā pat tiek bakstīts. Ar to ir jāsamierinās..

Vari atstāt visu skaisto, mīļo tur, kur ir, bet pēc tam nebrīnies par sekām, tas taču ir loģiski.
22.12.2012 14:50 |
 
Reitings 55
Reģ: 02.12.2012
Nu tur jau tā lieta, ka man bija āra kaķi, kurus laiž ārā un atnākot mājās viņi uzvedas normāli.
Vairāk liekas, ka lūdzot padomu vairāk saņemu kritikas, bet tas laikam cosmo tā ierasts.
KAut vai vēlējos uzzināt - kā pareizāk ir mācīt kaķi, esmu lasījusi, ka no tādas pēršanas, kliegšanas vsp nav jēgas, ka kaķis vnk saprot to, ka viņam sāp, ebt par ko sāp, viņš ensaprot, kaut piem. tiek nopērts uzreiz pēc nedarba.
22.12.2012 14:58 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Pērt mazu kaķēnu? Kur vispār prāts? Es saprotu vēl ar kādu virtuves dvieli vai avīzi viegli uzšaut vai aizdzīt, bet pērt? Labākajā gadījumā panāksi to, ka dzīvnieks visu mūžu tevi ienīdīs un visu darīs par spīti. Mans tēvs mūsu pirmo kaķīti vēl galīgi maziņu nopēra par to, ka viņa nokārtojās uz dīvāna. Visu viņas atlikušo mūžu viņa ienīda vīriešus un viņam bija jābaidās savus apavus atstāt kaķim pieejamā vietā.
22.12.2012 15:03 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Kaķis netiek laists ārā, nav kur izlikt enerģiju, tāpēc tas viss tiek darīts istabā, jāmēģina viņu nodarbināt, kaut vai liekot skriet pakaļ kamolam, padzenājot utt. Nezinu, neesmu dzirdējusi, ka kaķi tiktu izskoloti, varbūt, ka tas ir iespējams.

Kur tieši ir kritika?
22.12.2012 15:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits