Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Majiguma sajuta

 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Sveikas!
Skatoties vienu filmu sovakar, es aizdomajos. Par to ka citam sievietem izdodas radit tadu majigu un siltu noskanu majas. Tadu sajutu, ka nepartraukti gribas tur atrasties, jo ir tik patikami.
Mana bijusa drauga mamma ir tada. Vienalga kur vina atrodas vina rada tadu ipasu atmosferu, pat ikdienisku filmas skatisanos vina mak parverst par kaut ko ipasu, ierusinas spilvenos un pledinos, smarzo ipasas tejas, ir cepumini un citi saldumi.
Vina ir precejusies jau 30 gadus un vinas virs vinu dievina. Vienmer vina ir optimistiska un smaidiga, vina mak sarikot istus svetkus. Visiem patik ciemoties pie viniem, jo ir ta ipasa atmosfera. Un visi gimenes labprat pavada laiku majas.
Turpreti domajot par sevi, es esmu salidzinosi "auksta", lai ka es gribetu man kaut ka neizdodas radit to majigo sajutu. Esmu mazliet perfekcioniste, patik minimalisms, necentsos sevi ipasi apgrutinat.
Domaju, ka tas spele lomu ari attiecibas ar viriesiem. Vini noteikti ari to jut.
hmmm to laikam nevar iemacities vai maksligi radit? Vai nu tas izdodas dabiski, vai ne.
Ka jums skiet?
07.10.2012 23:05 |
 
Reitings 1319
Reģ: 11.10.2009
Manšķiet, ka tas nāk no ģimenes- ja māte ir bijusi mājīguma radītāja, tad meita to mēdz pārmantot.

Man ir kāda draudzene, kura prot radīt šo mājīguma sajūtu, kaut vai ir sarunāts iedzert tikai tēju pie viņas, viņa būs parūpējusies par ziediem(vismaz viena puķīte noteikti būs), kādi saldumiņi vai augļi...godīgi sakot, vienmēr pēc ciemošanās pie viņas jūtos patīkami uzlādēta :)
07.10.2012 23:15 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
neesmu parliecinata, ka tas nak no gimenes. Tas sievietes (par kuru rakstiju) meitai tapat ka man, nekadu majiguma sajutu radit neizdodas :D
07.10.2012 23:20 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Mūsu ģimenē tā ir :) Mana mamma stāstīja, ka arī viņas mamma prata radīt to neaprakstāmo mājīguma sajūtu mājās, ciemiņi vienmēr uzturējās ciemos ilgi, jo viņiem patika būt pie viņas ciemos. Tāpat arī manu vecāku mājās, pie mums arī vienmēr ciemiņi jūtās ļoti omulīgi, arī mans kavalieris kādreiz neplānojot mēdza aizsēdēties tik ilgi, ka pēcāk brīnījies, kur tas laiks paskrējis, un, ka negrib prom, jo viņam patīk mana mājīgā istaba :) Ciemiņi saka, ka tā ir kaut kāda mājīguma aura, tāda harmonija :)
Arī tagad, kad dzīvoju jau laulībā ar savu vīrieti uzturu mājīgu dzīvokli. Ir gan pašai jābūt maigai, mīļai, gan dzīvokli jāmāk uzturēt tā, ka tur gribētos dzīvot, gribētos sēdēt uz dīvāna un nejusties "ne savā šķīvī", tad, kad pārkāp pāri mājas slieksnim, jūties gaidīts un mīlēts :)
07.10.2012 23:23 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
jaaa, ari par to pozetivo stravojumu. Tas ir apbrinojami, ka tadu mak radit. Un tev noteikti patik pie vinas ciemoties? :) gribas tur ciemoties atkal un atkal! :)
07.10.2012 23:24 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Spotorno tev izdodas? :) atklaj savu noslepumu!!!
Jo ar tiru maju un pukem vaze vien nepietiek :D
07.10.2012 23:27 |
 
Reitings 1319
Reģ: 11.10.2009
Jā, man šķiet, visiem patīk pie viņas ciemoties, un pielūdzēju viņai ir dučiem! :D
07.10.2012 23:28 |
 
Reitings 895
Reģ: 29.01.2009
draudzenes saka, ka pie manis parasti tā esot. par to neņemos spriest, bet pie manas mammas TIEŠĀM tā ir - lai kādā būdiņā viņa nedzīvotu, ir patīkami tur uzturēties.
man pašai vienkārši patīk iekārtot savas telpas tā, lai tās kaut ko liecinātu par mani. ir bijis, ka manā istabā nav mēbeļu, bet draugi tik un tā sēž pie manis uz spilveniem, nevis virtuvē uz dīvāna. man patīk, piemēram, ja grāmatas stāv kaudzēs'uz grīdas. tolaik man uz grīdas stāvēja lielas sveces, jo man nebija nakstampiņas. nopirku uz Ziemassvētkiem eglīšu rotājumus, tie tā arī samudžināti stāvēja uz palodzes, līdz izvācos, bet izskatījās vienkārši super! mājīgumu patieībā rada sīkumi + tēja vai vīns un pieklusināta mūzika. ;)
07.10.2012 23:31 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
hohotuska :D es par to ari domaju, ja jau visiem patik, tad visiem " ari viriesiem" :D
07.10.2012 23:34 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
chantelle es nezinu, goda vārds :D Varu aprakstīt vien to, kas jau ir it kā zināms par mājīgo dzīvokļa iekārtošanu, bet iespējams tur tiešām vēl klāt ir sava aura un tas, kā uzņem ciemiņus, t.i. vai neliec justies viņiem neērti, bet uzreiz atraisi, lai jūtās kā mājās (bet neaizmirst, ka ir ciemos :D).

Tīri istabu mājīgums man izpaužas ar tepiķi, mīkstām mēbelēm un kādiem pūkainiem spilveniem uz tiem, sekcijā vai plauktiņos skaistumlietiņas - smaržas, dažas dekoratīvās statujiņas - lellīte, Eifeļa tornis vai sniega bumba. Kaut kur sēž plīša lācītis... ziedi vāzēs, protams, žurnāli uz galda, obligāta mājīguma stastāvdaļa man ir aizkari, ar žalūzijām tā sajūta zūd... kas vēl... gleznas pie sienām ar maigu tematiku. Piemēram, manā vecāku mājas istabā pie sienas bija skaista glezna, kur attēlota jauna sieviete, kura sēž ar muguru skaistā baltā kuplā kleitā, mati izlaisti, sēž pie ezera un blakus gulvis... tāda maiga glezna ;)
Vēl krāsas... man ļoti patīk gaišas istabas, kurās ir nedaudz no citām krāsu paletēm, bet pārsvarā istabu toņi ir maigi, gaiši, bez nospiedošās atmosfēras.
07.10.2012 23:34 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
majoklis man ir iekartots jauki, jo daudzi no draugiem zog idejas :D un centsas nopirkt lidzigas lietas.
bet ta sajuta :( kaut ka nav :(
07.10.2012 23:42 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Ance, bus japiestrada ar to vinu :D tad jau visiem un visur ir omuligi :D
07.10.2012 23:43 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
chantelle, varbūt uztaisi pārkārtojumu? :) Padomā kā vēl varētu salikt mēbeles, lai istaba/s izskatītos savādāk, iespējams tad arī tu jutīsies atkal "kā savās mājās" un radīsi to mājīgumu :)
07.10.2012 23:45 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
man visi, kas nākuši ciemos, ir teikuši, ka ir ļoti, ļoti mājīgi! ļoti bieži ciemiņi nāk tieši pie manis. ja jāatbild, kā tas izdodas, grūti pat atbildēt vai ieteikt kādu recepti - laikam jau tiešām tas nāk dabiski.
07.10.2012 23:45 |
 
Reitings 286
Reģ: 29.01.2009
Es ar gribētu iemācīties to mājīguma sajūtu. Bet ne tikai priekš ciemiņiem bet vispār, priekš sevis, vīrieša. Lūk, kas man apkārt. Rakstāmgalds aizkrauts ar papīru kaudzēm. Ziedi vāzē jau sen novītuši. Puķupods, kas uz palodzes, nav aplaistīts. Sekcijā, uz TV un maģa putekļu kārta. Aizkariem viens stūris nokritis no gredzena. Gulta nesaklāta un savandīta. Trauki nav nomazgāti. Un tā varētu turpināt vēl un vēl. Pašai pretīgi paliek, bet rokas neceļas neko darīt :(
07.10.2012 23:47 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Manuprāt, mājīgumu rada dzīves telpai piešķirtais personīgums. Kaut kur kāda ģimenes bilde rāmī, kāda no ceļojuma atvesta glezniņa pie sienas, kāds suvenīrs plauktā, grāmatas smuki iekārtotas grāmatplauktā, ziedi vāzē, svecīte gaumīgā svečturī utt. Un smarža - ļoti svarīgi ir mājas smarža. Esmu kategoriski pret visiem sintētiskajiem gaisa atsvaidzinātājiem vai smaržinātājiem. Vislabāk māja smaržo, kad deg "garšīga" aromāta svece vai ir tikko cepti cepumi vai kūka.
07.10.2012 23:48 |
 
Reitings 895
Reģ: 29.01.2009
chantelle, ne virsur vīns rada mājīguma sajūtu. :D citur tas rada neprognozējamas sekas. :D

protams, daudz ir atkarīgs no tavas aura, no vietas, no dzīvokļa, mājas auras. esmu dzīvojusi dzīvoklī, kurā ir miris cilvēks un itin nekas to nevarēja padarīt mājīgu.
07.10.2012 23:49 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
mertisa :( kas tad tev, rudens depresija?

Es ari vairak prieks sevis un sava viriesa (kad tads bus :D) gribu, lai soreiz viss ir savadak.
07.10.2012 23:51 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
ar dzivokli man ir viss kartiba. Man ir loti omuligs dzivoklis jumta. Slipie griesti jau ta, it ka pieskir majigumu.
Es zinu, ka problema nav dzivokli, ta ir mani.
07.10.2012 23:57 |
 
Reitings 286
Reģ: 29.01.2009
Es nezinu, kas man ir, pilnīgs slinkums :(
07.10.2012 23:57 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Starpcitu, jā, vēl smarža! Patiesi patīkami pat pašai ienākt savā dzīvoklī un sajust, ka no rīta bijusi omlete vai pankūkas, vai pusdienās zupa... vai pēc vakariņu smarža - cepta vistiņa vai gaļiņa... un, ja vēl saldie... mmm :) Protams, ne jau pārspīlētā koncentrācijā, bet tīri tāda pēcsmarža... ;) un tas viss kopā sajaucas ar tavu mīļāko smaržu, šampūna, krēmu, vīrieša odekolona smaržu un rodas tā tieši personīgā tavas mājas smarža :)

Starpcitu, runājot par smaržu dzīvokļos, tik tiešām bieži ienākot ciemos pie kāda sajūti nepatīkamo cigarešu smaku, kaut kādu pelējuma vai ķimeņu smaku, no dīvāniem nereti nepatīkami smako. Un visam klāt - aukstums. Nekas tik nemājīgu nepadara pat kā aukstums, mitrums dzīvoklī...
07.10.2012 23:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits