Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaut kas jauns?

 
Reitings 38
Reģ: 30.08.2012
Vispirms vēlos sacīt, ka nekādā gadījumā negribu nevienu apvainot un sacīt - visi vienādi.
Tā kā šeit apgrozās daudz dāmas vecumā 20 - 25 gadi, tad jautāju šeit. Tīri ziņkāres dēļ.

Pēdējā laikā esmu ievērojusi, ka iepriekš minētā vecuma sievietes nesaprotamu iemeslu dēļ nesveicinās. Tas varētu šķist smieklīgi, taču viens gadījums, otrs, trešais... kāpēc?
Piemēram, vakar divi tādi gadījumi - telpā esmu es un kolēģe, nāk trešā kolēģe, kopā ar mums nepazīstamu sievieti, kolēģe jau tai dienā vairākkārt satikta, neko nesaka, bet jaunā sieviete, ienāk telpā un... vienkārši ignorē mūs - ne sasveicinās, pat ne paskatās uz mūsu pusi. Piebildei - telpa maza, nevar nepamanīt tanī esošos cilvēkus. Otrs gadījums - ienāku telpā es, pasveicinu neredzētu jaunu sievieti, viņa uz mani paskatās ar teju nosodošu skatienu un pat ne vaibstu nepakustina, nerunājot jau par to, lai atņemtu sveicienu.

Daži līdzīgi gadījumi bija arī pāris nedēļas atpakaļ, taču vakar aizdomājos... tas ir kāds jauns komunikācijas veids? Vai varbūt jauniešiem vairs nemāca, kas ir pieklājība, etiķete? Vai tas jau ir kļūst tāds nevajadzīgs un rudimentārs process?
23.11.2012 09:19 |
 
Reitings 1854
Reģ: 01.08.2011
pilnīgi normāli. arhaiskas lietas ar laiku izzūd, bet diemžēl ir tādi kas vēl turās pie tām. kā šeit minēts svešu cilvēku sveicināšana, tad vēl ir cepures novilkšana telpās utt. bezjēdzīgi. kaut gan agrāk tam bija nozīme.
bet ir vēl dažas lietas kam mūsdienās ir nozīme, piemēram kad satiekās pie ēkas durvīm, tad ir vispirms jāpalaiž tie kas nāk ārā, neatkarīgi no dzimuma. un vēl citas lietas.
23.11.2012 09:25 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Man sveicināšanās šķiet uztraucoša. Citreiz es slikti dzirdu, citreiz neesmu pārliecināta, vai sveicina mani, vai kādu citu (un tad būtu muļķīgi atbildēt), un arī šķiet stulbi, ja es pasaku "sveiki", bet neviens neatbild.
It kā tas ir smieklīgi, bet man visa tā sveicināšanās lieta sagādā uztraukumus.
23.11.2012 09:31 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Man atkal tā nav īsti gadījies, ja es pasveicinu - mani pasveicina pretī un otrādi. Nedomāju, ka jauniešiem nemāca pieklājību(atcerēsimies, ka tas ir vecāku uzdevums jau bērnībā, bērns māk to, kas mācīts ;) ).
23.11.2012 09:34 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
nezinu, varbūt tā sieviete samulsa vai tml. es cenšos sveicināties. neesmu manījusi, ka kāds neatņemtu sveicinu. varbūt tu tam cilvēkam nepatiki un viss un viņš nemaz netaisījās pat ar galvu pamāt.
23.11.2012 09:39 |
 
Reitings 311
Reģ: 03.10.2011
es esmu maciita sveicinaaties jau no mazaam dienam, pat kad sanaaca iet pie mammas uz darbu, vina man pat sms suutiija-tik neaizmirsti pasveicinaties ar visiem :D tgd ir taa, ka tiesaam reizeem arii kaadu nepasveicinu, bet tas ir tad ja es redzu ka neskataas uz mani vai kaa taa. piem., manas draudzenes mamma uznem to sveicinaasanos paaraak stingri. naak man pretii pa ielu un vsp neskataas, vai speciaali noveersas, es protams nepasveicinos, un tad sii maajaas manai draudzenei saka, vot vina nemaz nesveicinaas..tracina
23.11.2012 09:40 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
lincix, bet tad jau Tu arī vari visiem stāstīt, ka viņa nesveicinās... :D taču arī viņa Tevi nesveicināja, vai ne? Jebšu viņai, kā vecos laikos, škiet tik ļoti svarīgi, lai jaunākais pasveicina vecāko?
23.11.2012 09:43 |
 
Reitings 311
Reģ: 03.10.2011
zaptesburka jap, vina veel peec vecajiem laikiem, vinai vajag lai es vinu pirmaa pasveicinu. nu tad vsmz lai paskataas uz manis, jo redz un paziist ka naaku pretii.. tak vina speciaali, lai tik kko pa*irst veretu :D
23.11.2012 09:50 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Nu tad pasaki, ka viņu nepamanīji. Vai, ka Tev tieši izlikās, ka - ja viņa iet, galvu nodūrusi, Tev aši garām, tad cenšas palikt nepamanīta. Dodas kādos neceļos. Vai, ka sveicināji, bet viņa - uz Tevi neskatoties - to nepamanīja.
Eh, laikam tiem cilvēkiem ļoti garlaicīgas dzīves, ja speciāli izraisa sev tādus satraukumus.
23.11.2012 09:55 |
 
Reitings 38
Reģ: 30.08.2012
lincix, tas jau tāds uzmanības trūkums tantei :D
Tā teikt, izaicina, lai būtu par ko parunāt.
23.11.2012 09:55 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
es citreiz nedzirdu,ka mani sveicina :D
23.11.2012 10:46 |
 
Reitings 1517
Reģ: 12.09.2010
Es arī esmu audzināta no bērna kājas, ka visus jāsveicina :D Pēc būtības esmu kautrīga, un dažreiz, piemēram, kad ieeju telpā, kurā man nav svarīgi vai pazīstami cilvēki, tad arī nepasveicinu, bet lielākoties to daru.
Man tāpat kā lincix mamma mācīja kolēģus sveicināt.
Atceros, kad biju maza, iemācījos , ka cilvēki sveicinās, sakot: "Labdien!" un tā nu es arī gāju ārā nest miskasti un sveicināju pilnīgi visus cilvēkus, kuri gāja man garām :D :D
23.11.2012 12:50 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Man pretējā dzīvoklī ir meitene - 2. klases vecumā.
Viņa sveicina atkarībā no garstāvokļa.
Parasti cenšās noskriet vai uzskriet pa kāpnēm ātrāk, lai nav jāsatiekas.
Pieļauju, ka diezgan kautrīga sabiedrībā, bet jā - kopumā aug meitene, kurai pieklājība pasveicinot, nebūs pirmajā vietā.
23.11.2012 12:53 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Nez...man mamma bērnībā audzināja, ka jāsveicina cilvēki. Tad nu es jau no bērna kājas, kā spēros telpā iekšā, tā ''labdien!'' :D Piemēram, kad gāju pie mammas uz darbu vai vēl kaut kur.
Tagad arī. Man šķiet tā jocīgi, ja es ieietu, piemēram, veikalā, kur ir tikai pārdevēja un neko neteiktu. Nu jau man ir pilnīgi automātiski, ka pasveicinu un lielākajā daļā gadījumu arī mans sveiciens tiek atņemts(protams, ir izņēmumi).
23.11.2012 12:56 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Savā māja sveicinu tikai blakus dzīvoklī dzīvojošos kaimiņus, jo par tiem esmu pārliecināta, ka viņi tur dzīvo, par pārējiem man nav ne jausmas, jo diezgan apšaubāma tauta dzīvo manā mājā, bet neskatoties uz to visu, ir kaut kādi sīkie, kas mani pārsteidz un sveicina, jo neliekas tādi, kas mācīti sveicināties, jo uz ielas parasti spēlējas un dažreiz knapi izvairās no sabraukšanas.

Kā arī gadījies, ka kāds bērns un ielas vienkārši pasveicina. :)
23.11.2012 12:58 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Un vispār es cenšos but laipna visur un sveicināties, kā arī pie kasēm pateikt paldies, kad saņemu naudu atpakaļ, ja vien man naudu acīs neiemet - arī tā ir gadījies, ka uzsviež no visa spēka to naudu uz tā šķīvīša.
23.11.2012 13:00 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Ja citiem ir problēmas atcerēties cilvēku vārdus, tad es bieži vien neatceros cilvēku sejas. Gadījumā ja tas ir vienreiz-divreiz satikts cilvēks, tad, satiekot viņu vēlreiz kaut kur uz ielas ir liela iespēja, ka es vienkārši neatpazīšu :D Ir bijušas situācijas, ka, pieņemsim, pirms gada biju pie mammas darbā, tur satiku viņas kolēģes, bet tagad iet man viena pretī pa ielu. Viņa mani pirmā nesveicinās, jo, lūk, ir vecāka, un es viņu kā tādu neatceros. Vēlāk sākas runas, par to, cik ļoti nepieklājīga mātes meita es esmu.

Ikdienā cenšos visus pazīstamos sveicināt, bet paliek kaut kā neērti, ka bieži vien neatsveicina pretī.
23.11.2012 13:01 |
 
Reitings 387
Reģ: 28.08.2009
Strādāju ikdienā apkolpojošā sfērā, uzņēmumā, kurā sveicinās ar katru klientu un paši klienti ir pieraduši būt laipni, un esmu ievērojusi, ka jaunas meitenes ir nepieklājīgākas par pieaugušām sievietēm. Daudzas pat neatņem sveicienu, izliekas, ka es neeksistēju, vienkārši uzpūtīgā tonī pasaka, ko viņām vajag. Bet nu protams, ir izņēmumi. Ir viena meitene, ap gadiem 24, kura ir tik nežēlīgi pieklājīga un mīlīgi jauka, ka pēc viņas apmeklējuma uzlabojas garastāvoklis.
Pati cenšos būt ļoti pieklājīga, gan ikdienā, gan veikalos ar pārdevējiem utt.
23.11.2012 13:08 |
 
Reitings 340
Reģ: 29.01.2009
Par šo pašu tēmu runājot, nesen esmu pārvākusies un ir tik patīkami, ka daži kaimiņi (jauni cilvēki) ir mani iegaumējuši kā kaimiņieni un sveicinās :) Pirmās reizes pat samulsu, jo tos cilvēkus nepazīstu :) Tā tomēr ir tāda forša cieņas izrādīšana.
23.11.2012 13:28 |
 
Reitings 729
Reģ: 07.06.2012
Es sveicinātos arī ar nepazīstamiem,ja es ienāku mazā telpā,kur ir maz cilvēku,es noteikti sasveicinos,ir bijis tā,ka neatņem sveicienu,bet man vienalga. :D
23.11.2012 13:36 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ja agrāk kāds bija šokā par to, ka viņu nepasveicina, tad tagad drīzāk šokā par to, ka pasveicina. Nu ļoooooti nepieklājīga sabiedrība kā tāda ir... Es sveicinos, ieejot kkur, arī veikalā pie kases, kāpņu telpā sveicinu tikai tos, kurus zinu, ka tur dzīvo un arī- tikai vecākus cilvēkus, jo jaunatne vienmēr nenormālā ātrumā nesas pa kāpnēm, ka nespēju pat saskatīt. :D Paklausoties, cik izglītoti ar lamuvārdiem ir pat mazi bērniņi, varu tikai iedomāties, kāda jaunatne mūs sagaida nākotnē...
23.11.2012 13:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits