Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Padomus,ieteikumus.......

 
Reitings 1001
Reģ: 14.11.2011
Sveikas!

Padomus lūdzu.


Tā tad ir draugs ,kopā vairāk kā 4gadi.
Ir problēma.Vai nu tā ir manī,vai viņā,vai vienkārši attiecību nesaderība!


Sākumā jau protams viss bija skaisti,idiāli nu feini!
Bet tagad viss ir galīgās auzās.

Es viņu vairs tā nekontrolēju un laidu darīt to ko viņš vēlas,nav jau mazais bērns kurš jāpieskata.
Bet nu ir iebrauzis auzās,tā rezultātā,jācieš man.(laikam,varbūt,pati nezinu).
Es redzu ka viņš tur rēķina savus rēķinus,kaut ko cenšas ,kaut ko ņemas,bet var manīt to ka nu ir saraizējies par naudas lietām!
Jūs jautāsiet par ko ?Viņam patīk,nu vai arī patika spēlēt automātus,(ka viņš saka automāti tagad pagātnē paliks),
bet nu ir izgājis tik tālu ka pašam tads nemiertiņš,jo parādiņi viuskur sakrājušies(ātrie kredīti).
Protams man naudu viņš nelūdz,neprasa,jo pirms viņš gribēja iet uz automātiem,es laidu,bet teicu,lai man pēctam naudu neprasa!


Es nezinu ar ko man viņam palīdzēt?kā man rīkoties,?jo nekā ne,mēs sēžam vienā izstabā kopā dzīvojam.Un tās viņa bažas,skumjas par to kur nu iepinies līdz ausīm,mani arī skar!
Nevaru te priecāties par dzīvi,ja otrai pusītei jādomā,kā samaksāt rēķinus,kā tikt no parādiem vaļā ,utt.
Skumji man pat tas ka viņam,naudiņa puzdienām tgd neatliek,jo lieki neko nevar tērēt!
Vai man tgd dot savu naudu ,lai viņš paēstu puzdienas,hnhnh?Ok , nau jau tik traki,uztaisa un paņem no mājām kko puzdienām.Bet nu vienalga,stulbi ir šitā.Tagad sajūta man ir vaininieces lomā,kpc es ļāvu iet un spēlēt,iztraļināt naudu.Ka pats nesaprot ka vajag apstāties.
22.10.2012 09:14 |
 
Reitings 1001
Reģ: 14.11.2011
Piedodiet par kļūdām.!
22.10.2012 09:16 |
 
Reitings 48
Reģ: 01.08.2012
Isztaba, puzdienas... jā!
22.10.2012 09:17 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Es droši vien pirmajā reizē naudu iedotu (ja kopā dzīvo, tad taču tāpat nevar tā, ka Tu lašmaizes ēd, a viņš knapinās), bet, ja viņš no šīs situācijas neko neiemācītos un tas vēl kādreiz atkārtotos, tad gan vairs nē.
22.10.2012 09:19 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Pats vainīgs! Lai kuļas kā grib ārā no parādiem, tu neesi vainīga pie viņa atkarības, vājā rakstura un aklas ticības tam, ka viss būs ok, aizņemoties naudu.
Ja dosi viņam naudu, viņš nemaz nejutīs to savu parādu nastu. Lai ņem pusdienas no mājām, nav viņam jāēd kafejnīcās.
Sorry, bet man galīgi nav žēl šitādi spēlmaņi, kuri tādēļ iekuļas parādos. Citus nevar vainot pie tā, ka pašam nav galva uz pleciem.
22.10.2012 09:21 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Zini, kā - varbūt cilvēks saprot, ka ir kļūdījies, un citreiz spētu kontrolēt to visu. Un tiešām neietu spēlēt tos automātus vairs (lai gan tas prasīs daudz gribasspēka - ja jau atkarība ir tik liela, ka iedzīvojas parādos un tātad nospēlē to naudu, kuras viņam nemaz nav...)
22.10.2012 09:21 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Pirmajā reizē vēl var atbalstīt un palīdzēt, it īpaši, ja viņš saka, ka spēļu automati paliks pagātnē, un vairs nespēlēs.
Ja viņš šo solījumu nepildīs nākotnē, tad gan Tev vajadzētu pārvērtēt tās attiecības pašas par sevi - vai Tev vajadzīgs dzīvesbiedrs, kam ir tāda naudu paņemoša atkarība.
22.10.2012 09:23 |
 
Reitings 1001
Reģ: 14.11.2011
Neminēju,pat to ka parādi viņam regulāri,visualiku ir,dēļ automātiem.
Bet tagad ir uzauguši,un pats,tikai tgd sāk apjēkt,ka nu ir par traku.
22.10.2012 09:24 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Neatbalstītu nekādā gadījumā! Pats ievārīja, lai pats izstrebj putru! Bez tam, ja palīdzēsi, viņš nekādu mācību nebūs guvis. Ja ļausi pašam ķepuroties, tad vismaz iespējams gūs mācību un beigs naudu ripināt aparātā un sapratīs, ka tas viņu dzen tikai parādos!
Būs grūti, viņš būs neapmierināts, dusmīgs un īgns, kamēr netiks no parādiem vaļā .. noteikti cietīs Jūsu attiecības, bet tās ciestu vēl daudz vairāk, ja viņš turpinās notrallināt naudu! Ko Tu teiktu, ja Jums būtu bērns un šī nauda tiktu atņemta viņam? Domāju, šeit tik mierīgi un iejūtīgi nerakstītu .. piedod par atklātību ..
22.10.2012 10:08 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Es domāju tā - ja Tu šo cilvēku mīli un rūpējies, nedod vajadzīgo naudā, bet gan centies lai viņam viss ir. Līdzpaņemtās pusdienas darbam, higiēniskie līdzekļi, iespēja pārvietoties ar transportu. Es Tavā vietā skaidru naudu nedotu. Un vēro, kā viņš tālāk darbojas, vai tiešām risina parādu problēmu un iet ar līkumu šādas iestādes. Ja nekas nemainās pēc laika, pieaug parādi, vai viņš sāk prasīt naudu - domātu par partnera maiņu.
22.10.2012 10:10 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Palasot atbildes, radās iespaids, ka mūsdienās ir tā, nedod dies ja partners ir ievārījies kādās ziepēs .....vsjooo uzreiz nahrinizējam viņu un meklējam jaunu mīlu! Kaaaaamon, katrs var paklupt!
22.10.2012 10:13 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
daudzo kļūdu dēļ ļoti grūti uztverams teksts! tā arī nesapratu, jūs dzīvojat vai nedzīvojat kopā? katrā ziņā, ja tu viņam iedosi kaut kādu naudu to parādu nomaksai, tas būs tāpat kā iedot mazo pirkstiņu, kad viņš paņems visu roku. respektīvi, viņam iestāsies atslābums - ja nu kas, tu jebkurā brīdī viņu izglābsi. lai pats cīnās ar saviem parādiem, varbūt šī problēma viņu no tās atkarības kaut nedaudz izārstēs.
22.10.2012 10:14 |
 
Reitings 836
Reģ: 27.10.2009
Cilvēkam vnk jānokrīt līdz zemākajam punktam un tad pašām jāķepurojas, tikai tā iespējams tikt no tā ārā, nenonākot pēc kāda laika atpakaļ. Mācība visai dzīvei.
22.10.2012 10:25 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Palasot atbildes, radās iespaids, ka mūsdienās ir tā, nedod dies ja partners ir ievārījies kādās ziepēs .....vsjooo uzreiz nahrinizējam viņu un meklējam jaunu mīlu! Kaaaaamon, katrs var paklupt!


Nav jau tā, ka viņš būtu aizņēmies naudu, lai tiktu ārā no sūdiem. Viņs naudu ņēma, lai nospēlētu. Ja viņš to būtu ņēmis, lai tiktu ārā no parādiem, teiksim, bankā paņēmis patēriņa kredītu un samaksājis visus parādus. Vai ņēmis, lai palīdzētu vecākiem vai veselības problēmu dēļ, vai būtu sasitis kādu ļoti dārgu mašīnu, vai paņēmis naudu, jo palicis bez darba, utt. Bet te jau runa ir par ko pilnīgi citu. Tas ir tieši tas pats, kas alkoholisms. Ja viņam neliks ciest, parādu dēļ, bet dos naudu, lai viņš varētu normāli dzīvot- kāda viņam no tā mācība?! Džeks dzīvos uz draudzenes rēķina, nomaksās parādus un turpinās dzīvot ar domu, ka, ja viņš atkal norausies, draudzene viņam iedos naudu. Lai iet strādāt papildus darbu, ja grib normāli dzīvot, papildus parādu maksāšanai. Kamēr cilveks nesapratīs, cik grūti ir parādus atdod, nekas nemainīsies.
22.10.2012 10:26 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Naudu parādu nomaksai nedotu, jo uzskatu tā kā Šarlote - iedosi mazo pirkstiņu, paņems visu roku. Čalis sapratīs, ka var beigt stresot, jo tu tāpat naudu dosi. Šitās atkarības man riebjas. Tās ir viņa problēmas. Varbūt no šīs situācijas pat kko iemācīsies un beigs spēlēt. Es par paklupienu uzskatu darba zaudēšanu un tādas lietas, kuru gadījumā, protams, palīdzētu savam draugam, bet nevis šitādu atkarību. Tas nav paklupiens, bet paša brīva izvēle(jo var arī nespēlēt) un bieži vien jau pat dzīvesveids.
Par vainas sajūtu - kā jau tu teici, nav mazais bērns, kurš jāpieskata. Pašam ir jādomā ar galvu līdzi.
22.10.2012 10:30 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Pati esmu pāris parādus par bijušo šādi atdevusi, tāpēc pēc pieredzes varu teikt, ka tas rada tikai vēl lielākas problēmas. Cilvēks saprot, ka var turpināt darīt sūdus un mīļotā vilks viņu ārā. Kad beidzu viņa parādus atdot vai kārtot viņam kaut kādus termiņa pagarinājumus, tad, protams, sākās runas par to, cik es briesmīga sieva, ka neatbalstu viņu u.tml. Tad no mājām uz lombardu sāka pazust visas mantas, 3 portatīvie, mans zelts, telefoni, pat laulību gredzeni.
Lai gan vairāk kā pus gadu nedzīvojam kopā ar vīru, tomēr oficiāli laulība vēl nav šķirta. un laiku pa laikam man zvana viņa parādu piedzinēji. lieki teikt, ka viņš tā arī nav apstājies. Nepalīdzēja ne manas pūles, ne psihologi - parādi turpina krāties. Tā ir slimība, ar kuru ir grūti tikt galā. Vienīgais, kā vari atbalstīt, ir radīt patīkamāku vidi viņam apkārt un vest pie ārstiem.

p.s. manējais naudu netērēja automātiem, bet drēbēm, labiem apaviem, pulksteņiem un ballītēm. bet kopumā situācija līdzīga.
22.10.2012 10:39 |
 
Reitings 1021
Reģ: 19.05.2011
Alkoholisms, narkotikas, automāti ir izlaidība. Es naudu nedotu.
22.10.2012 10:40 |
 
Reitings 227
Reģ: 26.09.2011
Skumji man pat tas ka viņam,naudiņa puzdienām tgd neatliek,jo lieki neko nevar tērēt!
Vai man tgd dot savu naudu ,lai viņš paēstu puzdienas,hnhnh?




Nesaprotu, tu 4 gadus dzīvo kopā ar mīļoto cilvēku un tik izteikti saki -mana nauda. Nekad šo gadu laikā neesi pirkusi pārtiku par savu naudu? Varbūt tāpēc tagad tam tavam vīrietim ir tie parādi, jo tik strikti nodali savu maku.
22.10.2012 11:53 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Marija,
manuprāt, ir normāli, ja ģimenē nav kopīgs budžets. Tiešām domā, ka Aņčukiņa_ vīrietis notriec naudu automātos, jo viņa savu naudu nodala no viņa naudas?! neredzu loģiku. nedod dievs vēl ar tādu vīrieti kopīgu maku veidot.
22.10.2012 11:56 |
 
Reitings 803
Reģ: 23.05.2011
atbalsti kā vari, bet ar naudas lietām nepalīdzi, jo cilvēks pieradīs, un nesapratīs savu kļūdu. man ir dzīvs piemērs, vienreiz palīdzēju, gadījās otrreiz, palīdzēju, bet tad jau tā kā norma.
22.10.2012 12:01 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Loti laba situacija tagad ir, lai macas no savam kludam. Nezelo un neatbalsti! Azartspeles ir atkariba. Lai tagad pats cinas ar savam naudas problemam, varbut tas liks padomat un beigt spelet. Ja atbalstisi, dosi naudu, tici man pec tam bus tikai sliktak.
22.10.2012 12:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits