Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Visā esmu vainīga!

 
Reitings 64
Reģ: 28.07.2012
Dzīvoju ar vecvecākiem, jo mamma manā dzīvē praktiski nav bijusi. Es neteikšu, ka šausmīgi daudz palīdzu mājās. Elementārās lietas: gatavoju katru dienu pusdiens, patīru māju, aizeju uz veikalu, kad vajag. Tieku savā veidā lutināta, pērk man apavus, apģērbu, esmu paēdusi, arī tiek pirktas citas lietas. Par to visu esmu no sirds pateicīga, kā arī par to, ka esmu uzaudzināta. To teikusi esmu vairākas reizes viņiem. Mamma dzīvo citā pilsētā, viņai vēl tiek palīdzēts materiāli. Viņai vīrietis, kurš ir pēdējais lops, ir svarīgāks, nekā es, kā arī ir alkaholiķe. Man koncentrēšanās spējas ir galīgā pakaļā. Es daru kaut ko, tad aizmirstu novākt aiz sevis, jā aizmirstu, esmu mēģinājusi pierakstīt, kas man jādara un tā.. Es pat vairs nezinu, vai tā ir izklaidība, jo pat citreiz stāvu un nevaru atcerēties kur es ko noliku. Bet citreiz vecmamma man staigā aiz muguras un skaita lekciju (katru reizi viens un tas pats) par to, kā dzīvo mana mamma. Ka viņa nožēlo, ka viņai tāda meita, un ka es būšot tāda pati kā mana mamma. Citas dienas viņa mani mīl un lepojas. Tad nākošajā noliek mani kā pēdējo idioti, ka es ēst taisot aizmirsu papīru izmest, tad vairāk ēst es taisīt nevarēšu. Un šodien viņa man pateica, ka māja nebūs man, viņa vēl sacīja: "man šitā māja tik viegli nenāca, lai tu pēc tam ieķīlātu, vai nodzīvotu, un tas ka tu teici ka dzīvosi pēc saviem uzskatiem lika man secināt, ka no tevis nekas nebūs dzīvē, tāda pati kā māte!" Piebildīšu, es nesmēķēju, alkoholu nelietoju, pabeigšu 12. klasi, doma ir iet meklēt darbu, vai LV, vai ārzemēs. Un kad vecmamma turpina runāt tās lietas par mani, es saku lai vienreiz apklust, bet viņa uzbļauj virsū, lai es aizveros un klausoties, viņai vajagot izlādēties. Bet man nekad neienāktu prātā pārvākties un pamest viņu, bet arī tad kad kaut ko izdaru labu, viņa uzskata, ka tas ir viņas nopelns, kaut gan darīju pati. Ko jūs iesāktu manā gadījumā? Vienkārši nu nevaru izturēt, nāk raudiens, un arī tad sāku domāt, ka būšu neveiksminiece, kaut gan mani uzskati ir savādāki.
28.08.2012 12:35 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
viņai droši vien sāp, ka meita ir alkoholoķe, un kuram gan tas nesāpētu? un tad nu to sāpi izgāž uz tevi, lai tu apdomātos un arī nepaliktu tāda kā māte
28.08.2012 12:38 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Pati noteikti censtos pēc iespējas mazāk rādīties mājās, kamēr notiek emocionālais terors, citādi tiešām prātā var sajukt. Vecuma marazms, vecmamma vīlusies savā meitā, viņa baidās arī par Tevi un bailes transformējas žults izgāšanā pār Tevi, pašai dzīves apnikums utt. Vectētiņš, cik saprotu, vairs stāstā nekonfigurē? Vecmamma nav teikusi, kas viņai liktu lepoties par Tevi, priecāties?
28.08.2012 12:39 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Visticamāk viņai ir vienkārši bail pieļaut tās pašas kļūdas, ko audzinot savu meitu pieļāva, tāpēc streso un krīt panikā. Varbūt viņai nav ticība, ka spēj izaudzināt normālu cilvēku. Varbūt baidās, ka tu kļūsi tāda kā tava mamma, tāpēc cenšas aizrādīt, saka, ka līdzinies mātei, lai tiecies uz ko vairāk. Daudz iemeslu varētu būt... :(
28.08.2012 12:40 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Jezus, meitēn...Tev gan stipri nervi..es domāju, ka ar to vien, Tu izaugsi par spēcīgu cilvēku. Par tavu izklaidību runājot - mēģini pielietot šādu metodi - katru reizi, kad ko izdari, pasaki to sev balsī "es izslēdzu TV", "es izmetu"...ļoti noderīga metode, jo palīdz novērst momentus, kad aizmirsti, vai esi visu izslēgusi utt.
Vēl, varbūt pārāk daudzas lietas dari automātiski..pamēģini darot ikdienas darbus, koncentrēties uz visiem sīkumiem, ko dari tajā momentā. Skaties formas, izjūti tekstūras, sajūtas.
Lai Tev veicas!
28.08.2012 12:44 |
 
Reitings 453
Reģ: 29.01.2009
Tā aizmāršība vairāk izklausās pēc izklaidības , nu kā var aizmirst izmest papīru , ja tas stāv turpat acu priekšā ( jo kur gan citur tas var stāvēt, ja gatavo ēst)
Vajag vairāk koncentrēties! ( Ja domā , ka nespēj ej pie ārsta , tādi cilvēki , kuri mūždien kaut ko aizmirst sit pa nerviem citiem! )
Un par vecmāmiņu - viņa ir vecs cilvēks , vēl tev to labāko , viņai sāp sirds , ka viņas meita ir nogājusi no pareizā ceļa. Mēģini saprast arī viņu , viņa jau vēl tev tikai to labāko.
28.08.2012 12:45 |
 
Reitings 64
Reģ: 28.07.2012
Viņai esmu arī pierādījusi, ka man rūp labs dzīvesveids. Es viņai stāstu visu, pilnīgi visu, ar ko es tiekos, kad es tiekos, kur es eju, visu, visu, visu. Citreiz domāju, man taču pat noslēpumu nav un nekā slēpjama nav. Citreiz pienāk pie datora blakus, skatamies iepazīšanās sludinājumus, aprunājamies, kurš patīk puisis, kurš nē. Viņa arī ar to, ka es visu stāstu viņai, manipulē. Piemēram, ja atnāk sms, piem. no okartes, viņa prasa: "kas tev raksta?" es: "nekas" viņa: "labi, nesaki, nesaki, ja jābūt noslēpumiem... (un atkal sākas par mammu) tāā jau arī slēpj visu!" es tad uzbļauju, ka vai man var būt arī sava privātā dzīve, vai vienmēr viņai jāzin un jājaucas? saku ka atnāca no okartes, tad vēl parādu. viņa: "kāda tev privātā dzīve..." un viņai tas liekas smieklīgi. Jā, viņa maksā par visām manām vajadzībām, bet tas nedod tiesības tā pret mani izturēties. Pat mēģināts ir izrunāt visu, bet beigās strīdamies, jo nekur man neesot taisnība.
28.08.2012 12:47 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Izskatās, ka vecmammai vienkārši ir bail.... :(
28.08.2012 12:48 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
nu vina tiešam baidās, ka kļūsi tāda kā mamma, un meklē it visā lidzības
28.08.2012 12:51 |
 
Reitings 64
Reģ: 28.07.2012
Bet, saprotiet, man jau ir apnikušas tādas attiecības ar viņu.
28.08.2012 12:53 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Cik saprotu esi vēl pusaudža gados... un ir izteikta tā lekšanās metode... kā rakstīji, ka atbļauj par to privāto dzīvi utt...

Iesaku vecmammai uzrakstīt vēstuli... kurā tu visu šo ko rakstīji mums, šeit svešiniecēm forumā, pavēstītu arī viņai, jo cilvēki bieži vien neieklausās otra vārdos, taču rakstītu tekstu ir vieglāk saprast, un ja ko palaiž garām var pārlasīt...

Vēl vienkāršāk, parādi viņai šo forumu, un lai palasa vēl ko te meitenes atbildējušas....
28.08.2012 12:54 |
 
Reitings 374
Reģ: 13.07.2012
Liene,
Man bija situācija nedaudz līdzīga, tikai man mamma nav lietojusi un nelieto vispār alkoholu, bet mani prakstiski uzaudzināja vecmāmiņa, jo mammai bija tāds darbs, ka dzīvesvieta bija tur, kur bija darbs un, lai mani nevazātu apkārt, tad nācās dzīvot ar vecvecākiem. Bija situācijas, kad vecmamma man arī lasīja šitādas "lekcijas" :D Bet es kaut kā to neņēmu pie sirds tik ļoti un novēlu visu uz viņas cienījamo vecumu! Tagad, kad dzīvoju atsevišķi savu dzīvi un braucu pie viņas ciemos, tad noteikti varu teikt, ka attiecības ir mainījušās par 180 grādiem uz labo pusi, jo tagad viņa priecājas, ka esmu izmācījusies, strādāju labā darbā, utt. Tagad tikai atklāti varam runāt un izrādās, ka viņa tā darījusi, jo sava dzīve viņai neesot izdevusies un mammas audzināšanai neesot bijis laika, jo tajos laikos visu laiku esot strādājusi un ar bērniem pavadījusi ļoti maz laika. Tagad, protams, saku viņai paldies par visu, ko darījusi, arī par "lekcijām" un bļaušanu :D
28.08.2012 12:54 |
 
Reitings 1352
Reģ: 10.08.2012
Tava vecmamma ir vnk tāds cilvēks un nekas to nemainīs. Kad dzīvosi atsevišķi, sāksi strādāt, pati pelnīt un jau brauksi pie viņas kā ciemiņš, būs viss pavisam savādāk, cita attieksme!

Iesaku pēc iespējas ātrāk meklēt darbiņu, jo nauda ir visu pamatu strīds!
28.08.2012 12:57 |
 
Reitings 64
Reģ: 28.07.2012
Last song, Saprotu, tomēr ir tas sāpīgi, ka ir katru reizi mani jāsalīdzina, neredz manī to, kas ir labs. Tev vēlu veiksmi un vecmammai veselību! Prieks, ka jums attiecības labas!
28.08.2012 12:58 |
 
Reitings 1352
Reģ: 10.08.2012
Liene

Kad bijām mazi, mana vecmamma ar brālim visu laiku teica, ka izaugs tāds pats kā mūsu tēvs dzērājs, ka tētis tādu piemēru rāda. Bet paskat, viņš ir pieaudzis, ģimene un viss kārtībā. Vnk neklausies vecmammā un neņem pie sirds. Vienmēr mūs kāds cenšas ar kādu salīdzināt!

Turies!


Man pat ar mammu ir nenormāli strīdi un pazemošanas, bet tik un tā man viss ok!
28.08.2012 13:03 |
 
Reitings 64
Reģ: 28.07.2012
Tā bija nepieciešams kāds atbalsts, viss tik tālu sakāpis jau. Paldies!
28.08.2012 13:06 |
 
Reitings 345
Reģ: 21.07.2010
ļoti labi saprotu. Mana mamma mani ar palielināmo stiklu pētīja, vai nekļūšu par alkoholiķi. Runā, ka alkoholisms ir gēns, ko var pārmantot, tādēļ arī mani mamma vaktēja, jo vecaistēvs dzēra.

iesaku tiešām uzrakstīt vēstuli un pierādīt, ka tev ir mugurkauls un galva uz pleciem, ka tevi nevar viegli iespaidot uz dzeršanām, pīpēšanām un citiem netikumiem.

Un arī cilvēkiem gados ir tā vēlme visus pamācīt un vienas un tās pašas lekcijas palasīt. lai uzklausītu vajag daudz pacietības un nervu.
28.08.2012 13:10 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
es arī domāju, ka vecmamma ļoti baidās un pārdzīvo, ir pieķērusies tev ļoti, mīl, bet reizē arī uztraucas, vai arī tevi nezaudēs tāpat kā meitu. es tavā vietā censtos ar viņu izrunāties (bet ne tajā reizē, kad viņai slikts garīgais un gribas izlādēties), paskaidrot, ka viņas salīdzināšana ar tavu mammu tev dara pāri, grauj pašapziņu, ka tu negribi tādu dzīvi, kā mammai, ka tev vecmamma ir ļoti, ļoti svarīga un tāda būs vienmēr. samīļo viņu biežāk - samīļo katru dienu un pasaki, cik viņa tev svarīga - katru dienu! arī viņai, manuprāt, ir mazvērtības kompleksi, ka nav spējusi pareizi izaudzināt savu bērnu, tāpēc jums abām jāceļ vienai otras pašapziņa
28.08.2012 13:11 |
 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
Esi viņai to pateikusi?
Pasaki,ka tev sāp tas, ka salīdzina ar mammu. Izstāsti, kā jūties.
28.08.2012 13:11 |
 
Reitings 64
Reģ: 28.07.2012
Ticiet man, esam pat kopā raudājušas, par to, ka es esmu pamesta, mammai vecis svarīgāks, esmu samīļojusi vecmammu, teicu, ka viņa ir man un būs svarīga, ka nekad nepametīšu, pat, kad aizbraukšu uz ārzemēm vai kā, ka vienmēr viņai būšu es. Bet ir tik sīkas, itkā mazsvarīgas lietas, kuras viņa vienmēr izceļ tik ļoti. Un par vectēvu runājot, viņš naudas lielai aizdevējs, visiem izpalīdz, arī ir bijis alkoholiķis, bet vecmamma uzlika uz pareizā ceļa, tagad naudu viņš samaksāja mammas parādos, katru mēnesi strīdās, ka nauda aiziet tur, tur, tur. Un man saka: "ja tur naudu arī nepratīsi saudzēt, būsi tāda pati.." es viņai nesen teicu, ka dzīves pamatā nav nauda, pamatā ir veselīga, pozitīva attieksme pret dzīvi, pašcieņa, līdz ar to rodas patīkama attieksme pret jebkuru darbu, kā rezultātā rodas arī naudiņa un viss pārējais. Viņa mani pat nesaprata laikam, un teica: "Tu laikam domā, ka no gaisa var izdzīvot, nauda ir svarīga! kur bez naudas?" un tad arī es vēlreiz pastāstīju to pašu domu, viss beidzās ar to, ka es es nereāli domājot. Viņa uzskata, ka nekas labs dzīvē nav, tikai materiālās vērtības, pats galvenais! Vēl varu piebilst, nomira aktieris, slavens. Mana vecmamma sacīja šādi: "nu, muļķis, uztaisīja pašnāvību, viņam tak naudas gana, varēja dzīvot" es teicu: "tu vispār zini, kas cilvēkam bija personīgajā dzīvē, ka bija iemesls kāpēc viņš to darīja, nejau lielā nauda viņam izglābtu dzīvību!" viņa sadusmojās uz manis :D
28.08.2012 13:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits