Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

zobs nav izaudzis, bet jau jārauj ārā

 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Man ir tāda situācija, ka viens gudrības zobs aug šķībi virsū pārējiem - drīzāk horizontāli, nekā vertikāli (var rentgenā redzēt). Neko tur labot nevar, vienkārši vienā brīdī, kad viņš sāks izdarīt spiedienu uz pārējiem zobiem, tie sāks sāpēt, un tad tas nelaimīgais gudrības zobs būs jārauj ārā.
Pagaidām tad arī neko nedaru un gaidu, kad sāks traucēt, tomēr jau laicīgi gribēju jautāt tām, kam arī tā ir bijis, ka jāizrauj vēl neizaudzis zobs, - kur vispār to dara? (Cik saprotu, ne katrs zobārsts ar tādā lietām nodarbojas). Un, vai netiek drusku pabojāts tas kauls, pie kura atrodas zobs? Vispār - kam man morāli gatavoties, kad sanāks iet to zobu izraut/izoperēt?
05.10.2012 09:13 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Man ir identiska situācija. Es arī gaidu, vai vispār sāks augt. Man ieteica plānveidā izoperēt.
05.10.2012 09:16 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
man apakšā izoprēja gudrības,jo citiem līda virsū 2dienu laikā sapampu, neko ieēst nevarēja, Dzirciema ielā operēja
05.10.2012 09:22 |
 
Reitings 1021
Reģ: 19.05.2011
Man gudrības zobu vietā ir izauguši tādi kā mazi ilknīši un viss. Zobārste saka,ka esot jāgaida kamēr izaugs viss zobs, bet man liekas,ka visu zobu es varu pat negaidīt.
Bet es gribētu. Zobu mutē nekad nevar būt par daudz. :)
05.10.2012 09:27 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Vaboleen, bet kā Tev operēja - vienkārši atgrieza vaļā smaganu, pabāza zem zoba apakšā kaut kādu urķi un "izcēla ārā"? Un kā Tev tas kauls, pie kā zobi turas, nav nekādi deformēts?
Mani šis viss mazliet uztrauc. Nezinu arī, kad labāk iet to zobu raut, - cik saprotu, jo ilgāk ļauj augt, jo tuvāk viņš virspusei ticis, jo vieglāk tikt klāt, bet tad atkal no otras puses, ja viņš jau tā stipri piespiedies blakus zobiem, tad tas operāciju apgrūtina.
05.10.2012 09:36 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
manai mammai arī tā bija - viņai 2 zobus izgrieza ārā ar bez maz vai fleksi.
05.10.2012 09:38 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Es par to uzzināju tikai, kad mutei uztaisīja pilno rentgenu - biju iegādājusi kuponos. Pastāv jau iespēja, ka šams tā arī nesāk augt.
05.10.2012 09:39 |
 
Reitings 1251
Reģ: 23.03.2010
Man vienu no gudrības zobiem izoperēja, tikko tas sāka augt. Uzspēju vēl pirms man palika 18, līdz ar to man tas izmaksāja nieka 5-10Ls. Šo operāciju man veica Stomatoloģijas institītā, Dzirciema ielā. Operācija ilga laikam kādu 1h, neko nejutu, jo bija narkoze. Pēc tam to vietiņu sašuva un diegi paši izšķīda. Nekas īpaši nesāpēja un ar ārstiem man arī toreiz noveicās :)
Domāju, ka labāk tikt vaļā ātrāk (ja moka sāpes), jo pēc tam tas process ir nepatīkamāks
05.10.2012 09:50 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
miss?, sāpju man nav, tas zobs vēl nav sācis izdarīt spiedienu uz pārējiem. To, ka viņš man tik šķībi aug, uzzināju, jo laboju citu zobu, un tam taisītajā rentgenā varēja redzēt daļu no gudrības zoba.
05.10.2012 09:57 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.10.2009
Man arī bija līdzīgi. gudrības zobi bija tikai pavisam nedaudz izlīduši, tikai pats galiņš, bet jau ar rentgena palīdzību pateica, ka kad izaugs, tad sastums pārējos un izbīdīs no vietām. līdz ar to man izoperēja visus 4! Arī man šo operāciju veica Stomatoloģijas institūtā un pēc tam staigāju kādu laiku kā kāmītis ar lieliem vaigiem. :D
Vispār jau kādreiz nebija tādu rentgenu un viss notika dabiski un kaut kā nezinu nevienu piemēru, ka būtu šķībi sabīdījušies citi zobi. :)
05.10.2012 10:01 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
tev zini, kam vajag sagatvoties, ka tev pēc tam ļoti ļoti sāpēc. es 2 dienas mājās nogulēju gandrīz bezsamaņā. pirmajā reizē vsp bija traģiski, jo man vēl grieza pušu. vnk nebija viteas, kur iznākt, sāka nākt, iekaisa dēļ tā un sastrutoja. pajautā savam zobārstam, kur to var izdarīt. viņš ieteiks tev pēc finanšu iespējām un kur labāk.es gandrīz nedēļu nevarēju parunāt un 3 dienas gandrīz neko nespēju ieēst, jo šausmīgi sāpēja, nevarēju atvērt muti, un sāpēja kakls nenormāli tā kā sāp kāda roka vai kāja. izrakstīja man uz recepti nimesil un papildus vajadzēja dzert ibumetīnu (pa kādām 2 tabletēm uzreiz ik pēc pāris h. daktere teica, ka nekas traks nebūs, bet toties nesāpēs). vārdu sakot gatavojies šim. pats process ir sīkums. vienīgais, kad ceļ laukā zobu, tāda sajūta, ka smadzenes izceļ :D tas nekas, ka ir narkoze, bet jūt tāpat
05.10.2012 10:09 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Man druškai kala ārā visus 4-us Sandent. 2 nedēļas viņa izskatījās kā kāmis. Un sāpes esot bijušas nežēlīgas (pēc operācijas), arī pārtika tikai no jogurtiem un putriņveidīgajiem ēdieniem, kuri nav jākošļā. Bet par klīniku viņa saka tikai to labāko, esot labākā vieta, kur tas viss varējis norisināties. Man šķiet, ka tur var maksāt arī pa daļām.
05.10.2012 10:16 |
 
Reitings 454
Reģ: 13.11.2009
Man izoperēja 2 šādus neizaugušus gudrības zobus. Pirmo reizi to darīja Stomatoloģijas institūtā vietējā narkozē - pēc tam nedēļu izskatrījos graujoši un sāpes bija neciešamas. Otro reizi to darīju Zobārstniecības un Sejas ķirurģijas centrā (http://www.vzc.lv), kas arī atrodas Dzirciema ielā(sēta aiz Stomatoloģijas institūta). Otro reizi pat salīdzināt nevar ar pirmo. Otrreiz mani operēja Dr Māris Sedlenieks, kuram vārda tiešākajā nozīme ir zelta rokas. Operācija bija pilnā narkozē - ieveda operāciju zāle, aizmigu,pamodos palātā. Rehabilitācijas bija salīdzinoši īsa un nesāpīgaa, pat pampums bija minimāls, viss ātri sadzija. Tā kā noteikti iesaku iet operēt pie viņa. Par ecnām gan nemācēšu teikt,jo man bija apdrošināšana. Un vispār iesaku to darīt pirms tie zobi ir sākuši augt "spiest" uz pārējiem.
05.10.2012 10:30 |
 
Reitings 43
Reģ: 29.01.2009
galvenais nestreso :) to operāciju var veikt jebkurš normāls zobārsts. vienīgais, ja gribēsi ar pilno narkozi, tad gan būs jādodas uz Dzirciema ielu. par to iestādi atsauksmes dažādas - mana draudzene saka, ka labāk miršot nekā vēlreiz tur ies :D
man izoperēja abus apakšējos. viens salīdzinoši viegli - uzgrieza vaļā smaganu, iekustināja, izrāva, aizšuva. ar otru bija čakars, jo bija jāzāģē žokļa kauls, lai dabūtu ārā to stulbo zobu. viss notika zem vietējās narkozes un nebija nemaz tik traki. cilvēki dažādi un reaģē uz to operāciju dažādi. mani brīdināja, ka var būt tā, ka viss sapamps un nevarēšu 2 dienas runāt utt. nekā nebija. iedzēru izrakstītās zālēs un viss ātri un smuki sadzija.
Gāju uz Almadent klīniku un kopā viss izmaksāja ap 80-90ls. esmu ļoti apmierināta.
05.10.2012 10:44 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
afterdark, - mani visvairāk uztrauc tieši tas, ko teici - ka varētu būt vajadzība drusku pačakarēt arī kaulu... Kā Tev tagad tur izskatās, nav nekādas "iedobes" tur, kur kaulam jābūt?
Un tā maksa 80-90 ls ir par vienu zobu vai abiem kopā?
05.10.2012 10:50 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
afterdark- jebkurš zobārsts to nevar veikt. tam ir nepieciešama speciāla aparatūru un speciālas zināšanas. mana zobārste izskaidroja šo lietu un tāpēc sūtīja pie speciālista.kur nu vēl, ja nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās
05.10.2012 10:50 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Pēc manas pieredzes labāk izraut jau visu pašā sākumā, nevis vēl gaidīt, kad kaut kas izaugs. Pati ļāvu gurdrības zobiem izaugt un visu sačakarēju - palika man šķībi zobi, jo mutē maz vietas, kā arī bija viens cits lieks zobs, kas it kā citiem netraucēja, bet to izraujot tomēr izrādījās, ka aizmugurē zobiem iedobīte jau bija izveidojusies, kas man dažreiz traucē, tāpēc iesaku tikt vaļā pēc iespējas ātrāk.

Lai gan man zobus rāva Stomatoloģijas institūtā Dzirciema ielās un neko sliktu nevaru pateikt, jo dateris bija labs, turklāt 4 uzreiz zobus rāvu un vēl visi bija vienā pusē, tad nekas briesmīgs pēc operācijas nebija, pampum bija, bet tas, kas man bija sastāstīts, ka briesmīgas sāpēs, mokas, utt, tas nekas nebija, es biju tik laimīga, ka iesaku visiem zobus izraut, nevis kaut ko domāt. :)
05.10.2012 10:55 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
es arī būtu priecīgāka ja man gudrības zobi būtu izrauti. man grieza smaganas,jo zobi netika ārā,mute bija tā uzpampusi,ka varēju tikai caur salmiņu kko dzert :D
tagad jūtu ka tie traucē man mutē
05.10.2012 10:59 |
 
Reitings 43
Reģ: 29.01.2009
abi zobi kopā, ja nemaldos, tad viens zobs izmaksāja 40ls un tas grūtais 45ls. ar kaulu viss ok, sākumā bija bedre smaganā, bet tā ar laiku aizvilkās ciet. baisākais tajā procesā ir pati zāģēšanas skaņa - sajūta, ka tev mutē ar fleksi darbojas :D

Sany - kāda aparatūra? zem pilnās narkozes vajag klāt anesteziologs, tas arī viss. kad man bija jāoperē, man bija akūts iekaisums un es zvanījos uz visām rīgas klīnikā pēc kārtas - man nevienā neatteica. izvēlējos to, kas varēja pieņemt tajā pašā vakarā un man paveicās, jo ārst bija superīgs. varbūt tava zobārste negrib to čakaru uzņemties, tā ir cita lieta.
05.10.2012 11:02 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
afterdark-nu varbūt ne gluži aparatūra, bet, ja operē, tad parastam zobārstām ir jābūt papildus zināšanām, jo tā ir ķirurģiska iejaukšanās. tātad jābūt zināšanām šajā jomā. prncipā lielākajās klīnikās gan jau, ka tādi ir, bet es nedzīvoju Rīgā, man nav ne visapkārt visi zobārsti papildys specializējušies ķirurģijā. tie visi šūšanas darbi utt., viņai nebija diegu un tādas lietas. es nebiju kaut kādā stomatoloģijas institūcijā vai tml vietā. arī zem pilnās narkozes zobārstam vajag zināt, ko darīt. viņa man teica, ka vnk izraut varētu, ja būtu taisnas saknes, bet tā kā man pirmo reizi bija ar ķirurģisko iejaukšanos, bet otro reizi bija tā, ka zobu sakne bija žuburaina utt, tad vajadzīgi papildus intrumenti un zināšanas, kas viņai vnk nav.
05.10.2012 12:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits