Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai tiešām visur tikai tā?!

 
Reitings 2001
Reģ: 11.02.2011
Sveikas. Mana tēma jau drošvien ir nodriskāta līdz nelabumam,bet jautājums ir viens.
Kur lai iegūst darba pieredzi,ja jaunietis mācās? Es pati patreiz mācos,bet nolaižas rokas,jo paskatoties to,ka darbā nevienu nekur neņem bez darba pieredzes izvētajā profesijā. Pati dzīvoju mazpilsētā,kur ir grūti atrast darbu,un es nekādi nevarētu savienot darbu ar mācībām.
Jautājums ir viens- KĀPĒC DARBA DEVĒJI NENĀK PRETĪ JAUNIEŠIEM UN NEDOD IESPĒJU KAUT PIERĀDĪT SEVI IZVĒLĒTAJĀ SPECIALITĀTĒ??? Un tad visi brīnās,ka Latviešu zelta jaunatne brauc prom! Loģiski,kas tad cits atliek!
12.12.2012 20:17 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Nu taa jau gluzhi nav,ja darba deveejs redz,ka esi motiveeta,it iipashi,ja pati aizej uz iestaadi,satiec vinju un iedod cv rokaas.. Manupraat,tasstraadaa.vismaz mans teevs ir shefs ,un vinjhs taa ir pienjeemis jaunieshs,studentus darbaa.. Galvenais,lai esi energjiska,motiveeta..un tajos sludinaajums vinji raksta to,ko ideaalaa gadiijumaa veelas redzeet,suuti savu cv tik un taa.visur. Suuti tik prom...
12.12.2012 20:21 |
 
Reitings 314
Reģ: 29.01.2009
Iesaku pameklēt iespēju iet praksē savā profesijā. Vari ieskatīties mājaslapā www.prakse.lv, tiesa gan tur pārsvarā ir prakses Rīgā, taču varbūt kaut kas atrodas, ko var savienot ar mācībām. ;)
12.12.2012 20:22 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
tāpēc, ka nevienam nav laika auklēties ar praktikantiem vai tiem, kuriem tas ir pirmais darbs. normāli tas nav, bet ko padarīsi
12.12.2012 20:23 |
 
Reitings 184
Reģ: 08.01.2010
Nu Rīgā ar to darbu nav tik traģiski. Ir iespējams atrast arī ko tādu, ko var savienot ar mācībām, bet tā ir ļoti liela slodze. Un ja paveicas var arī atrast saistītu ar savu profesiju.
Vel viena iespēja ir iet praksē kādā uzņēmumā, kur vēlētos ar laiku arī strādāt. Daudzas universitātes nāk pretī, ja students pats atrod prakses vietu, ja arī programmā prakse nav iekļauta.
Bet galvenā doma ir tāda, ka nevar iegūt visu un uzreiz. Un ir jāsāk no apakšas, turklāt, jo ātrāk, jo labāk.
12.12.2012 20:23 |
 
Reitings 2001
Reģ: 11.02.2011
Menda- protams,ka tas nav normāli!ja cilvēkiem dod iespēju,un ja viņš to neizmanto,okey tad lai dod iespēju nākamajam! kur vispār mūsdienās ir tādas vietas kur neprasa pieredzi? pat apģērbu veikalos prasa iepriekšējo pieredzi tirziniecībā! sviests kaut kāds!
12.12.2012 20:25 |
 
Reitings 3685
Reģ: 14.11.2011
Nu, es piemēram strādāju par velti, savā profesijā, tikai sevis dēļ, lai gūtu pieredzi. Vēl nedaudz pastrādāšu un iešu prom, -kur maksās.
12.12.2012 20:25 |
 
Reitings 2001
Reģ: 11.02.2011
Secret- jā,es piekritīšu,ka Rīgā ir lielākas iespējas kaut ko tādu iegūt,bet visi cilvēki nevr atļauties dzīvot Rīgā! Nav labi uzskatīt to,ka Rīga ir Latvijas darba tirgus centrs bezmazvai.
12.12.2012 20:28 |
 
Reitings 184
Reģ: 08.01.2010
INK - es tiešām tā neuzskatu, bet pārcēlos uz Rīgu, jo sāku studēt universitātē. Tapēc arī saku, ka te ir vieglāk. Mazpilsētā, protams, ir daudz grūtāk ar darbu. Bet tas nav neiespējami. Tiešām iesaku, ja nav nekāda darba pamēģināt kādā vietā iziet praksi bez maksas, vismaz pāris mēnešus. Tas uzlabos tavu CV un būs tikai pluss.
12.12.2012 20:55 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
KĀPĒC DARBA DEVĒJI NENĀK PRETĪ JAUNIEŠIEM UN NEDOD IESPĒJU KAUT PIERĀDĪT SEVI IZVĒLĒTAJĀ SPECIALITĀTĒ???

Tāpēc, ka pie šī brīža situācijas ir pietiekami daudz tādi, kuriem jau konkrētajā nozarē ir augstākā izglītība un ievērojama darba pieredze. Tie ir tie, kuri krīzes ietekmē zaudēja darbu. Tāpēc DD izvēlas tos, kuriem jau ir attiecīgas zināšanas, jo viņi daudz ātrāk uzņēmumam nesīs peļņu nekā students, kurš vēl jāapmāca. Tāda nu ir situācija.
Ieteikums vispirms sākt ar praksi, par kuru, protams, nemaksās. Bet, ja sevi pierādīsi, vari cerēt arī uz pastāvīgu darba vietu.
12.12.2012 20:58 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Nu nez, kad pabeidzu skolu (pie tam vel sanaca, ka pedejos 4 12. klases meneshus nomacijos vakarskola) mani jau junija beigas pienema loti laba uznemuma ar parbaudes laika algu Ls 350 un pec parbaudes laika bija 600 ls un +. Turklat man bija 19 gadi. Nez, man liekas, ka galva ir uz pleciem un sevi var normali prezentet un izradit motivaciju stradat, viss ir iespejams ari LV!
12.12.2012 21:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits