Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

tām, kuras studē

 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
iedvesmojos no pirmdienas beztēmas :)
kā jums ar mācībām? apmeklējat visas lekcijas, seminārus? pierakstiet visu vai sēdiet netā? visu atstājiet uz pēdējo brīdi vai labi saplānojiet savu laiku? piemēram, brīvdienas ir brīvdienas, vai brīvdienas ir iekavēto darbu rakstīšana. kā ar mājasdarbu pildīšanu? rūpīgi izpildiet, pēc labākās sirsapziņas vai tā, ka tik ātrāk gatavs? :D
man ir tā, ka apmeklēju visas lekcijas, visu lekciju rūpīgi visu pierakstu, un vienu mājasdarbu varu pildīt 5h, ko citi izpilda 1h laikā. man tas pašai kaitina, gribu mācēt kā lauris - ņemt to visu vieglāk :D un gribētu kādu rītu vienkārši nospiest modinātāju un turpināt čučēt, bet tā stulba pienākuma sajūta ;/
08.10.2012 18:01 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Ja uz lekcijām aizeju, parasti kaut ko zīmēju un klausos. Sēdēt un pierakstīt nevaru, izņemot dažus atsevišķus priekšmetus, kur citas iejas nav. Citreiz ierakstu lekcijas diktofonā un uzlieku mājās kā fona troksni - ļoti palīdz mācoties. Daudz pļurkstu ar blakussēdētājiem, bet motivācijas kaut ko mājās darīt man vispār nav. Loģiski, ka viss notiek pēdējā naktī, bet uz grupu darbiem, ja ir iespēja, savācamies tikai kādas 2 h pirms prezentēšanas un viss notiek :D Un esmu budžetā :D Gan jau ja cītīgi mācītos, nez kādas stipendijas dabūtu, bet kaut kā... nedavelk :D
08.10.2012 18:08 |
 
Reitings 834
Reģ: 29.01.2012
Man šajā gadā visur skatās apmeklējumu, tāpēc cenšos apmeklēt visas lekcijas, bet, kad tā nebija, tad bieži bija slinkums būt tik cītīgai. Par pierakstiem - ir lekcijas, kurās vajag, bet citās bieži vien varu atļauties pasēdēt netā vai padarīt kaut ko ne-pa-tēmu.
Bieži vien nodomāju, ka nu tik brīvdienās jāizdara viss vajadzīgais, bet diemžēl nekad nesanāk, nevaru saņemties un atlieku tomēr uz pēdējo brīdi, tas arī ir iedarbīgākais. Un esmu no tām, kas izdara visu ātri (man draudzenes to pašu dara 3x ilgāk), bet kaut kā izsprūku ar tādu pašu vērtējumu... Tā bija gan skolas laikos, gan augstskolā. Viegla galva vai kā saka... :D
Un jā - es ņemu visu viegli. Mācos labi, bet tas nav zubrīšanās rezultāts, vienkārši par skolas lietām lieki nestresoju, arī pirms eksāmeniem mācos tikai vakarā pirms tā, nevis nedēļu iepriekš. Kaut kā tā :)
08.10.2012 18:10 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Apmeklēju gandrīz visas lekcijas, vienu priekšmetu sanāca kavēt personīgu iemeslu dēļ. Uz semināriem, protams, eju. Ja uznāk kaut kāds slinkums un gribas principā uz visu dienu neaiziet, man ir pienākuma apziņa sakarā ar to, ka nauda taču tiek maksāta.. Esmu izdomājusi, ka uz lekcijām varu neaiziet kaut kāda svarīga iemesla pēc, piemēram, ļoti slikta pašsajūta, ārsts vai kādi ļoti interesanti plāni, bet gulēšana mājās manā prātā nav pietiekama svarīga lieta. Un jā, man jau nav tā - izvelcies no mājas, 10 minūtes un jau skola. Man jābrauc no citas pilsētas un tā ir agrāka celšanās, čakarīgāk utt.

Mājasdarbi īpaši daudz netiek uzdoti (patiesībā ļoti maz), tie, kuri ir uzdoti - tos izpildu. Drīzāk pašam ir jālasa, jāinteresējas, ar to man ir švakāk, jo grūti sevi piespiest un uzsākt lasīt (un izprast, tas jau laikam grūtākais..). Mums bija pirmais kontroldarbs, uz kuru es sapratu, ka tālāk ir jāuztver viss daudz nopietnāk un nevis "ņemt to visu vieglāk".. Ar to lasīšanu, pašmotivāciju. Šķiet, ka pašlaik nedaru visu uz 100%, ļoti gribu to izmainīt un, lai arī man ir slinkums, ceru, ka sanāks.

Ā, lekcijās parasti daudz pierakstu (tāpat cita darīt nav ko un man patīk pierakstīt), nerunāju, nekādas blakuslietas nedaru, izņemot īsziņu rakstīšanu ik pa laikam. Ir tikai viens priekšmets, kur patiesi ir nenormāli garlaicīgi, tur parasti paralēli sēžu internetā.
08.10.2012 18:16 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Samāra, cik maksā diktafons? :D Varētu būt laba lieta..
08.10.2012 18:18 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
*diktofons
08.10.2012 18:18 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Pievakare, cik km sanāk braukāt? man agrāk sanāca 100km katru dienu - turp un atpakaļ :D
08.10.2012 18:19 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Jā, uz lekcijām esmu vienmēr gājusi, pa visiem četriem gadiem neesmu bijusi uz vienu lekciju, un pat tā bija pārrunas par semestri, jo mamma bija saslimusi.
Neviens tusiņš nav atturējis apmeklēt lekcijas, lai vai cik slikti būtu, ja zinu iet ballēties. tad arī zinu, ka tas viss jāizcieš un uz lekcijām jāiet.
Ar to pierakstīšanu, nozīmīgos priekšmetus pierakstu, bet, piemēram, uzņēmējdarbību nepierakstu, slinkums :D
Mājas darbus vienmēr izpildu laicīgi, un arī brīvdienās sēžu un pildu uzdotos mājas darbus, šogad ir daudz mājas darbu, pēdējais gads kā nekā.
Bet tas nenozīmē, ka sēžu un zubros, i ballītes sanāk, i citas lietas izdarīt.
Uz eksāmeniem gan sanāk mācīties pēdējā brīdī, bet nu tas pašlaik rezultātus nav ietekmējis.
08.10.2012 18:20 |
 
Reitings 159
Reģ: 13.04.2012
Studēju medicīnu, tāpēc īpaši kavēt un slinkot nevaru atļauties, jo iekavēt var ļoti ātri, bet gadās noslinkot, īpaši, ja dienā ir tikai 1 vai 2 lekcijas. Tādās lekcijās, kurās liela jēga klausīties nav, jo pasniedzējs vienkārši nolasa prezentāciju, sēžu netā. Daudz mājasdarbu bija 1. un 2. kursā, šogad mazāk. Brīvdienas ir brīvdienas, tikai svētdienas vakarā ir sēdēšana pie grāmatām :D Nu jā un, daudz ir pastāvīgā darba, pie kura es arī pavadu vairāk laika nekā kursabiedri, jo gribas visu izdarīt pamatīgi, dažreiz pašu tā pienākuma apziņa tracina :D
08.10.2012 18:22 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
zili rudzi, Jelgava-Rīga, laikam ~40 km uz vienu pusi. Tā braukšana neliekas traka, jo vilcienā var gan pagulēt, gan palasīt (parasti man arī līdzi ir kāds lasāmais materiāls), tomēr reizēm ir tā vēlme dzīvot tuvāk. :D
08.10.2012 18:23 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
jā, man patika tā sajūta, ka katru vakaru varu būt mājās... bet ilgtermiņā tīri fiziski nespēju vairs :)
08.10.2012 18:25 |
 
Reitings 1692
Reģ: 16.01.2011
Apmeklēju visus seminārus, jo jābūt 100% apmeklējumam, lekcijas dažreiz sanāk kavēt, bet ja aizeju, tad visu cītīgi pierakstu, jo tāpat nav ko citu darīt, bieži pasniedzēji arī datoru neļauj izmantot.Md un referātus nododu laicīgi, bet mājās tā tekstu lasīšana bieži kaitina, bet cenšos saņemties :D
08.10.2012 18:28 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Pievakare, ir kkādi sakot no 20-25 ls, bet nu nezinu, kāda tur kvalitāte. Man ir šitāds sūdiņš, skaņu ieraksta ļoti labi arī sēžot auditorijas vidū. Beigās sēžot gan jēgas nekādas. Un savas lietas ar druškām apspriest arī nevar - viss ierakstās un daudz skaļāk, nekā pasniedzēja runātais! :D
http://store.sony.com/p/Digital-Voice-Recorder/en/p/ICDUX512
08.10.2012 18:38 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Mobilijā taču arī ir diktafons :D
08.10.2012 19:15 |
 
Reitings 1242
Reģ: 29.01.2009
Mācos nepilna laika klātienē, respektīvi vienu dienu nedēļā...paralēli strādāju. Uz skolu eju savā brīvdienā! Principā nevaru atļauties kavēt a-skolu, jo man viena lekcija diezgan dārgi izmaksā...tāpēc neredzu iemeslu kavēt, ja mācos par saviem līdzekļiem.
Mājas darbus pildu laicīgi, vismaz cenšos :D Protams, kā jau ikvienam studentam ir darbiņi, kurus negribās pildīt, tad nu tie paliek pēdējie...reizēm dienu pirms nodošanas pildu.
Ļoti pateiciīgi ir tas, ka manas studijas un darbs ir vienas specialitātes, tāpēc paralēli strādājot, man mācīties ir daudz vieglāk, taču mazāk laika. :)
08.10.2012 19:27 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Es arī esmu no tām, kas visu dara baigi kārtīgi :D Nepatīk neapmeklēt lekcijas vai darīt darbus pavirši. Bet nu diemžēl lekcijas dažkārt sanāk kavēt darba un visādu citu pienākumu dēļ. Bet ne jau tāpēc, ka gribas ilgāk pagulēt. Kaut gan gribas! KATRU RĪTU!! :D
Nu mana lielākā problēma - visu sākt novēloti. Kamēr citi par tiem darbiem nerunā, man arī nav stimula neko darīt :D Kaut kā vienmēr liekas, ka visiem viss jādara reizē :D
Un jā, es mācos brīvdienās. Vai arī agri no rītiem, kad vakaros pārāk nāk miegs un ir kaut kas galīgi steidzams.
08.10.2012 19:37 |
 
Reitings 663
Reģ: 01.08.2011
mums visur apmeklējums obligāts,nu ok,izņemot 2 priekšmetus. manā izvēlētajā nozarē nevaru atļauties nepierakstīt lekcijas, apmeklēju arī visas. cenšos kkā plānot laiku,priekšmetus,kuri patīk,varu mācīties jau dažas dienas pirms kd,bet tie,kuri ir garlaicīgi,gatavojos tikai nakti pirms ieskaites :D īstenība,galva man nav īpaši viegla,apskaužu tos,kuri visu var iemācīties 2x pārlasot.
08.10.2012 19:48 |
 
10 gadi
Reitings 484
Reģ: 29.01.2009
Apmeklēju visas lekcijas.
Neko daudz nepierakstu, reizēm netā pasēžu vai sarakstos ar SMS.
Lielu daļu atstāju uz pēdējo brīdi un tad sūdzos, ka laika nav. :D
Mājasdarbus gan pildu rūpīgi un cenšos visu saprast, nevis tā - ka tik ātrāk.
08.10.2012 19:49 |
 
Reitings 2569
Reģ: 16.07.2012
Pirmais kurss, neesmu bijusi uz 2 lekcijām -vienreiz pc izlādējās, otrreiz bija jātiek uz printētavu līdz noteitkam laikam.

Semināri ir obligāti, ja neietu, tad uzreiz atskaita.

Visu saplānoju, darbi uz 2dienu ir gatavi 6dienā, uz 3dienu pirmdienā.

Brīvdienas ir semināru mājasdarbiem.
Mājasdarbus pildu kā īstena perfekcioniste, jo baidos no kļūdām.

Lekcijās, kuras saprotu(studēju franciski), pierakstu visu, pauzēs sēžu netā. Lekcijās, kuras nesaprotu, netieku līdzi, lūdzu pierakstus kursabiedriem, mājās lasu,tulkoju, lekcijā klausos vai lasu un tulkoju iepriekšējos pierakstus.
08.10.2012 19:57 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Man šorīt tā bija. Nospiedu modinātāju un čučēju tālāk. Man vnk nakti bija caureja un nebiju gulējusi. Tā kā nekāda jēga no manis lekcijās nebūtu.
Apmeklēju pārsvarā visas lekcijas un seminārus, bet , ja tiešām nejūtos labi, slimības dēļ, tad sevi nemoku un guļu mājiņās.
Cenšos pierakstīt visu. + citas lekcijas atsūta laicīgi un ir iespēja tās izpirntēt , turēt priekšā un pierakstīt, kas jauns tiek pateikts klāt.
Mēģinu saplānot laiku un brīvdienās pildu, kas ir iekavēts, ja ir kaut kas iekavēts.
08.10.2012 20:00 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
jā, tā ir laba doma, izprintēt slaidus un pierakstīt klāt.
08.10.2012 20:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits