Veselīgā uztura piekritējas

 
Reitings 4073
Reģ: 07.06.2012
Ko parasti ēdat brokastīs/pusdienās/vakariņās?Varbūt padalīsieties ar foršām receptītēm :)
09.09.2012 22:23 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Mūsmājās ēšanas paradumi arī ir veselīgi. Jāsaka gan, ka pie tiem mani ir pieradinājis mans vīŗs, nevis es viņu, sen gan tas bija, bet jauki :) Jāsaka, man ir ļoti līdzīga ēdienkarte Salome, varbūt gan mēs vairāk ēdam atsevišķi produktus, ne kopā, piemēram, salātus no rītiem, neēdam. Vismas 4-5 reizes nedēļā ēdam gaļu, zivis vai jūras produktus, taču divas dienas gan atstājam atpūtu organismam, ēdam tikai dārzeņus. Jau kā galvenā dienas sastāvdaļa ir dzert daudz ūdeni, šeit ūdenim ir daudz lielāka vērtība un labāk var padzerties kā limonādei vai kam citam, tamdēļ arī ūdens vienādā cenā kā alus vai vīns :)
Grūtības sanāk atteikties no sāls, bet mācāmies, eksperimentēju ar dažādām garšvielām un mācāmies baudīt īsto ēdiena garšu, esam tādi gardēži, nepatīk nemaz nekādi ātrie ēdieni, tie paši hamburgeri, mājās es varu pagatavot gan gardāku, gan arī veselīgāku burgeru - vīrs novērtē :)
10.09.2012 08:40 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
DIO-mees saali vedam no Hawaii-sea salt!Viirs saka ,ka taa ir laba saals!
Veseliiga eesana!Katram laikam saprasana atskiras,ko tas noziimee?Es domaaju, ka organismam jaauznem viss -proteins,mineraalvielas,oglhidraati -arii tauki-zinaamaa daudzumaa!Visam jaabuut meerenaas devaas!:)
10.09.2012 08:52 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
Mēs ēdam veselīgāk nekā agrāk. nekādu desu, uc. gaļas izstrādājumu, pirkto pelmeņu, krējumu, sviestu es neēdu jau kopš bērnības, draugs arī praktiski vairs neēd, majonēzi draugs agrāk ēda katru dienu - tagad retu reizi salātos. ļoti ierobežoju sāls lietošanu, to kompensēju ar dažādām garšvielām (vegetu nē), cukura pakas 1 kg mums pietiek pusgadam, ja ne ilgāk. hamburgeri man negaršo - tā jau nav gaļa tur iekšā. maizi ikdienai nepērkam, ja ir tad tikai pilngraudu.
protams, ir daudz lietas, no kurām grūti attiekties - tie ir visi saldie gāzētie dzērieni, augļi (tur tomēr daudz cukura), kūkas ar putukrējumu :D

un pusdienās princips - uz šķīvja 1/2 daļa ir svaigi dārzeņi, un otra puse gaļa/zivs/vista + nedaudz sautēti dārzeņi, kartupeļi, rīsi utt. bet tas ir tajās dienās, kad tiek taisīts ēst, bieži noslinkots.
10.09.2012 09:00 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Emmanuelle, mums arī esot šeit laba sāls, jūras sāls, bet vīram dakteris ir noteicis stingri, lai mēģina atteikties, protams ir reizes kad pievienoju noteiktiem ēdieniem klāt :)
Veselīga ēšana ir jau noteikts aptuvenais, kas tas ir. Visiem ir skaidrs, kad fast food, nav veselīgs, nav veselīgs jebkas kas ir pusfabrikāts, tai skaitā desiņas, visādas mērces, dzirkstoši dzērieni, pat konservējumi nav veselīgi, maksimāla svaiga ēdiena uzņemša organismā ir tas veselīgais dzīves veids un te plus mīnus % katrs var sev pats atbildēt, cik tad veselīgi ēd:)
aa , nu mēs maz lietojam maizi un vispār milta izstrādājumus. Ja lietojam makaronus, tad dodamies uz konkrētu veikaliņu, pie vietējiem, kas makaronus paši uz vietas gatavo, mmm kas par garšu, cita lieta, nesalīdzināt ar veikala pakām :)
10.09.2012 09:02 |
 
Reitings 95
Reģ: 05.08.2012
Mees censamies est veseliigi, ikdenaa taa arii sanaak, es edu mazak galu, virs gan bez galas nevar. Brokastiis parasti edam auzu parslas ar udeni un roziineem, jogurtu, pudienas ka kuro reizi- risi ar salatiem, vistu, zivs. Bet medzam arii McDonaldaa paeest, vai kadu picu, bet ne regulaari...To atlaujamies uz sporta reekina.. :D
10.09.2012 10:40 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Viss jau ir labi, bet no kurienes šodien radās uzskats, ka gaļa ir kaut kas neveselīgs? Ne tikai šeit, bet arī citur aptaujās, forumos, lasu, kad runa ir par veselīgo ēšanu, tiek runāts bez maz vai par veģetārismu...
Nesaprotu un neticu, ka gaļa (liesa gaļa, da jebkāda dzīvnieka vai putna) būtu neveselīga.
Turklāt vīrietim gaļa ir tik tiešām nepieciešama, savādāk par impotentu vēl var palikt...
Uztura mācību grāmatās arī rakstīts, ka gaļa cilvēkam ir nepieciešama un nekur to neizslēdz...
10.09.2012 10:45 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
daudzi brokastīs ēd jogurtu, domājot, ka baigi veselīgs, bet tur ļoti daudz cukura. nu vienīgais tie jogurti bez piedevām.
un bērniem baro biezpiena sieriņus, kuros tā biezpiena nemaz nav (tā nelielā daļa neskaitās) un domā, ka baigi veselīgi. uztura mācībās visvairāk tieši to visu kritizēja.
10.09.2012 12:00 |
 
Reitings 566
Reģ: 03.02.2012
Tagd tik,lai turpina čipsus, hotdogus, alu, ceptas desas utt ēst.

Lai normali est nav jaēd tie dranki, pietiek kaut vai ar varitiem kartupeliem, risiem, grikiem un tadiem salatiem piedevā.
10.09.2012 12:04 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
katrā ziņā mans draugs ar labprāt ēstu veselīgi - viņš vairāk par veselību scis domāt, bet darbā viņi brauc visi kopā ēst un tur jau nekāda veselīgā ēšana nesanāk.. bet mājas cenšos gatavot vai nu cepeškrāsnī - vai vismaz necept. Nesaku, ka ēdam nenormāli veselīgi - bet vienkārši vairs neēdam pelmeņus, mēģinu viņu atradināt no cepiem (uz pannas - eļļā) kartupeļiem, cenšamies iztikt bez desām, cīsiņiem, lai gan šad un tad jau sanāk. Tā vieta sacepu krāsnī kartupeļu pusītes ar garšvielām vai sautēju dārzeņus stikla traukā. Viņam vēl ļoti garšo tadžiņā gatavotais mikslis, bet sen neesmu taisījusi.

žēl ka viņš man rīsus un griķus neēd.. tie man nu ļoti ļoti garšo...
10.09.2012 12:18 |
 
Reitings 44
Reģ: 30.05.2012
Tie vīrieši patiešām var kārtīgi paēst tikai no tām salātlapām vai kaut kādiem sautētiem dārzeņiem bez piedevām?
Tas ir interesanti. Mans vīrietis strādā fizisku darbu ikdienā un nezinu, vai viņš varētu paēst bez gaļas, tikai dārzeņus, salātlapas...
10.09.2012 13:09 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
kāpēc tikai vīrieši - es arī bez gaļas nejūtos paēdusi.
10.09.2012 13:11 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
pašlaik dzīvoju atsevišķi no puiša, bet kad dzīvojām kopā, tad gatavoju gan viņam, gan sev. ņemot vērā, ka nodarbojos ar fitnesu, mēs ēdam veselīgi. nu, piemēram, brokastīs iecīnītas ir auzu pārslas aplietas ar ūdeni + medus, rieksti, augļi, ogas... puisis vēl kādas četras olas apēd :D starp ēdienreizēm parasti kaut kādus riekstus, augļus, dažreiz pilngraudu maize ar sieru, nu tā kaut kā. pusdienās visbiežāk bija pilngraudu makaroni vai griķi, vistas vai liellopa gaļa un kaut kādi dārzeņu salāti... (brīvdienās ēdam pusdienas kopā, bet parasti puisis ēda ārpus mājas arī kārtīgu silto un atnākot mājās, ēda tās pusdienas, kuras biju sagatavojusi :D) un vēl vakariņās pusdienu gaļa ar svaigiem salātiem, es parasti iztiku ar biezpienu vai salātiem... vispār vakariņas ēdam ap 22 vakarā :P tā kā mēs abi ēdam daudz :P un ziemā, ja neesmu ēdusi gaļu vai kaut ko siltu, tad esmu nosalusi un diskomfortā.
10.09.2012 13:25 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
ziniet, cik man daudz dārzeņu aizietu, lai vīrietis paēstu bez gaļas? :D tas būtu teju neiespējami..un tāpat izdomātu, kur izrakt kko gaļveidīgu..es tgad vnk cenšos vsp pēc plkst. 18:00 neēst vai ēst ļoti minimālo, un varu domāt, ka vakariņas man izkrīt :D
10.09.2012 16:06 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es arii briinos-no kura laika gala skaitaas neveseliiga!Jaapani veel tagad atklaajusi ,ka loti labi var taisiit susi ar sarkano galu!
Noteikti nevajag eest daudz galu(lielas porcijas) ,bet proteinu citaadi loti gruuti uznemt pietiekosi organismaa!
Pakaln es arii esmu ieveerojusi to jogurtu eesanu paarsvaraa!Ir jau dazaadi jogurti-es ieteiktu tos ,kuros mazaak cukurs!Kaadreiz dzirdu-eedu loti veseliigi-salatus ,daudz auglus!Es domaaju ,ka tas ir pusbadaa!
10.09.2012 16:17 |
 
Reitings 1242
Reģ: 29.01.2009
Ak, es arī gribētu ēst veselīgi un reizē arī lai būtu taupīgi. :) Jā dārzeņi ir lētāki par gaļu,...bet zinot savu vīrieti, es jau laikus varētu iet uz WC, lai viņam mani tur nav jāsūta. Jo kartupelju pankuukas, cepti kartupelji, kotletes un mērces ir vinja mīļākie ēdieni....piedevu salātus neēd, respektīvi dārzeņus varu viņam nepiedāvāt. Tad nu man tas sālīti sanāk un arī laikietilpīgi...lai pagatavotu gan sev, gan vinjam... :(
10.09.2012 16:43 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Miss Tiina-tur tev taisniiba!Latvijaa gala ir daarga!Vispaar eediens ir daargs!Es tomeer domaaju ,ka veseliiba ir pirmaa vietaa!Es noteikti varetu nepirkt ko citu-apgeerbu ,daudzos kosmeetikas liidzeklus utt,tomeer eedienam es atveeleetu naudu!Mees ar viiru veel nodomaajam nesen,ka vienmeer cilveeki domaa,ka paeest var tikai ,ja liela porcija!Amerikaani eed lielas porcijas ,bet paeedusi nav!Galvenais ir biezi un nelielas porcijas!Tas ir visveseliigaakais!Var galas vietaa noteikti eest zivi!Atceros pati ,ka eedaam renges dazados veidos!Silki!:)
10.09.2012 17:04 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Uj, Zviedrijā gaļa salīdzinājumā ar Latviju, ir ļoti dārga, vistas filejas/kg maksā Ls10-12! Cūkgaļas, leillopu gaļas tās smukās daļas, arī praktiski tikpat :D Produkti te ir stipri dārgāki par Latvijā nopērkamiem.
Un vispār šodien ir grūti ēst veselīgi, jo viss ir pārbāzts ar ķimikālijām, visās piedevās ir visādi E, garšas pastiprinātāji. Augļi, dārzeņi nebojājas nedēļām, nu kur tas redzēts...
Tāpēc es tā lojāli izturos pret šodienas "veselīgā ēdiena" masu bumu. Ja vien tu pats neaudzē bietes, tomātus un neuztur govis ar vistām, tikmēr, manuprāt, ir lieki satraukties par ēdienkartes sastādīšanas veselīgumu. Protams, tas nenozīmē atkal ieslīgt galējībās. Nē, jāēd ir mērēni veselīgi, garšīgi un sātīgi :)
10.09.2012 17:13 |
 
Reitings 551
Reģ: 12.08.2012
sportono,ja nevari atļauties barību sev uzzvani sociālajam dienestam,mož palīdzēs tev:DWīii
11.09.2012 00:56 |
 
Reitings 551
Reģ: 12.08.2012
Kā var nosaukt pārtiku par dārgu? Jūs galīgi aptrakušas?Barībai pat ienākumus nevarat uzzīmēt:D
11.09.2012 01:02 |
 
Reitings 551
Reģ: 12.08.2012
Viss ar jums skaidrs runājat te par kleitām,modi,tēlojiet no sevis Hiacintes un tiklīdz aiziet runa par pārtiku pat to nevarat atļauties tā uzreiz jums dārgi viss:D
11.09.2012 01:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits