Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Skriešanas botas, lūdzu padomu

 
Reitings 437
Reģ: 24.08.2012
Sveikas!

Vēlos iegādāties kvalitatīvas piemērotas botas skriešanai ar balstu papēžos, veikalos Maratons un Sports2000 veic speciālās pārbaudes lai atrastu ideālos apavus.. Man it kā esot virs vidējā bet tāpat lab;ak vajadzētu pēdai apavus ar supinatoru. Tā kā skriet ļoti mīlu, sakrāju naudu un biju nobriedusi pirkt labas sporta botas skriešanai, devos atkal uz minēto veikalu atkal veicu to pārbaudi un tad pārdevējs sāka meklēt ideālo apavu un opā tik mazs izmērs kā man viņiem nav, skatījās arī no bērnu līnijas nav ko man piedāvāt... Teica ka vispār viņi nepasūta tik mazus izmērus... Labi vīlusies devos prom. Tā kā vēlme iegādāties labus skriešanas apavus ir devos arī uz Sportlandiem, arī ar manu izmēru pašvaki, bet vairāk problēma jeb jautājums ir tāds:

Kādi tad apavi ir vislabākie? domāju tad pirkt uz savu galvu kaut vai internetā laigan mans izmērs arī ir ļoti ļoti mazā izvēlē.

Tad nu nesaprotu kādus pirkt, jo tajā veikalā man teica ka vajag ar stingru zoli un radija uz manām adidas botām ka nav piemērotas (jā tās ir tikai zāles botas) jo var pilnigi sagriezt virpulī un ka tas nekam neder. Sportlandā jautāju pēc palīdzības man piedāvā tādas jaunā kolekcija skriešanai un rāda cik labi ir ka zole tā padodas ka var sagriezt botu virpulī, ka tik mīksta zole, ka baigi labi. Tad īsti nesaprotu kādi tad ir labi.. Veikalu ieteikumi baigās pretrunās.

Tā nu varbūt kāda zin par šo vairāk? Piemēram man teica ka ideāli būtu Asics ar gēlu zolē pēdām, skatījos internetā ir tādi par kādiem 50 latiem, veikalā piedāvāja par 120ls tad vai arī viņiem te ir tāds uzcenojums vai ir liela atšķirība kvalitātē ? jo aprakstos sola to pašu, firma tā pati....


Ceru uz ieteikumiem par iegādi.
P.S. man galvenais ir dabūt kvalitāti un konfortu, šajā gadījumā cena man nav svarīga un tas nav noteicošais faktors, rēķinos pat ar 120latu izdošanu.
05.12.2012 22:17 |
 
Reitings 44
Reģ: 03.03.2011
Ja NAV NOSLĒPUMS-kāds tev izmērs???
05.12.2012 22:21 |
 
Reitings 328
Reģ: 14.10.2012
Pie mums ļoti daudzām lietām ir uzcenojums :) Ideāli, ja vari piemērīt veikalā apavus, un tādus pašu modeli sameklēt interneta'un pasūtīt no ārzemēm 2x lētāk :)
05.12.2012 22:22 |
 
Reitings 437
Reģ: 24.08.2012
Anriete - Man vajag 36 izmēru botām, man pateica ka sūta sākot ar 37,5 jo tik mazus nepērkot.

Puuce - nu jā.... jāpieraksta tas modelis, bet problēma ka internetā arī šim izmēram nav liela izvēle, būs cītīga jāpaskatās.

Vēl kāda zin ko?
06.12.2012 00:00 |
 
Reitings 4604
Reģ: 11.05.2010
http://www.noskrien.lv/forum/

Vari painteresēties tur, forumā ierakstīt savu problēmu!

Man ir asics, ar gēlu zolēs + duomax potītes stabilitātei. Zole nav mīksta - ka var savirpināt virpulī, nedz arī cieta, ka riekstus var dauzīt. Tāda vidēji cieta/mīksta. Ļoti labas. Ko lai saka, liekas perfektas skriešanai.

Labs ieteikums, ka var meklēt modeli veikalā, izmēru pasūtīt netā.
06.12.2012 00:07 |
 
Reitings 29
Reģ: 29.01.2009
Man arī ir 36 izmērs, un skriešanas botas nopirkt nebija nekādu problēmu. Neieteiktu Tev izdot 120ls, ja lieliskus skriešanas apavus var nopirkt outlet'os! Savus pirku tajā, kas ir Brīvības ielā pie Gaismas tilta, liela izvēle un labas cenas.

Taisnība ir tam pārdevējam, kas stāstīja, ka ir jābūt mīkstai zolei. Asics, Mizuno un citas firmas, kuras ražo tieši skriešanas ekipējumu, notiekti būs vislabākā izvēle! Botu ir jāvar tā kā salocīt, pirkstgalu pret papēdi saspiežot ar zoli uz āru, tad viņas būs piemērotas normālai skriešanas slodzei pa, piemēram, asfaltu.
06.12.2012 00:26 |
 
Reitings 4604
Reģ: 11.05.2010
Jā, tajā outletā, kas pie gaisa tilta, ir liela izvēle, un cenas labas! :)
06.12.2012 00:32 |
 
Reitings 225
Reģ: 25.04.2012
man ir šādas un tās botas ir katra santīma vērtas. Tāda sajūta, ka varu noskriet divreiz vaitrāk kā pirms tam ar parastajām zāles botām kas man bija.

Nike run.

06.12.2012 00:32 |
 
Reitings 4604
Reģ: 11.05.2010
Chiquitin - kad zāles apavus nomainīju pret īstiem skriešanas apaviem, tad man bija tieši tāda pat sajūta :D
06.12.2012 00:35 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Meitenes, ja Lāsmai vajag skriešanas apavus ar atbalsta sistēmu, tad nav jēgas ieteikt apavus, kam atbalsta sistēmas nav, lai arī jums tādi apavi ir un der perfekti

Manai kājai vajag maksimāli lielāko stiprinājumu, kāds zolē ir iestrādāts. Man paveicās tādas atrast Adidas outletā Kr.Barona ielas sākumā par 50Ls. Es gan esmu izmēru skalas otrā galā ar 41 vai 42. izmēru skriešanas apaviem.

Vispārējie ieteikumi - viskompetentākie speciālisti ir Maratons veikalā (tur pamatā viens vīrietis strādā un konsultē). Neesmu satikusi gudrāku konsultāntu. Sportland tādi studenti vien, kas iespējams kādas apmācības izgājuši, strādā un par katru cenu mēģina "iesmērēt" Nike (nedaudz pārspīlēju, bet kopumā jā).

Dīvaini, ka pēc Maratons veikala neguvi priekšstatu par to, kādi apavi Tev nepieciešami.

Pirmais:
pievērs uzmanību, vai apavā ir Tev nepieciešamais stiprinājums:


Un tad skaties uz papēža daļu zolē - jo tā būs viengabalaināka, jo stabilāk noturēs Tavu pēdu:
te ir viengabalains papēža piemērs:


un te ir papēža balsts sadalīts un nesniedz iespējams Tev vajadzīgo atbalstu:



Apavu tehnoloģiju ziņā ražotāji - līderi šobrīd ir Adidas un Asics. Ja ieguldi naudu, tad kādā no šiem.

Un starp citu - internetveikalos, piemēram, sportsdirect.com neesmu redzējusi nevienu skriešanas apavu ar atbalsta sistēmu.
06.12.2012 09:24 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Ir tāds veikals Barona kvartālā, ja nemaldos un tur ir tā, ka pirms pērc sporta apavus, tev liek staigāt pa tādu lentu, kur viņi skatās tavu gaitu, vai nav kādas deformācijas u.t.t., un tikai tad piedāvā apavus. Draugs tur pirka savam tēvam, kas regulāri skrien un atsauksmes ir pašas labākās.
06.12.2012 09:27 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
_paris - tas ir Maratons veikals
06.12.2012 09:30 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
womankind - aa, skaidrs, paldies, neatcerējos nosaukumu :) Tad tiešām savādi, ka autore neieguva tur apskaidrību, jo man šķiet, ka tas ir pats labākais, kur griezties. Toreiz ieteica Asics, tēvs pēc tam stāstīja, ka sajūta it kā tie apavi priekš tevis gatavoti. :)
06.12.2012 09:34 |
 
10 gadi
Reitings 58
Reģ: 29.01.2009
Labākās skriešanas botas būtu Asics, jo viņām starpzoles materiālā ir izmantots gels, kas vislabāk un visilgāk spēs nodrošināt amortizāciju skrējiena laikā.Asics apaviem ir arī piedomāts pie stabilitātes un īpaši pie pēdas izliekuma un supinācijas veida.
Protams skriet var arī ar apaviem, kuru zole salocas rulītī (NIKE FREE), bet šos Es vairāk ieteiktu kā sacensību skriešanas apavus, jo viņi ir ļoti viegli, elpojoši un maksimāli pielāgojas pēdas kustībām, bet regulāri un ilgi viņos skriet nav ieteicams, jo amortizācijas mehānisms neliels un arī stabilitāte nav no augstākajām, bet kā sacensību apavi-perfekti.
06.12.2012 09:49 |
 
Reitings 437
Reģ: 24.08.2012
Kur ir gaismas tilts? es zinu outletu kas ir pie VEF tilta... varat pateikt precīzu adresi? Neesmu rīdziniece, tāpēc tik ļoti nepārzinu, labāk orintējos pēc adresēm vai apkārtējiem objektiem :D

Womankind- jau minēju ka tieši Maratonā arī vērsos bet tur man pateica ka tik mazu izmēru nav, jo nepasūta! Tieši sportlandam neuzticos jo šķiet ka pārdevēji diži neko nesaprot. Maratonā visi paši ir sportisti un daudz saprot.

Es biju Maratonā pirms nepilna gada, bet tad man nebija naudas lai iegādātos, aizgāju vnk pēc Nordea maratona un intreses mēc pie reizes arī pārbaudīju to. Tagad sakrāju naudu un biju uz Sports2000 Olimpijā kur ir tas pats princips... Vīrietis tas pats kas Maratonā. :)


Kristīne - paldies par atbildi, tieši Asics man arī ieteica... Un es neskrienu sacensībās tā kā tādi tiešām arī tad neder..
06.12.2012 14:11 |
 
Reitings 453
Reģ: 29.01.2009
Lāsma , tas domātais "gaismas tilts" ir "gaisa tilts" vai tautā dēvētas "vef tilts" ;)
Ar tiem apaviem ir tā , ka katram tas tiešām ir individuāli , ja tev ir plakana pēda , tad nav labi gēls zolītes iekšā , jo tās ieņems plakanu formu. Pie plakanas pēdas vajag cieto pēdas atbalstu pēdas vidussdaļā.
06.12.2012 16:07 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Stiprinājums skriešanas kedā nav tādēļ, ka ir plakana vai izliekta pēda, bet gan tādēļ, lai papēža saskarsmes brīdī ar segumu, kāja tiktu noturēta taisni un taisni arī būtu brīdī, kad svars tiek pārnests uz priekšu un sperts nākamais solis - tā, kā ir pareizi un netraumējoši tālāk pārējās locītavās uz augšu.
06.12.2012 16:19 |
 
Reitings 453
Reģ: 29.01.2009
womankind - cilvēkiem ar plakano pēdu ir vajadzīgs zoles stiprinājums zem pēdas vidusdaļas .
06.12.2012 16:26 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Jā, iespējams, arī.
Bet tā nav vienīgā stiprinājuma funkcija.
Skrienot uz celiņiem (tiem, kas Sport 2000 vai Maratons) vērtē, kā strādā pēda un tad iesaka, kāda veida stiprinājumi ir vajadzīgi, ja vispār ir.
06.12.2012 16:29 |
 
Reitings 437
Reģ: 24.08.2012
nekur neesmu teikusi ka man ir plakanā pēda, vnk skrienot nedaudz potītes ne tā....
07.12.2012 12:08 |
 
Reitings 6
Reģ: 09.11.2012
Te var atraast kaut-ko labo priekš sevis:
http://www.joma-sport.lv/lat/produkcija/?id=180

gan apavi, gan jaukas drebes skriešanai!
07.09.2013 02:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits