Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

another ēst taisīšanas diskusija...

 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Iespaidojoties no diksuisjas par kopdživi ar vīrieti un ēst taisīšanas mācēšanu man radās jautājums...


Vai jums šķiet normāli tas ka sievietei ir jāstāv pie plīts?? Protams es nerunāju par tām kurām no sirds patīk gatavot un kuras dara to prieka pēc ne pienākuma....

Pastāstīšu standart situāciju, kura man nešķiet normāla, bet kāda pastāv daudzās ģimenēs, jo tā vienkārši ir izsenis iegājies...

Tātad... Vīrs ar sievu, abiem no rīta jābrauc uz darbu ( abiem standart stundu darbadienu darbs), sieva pieceļas agrāk, visai ģimenei sataisa brokastis uzvāra kafijas utt.. tad skrien dušā, ģērbjas un dodas uz darbu, vīrs paguļ maliet ilgāk, paēd sataisītās brokastis, ieiet dušā apģērbjas un dodas uz darbu.....

vakarā.. abi kopā atgriežas no darba... sieva atkal iekšā virtuvē gatavo vaakriņas, cep un vāra, vīrs tikmēr vēderu gaisā guļ pie TV...

JUMS TAS ŠĶIET NORMĀLI???

Un šādi notiek daudzās ģimenēs, it īpaši pāri kuriem ir pāri 40 ( kaut kāds padomju standartiņš). Kāpēc sievietes sev ļauj tā kāpt uz galvas??? Taisa ēst 'šrubē māju, strādā algotu darbu, bet vīrieši ir traki noguruši un bezspēcīgi atnākot TIKAI no darba....
02.10.2012 13:15 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
nē, man tas nešķiet normāli, jo ne manu vecāku starpā, ne manā un mana drauga starpā tādas lietas nenotiek. neesmu tādas situācijas savā dzīvē redzējusi. vienmēr gan tētis, gan draugs gatavojuši paši vai palīdzējuši, nekad nav sēdējuši pa to laiku pie tv.
02.10.2012 13:18 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Neteiktu, ka tas ir nenormāli, ja vien abas puses tas apmierina, viss ir kārtībā.
02.10.2012 13:19 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Es gan vairāk zinu tādus modeļus, kur brīvdienās par ēšanu rūpējas vīrietis, taču darbadienās - sieviete. Jo vīriešiem bieži vien labāk padodas visādas gaļas šmorēšanas, kamēr sieviete fiksi kaut ko sataisa un visi paēduši.
Un, man šķiet, ka, ja kaut kas neapmierina esošajā situācijā, tad par to ir jārunā, nevis jācieš klusu... tad arī gatavošana nebūs kā briesmīga nasta, bet iespēja iepriecināt savus mīļos.
02.10.2012 13:20 |
 
Reitings 590
Reģ: 28.06.2011
Es no rīta sataisu kafiju sev un draugam. Vakariņas parasti taisu es, ja esmu vēlāk mājās, tad draugs taisa. Uznāk, ka ir tāds besis, ka negribas taisīt neko un tā kā man pietiek ar biezpienu vai ko tādu, bet draugs grib gaļu, tad pats piesakās nopirkt kaut ko jau gatavu.
02.10.2012 13:23 |
 
Reitings 1202
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka tas nav normāli. Es vispār uzskatu, ka večiem, kā jau stiprajam dzimumam, būtu vispār jāuzņemas VISMAZ puse mājas darbu. Ja abi strādā, tad ir negodīgi no viena gaidīt visu.
02.10.2012 13:25 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
nu nē, tavs aprakstītais variants, ir jau par traku.
ēst gatavašana man ir pašai kā pienākums gan arī patika to darīt.
brokastis no rīta katrs pats sev var pagatavot, it sevišķi, ja neceļas reizē. ja paliek pāri kkas- ok, ļoti jauki.kas tur tik grūts ir pašam uzsmērēt maiziti. Lai gan... zinu vienu draudzeni, kurai gan nav 40 bet gan 26, un viņa tiešām ceļas agrāk augšā, lai sataisītu draugam brokastis, un pat saliktu ēdienu trauciņā uz darbu..pat pienes šķīvi klāt vakariņās..
vakariņas taisu es. ja viņš ir vēlu mājās, un es piemēram jau guļu, tad protams, ka pats sev kko sataisīs, uzsildīs. brīvdienās brokastis taisam kopā vai taisa viņš.
labi, mans draugs arī guļ pie tv, kad taisu ēst, bet toties nākamajā dienā viņš nomazgā lielo trauku kaudzi, kas man nav bijis pa spēkam iepriekšējā vakarā :) nu tā tas mums kompensējas. un arī gluži nav tā, ka viņš ne pirkstu nepiedur pie ēst taisīšanas. ja daudz jātaisa, tad vismaz kartupeļus jau nomizo.
un ap 40 gadiem, parasti sievietēm bērni jau ir lieli, un daļu darbus jau var viņiem uzdot darīt, un likt savāk aiz sevis. nu tās, kuras to nedara, tad pašas vainīgais, kad izlaiž visus pēc kārtas, sākot ar vīru. pie tā nav neviens vainīgs, kā pari sieviete.
02.10.2012 13:25 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
personīgi man liekas, ka katru vakaru gatavojot vakariņas kopā, vīrs un sieva ļoti satuvinās :) nevaru iedomāties, ka esmu virtuvē viena, ja dzīvoju kopā ar vīrieti.
02.10.2012 13:25 |
 
Reitings 1149
Reģ: 27.04.2009
njā, tā daudz dzirdēts, un daudzi vīrieši to uzskata par normu. Vispār šī ir ļoti diskutabla tēma un strīdīga.
Man pašai patīk gatavot, patīk, ja novērtē to ko pagatavoju, patīk arī lielākam pulkam gatavot, parasti aizbraucot pie drauga vecākiem uz laukiem, tur īpaši nav ko darīt, tad varu zipausties virtuvē, patīk garšīgi paēst, bet....... man žēl to laiku ko jāpavada gatavojot, tās ir vismaz divas stundas, un ja vēl katru dienu, tad nē un nē. Tajā laika posmā var tik daudz ko sadarīt. Tapēc, ļoti bieži ēdam ārpus mājas, vai arī ja uztaisu lielo zupu, tad trīs dienām ;DD
02.10.2012 13:27 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
nezinu, domāju, ka tas ir pēc izjūtas. piemēram, man patīk radīt to mājīguma un siltuma sajūtu mājās, tāpēc gatavoju es. normāli līdz tam brīdim, kad puisis bez atgādināšanas pats izdomā uzgatavot siltas vakariņas pēc garas darba dienas.
02.10.2012 13:28 |
 
Reitings 6797
Reģ: 06.07.2009
Tas, ka sievietei nav pienākums stāvēt pie plīts ir skaidrs. Bet modeļi mēdz būt dažādi, un ja sievieti apmierina šāda situācija, tad lai tik gatavo. Turklāt ir daudz sieviešu, kuras pat neļauj citiem palīdzēt gatavot.

Manā ģimenē gatavoja gan tētis, gan mamma. šādu modeli arī atbalstu un uzskatu par pareizāko.

Galvenais, lai nevienam nav sajūtas, ka tas jādara piespiedu kārtā.
02.10.2012 13:28 |
 
Reitings 159
Reģ: 13.04.2012
Ja sieviete tajā neredz problēmu, tad normāli. Ja sievai tas nepatīk un viņa cieš klusu, tad tā jau ir cita problēma.

Nekad ar šādu ģimenes modeli neesmu saskārusies. Mūsu mājās vienmēr gatavo tas, kuram ir laiks vai kurš vakaros ātrāk ir mājās.
02.10.2012 13:28 |
 
Reitings 200
Reģ: 24.09.2012
man liekas nenormāli, pēc katras diskusijas, taisīt pretdiskusiju. Šo taču varēja arī izrunāt ēst gatavošanass diskusijā.
02.10.2012 13:31 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
atkariibaa kaadas attieciibas. ja naudas zinjaa viss tiek 50:50 daliits, tad tieshi taa arii tiek daliiti maajas darbi. ja sieviete kopeejaa katlaa nekaa neieliek naudas zinjaa, un iipashi, ja viirietis veel vinjai piemet klaat, tad jaa - tas ir normaali.
02.10.2012 13:33 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Mans vīrietis arī tāds grib būt. Un viņš man pieprasa, lai es gatavoju viņam vakariņas. Kaut gan man tas riebjas. Vot kā ar viņu tikt galā? :(
02.10.2012 13:34 |
 
Reitings 1149
Reģ: 27.04.2009
Un vēl mūsu situācijā- jā, ir tā, ka mājās gatavoju es, reti, kad kaut kas lielāks darāms, tad piepalīdz, bet viņš man to kompensē gandrīz katru dienu darba pusdienlaikā ved mani pusdienās un katru otro dienu apmēram ēdam ārpus mājas, kur viņš maksā(lasīt ķipa taisa) man maltīti:D
02.10.2012 13:34 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Gribēju teikt tieši to pašu, ko krista. Ja vīrietis dara citus mājas darbus, tad ir ok. Bet ja tikai sieviete skriet un taisa ēst, berž, tīra, gludina drēbes utt, bet vīrietis tikai urbina degunu, tad gan nav ok.
02.10.2012 13:36 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Nesen vienai šādai sievietei uzdevu šo jautājumu, vai viņai tas šķiet normāli.. un viņa pat tā kā samulsa.. nebija iedomājusies, ka var vispār savādāk būt... kad jautāju, vai viņai patīk gatavot un vai viņa labprātāk negribētu skatīties TV ( it īpaši ņemot vērā, ka viņa pati sēž uz diētām un neēd to ko vecim taisa) . Viņa tā šokēti par atklāsmi atbildēja, ka jā labprātāk skatītos TV, bet baigi piebilda, ka vispār ēst patīk gatavot... un tad papildus piebilda, ka ar prieku to dara brīvdienās ko interesantu un jaunu taisot no vēl netaisītām receptēm... Nu jā bet pati savu veci ieradinājusi, domāju, ka nekas viņiem nemainīsies.. vienīgi dēļ mana stulbā jautājuma viņai prāts varbūt sačākarējās un sāks zāģēt savējo :D :D :D
02.10.2012 13:37 |
 
Reitings 286
Reģ: 29.01.2009
Tas jau atkarīgs no tā, cik pelna vīrietis un un cik sieviete. Ja abi pelna vienādi, tad tas nav normāli, ka sievietei vēl papildus mājās jāstrādā. Bet ja vīrietis pelna krietni vairāk, tad viņš savu darbu tā teikt jau ir izpildījis. Bet sievietei vēl papildus ir mājās jāstrādā, lai kompensētu to, ka ar algoto darbu nepelna tik daudz.
02.10.2012 13:40 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
mertisa

Nē es gan par naudas daudzumu nepiekritīšu... varbūt sieva nostāvējusi kaut kādā veiklā pie kases kājās tās 8h, bet vīrs tik pabijis uz dažām tikšanām un vienu sapulci kur padzēris kafiju un gudras lietas apspriedis... nedomāju, ka ir nozīme CIK!!
02.10.2012 13:44 |
 
Reitings 895
Reģ: 29.01.2009
nu, man tāds modelis nav pieņemams.
manas mammas ģimenē ir bišku savādāk - mamma dara mājas darbus, ieskaitot remontu, bet principā nekad netaisa ēst. vīrs viņai izbijis pavārs, tam ēst gatavošana ir gan hobijs, gan profesija, bet mammai patīk šiverēties, remontēties, iekārtot. tas strādā ļoti labi viņiem.
es, pesonīgi negatavoju, ja man nav spēka vai laika to izdarīt. šobrīd gan nestrādāju, tāpēc pagaidām nav grūti kko fiksi uztaisīt, bet, ja strādātu, tad arī gaidītu, lai draugs taisa. kaut gan viņš man savās brīvdienās tāpat taisa brokastis un tad mēs koā taisam pusdienas vai kaut kā tā.
02.10.2012 13:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits