Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Krievu valodas zināšanas - lāča pakalpojums

 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
09.09.2012 19:22 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Nedomāju, ka krievu valodas zināšanas izdara lāča pakalpojumu. Tās var nesniegt nekādu labumu (izņemot sevis attīstīšanu) - jā, var, bet neredzu negatīvo. Ja cilvēks pakļaujas zombēšanai, tad pakļausies gan latviski, gan angliski, gan citās valodās, konkrēti ar krievu valodu tam nav nekāda sakara.
09.09.2012 19:34 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
es nerunāju krieviski principa pēc un esmu tirgū vecim arī nosaukusi vilcienu sarakstu uz Rõdjinu
09.09.2012 19:37 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
arī igauņi principa pēc nerunā krieviski. es arī cenšos nerunāt, runāju vien tad , ja darbā no tā var rasties problema, ka cilveks atnāk ne tajā dienā un ne taja laikā nesaprašanas dēļ:D
09.09.2012 19:40 |
 
Reitings 3685
Reģ: 14.11.2011
Ja latvietim ar krievu jārunā krieviski, tad ir saskaņa. Ja krievam ar latvieti jārunā latviski, tad ir diskriminācija 8)
09.09.2012 19:40 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Idiotisms!
09.09.2012 19:43 |
 
Reitings 1475
Reģ: 05.01.2010
Ja latvietim ar krievu jārunā krieviski, tad ir saskaņa. Ja krievam ar latvieti jārunā latviski, tad ir diskriminācija


Ne ko pielikt, ne ko atņemt pie šīs tēmas.
09.09.2012 19:44 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
piekrītu Etiķetei! krieviski nerunā ne Lietuvā, ne Igaunijā, abās šajās valstīs jaunieši krievu valodu nezina vispār. tikko biju Lietuvā iepirkties, pārdevēju, kurš runātu krieviski, ar uguni nevarēja sameklēt. kaimiņvalstīs ar nacionālo pašapziņu nekādu problēmu. ļoti žēl, ka mēs nemākam pastāvēt par sevi un nesenais referendums arī neko nav iemācījis
09.09.2012 19:48 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
kaimiņvalstīs ar nacionālo pašapziņu nekādu problēmu


Palabojiet mani, bet par kādu nacionālo pašapziņu ir runa, ja krievu valiodas vietā tiek ieborēta angļu? Kā galveno argumentu raksta autors min to, ka somi, lietuvieši, igauņi krieviski neruna, runā angliski... Hm....laikam sanāk- jebkurā citā, tik ne krievu
09.09.2012 19:52 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Palasīju komentārus tam rakstam un piekritu šim viedoklim:
идея статьи достаточно глупа. Постановка вопроса примерно такая: что было бы, если бы в процессе эволюции человек получил бы крылья?

Реальность же в том, что среди латышей распространено недоброжелательство к русским и закомплексованность. Среди русских тоже есть закомплексованные - и они поют соответствующие песни закомлексованным латышам.


Pati krievu valoda neko sliktu nav izdarījusi, to nevar vainot nekādā zombēšanā, lāča pakalpojumā vai tamlīdzīgi, tāpat arī parastie krievu cilvēki. Taču tāpat daudziem latviešiem automātiski ir antipātijas tikai pamatojoties uz pagātni, kur ne valodai, ne daudziem mūsdienu cilvēkiem nav bijusi nekāda ietekme. Skumji, ka cilvēki nevar pārkāpt sev pāri un dzīvot tagadnē. Cits jautājums ir par tiem krieviem, kas tieši šodien nemācās latviešu valodu (lai gan citās diskusijās jau minēju, ka, manuprāt, vairumu gadījumā tas ir tikai novecojis stereotips) - bet rakstā par to nerunā.

Vispār runājot par krievu valodu - ja jau latvieši tik ļoti cenšas parādīt, ka tā mums ir svešvaloda, kurā vienkāršam latvietim nevajadzētu runāt, tad kāpēc, piemēram, augstskolās stājoties krievu valodas eksāmens netiek uzskatīts par svešvalodas? Taču angļu, vācu vai franču gan. No vienas puses paši latvieši it kā parāda, ka latviešu valoda ir vienīgā valoda Latvijā, bet no otras - nostāda tā it kā katram latvietim krievu valoda ir tādā pašā līmenī kā latviešu.
09.09.2012 19:58 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
ne jau par to ir runa - protams, ir labi zināt valodas, kā krievu, tā angļu, vācu, utt. bet tur nav tāda situācija, kā Latvijā, kad krievs principa pēc nerunās latviski, kad sacels traci, tāpēc, ka veikalā neatbild krieviski, utml. Man ir stāstījuši turienes iedzīvotāji - vīrs un sieva - abi krievi, bet savā starpā runā lietuviski! vai mums tā ir? nav. laulībā, kur saprecējušies krievu un latviešu tautību cilvēki, vairumā gadījumā runā krieviski. Lietuvā, Igaunijā nav obligāta prasība, lai tevi pieņem darbā, krievu valodas zināšanas. jau kopš padomju laikiem viņi bijuši lepni un principa pēc nerunājuši krieviski, kā rezultātā krievi bijuši spiesti iemācīties viņu valodu. mēs to nedarījām, izlaidām viņus. lūk, rezultāts
09.09.2012 19:58 |
 
Reitings 446
Reģ: 05.03.2012
Cik muljkjiigi... Es krievu valodu zinu prieksh sevis un lietoju to tikai tur, kur man taa ir nepiecieshama... Muljkjiigi kaut ko nezinaat tikai taapeec, ka ir kaut kaadi nejeedziigi nacionaalie principi...
09.09.2012 20:01 |
 
Reitings 418
Reģ: 29.01.2009
Luca +++
09.09.2012 20:07 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Man ir interesanti, ko tādu Latvija var iedot Krievijai, ka Krievijai jācinās par Latviju? Jūsu domas?
Un kad, beidzot, būsa saprašana, ka nē Krievija, nē Rietumeiropa, nē ASV negrib, lai Latvija dzīvo labi? Viņiem ir nospļauties, ka mēs dzīvojam (kamēr pie mums nav atklāta nafta :))
09.09.2012 20:11 |
 
Reitings 192
Reģ: 24.05.2009
Pievakare
kāpēc, piemēram, augstskolās stājoties krievu valodas eksāmens netiek uzskatīts par svešvalodas? Taču angļu, vācu vai franču gan.

Krievu val. tiek gan uzskatīta par svešvalodu, taču citviet tam CE līmenim ir atšķirīgi koeficienti (piem., RTU angļu val. bija augstāk vērtēta pat krievu, bet LLU vienlīdzīgi novērtēta).
Bet ne par to ir runa. Patiesībā man vienalga, kādā valodā runāju, jo abas pārvaldu brīvi. Nepatīk man šī nacionālā naidošanās, te jau pēc komentāriem var noprast, kuri ir īsti latvieši un kuri nav. Es ar krieviem runāju krieviski nevis tāpēc, ka viņiem piekāptos, bet gan dēļ cieņas pret viņiem! Un zinat, es pretī dabūju daudz atsaucīgāku, laipnāku, pretimnākošāku un pozitīvāku attieksmi nekā tad, ja principa pēc būtu runājusi latviski. Dzīve ir pārāk īsa, lai sāktu kādus šķirot un meklēt visādus iemeslus. Mana dzimtā valoda ir latviešu, taču bieži vien labprāt izsakos krieviski tādēļ, ka šī valoda man patīk labāk, jo tā ir bagātāka, varu precīzāk izteikt savu domu un daudz tiešāk ietērpt īstajos vārdos atšķirībā no salīdzinoši ne tik bagātas latviešu valodas.
09.09.2012 20:15 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Krievu val. tiek gan uzskatīta par svešvalodu, taču citviet tam CE līmenim ir atšķirīgi koeficienti (piem., RTU angļu val. bija augstāk vērtēta pat krievu, bet LLU vienlīdzīgi novērtēta).

Es zinu konkrēti par LU, jo tur personīgi biju interesējusies un man atbildēja, ka viņiem tā neskaitās svešvaloda. Tāpat biju skatījusies citu (protams, ne visu) augstskolu mājaslapās, ka par svešvalodu tiek uzskatīta angļu, vācu vai franču.
09.09.2012 20:24 |
 
Reitings 1531
Reģ: 29.01.2009
Rakstu nelasu, jo nav vaļas, bet man ir viedooklis par šo tēmu.
Visvairāk ar krievu valodu es saskaros darbā un ziniet, tie krievu cilvēki ir daudz jaukāki. Man n-tās reizes ir izskanējis- "Atvainojiet, es saprotu latviski, ja jums tā vieglāk" vai "Droši runājiet latviski" un pēcāk dzirdu "Liels, jums paldies par visu" ar atklātu smaidu komplektā. Jāpiebilst, ka šo cilvēku latviešu valoda nav perfekta, bet viņi ļooooti cenšas. Un daudzi no šiem cilvēkiem kautrējas no latviešu nosodījuma, jo redz, viņi takš nerunā pareizi. Es krieviski runāju pilnīgi gramatiski nepareizi, bet krievu cilvēki to uztver ar smaidu un novērtē.
Viss ir tikai latviešu attieksmē.
Jā, ir riebīgi krievi, bet arī latvieši ir lieli maitas.
Mums vienreiz ir jānorij tas krupis un jādzīvo tālāk, un jāļauj šiem cilvēkiem ienākt mūsu dzīvēs, nevis atstumt un tad sūdzēties par to kā viņi solidarizējas un dabū savējos valdībā un redz, kā ēd mūs laukā. Vajag draudzēties, nevis visu dzīvi politizēt.
09.09.2012 20:29 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
Ne pa tēmai - bet jūs varat saprast, kāpēc LV dzīvojošs krievu tautības cilvēks savā mašīnā karina Krievijas karogu??
09.09.2012 20:32 |
 
Reitings 446
Reģ: 05.03.2012
Pakalns, tos karogus un Georga lentiites nosodu, bet nu tas ir rezultaats tam karinjam, kas LV notiek...
09.09.2012 20:35 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Ne pa tēmai - bet jūs varat saprast, kāpēc LV dzīvojošs krievu tautības cilvēks savā mašīnā karina Krievijas karogu??

Nē, nesaprotu, bet, iespējams, ar tādu pašu nozīmi, kā Anglijā dzīvojošs latvietis karina mūsu karogu pie savas mašīnas.
09.09.2012 20:35 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
Pievakare-

nu neesmu bijusi Anglijā, tāpēc nezinu. Bet domāju par tiem krieviem, kas dzimuši, auguši un visu mūžu dzīvojuši LV, nevis nesen iebraukuši.
09.09.2012 20:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits