Negribu dzīvot.

 
Reitings 18
Reģ: 08.10.2012
Situācija ir tāda,ka man un ģimenei nav dzīvesvietas. Nav naudas,nav darbi,nekā. Kā atrodam darbus,tā no dzīvokļa liek ārā,jo neviens negrib gaidīt kamēr samaksās. Tad mainam dzīvesvietu un nevar izbraukāt uz darbu. APLIS! :(
Visiem depresija,agrāk bijām saticīga ģimene,tagad viss. Nekad neesmu bijusi pašnāvnieciska un liekas,ka kaut ko jau var izdomāt,nu tad šoreiz es lieku roku uz sirds un saku,ka vienīgā izeja ir krīzes centri,tas nozīmē manu ģimeni izjauks. Apnicis sēdēt mājās (no kurām mūs met ārā) bez ēdiena,bez nekā. Kaķi ir visvairāk žēl,grauž tas,ka nevaram viņam dot visu ko vajag.
Pēc manis rakstītā,drošvien daudzas nodomās,gan jau ka nelabvēlīga ģimene,dzērāji,vai kas tāds. Tā nav. Ja godīgi,nezinu,kā tādā situācijā nonācām. Man drēbju pat nav. Reāli nav. Un kam prasīt palīdzību,pašvaldībai? Viņi čīkst,ka nevarot palīdzēt. Dzīvoju mazpilsētā,viņiem godīgi ir vienalga,tas atkrīt. Draugu,radu nav,ja ir,tad tikai tie kas piezvana un pajautā kā iet,lai ''uzzinātu,kā tad mums iet'',bet kad palūdz,vai nevar 10ls ieskaitīt ---> ''oooj,man nav''. Nu jau nav,tad nav. Negribas nevienam uzbāzties. Neredzu nekādu atrisinājumu,gribas aiziet un pakārties... Nezinu,ko vēlos no Jums dzirdēt. Bet man ir fiziski,morāli,utt,slikti.
Drošvien dzirdēšu arī pārmetumus,droši.. Sliktāk jau vairs nevar būt.
08.10.2012 13:25 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
kā ir ar iesaistīšanos simtlatnieku programmā?
to var tikai, kad vismaz pusgadu no vietas cilvēkam nav bijis darbs.
Bet varbūt var pats kaut ko paķibināties, ja "īstu" darbu nevar atrast? Man skolas laikos bija klasesbiedrene, kas kabatas naudiņu pelnīja, no pērlītēm darinot dzīvnieku figūriņas, ko tad pielikt pie atslēgu piekariņiem. Tā ka nav obligāti jāiet par apkopēju vai ko tādu. Tiesa, materiāli gan maksā naudiņu.
Bet nu tīri piemēra pēc - šāds scenārijs - vienu laiku atpakaļ ļoti visiem interesēja dažādi žabo: varbūt vai nu Tu, vai Tava māte (ja pašlaik ir bez darba) varat tādus sataisīt? Un materiālu jau var kaut vai no drēbēm audumu paņemt, ja aizej uz humpalām (piemēram, Humana veikalos pēdējā atlaižu dienā pirms jaunās kolekcijas VISU atdod par kādiem 50 sant, bet kādu stundu pirms slēgšanas jau par 20 santīmiem), nopērc kādu lielu un labu drēbes gabalu, izgriez gabaliņus, apšuj malas, savelc kopā žabo un - kaut vai šeit pat pārdod! Ja pārdosi par lētām naudiņām (par ls 0,50-1,00 gabalā), gan jau būs interesenti. (Un, ja nopērc kleitu par 20 sant, uztaisi no tās 10 žabo, ko pārdod katru par 50 sant - kaut ko taču nopelni?)
Protams, tas nav nekāds biznesa plāns, tas ir tikai piemērs tam, ka varbūt var ko pats savā nodabā saķibināt un ar to nopelnīt.
08.10.2012 14:40 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
chiepinja912 - man gan liekas, ka pirmām kārtām pēc palīdzības pie ģimenes, radiem griezties ir pat normāli. tie ir tavi tuvākie! protams, ja šāda iespēja nav (sliktas attiecības utt.), tad saprotams un jāmeklē citas iespējas.

viņa bija norādījusi piemēru ar naudu - jā, bieži ar to nevar palīdzēt. bet, ja kāds, piem., laukos dzīvo, var kaut ar kartupeļu maisu izlīdzēt. mēs taču nezinām svešu cilvēku dzīves un attiecību nianses. labāk minēt kaut kādus variantus un piemērus un censties palīdzēt nekā vienaldzīgi paiet garām.
08.10.2012 14:44 |
 
Reitings 178
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu sany un Roxy!
08.10.2012 14:54 |
 
Reitings 4073
Reģ: 07.06.2012
Neviens tak neskries uz bibleni veidot profilu,lai savu bēdu uzrakstītu cosmo!Drīzāk domās,kur dabūt naudu
08.10.2012 14:57 |
 
Reitings 472
Reģ: 09.08.2012
Reāli nav ko vilkt mugurā? Cik sen tev māti atlaida no darba? Tad,kad pelnīja taču apģērba tevi,nevar būt,ka visu esi tik tālu novalkājusi,ka tagad staigā plika? Nu c'moon, šeit izklausās vienkārši pēc reālas čīkstēšanas. Un kāpēc tad pamukāt no tās dzīves vietas kur bija mammai darbs? Nevar būt ka tajā vietā nebija pilnīgi neviens dzīvoklītis pa lētākām naudiņām?!

Es varētu divus gadus nepelnīt,bet drēbes man pietiktu vēl vismaz 5.gadiem,jo ir drēbes kuras reāli velk tikai izejot uz ielas un ir mājas apģērbs,tas nozīmē,ka to labāko apģērbu var valkāt ilgi un dikti,ja tas ir ticis kopts.
Par ēšanu. KAS NOTIKS JA KĀDU BRĪDI PAĒDĪSIET ARĪ TĀS PUTRAS? Vispār jaunās pārtikas pakas ir ļoti daudzveidīgas,tur ir gan putras,gan piens,milti,manna,pat kkāda gaļa utt, ar to mierīgi var paēst.

Par dzīvokli. Ja jūs daudzas reizes pārceļaties,neesat bijušas deklarētas vismaz minimums 6.mēneši vienā dzīves vietā,tad loģiski ka uz dzīvokļiem priekšroka ir tiem,kas dziivo senāk, bet vajag cīnīties,nevis čīkstēt. Nav variantu,ej uz bez tabu.
08.10.2012 14:57 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
kibermeitene - ja diskusijas autore ir pusaudze - varētu gan tā būt, ka no drēbēm vnk izaug, ja ne garumā, tad platumā (ja no puiciskas figūras iegūst sievišķīgāku...). Bet, ja prasības nav augstas, tad var gan humpalās par lētām naudām ko atrast, gan arī paskatīties sludinājumus, kur cilvēki savas nevajadzīgās drēbes atdod. Te jau arī meitenes piedāvāja.
Par pārējo - piekrītu.
Nevajag noraidīt tās iespējas, kas ir. Vajag iet uz to pašvaldību, ņemt kaut vai putras pretī, ja neko citu nedod, vākt kopā visu, kas ir. Un meklēt iespējas kā nekā kaut drusku nopelnīt (un neatmest ar roku arbiem, kuros maksā maz... labāk maz, nekā neko).
08.10.2012 15:05 |
 
Reitings 472
Reģ: 09.08.2012
zaptesburka jā,sādā gadījumā piekrītu tev par tām drēbēm. Vēl viens padoms, ir pilsētas kurās darbojas sarkanais krusts,kur pret nelielu ziedojumu var pietiekami labi apģērbties. Zinu,ka pat turīgi cilvēki tā dara un no malas neviens nepateiks,ka drēbes viņam mugurā ir no sarkanā krusta.
08.10.2012 15:13 |
 
Reitings 385
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu zaptesburkas ieteikumam par rokdarbiem! Tagad ir ziemas sezona, var darināt, pārdot adījums. Pieprasījums ir gana liels. Pati nodarbojos ar visdažādākajiem rokdarbiem. Ja gadījumā ideja liekas pamēģināšanas vērta, tad raksti man uz profilu, iesākumā varu nedaudz palīdzēt ar dažiem materiāliem.
08.10.2012 15:15 |
 
Reitings 434
Reģ: 02.07.2012
Strādāju dienā smagu darbu par 5 latiem ,pie lauksaimniecibas.....Un ari iet gruti ...palidzu vel savejiem ka varu ,,,un te nečīkstu,,,,,,
08.10.2012 15:20 |
 
Reitings 55
Reģ: 01.01.2012
Sarkanajam krustam pati regulāri nesu MAISIEM drēbju, aksesuāru. Tur tiešām ir pamatīgi lietotu un MAZlietotu lietu krājumi, sākot ar zīdaiņu drēbītēm un ratiņiem, beidzot ar apģērbu vecmāmuļām. Piebildīšu, ka uz turieni nes izmazgātu apģērbu bez defektiem. Balles kleitas arī var atrast, ja labi meklē, jo arī no tām var izaugt, kā arī izejamās drēbes ir vairāk pakļautas morālajam nolietojumam.
08.10.2012 15:29 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
cik man zināms tagad pārtikas pakās liek arī gaļas konservus. par putrām,ja tiešām nebūtu,ko ēst ēstu arī putras.
08.10.2012 15:31 |
 
Reitings 321
Reģ: 01.10.2009
Priori... Es ne tikai par šo diskusiju runāju, bet par visām, kur parādās finasiālās grūtības, katra otrā komentē, lai lūdz palīdzību vecākiem vai radiem.... Kā par piemēru var ņemt kaut vai to pašu diskusiju par ātrajiem kredītiem, kur daudzas tieši to arī rakstīja... Varbūt es kļūdos, bet dzīvē var paļauties tikai uz sevi materiālajā ziņā. Labi,vecāki, ja viņiem ir iespējas, var palīdzēt, bet ne visiem ir tik bagāti vecāki. Un tie, kas dzīvē ir pieraduši skriet uzreiz pēc "palīdzības" nesapratīs. Ir jāmācās dzīvot atbilstosi savām iespējām(tagad runāju par kredītiem) un jāzin ko tu vari atļauties un ko nē. Ja runā par šī raksta autori...
Ja viņa patiešām ir nepilngadīga un tēvs miris, tad noteikti viņai ir jābūt apgādnieka zaudējuma pensijai, ja viņa mācās vidusskolā. Kas visticamāk arī vismaz 100Ls jābūt. Bet, ja, piem.,nesekmības vai kādu citu "pusaudžu problēmu"dēļ mācās vakara skolā, tad man liekas, ka tāds pabalsts laikam arī nebūs. Bet tur neviens izņemot pašu arī neav vainīgs. Kā jau te teica, te jābūt arī maznodrošināto pabastam, kas jau ir kā atspēriens.
daudzi tagad Latvijā dzīvo uz divām minimālajām un zini - izdzīvot var. Protams, ne ar šiku. Bet tev noteikti ir iespējas nākotnē visu mainīt, ja sāksi kaut ko darīt lietas labā.
08.10.2012 15:36 |
 
Reitings 895
Reģ: 29.01.2009
Protams, ja kādai ir desmit džinsu pāru un septiņi pāri zābaku, tad jau var valkāt piecus un vairāk gadus, bet zinot, kā tas ir, kad tev ir viens pāris bikšu un viens pāris zābaku, es pilnīgi saprotu autori, kā tas ir, kad "reāli nav, ko vilkt". Jo tās lietas nolietojas.
Pilnīgi esmu bijusi tavā situācijā. Biju tādā pozīcijā no 11. klases vidus. nekad nebijām ļoti bagāti, bet ap 8. klases visu, mamma nodibināja savu uzņēmumu, sāka pelnīt četrciparu skaitli, iekūlās kredītos, jo tad jau vajadzēja māju un divas mašīnas u nez vēl ko un līdz 2008. gadaziemassvētkiem jau principā bija bankrotējusi. es mācījos 11. klasē - loģiski gribējās ballēties, smukas drēbes, lietas un vēl viskaut ko. Reizēm bija tā, ka man nebija naudas par ko braukt uz skolu, jo bija jāizvēlas - skola man vai pusdienas ģimenei (nedzīvoju Rīgā, bet mācījos joprojām savā Rīgas vidusskolā). 12. klasē man vairs nebija jaunu drēbju. Bija drēbju kalni, kas sapirkti "treknajos gados", bet trūka paša svarīgākā - siltu apavu un bikšu. Bez tam es nokritos svarā un man puse no drēbēm nederēja. Uz žetonvakaru gāju vecā kleitā un no draudzenes aizlienētās kurpēs. Uz izlaidumu - tajā pašā kleitā un no citas draudzenes aizlienētās kurpēs. Man paveicās ar draugiem - daudzi atdeva savas drēbes, viena draudzene tiešām mani baroja principā visu pusotru gadu, kamēr nebiju beigusi vidusskolu. Pat nezinu, kādā veidā, bet atceros arī daudzas ballītes no tiem laikiem, tagad brīnos, kā es tur tiku? Droši vien atkal draudzenes aicināja un uzsauca. Vasarās strādāju, iekrāju naudu, devu mammai ēdienam. Vienas nedēļas laikā mamma likvidēja visas puķu dobes dārzā un sasēja un sastādīja tur visu, ko vien var iedomāties - kartupeļus, burkānus, sīpolus, tomātus, gurķus, kāpostur utt... Diezgan smieklīgi izskatījās - jauna, smuka koka māja, mauriņš nopļauts, bet dobēs - katrupeļi zied...
Kaut kā, redz, kūlāmies. :)
Un tu kulies Nedomā par miršanu vai ko tamlīdzīgu! Neklausies tos uzbraucienus un pārgudro dirš!nu, ko te dažas gudrā galvas pauž. Cilvēki nesapratīs! Tavi radi - nesapratīs. arī draugu - lai kā teiks, ka saprot, bet tik un tā - līdz galam nesapratīs. Tu esi vienīgais cilvēks, kas redz to situāciju tādu, kāda tā ir, tāpēc tu esi arī vienīgā, kas var to risināt! Vēlu tev visu labāko, turies!
P.S. Man kopš tiem laikiem, kad man nebija kurpju un bikšu, ir laikam trauma, jo šobrīd man ir kādi 30 apavu pāri un tik pat bikšu, kas tiek glabāti... ja, nu kas.
08.10.2012 15:38 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Chiepinja, bet pie vecākiem un radiem var arī griezties ne tikai, lai saņemtu materiālo, bet arī morālo un garīgo atbalstu. Es zinu, ja mani nomoka kāda problēma, es to varu izstāstīt mammai un man kļūs vieglāk, tāpat arī tiem kredītiem, iespējams, kādiem no radiem ir zināms, kur var piepelnīties, kāds derīgs padoms utt. Kas tur slikts?
08.10.2012 15:39 |
 
Reitings 895
Reģ: 29.01.2009
Vājprātīgas gramatikas kļūdas, atvainojos.
08.10.2012 15:40 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
tagad daudzi brauc uz ārzemēm paskaties sludinājumus citreiz laukos nemaz īri neprasa, tikai,lai pieskata un komunālos nomaksā, ja vēl zemes pleķīts-var ko ēdamu izaudzēt
08.10.2012 15:40 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
ir visādas draudzes, kuras pa brīvu dod drēbes un pārtiku, kas ievestas no ārzemēm...
08.10.2012 15:41 |
 
Reitings 321
Reģ: 01.10.2009
Becky.. .Izlasi kārtīgāk... Es tak pierakstīju, ka tieši finasialās problēmās katra otrā iesaka griezties pie vecākiem tādā ziņā, lai iedod naudu.... Par atbalstu protams... Bet arī, tikai paši tuvākie sapratīs.
08.10.2012 15:45 |
 
10 gadi
Reitings 508
Reģ: 29.01.2009
Traki, saprotu to čīkstēšanu,jo tie pabalsti ir tā pēc teorijas,aizej,uzraksti iesniegumu,dabūsi pabalstu,jā dabūs, bet pēc 3 mēnešiem,a ko darīt tos 3 mēnešus kamēr nav?nokārto tādu un tādu statusu,jā,bet tas prasa laiku,tas diemžēl nenotiek vienā dienā. Tas pats darbs, intervijas utt,tad ēc 2 nedēļām atzvana un tad vēl līdz pirmajai algai vajag kkā tikt uz to darbu,tikai tad saņem pirmo algu,kur atkal jāatdod parādi. Ka saka paēdušais nepaēdušo nesapratīs, bet autorei iesaku nedari muļķības, viss nokārtosies, UN PADOMĀ KO TU NODARĪTU SAVAI MĀTEI,ja kko sev nodarītu un starpcitu bēres arī maksā naudu,tas tā, lai aizdomātos,ka vieglāk Tevi pabarot un drēbes nopirkt. Es te aizgāju uz tādu tēmu,bet tā jau arī ir!!! Tas,ka prasa laiku,nenozīmē,ka kaut kas nav jādara lietas labā,TURIES!!!!!!!!!!!
08.10.2012 16:04 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Ja godīgi,tad man gribas pateikt,ka daudzas no jums ir izlutinātas kuces!

Nu kā jūs varat tā rakstīt šeit? Nav visiem bagāti radinieki,kuri skries un naudu tev dos!

Melnānij,es tev uzrakstīju vēstuli. :)
08.10.2012 19:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits