Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Uzņēmēji

 
Reitings 134
Reģ: 05.06.2012
Daudzi pazīstāmie absolvē uzņēmējdarbību vai līdzīgas profesijas,bet paši pēc tam strādā algotu darbu citu labā un nedibina/netaisās dibināt savus uzņēmumus.
Jautājumi tādi-cik no Jums ir uzņēmēji? Cik daudz Jums ir devušas augstskolas vai mācības uzņēmējdarbības uzsākšanai? Kāda bija motivācija zinot iespējamos riskus? Vai/Kā izdevās sasniegt savus mērķus?
10.09.2012 08:54 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
man šķiet uz uzņēmējiem vērtīgi iet, ja ir jau kāda ideja par savu uzņēmumu utt. bet kā pirmā augstākā izglītība un bez idejas un uzņēmības, ko iesākt, bezjēdzīgi. ja nu vienīgi priekš sevis, bet vai tā nebūs laika un naudas izniekošana, ja tajā brīdi var iemācīties ko citu.
es aizgāju mācīties kā otro izglītību priekš sevis, tomēr tur tādas praktiskas lietas dzīvei iemāca. bet tik ļoti tas viss garlaikoja, ka tikai pusgadu izvilku. :D
10.09.2012 09:04 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Es arī, ejot studēt uzņēmējdarbību, domāju par savu uzņēmumu. Bet mācoties un interesējoties par uzņēmējdarbību, daudz ko esmu sapratusi un izvērtējusi, ka šobrīd es to negribu, jo LV nav labvēlīga vide uzņēmējiem + augsts birokrātijas līmenis + korumpētība valstī + vēl citi iemesli.
Ā un jā pats galvenais, par uzņēmēju nevar kļūt, par uzņēmēju piedzimst, tur ir jābūt iekšām.
Tas ko māca skolās ir tikai vispārējs ieskats uzņēmējdarbībā, lai saprastu, kas tas vispār ir tīri teorētiski. No tiem, kas mācās uzņēmējdarbību varbūt tikai 1-2% arī dibina uzņēmumu, pārējie strādā algotu darbu, jo ir vieglāk strādāt 40 stundas nedēļā nekā nonstop 24/7.
10.09.2012 09:21 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Man šķiet, ka tiešām bezjēdzīgi ir mācities uzņēmējdarbību,.... vēl nesen ar draugu tieši runājām, ka ir dažas specialitātes kuru diplomu mierīgi varētu nopirkt un neviens pat nepamanītu, izietu kaut kādus mēneša kursiņus un aptuveni būtu skaidrs :D Neuzskatu, ka ir jēga sēdēt 4 gadus un zubrīties, ja pat nav biznesa ideja un ideja kur dabūt finansējumu... :D No diploma bizenss neradīsies :D
10.09.2012 09:24 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.06.2012
Jāpiebilst arī ka pazīstu arī tādus,kas uzņēmējdarbību nav nemaz mācījušies,tik aizstaigājuši līdz biznesa konsultantam un bez problēmām izveidojuši savus uzņēmumus...
Ar šo tēmu mēģinu izprast cik vērtīga ir augstskolās pasniegtā uzņēmējdarbība,jo ja tā padomā , pasniedzēji,kuri pasniedz uzņēmējdarbību, paši bieži vien nav uzņēmēji...
10.09.2012 09:25 |
 
Reitings 4129
Reģ: 29.01.2009
Es arī no uzņēmējiem. Kāpēc mācījos tieši to? Godīgi?- Lai būtu papīrs. :) Tas ir kaut kas absolūti pretējs jomai, kurā strādāju, bet tieši tāpēc es izlēmu mācīties ko citu. Jo to, ko man vajag darbam, esmu iemācījusies darbā. Patiesībā nav slikti-izglītība uzņēmējdarbībā, bet pieredze tiesību jomā. :)
10.09.2012 09:26 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Roxy,
Es mācījos uzņēmējdarbību, programmas nosaukums "Uzņēmējdarbība un vadīšana", tur nemāca kā kļūt par uzņēmēju, bet māca kā vadīt uzņēmumu, tātad gatavo vadītājus, finansistus, ekonomistus utt., bet tā kā par vadītāju/nodaļas vadītāju neviens uzreiz nestrādā, tad teorētiski tiek ražoti biroja darbinieki.
10.09.2012 09:29 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Manuprāt atbilstošākais amats šai izglītībai ir administratīvais vadītājs, uzņēmuma vadītājs un nebūt pašam sava, jo nemāca jau tikai to kā atklapēt vaļā uzņēmumu un nepamet idejas, un bez pieredzes administratīvajā darbā un tikai ar pliku izglītību tāpat neviens darbu negarantē. ;)
Man gan ļoti patīk mācīties šajā jomā un ne mirkli neuzskatu, ka tas ir viss bezjēdzīgi un velti izmests laiks, man darbā ir ļoti noderējušas šīs zināšanas, jo piemēram iepriekšējā darbā bija tieša saskare ar cilvēkiem kuri veido savu uzņēmumu.
10.09.2012 09:30 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
tas nav bezjēdzīgi, tomēr pašam vieglāk, ja saproti tās lietas.
bet mani tas tiiiik ļoti garlaikoja. bija interesantas lekcijas finansēs, jo labs lektors bija ar stāstiem "iz dzīves", bet nu nav priekš manis vienalga.
10.09.2012 09:38 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Esmu uzņēmēja bez izglītības uzņēmējdarbībā. Bet, kad biznesā esmu jau kaut kādu pieredzi guvusi, tagad gan gribas aiziet kaut ko pamācīties, jo saprotu, ka šādas tādas zināšanas pietrūkst.

Bet es arī nesaprotu jauniešus, kas iet mācīties biznesu, bet pašu biznesu neplāno.
10.09.2012 10:45 |
 
Reitings 114
Reģ: 11.11.2011
esmu studējusi uzņēmējdarbību, bet kā jau 100 reizes esmu minējusi, tas ir visabsurdākais, ko var studēt, jo tā ir teorija, bet dzīvē diemžēl viss notiek savādāk. labi, grāmatvedība ir noderējusi. bet tas ir vienīgais. pārējais - jāstūrē pašam.
10.09.2012 10:54 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
nekas personīgs tām, kas mācās/mācījās uzņemējdarbību, bet, manuprāt, uz šo programmu 90% aiziet pelēkā masa, kam "vienkārsi kaut kur jāiet". ļooti mazsprocents ir tādu, kas uz bakalauriem jau iet ar konkrētu mērķi un vīziju par savu biznesu. Lielākoties tās ir tikai kaut kādas izlūzijas, ka "man kādreiz būs uzņēmums. nezinu vēl kur un kāds, bet es būšu uzņēmējs".
10.09.2012 10:55 |
 
Reitings 646
Reģ: 05.03.2011
starpcitu ļoti daudz vakancēs tieši šo profesiju vai arī ekonomikas augstāko prasa.
+ šie nebūs lielie čīkstētāji, kuri redz nevarot atrast darbu un nav atkarīgi no darba tirgus pieprasījuma, jo viss atkarīgs no paša.
10.09.2012 10:59 |
 
10 gadi
Reitings 4464
Reģ: 29.01.2009
Es esmu viena no tādiem uzņēmējiem, studēt gāju, jo tiešām interesēja biznesa lietas un vēlējos nākotnē taisīt savu uzņēmumu! :) Arī tagad vēlme taisīt savu biznesu ir, bet reāli skatoties uz situāciju LV, es stipri šaubos, jo liekas naudas īsti nav, bet to kas ir, negribas ieguldīt uzņēmējdarbībā, zinot, ka tā var aiziet pa burbuli.... Bet studijas man tiešām patika, likās interesantas! :)
10.09.2012 11:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits