TRUSIS!

 
Reitings 433
Reģ: 09.10.2009
Sveikas meitenes! :)

Es ar draugu gribam nopirkt pundurtrusīti, tāpēc gribu uzzināt no Jums pieredzi tām kurām mājās ir pundurtrusītis! :)
Cik liels parasti izaug pundurtrusītis? Cik lielu būri vajadzētu iegādāties? Interesē viss saistīts ar pundurtrusīšiem, jo es tiešām nezinu īsti kā viņus kopt, man pašai ir bijis tikai kaķis!

Jauku vakaru! :)
14.10.2012 21:57 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Man tāāā ir iepaticies auniņtrusis vai kā viņu tur sauc latviski :D :D

Nu, nenormāli mīlīgs! :D Lasīju rakstu vienu, tur arī bija minēts, ka tāds draudzīgs, ir nepieciešama uzmanība, jāpieradina vienkārši un tad viss forši :D Bet noteikti jāpievērš daudz uzmanība, savādāk viņš atradinās un paliek nedraudzīgs un depresīvs.

Es neko par trušiem nezinu, saku tikai, ko citi trušu saimnieki teikuši tieši par šo. :D
15.10.2012 12:52 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
ņam ņam, man tieši tāds ir, tikai nuu..kādas reizes 5 lielāks :D černobiļa..

un draudzīgs ļoti, depresīvs toč nav :D
15.10.2012 12:58 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Mums ir jau otrais trusis. Mīļāku dzīvnieciņu par šo man grūti iedomāties. Mēs gan dodam viņai tiešām ļoti lielu brīvību, tādēļ, iespējams, tāpēc viņa mums tik jauka un pateicīga.
No rītiem lec gultā laizīt seju un mīlināties (viņai šķiet, ka mēs esam lieli truši un viņiem tā pieņemts), pa dienu vienkārši trako pa dzīvokli - skraida, lēkā, dauzās, spēlējas... interesanti vērot vienmēr, vakaros, savukārt, biežāk prasa uzmanību - vajag, lai pamīļo, pakasa, paglauda.. Un man trusis nebūt nešķiet stulbs dzīvnieks, jo mūsējā atsaucas uz savu vārdiņu, stāv uz pakaļķepām, kad grib kādu kārumu, saprot komandu "mājiņā", bieži vienkārši lēkā pakaļ kā tāds sunītis un tā.. Tualeti, protams, arī māk izmantot.
Tā graušanas kāre tiešām ļoti atkarīga no truša. Mums iepriekšējais mēdza pamieloties tikai ar telefona lādētājiem, šai garšo manas somas un kurpes, piemēram. :D Tapetes vietām arī ir nedaudz paplēsusi, bet cenšamies viņai dot ābeles vai bērzu zariņus, tad krietni mazāk grauž. Katram dzīvnieciņam jau ir savs raksturs, mūsējā ir atkarīga no mūsu uzmanības.. ja atgrūž un pasaka, ka tagad nav laika, tad viņa mēdz viegli iekost vai demonstratīvi apvainoties. :D
Par būri - man draugs taisīja pats. Ir mums skaists un liels koka būris, ar mājiņu iekšā, kāpnītēm, lai var augšā uzkāpt (viņai gan tās kāpnītes nevajag, jo pati ir ļoti lēcienspējīga), viņas trauciņu iekšā, ūdens pudelīti un tā.
Par ēšanu - mēs nedodam sauso trušu barību, jo atceros, kā veterinārārste stāstīja, ka nekā laba tajās barībās nav.. Ikdienas barība ir auzas + sausa zālīte ar kādiem kaltētajiem augļiem (zoo veikalos nopērkama), un, protams, kāds ābola gabals, burkāns, salātlapa, tomāts u.tml. Svarīgi, lai pārtika būtu pēc iespējas tīrāka no visādām ķīmiskām vielām, jo truši uz to ir dikti jūtīgi.
15.10.2012 13:18 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
René, bildē jau mazulītis :D Bet tajā rakstā arī nebija baaaigi lielais (piedzis bija nofočēts). Nu, kādas 2-3x lielāks par šo :D
15.10.2012 13:27 |
 
Reitings 70
Reģ: 29.01.2009
Sveika,
mums ar ir trusitis. Atbildot uz tavu jautajumu-cik liels izaugs?...tas ir atkarigs no šķirnes-man skiet,ka auniņtrusiši ir augumos viss lielakie, bet krasainie pundutruši viss mazakie. Iespejams,ka kaut ko jaucu.
Uz būrīti gan nevajadzētu žmiegt naudiņu-jo lielāks, jo labāks..var ss.lv lietotus nopikt ap 10ls maksā..mums ir 1m garuma un sķiet,ka ir gana labs. Vēl nevajadzētu viņu piekraut ar visādiem atribūtiem,kas samazina vietu būri. Vēl būrīti vajadzētu mazu namiņu ielikt, kur trusītis var paslētes-mūsējam ļoti patīk.

Vēl ko no sevis varu pateikt, būrīti vienmēr jābūt sienam, tīram ūdenim-labak tāda pudelīte, jo mūsējais visus traukus gāza otrādi un ūdens traukā peldināja savu ēdamo. Vēl būrī jābūt sālsakmenim un minerālakmenim-tas nekas,ja sakumā viņš negrauž viņus, mums viņi abi nostāvēja pusgadu un tik tad viņš sāka ķerties klāt.

Es savu trusīti, kad esmu mājās laižu ārā pat uz visu dienu..vnk nobīdu būru augšiņu nost-trusis pats izlec arā un kad apnīk skraidīt ielec atpakaļ.


Aā,atcerējos vēl, truši sev dibenus nemazgā, ja nu gadījumā sanāks,ka viņam kkas zem dupša salipis-vajadzēs ņemt un kā mazu bērnu iet mazgāt. Bet ne visu trusi -jo trušus mazgāt nedrīkt.

Vēl būri nevar turēt caurvējā, pie radiatoriem (karstumā, tai skaitā tiešos saules staros), skaļumā.

Un trusis ir katru gadu-pavasari jāpoptē ar kompleko poti, to gan vajadzetu darit.Pote ir pret slimibām ar ko slimo tikai truši.

Uj,gari sanāca..es te vēl varētu daudz un dikti rakstīt :D
Katrā ziņā inets ir pilns ar padomiem, ja ir šaubas par ēdināšanu-drošibas labad var iemest google un palasīt. Sākumā arī ta dariju.
15.10.2012 13:31 |
 
Reitings 670
Reģ: 03.10.2010
http://zakulietas.yolasite.com/resources/img-thing3.jpg
man ir identisks sitas trusis, tiirakais pundurtrusiitis un nav vinjs liels dikti izaudzis augumaa, joprojaam mazs.
pirmkaart, buurim ir jaabut pietiekami lielam, lai vinjs vareeetu izstaipiities, paskrieties, lai buutu kaads stuuris, kur vinjs vareetu pachuraat un pakakaat. veelams pakaisu vietaa izmantot granulas vai speciaalaas skaidas. veelams buuri tiiriit ik pec divam dienaam, savaadak saks smirdet nedaudz (lai gan trusisu suudu smaka vel ir maiga, pie tam vinju suudinji ir veertigs meeslojums pukeem :D ja kaadreiz pec trusisa atrodi spirinjas, salasi un uzber savam pukem :D)
skriet vinjiem vajag daudz un dikti, savadak noresnees. veelams, lai trusim ir taads buuris, kur vinjs pats var ienaakt kad veelas (buuris, kas nav no plastmasa, bet ar rezgisiem), neglabaa buuri pie TV, pie radiatoriem, trusim vispar patik veesums - ja tu redzeesi vinju guljam visaa augumaa - vinjam noteikti ir karsti. un laicigi jau visus vadus nosleep, aizbaaz aiz skapja kko lai vinjs tur nevaretu ielist, maneejais kjeems aiz sekcijas biezi ieliida, kad keeraam vinju, lai ieliktu buurii.
Starp citu, maneejais trusis iipasi no cilveekiem nebaidas, trusitis jau no mazotnes jaaradina pie citiem cilveekiem un maajdziivniekiem, lai nesanaak kaadas probleemas.
protams, buuriitii vienmeer vajadziigs siens un uudens, un maz bikiit sausaas paartikas. var arii atstaat uz divaam dienaam maajaas, ja atstaasi vinjam to visu. ziemaa labi dot zagarinjus no kaarkliem, abelem u.c.kokiem. aa, un katru gadu veelams trusiiti aiznest uz poti pret maksomatozi (vai ka saucas) un reizem bus jaapgriez nagi plus kad mainiis villu buus jaaizpluukaa ;)
15.10.2012 14:55 |
 
Reitings 670
Reģ: 03.10.2010

tpu sitas :)
15.10.2012 14:56 |
 
Reitings 433
Reģ: 09.10.2009
Mēs iegādājāmies divus pundurtrušu mazuļus - brālīšus, laikam izvēle par diviem bija ļoti pareiza, jo viņi visu laiku kopā spēlējās un guļ, ēd. Viņiem nav garlaicīgi un jūtas labi! :)
23.10.2012 14:34 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Man atkal ir sekojošs jautājums - kā jums šķiet vai mana mīļā, draudzīgā no cilvēkiem nebēgošā trusene gribēs pieņemt citu trusi savā kompānijā?
Vairāk uztraucos par to, ka otrs trusis varētu par savu pirmo draugu izvēlēties truseni nevis mani un arī par to, ka mana jau esošā trusene vairāk negribētu tik ļoti būt draugos ar mums, bet gan ar otru trusi.
Esmu galīgi apmulsusi. Padalīsieties ar savu pieredzi vai domām?
25.03.2014 21:11 |
 
Reitings 9
Reģ: 13.10.2010


Man ir ļoti līdzīga trusenītei, kas bildē..Šķirne - Sarkanais tauriņš. Nopirkām audzētavā "Ozolītes". Trusīte izauga liela, man šķiet, pa 4 mēnešiem. Diezgan liela, jo šīs šķirnes pundurtruši ir vislielākie;)

Kā jau iepriekš minēja meitenes, ar trusīti ir liela ņemšanās. Katru dienu tīru būri. Pieprasa daudz uzmanības un mīļuma. Patīk našķoties un trankāt kaķi. Kad nav pa viņas prātam, uzvedās skaļi no rītiem - lec, apgāž bļodas, kašņājas utt.

Būris jāizvēlas tāds, kur trusītis jutīsies brīvs nevis saspiests. Pirku lielu un lietotu ss.lv, nav ne vainas! Trusis arī apmierināts.

Barība: siens, granulas, mieži vai kvieši, burkāni, āboli, ābeles zari, vasarā daudz zāles utt. Papildus būrī atrodas sālsakmens. Katru dienu dodu pa vienam trušu vitamīnam, kas viņai ļoti garšo.

Noderīgas saite:

http://www.pundurtrusis.lv/
http://www.bralisi-trusisi.lv/ar_ko_sakt.html

Iesaku trusīti iegādāties, kādā no audzētavām, jo tie, kuri ir zooveikalos ir ilgi noturēti mazos būrīšos, iespējams, ir agresīvi un pat jau diezgan izauguši.
25.03.2014 22:08 |
 
Reitings 94
Reģ: 10.02.2012
Nelasīju iepriekšējos komentārus. Man šķiet trusis ir super dzīvnieciņš. Gan atstāt vienu var, gan parotaļāties, gan šad tad podus sataisa-sagraužot kaut ko.

Trusim ir jādod daudz siens, jo viņiem ir garas zarnas un siens viņiem palīdz pārstrādāt pārtiku. Ziemas sezonā ir aktuālāka arī sausā barība, bet ar mēru, jo truši, to nejūt. Protams, burkāni, kāposti, gurķi. Ar kāpostiem un maizi nevajag pārspīlēt, jo no kāpostiem uzpūšās vēders un maize saķepina zarnas.

Truši ir pateicīgi, jo nesmird. Būris nav jātīra katru dienu, bet katru otro, trešo gan.
Protams, vienmēr svaigs ūdens.
Trušiem ir jāgriež arī nagi. Var vest pie veta, var, to darīt mājās paši. Tāpat ar zobiem, ja trusītis neiemācās, tos pats nodeldēt, tad jāved pie veta.

Ja vasaras sezonā vēļies vest ārā, noteikti sapotē, jo viņi ie ļoti jūtīgi. Mazākā knišļa kodums var beigties letāli.
25.03.2014 22:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)