Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaa juus riikotos?

 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Atkal atcereejos Latviju!Atceros vienu,it kaa "nevainiigu atgadiijumu" un tomeer ,neliek mieru!Gribeeju padiskuteet ar jums par so!
Man bija jaaaiziet apciemot pazina slimniicaa!Gaaju kopaa ar vienu jaunu sievieti!Tiiko iegaajaam nodalaa,prieksaa sanitaariite-vecaaka sieviete rosiijaas ap brokastu traukiem!Jaunaa sieviete pagaaja vinai garaam pat acis nepamirkskinot-es nodomaaju,cik tomeer nepieklaigi!Es vienmeer, ieejot savaa darba vietaa, sasveicinos ar "saviem cilveekiem"-vienalga ,vai tie ir apkopeeji,maasu paliigi uttMan sis gaajiens likaas nepienemams!Aizraadiju !Jaunaa sieviete tikai pasmeejaas,ka es gribot stiideeties par siikumiem!
02.09.2012 17:07 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Latvijā tas ir ikdienišķi un norma.
02.09.2012 17:08 |
 
Reitings 2805
Reģ: 25.07.2011
Savā darba vietā jau sasveicinos , bet ārpus ,veikalā vai kur citur visus tur strādājošos nesveicinu
02.09.2012 17:12 |
 
Reitings 576
Reģ: 29.01.2009
Varbūt viņai nebija garstāvoklis. Citreiz gadās arī vislaipnākajiem cilvēkiem drūmās dienas, kad vispār negribas runāt.

Bet vispār piekrītu, ka LV ir tāda īgņu zeme. Man brālis pa vasaru aizbrauca piepelnīties uz UK un jāsaka, ka viņa ir zināms kūltoršoks par turieniešu laipnību un atsaucību.

Pašai dažus gadus atpakaļ arī bija ik pa laikam situācijas, kad vecajā darba vietā atnāk inkasācija un pārskaita kasi. Mēs ar kolēģi vnm bijām diez gan sabijušās, jo ja kasē kas nav kārtībā, tad parasti ir nepatikšanas. Bet tik un tā vienmēr laipni sveicinājām to sievieti. Un iedomājieties viņa nekad mums neatņēma sveicienu! It kā mēs abas būtu tukša vieta. :@
02.09.2012 17:13 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es pat nespeeju iedomaaties ieiet telpaa un paiet cilveekam garaam ar augsti paceltu galvu,pat nepasakot labriit!Mees veel nezinaajaam ,kuraa istabaa ir pazina!Es pasveicinaaju,paprasiju ,kuraa istabaa gul sieviete un gaaju taalaak!
Tagad domaaju-te nu mees esam... !Mums gribaas, lai citi cilveeki,tai skaitaa ari muusu viiriesi pret mums labi izturas ,ciena uttKaa ir ar mums pasaam...?
02.09.2012 17:18 |
 
Reitings 2805
Reģ: 25.07.2011
Bet kaut kādā RIMI veikalā (arī telpa) visus tur strādājošos nepasveicināsi...
02.09.2012 17:20 |
 
Reitings 1692
Reģ: 16.01.2011
Tā ir Latvija. Mums pasniedzējs ārzemnieks, stāstīja, ka vienreiz veikalā esot turejis durvis, lai sievietes ieiet pa priekšu, un neviena nepateica paldies,visas tik metās pa durvīm iekšā no tā laika vairs tā nedara. :D
02.09.2012 17:21 |
 
Reitings 102
Reģ: 09.04.2012
Bet ja nevēlas sveicināties, tad varbūt tam ir iemesli. Manuprāt, labāk, tad nepasveicināt, nekā uzspīlēti ar kaut kādu liekulību to darīt. Katram jau savi uzskati, kas ir pieņemami un kas nē. Bet, protams, dots devējam atdodas :)
02.09.2012 17:23 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Cosmonaute-loti labi pateici par garstaavokli!Man arii tagad ar to garstaavokli ir,kaa ir!Katru riitu jaacelas 4am...Tagad veel uzzinaaju ,ka jaastraadaa vairaakas dienas bez atpuutas!Es zinu ,ka jaamaak savaakties,jo tie cilveeki ,kuri maksaa to lielo naudu,nav vainiigi pie taa ,ka darbinieku truukums utt.
Es laikam esmu taa noruudiijusies svesumaa dziivojot ,straadaajot,ka savu slikto garstaavokli nekad neparaadu aarpuss maajas...!Es nevaru to atlauties ...!
02.09.2012 17:23 |
 
Reitings 2805
Reģ: 25.07.2011
Meitenes, nevajag jau uzreiz to tā. Ir valstis, kur pieklājīgi ir atraugāties pie galda, bet tāpēc jau mēs neaizrādam Latvijā, ka vajag atraugāties pie galda. Dažādas lietas dažādās valstīs.
02.09.2012 17:24 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es soreiz nerunaaju par lielu iepirksanaas centru-es runaaju par vienu cilveeku,kurs bija tiesi acu prieksaa!
Atceros ,ka mana draudzene veel noteica,ka Latvijaa paardeveejiem nav laika atbildeet to "labdien"...salikt pirkumus maisinaa utt!Mums ne tikai pasaka to labdien,bet veel paprasa ,vai visu atradaat,ko veeleejaaties!?
Tas "labdien" un smaids ir asiniis!Tas laikam nekad man neaizmirsiisies!")
02.09.2012 17:28 |
 
Reitings 473
Reģ: 16.07.2012
Valsts jau nav vainīga!
Visus nevar viennozīmīgi vērtēt, es zinu pietiekami daudz cilvēku, kuri sveicinās, atvainojas un pasakās vienmēr. Es pati arī tā daru, pat kāpjot autobusā, es saku Labdien! un tad tikai prasu biļeti. Arī citās valstīs ir nepieklājīgi cilvēki, nevajag visu uzreiz velt tieši uz Latviju, šaubos, ka esat izbaudījušas ikdienas dzīvi pietiekami daudzās valstīs, lai Latviju uzskatītu par cūcisku valsti, kur dzīvo nepieklājīgi cilvēki.
02.09.2012 17:29 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Ne visi ir tādi cilvēki un tas priecē. Man pašai šķiet normāli ieejot veikalā sasveicināties ar pārdevēju utt. Liela daļa atņem sveicienu un pasmaida. Tajā pašā Rimi, pēc samaksas ņemot čeku pateikt paldies. Man tas vnk šķiet normāli. Citiem šķiet, ka vispār nevienu sveicināt nevajag un paldies vispār nevajag teikt. Citus cilvēkus mainīt nevar un aizrādīt arī nav īpaši lielas jēgas. Es parasti to neņemu galvā, jo tā ir viņu lieta un viņi var darīt kā grib. Man svarīgi ir pašai būt pieklājīgai(un,kad man būs bērni, tad noteikti viņiem mācīšu būt pieklājīgiem).
02.09.2012 17:35 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Idoitbetter-piekriitu!Tur vainojama ir audzinaasana!Kaadreiz liekas-kas tur-tas tikai taads siikums,bet veelaaak mees saakam ieveerot ka no taadiem siikumiem veidojas cilveeka uzvediiba visumaa...!
Cits piemeers-biju Londonaa ar vienu jaunu puisi no Latvijas un vins viesniicaa paliidzeeja sievietei ielikt liftaa smagu koferi!Es atceros naakoso riitu veel tagad!Sieviete mums brokastu laikaa pienaaca klaat un teica-es ilgi neesmu satikusi tik pieklaigu, jaunu cilveeku...!:)
02.09.2012 17:36 |
 
Reitings 473
Reģ: 16.07.2012
Un, jo vairāk mēs paši centīsimies būt pieklājīgi un ar elementāriem sīkumiem uzlabot garastāvokli ne tikai sev, bet arī citiem, jo lielāks stimuls būt arī pārējiem to darīt. Es tagad piekopju to, ka sveicinu cilvēkus pat vairāk, nekā tas būtu nepieciešams.
Esat kādreiz redzējušas to patieso smaidu vecu cilvēku sejās, kad, ejot pa ielu, pasaki viņiem Labdien! un uzsmaidi? Uzlabo garastāvokli gan viņiem, gan pašam. Jo vairāk katrs centīsies būt jauks un pieklājīgs, jo vairāk cilvēkiem tas patiks un viņi paši pievienosies. Varbūt tie, kuri nesveicinās un nepasakās, nekad nav piedzīvojuši to, ka kāds to patiesi vērstu pret viņiem, ir dzirdējuši un redz'juši tikai vienaldzību.. Tāpēc, jo vairāk smaida un pieklājības, jo labāka pasaule vismaz par gramu! :)
02.09.2012 17:40 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es iedomaajos, cilveeks var buut ar loti labu izgliitiibu,labu doiplomu utt un darbu nespeej dabuut tiesi sii iemesla deel,ka nevar nolaisties no saviem "augstumiem" kaadreiz,nevar piestraadat pie taa elementaaraa-pareizi uzvesties,piemeeram, intervijaa!Interveejot cilveeku ,loti aatri var pateikt,kas sleepjas aiz cilveeka,kaads buus darbinieks...Ko dod tas "smalkais diploms",ja cilveeks nevarees atrast kontaktu ar cilveekiem!?
Mees biezi runaajam ,ka jaabuut patiesam...!Es teiksu taa-ja es buutu patiesa katru dienu darbaa-no sirds patiesa,tad savu darbu buutu jau pazaudeejusi pirmajaa meenesii!Taada ir dziives iisteniiba!:)
02.09.2012 18:04 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
Tas jau no audzināšanas ''pa lielam'' atkarīgs.. man vnm ir mācīts sasveicināties, atsveicināties, pateikties un izrādīt zināmas pieklājības normas jeb kura situācija... Protams, es neesmu kā uzpēlēta lelle kas iet caur lielveikalu un katru pretīmnācēju ar saulainu smaidu sagaida un sveicina :D Bet ieejot kāda telpā vai iestādē vai veikalā es uzskatu, ka tas ir tikai pieklājīgi pasveicināt tur esošos pārdevējus... Es nevaru tā paiet garām un izlikties, ka pfff kas tad viņs tāds, iešu darit savas lietas.. Pie kasem, vnm pasaku labdien un paldies. Tā kā nu, es uzskatu, ka tas ir pareizi. Bet ir situacijas, kad kaut vai ieejot kādā iestādē pārdevējas vai darbinieku vnk pat nepaskatās virsū vai skatās ar skatienu :ak dievs kaut vinja ātrāk aizvaktos :D tad es tiešam neiešu klāt un neuzbāzisos ar savu labdien. bet tādas situācijas man bijusas ĻOTI maz.
02.09.2012 18:06 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Te parādās ta ko tu teici vienā citā tēmā.Diploms ir nekas, ja nav iedzimtas inteliģences.


Un vēl par dažu jaunās paaudzes dāmu ,laba ilustrācija.


http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/433933-meita_pasudzas_par_mati_vinai_atnem_aprupes_tiesibas



Mums aug Pavļiku Morozovu paaudze izrādās.
02.09.2012 18:16 |
 
Reitings 352
Reģ: 10.10.2009
Es darbā mēdzu sveicināties, arī citās vietās, bet tik daudzas reizes ir bijis, ka kolēģi un citi cilvēki sveicienu neatņem un paiet man garām kā tukšai vietai. Sajūta kā pēdējam muļķim. Tādēļ tagad darbā sveicinu tikai tos, kuri tiešām atņem sveicienu. Pārējos nesveicinu. Mani arī nesveicina. Sajūta daudz labāka nekā tad, ja pret mani izturas kā pret tukšu gaisu.
Jā, līdz mākslīgajiem "-Labdien, kā tev klājas?", "-Paldies, labi!" LV ir tālu. Bet es arī šeit pa lielam nekad neesmu jutusies tā, lai būtu tā vērts to pašu elementāri paldies un labdien teikt katra vārda galā, ja pret mani izturas riebīgi un nenovērtē manus centienus.
UK tur gan bija tā sajūta, ka tev cilvēks atvainojas, ka uzkāpis uz kājas, bet tu pats atvainojies, ka savu kāju esi palicis apakšā, lai uz tās varētu uzkāpt.
Zinu, ka ar manu attieksmi nekas globāli nemainīsies, bet tomēr atzīstu tādu par labāku esam, nekā piedzīvot vilšanos neveiksmīgas sarunas rezultātā.
02.09.2012 20:50 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Marimba-es straadaaju profesijaa,kur esmu dabuujusi splaavienu sejaa , loti rupju iztureesanos -saprotu,ka esmu profesionaale un tas "jaanorij"...bet reizeem ir loti gruuti tam tikt paari!
Mees nevaram prasiit visai sabiedriibai ,lai iztureetos taa ,kaa mums patiik!Domaaju ,ka juutos pati labi,ja izturos pieklaigi!:)
02.09.2012 20:59 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Sveicinu visus, pat kaiminus sava kapnu telpa, kurus pirmo reizi dzive redzu. Ir gadijumi, kad neatbild, bet nu ko var darit, ja cilvekam tik slikts noskanojums. Piekritu, ka tie cilveki, kas neatbild uz sveicienu, kaut kada veida dzive to nav izbaudijusi, nespej saprast, ka ta jabut, jo ir ta audzinati. Jo vairak mes viens pret otru pieklajigi un ar smaidu izturesimies, jo pasi labak jutisimies, ka ari apkartejie. Ta ari ir - pirms pasas sudzties par ignajiem un nepieklajigajiem latviesiem, pasas lotiuzmanigi paskataties uz sevi! Man ar tadiem cilvekiem sanacis saskarties loti reti. Attieksme veido attieksmi!
02.09.2012 21:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits