Pasaules gals?

 
Reitings 217
Reģ: 15.11.2012
Pasaules gals. Aktuāla tēma, jo šobrīd par to daudz tiek runāts un meitenes beztēmā arī spriež, kādus pārtikas uzkrājumus veidot un kurus pagrabus apzagt. :D
Bieži vien pieminot pasaules galu iemetas smiekliņš: "Jā, kātad!", bet vai tiešām? Šoreiz ne par Maiju pareģoto pasaules galu, bet tā pati šeit pieminētā elektrības pazušana uz kādu laiku. Dažiem tas tiešām būs pasaules gals, ja runa ir par vairākiem mēnešiem/gadiem.

Situācija ir pilnīgi reāli iespējama. Kādreiz aizrāvos ar fiziku un atcerējos tēmas par pusvadītājiem, kas šobrīd ir pilnīgi visā elektronikā: elektroierīces, automašīnas, telefoni, nu viss viss, kas tiek darbināts ar elektrību. Kā var pazust elektrība uz ilgu laiku? Paaugstinātas saules aktivitātes ietekmē, nav runa par saules aktivitāti, kas te ik pa brīdim notiek, kad var redzēt ziemeļblāzmas, bet par daudz daudz lielāku aktivitāti, kas sabojā pilnīgi visus ieslēgtos pusvadītājus. Šada situācija ir bijusi uz zemes 1859.gadā (dažos avotos piemin 200 gadu ciklu), tātad atkārtoties var vēlreiz, protams, toreiz elektronika bija cita līmeņa un tāpat vajadzēja 2 gadus, lai visu sabojāto atjaunotu (kas jau nu toreiz viņiem bija).
Iedomājoties situāciju, kad nav elektrības, automašīnas izmantot nevar, OMG, šis liek aizdomāties, viss taču apstāsies, vistrakāk pilsētās: siltuma nav, pārtikas nav, sakaru nav, transporta nav (izņemot riteni). Vai tad šo nevar nosaukt par pasaules galu?
Nedaudz par tēmu: http://www.delfi.lv/news/national/politics/petijums-specigs-saules-uzliesmojums-latvija-var-nest-aukstaku-laiku.d?id=42702336
16.11.2012 14:03 |
 
Reitings 772
Reģ: 29.01.2009
Nu, pie manis sveces nenāciet aizņemties :D :D :D Nedošu... :)
Nu, tā kā es esmu diezgan daudz mācījusies inženierzinātnes un arī fiziku, tad piekrītu, ka tāda situācija, ka pazūd elektrība var būt pavisam "easy", taču tomēr vairāk gribētu ticēt tam, ka diez vai kas tāds notiks, taču - kas to lai zin... :)
Domāju, ka viss šis "pareģotais" balstās uz cilvēku neziņu (nevis neticību) par tādām lietām...
16.11.2012 17:13 |
 
Reitings 729
Reģ: 07.06.2012
Viņi zin,tikai nesaka.
16.11.2012 17:13 |
 
Reitings 2943
Reģ: 29.01.2009
Ernestīne, man jau liekas ka to vajadzētu saprast katram kurš ir daudz maz skolā gājis. Kaut vai atrodoties tur kur katrs tagad ir lai paskatās apkārt un padomā, cik daudz lietas no blakus esošajām ir saistīta ar elektrību. Lieki piebilst ka jebkuras pārtikas ražošanā un piegādē ir iesaistīta elektrība. Jau sākot ar to ka benzīntanki nestrādās.
16.11.2012 17:14 |
 
Reitings 62
Reģ: 12.11.2012
Nu jaa, sacepaas sacepaas, nez ko dariisiet pec 21 datuma??
Kad veikali turpinas darboties un sauliite ausis ka citas reizes. Pietiks murgot , goda vaards...
Ir arii tadi kaa generatori u..t.t :D
16.11.2012 17:16 |
 
Reitings 2943
Reģ: 29.01.2009
Lasiju kur visādi pareģi par to arī runā, bet tikai viens par to elektrību pateica. Tas gan jocīgi, jo kaut kādām vienotām vadlīnijām tajā pareģojumā taču vajadzētu būt. Bet nebija...

Ja es pati saprastu vai tas ka zeme nostāsies uz piena ceļa var ietekmēt kaut kādas enerģijas kas sabojās to elektrību uz zemes, tad es šeit vispār nerunātu, bet es to NEZINU. Tapēc atliek vien domāt 50:50.
16.11.2012 17:17 |
 
Reitings 2943
Reģ: 29.01.2009
Choco ... ja būs kā saki, tad es tikai priecāšos, jo neesmu teikusi ka tā būs un neesmu arī citu teiktajam piekritusi. Vienkārši saku ka tāda iespēja pastāv un aizdomājos kādas var būt sekas. Nejau es vēlētos lai tā elektrība pazūd.
16.11.2012 17:19 |
 
Reitings 772
Reģ: 29.01.2009
choco... Ja nebūs elektrība, dažu iemeslu dēļ, tad arī visus ģeneratorus, baterijas un akumulatorus varēs vienkārši "iebāzt" :D
Pieļauju, ka ir cilvēki, kas kaut ko zin arī par to vairāk, un viņi varbūt arī vienkārši (ir spiesti) nesaka...
Es saku, kā būs, tā būs :)
16.11.2012 17:20 |
 
Reitings 217
Reģ: 15.11.2012
Ģeneratoriem, saulītes, vajag degvielu. Nav elektrības, nav degvielas.

Pareģi nevar pareģot saules aktivitāti. Atslēgas vārds ir saules aktivitāte, kas ar spēcīgo magnētisko lauku var sabojāt (un tas jau ir noticis 1859.gadā) visas elektroiekārtas, šeit nav runa par gludekli vai fēnu, bet par iekārtām, kas piem., nepieciešamas elektības ražošanai, padevei utt. Kas notiktu ar AES? Milzīgs skaits Fukušimu pasaulē būtu utt.
16.11.2012 17:26 |
 
Reitings 62
Reģ: 12.11.2012
Ok ok , bet ko var cepties par to galu , jau laikam piemirsaat kad pirms gada 100% solija ka 21 datuma zeme ietrieksies NIBIRU planeta x tagad jau vairs tas neder , tad tagad jau atrada jaunu maiju kalendaru , ari atcela pasaules galu , un tagad saka ka iejiesim nulles punktaa ... Okey :D lai jau taa niuu buutu bet cik jau paspeets ir mainiit sitas teorijas .. Aceros kaa visi gadija 2000 gadu un ari bija sacepusies , sapirkusies visu ko un gadija nu galu, bet se tev reku , veel esam dziivi..
UN PASAULES GALS NOTIEK katru dienu , cilveekiem kam notiek katastrofas - tas ari ir pasaules gals....
taa luuuk !!!
16.11.2012 17:30 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
Mani interesētu kāds raksts par 1859.gadu, kad uz zemes visas iekārtas bija sabojājušās. Pirmo reizi par ko tādu dzirdu. Internetā neko tādu nevaru atrast. Tikai pieminēts, ka daži telegrāfi uz brīdi nedarbojās, bet ne, ka bija gandrīz vai pasaules katastrofa, kuras sekas 2 gadus laboja.
16.11.2012 17:46 |
 
Reitings 62
Reģ: 12.11.2012
Jaa. man ari buutu intresanti , kur to tadu vareeja izlasiit ??
16.11.2012 17:58 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Tas,ka pasaule mainaas, mees loti juutam seit un arii ,lasot zinas var saprast-kaut kas nav kaartiibaa lielos vilcienos - nemieri 23valstiis!Cilveeku neapmierinaatiiba ar dziivi,bezdarbs ,dabas katastrofas tik biezi, jau pieraada,ka notiek izmainas!Es domaaju ,ka ar panikosanu nekas nemainiisies!
Mees maajaas esam jau sen sapratusi,ka nevajag noteikti iecikleeties uz to ,ko dariisim 10gadus uz prieksu!Man veel ir taas fantaazijas,bet leenaa garaa atmetu visu!Mans jaunais dziives veids -buut apmierinaatai ar to, kas ir tagad !Veel vakar bija jauns briidinaajums par lielo zemes triici-mees neko nevaram tajaa mainiit!
Pilniigi pievienojos Kristas domaam!
16.11.2012 18:11 |
 
Reitings 772
Reģ: 29.01.2009
Emmanuelle, tātad arī pie Jums visādas runas klīst? Taisni iedomājos - varbūt tikai pie mums mediji uzpūš no mušas ziloni un citur neviens neko tādu nemaz nav dzirdējis...
16.11.2012 19:06 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Buxiic-nu tie pedejie notikumi Nujorkaa un arii Hawaii ,kur mums ir maajina...mees nonaakam ar to tiesaa saskaree!Cilveeki ir sapratusi tiesam vienu lielu patiesiibu,ka nav nekaadas noziimes vairs-bagaats ,vai nabags-tas lielais "zemestriices vilnis" ies paari visiem!Labaak buut laikam moraali gatavam tam,nekaa panikot ,kad tas jau buus!Es vienmeer apbriinoju cilveekus,kuri var loti mieriigi runaat intervijaas peec saadaam dabas katastrofaam-vinos ir kaut kas vairaak,kaa "parastajos cilveekos"...!Atceros sievieti ,kura bija atradusi drupaas kaut ko no viruves lietinaam-riiviiti..-vina tureeja to rokaas un teica-tas ir kaut kas no manas maajas-atminas...!Atceros ,ka nevareeju notureet asaras!Taa emocija,kaa vina to teica-izteica tik daudz!
16.11.2012 19:23 |
 
Reitings 668
Reģ: 04.05.2009
Ir cilvēki, kuriem pasaules gals asociējas ar visas cilvēces un pasaules iznīcību, bet ir tādi, kuriem asociējas ar pasēdēšanu pie ugunskura, grāmatu lasīšanu un vienu dienu bez interneta.
16.11.2012 19:30 |
 
Reitings 772
Reģ: 29.01.2009
Jā... patiesībā, visur pasaulē tā notiek... Pagājušajā nedēļā, kad man bija rīta maiņas, atnāku uz darba (salīdzinoši agri), ieslēdzu kompi un eju uz kādu ziņu lapu, kur pirmajā lapā rakstīts - pagājušajā naktī, tur notikusi tāda un tāda zemestrīce, bojā gājuši, tik un tik... ) nākošajā rītā slēdzu iekšā - applūdusi tāda un tāda pilsēta, cilvēki evakuēti... Nākošajā dienā atkal zemestrīce... te atkal vētra... Un es pat nerunāju par tādām katastrofām, kā, piemēram, vilciena katastrofa, nogāzusies lidmašīna, vai "Eiropu pārpludina sintētiskās narkotikas"...
Pat nezinu, vai tas vienkārši ir saasināts pēdējā laikā, vai kā...
16.11.2012 19:32 |
 
10 gadi
Reitings 6409
Reģ: 21.07.2009
Katastrofas, cilvēku izraisītas un dabas izraisitas, notiek nepārtraukti. Tās notika arī pirms simts un divsimts gadiem, tikai tad, kā mēs zinam, plašsaziņas līdzekļi nebija tādi kādi ir tagad. Ok, varēja izsūtīt balodi, un pēc nedēļas varbūt citi zināja, kas notiek, joks, protams.
Es domāju, ka dabas katastrofas notiek tādēļ, ka cilvēki no dabas ņem, neprātīgi daudz ņem, un neko "neatliek" atpakaļ. Un daba par to liek mums ciest..
Un par pasaules galu- būs, būs, ja nebūs tad nebūs. Kā būs tā būs. Tā kā esmu prom no mīļotā vīrieša divus mēnešus, un vēl tik pat ir jāgaida, lai satiktos, tad es ceru, ka tas pasaules gals tomēr atliksies uz kādiem 200 gadiem :)
16.11.2012 19:49 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
sveces jau te dažām ir sapirktas, bet kā ar barību mājdzīvniekiem šķiet ka neviena neminēja. :D
16.11.2012 20:14 |
 
Reitings 772
Reģ: 29.01.2009
Nav mājdzīvnieku, nav barības :D
16.11.2012 20:16 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
tātad benzīns, sveces, pārtika, barība kaķiem. Tik kāds tolks uzlādēt ierīces iepriekš ja nebūs elektrības to gan nesapratu :D
Velosipēds man ir, vēl baterijas vajag sapirkt
16.11.2012 20:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits