būt par mājsaimnieci

 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
Piemēram, ja vīrietis tik tiešām var visu nodoršināt un sievietei nav jāiet strādāt. Un vīrietim labpatiktos, ja sieviete ir mājās, uztur dzīvesvietu kārtībā, ja ir bērni, tad pavada laiku ar tiem nevis dod kādam citam uzraudzīt(aukle/bērnudārzs).
Jūs varētu tā vienkārši nedomāt par darbu, karjeru utt. un būt par mājsiamnieci?

/es te tikai teorētiski spriedelēju/
16.08.2012 12:07 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Aha, un tad brīnāmies, kāpēc veči izlutināti :D Sanāk, ka sieviete gan rūpējas gan mājas soli (jo ēst tāpat jātaisa un māja jākopj), gan strādā un pelna naudu. Vecis atnāk mājās no darba, ieslēdz TV un ar aliņu rokās skatās Dinamo spēles, kamēr sieviete turpina strādāt. Netaisnīgi, manuprāt! :P Ar visu seksuālo revolūciju utt. sieviete ir iedzīta stūrī. Es šeit drīzāk runāju par to, ka sievietei IR jāstrādā, IR jāpelna naudiņa ģimenes budžetā, jo visbiežāk jau nav izvēles, piemēram, par mazāku algu strādāt vai nu pusslodzi vai darbu, kas tiešām patīk, nodarboties ar labdarību, mākslām vai citām interesējošām lietām UN mājsaimniecību.
16.08.2012 21:56 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
njaa, dazaam te ir diivaini uzskati par maajsaimnieceem. gudra maajsaimniece starp citu , ir daudz interesantaaka par parasto ofisa peli, kas vairaak par saviem graamatvediibas papiiriem neko nejeedz vai par paarstraadaajushos menedzeri, kura nespeej atsleegt savas smadzenes. gudra maajsaimniece iet uz kursiem, vinjai ir laiks sekot liidzi zinjaam, lasiit graamatas, apmekleet pasaakumus. maajsaimnieces biezi vien ir arii daudz koptaakas nekaa straadaajoshaas, jo starp beernu darbu un viiru laiks paari nepaliek.
nav tiesa, ka daudzi viirieshi grib, lai sievietes straadaatu. ne visi grib redzeet paarstraadaajushos darba zirgu sev blakaam. tikai tie slinkaakie un vaajaakie to veelaas, paareejie , ja buutu iespeeja, izveeleetos sievieti, kura nav paargurusi un ir speejiiga veltiit sevi gimenei un straadaa sev tiikamu darbu uz pusslodzi un pilno laiku maajaas, ja ir mazs beerns.ir tacu tik eerti, ka sieviete straadaa taas pashas stundas un peec tam dara visu maajaas un auklee beernus, kameer kundzinjsh atpuushaas. tikai retajaas gimenees viss ir sadaliits 50 pret 50. parasti piemet vairaak naudas iirei vai eedamajam un uzskata, ka no maajas darbiem ir attpirkushies. tas manaa izpratnee ir buut par kalponi.
un visaam taam bljaaveejaam, ka viirietim apniks un maajsaimniece buus uz ielas - nu nav taa, ja sieviete ir riikojusies gudri. tad vinjai buus gan puse iipashumu, gan iekraata sava nauda - pietiekama baaze, lai kaut ko uzsaaktu.
veel smiekliigaaks izteikums ir, ka maajsaimnieceem neesot sava es un vinjas dziivo nepilnveertiigu dziivi. it kaa buut maatei daudziem beerniem ir kaut kas nosodaams un gljeevs. izaudzinaat laimiigu cilveeku ir lielaaks sasniegums, nekaa sasniegt direktora kreeslu, jo vismaz kaut kas peec teviim paliek.
16.08.2012 22:09 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
oi, es varētu un vēl kā! lasītu grāmatas, gleznotu, apmeklētu kursus, utt.
16.08.2012 23:23 |
 
Reitings 49
Reģ: 15.08.2012
Es varētu.
Esmu seksiste un uzskatu, ka pa lielam ir tā, ka sieviete atpildīga par mājas lietām un vīrietis par ģimenes apgādāšanu (kaut gan tas tik un tā pieļauj, ka sieviete arī strādā un vīriets gatavo ēst un uzkopj).
Bet es lieliski saprotu vīriešus, kuri atnākot pēc darba mājās grib sagaidīt smaidošu, atpūtušos sievieti, kas sagādājusi viņam gardu maltīti, un ar kuru var tā forši bez stresa būt kopā.
Bet noteikti nav jāsēž visa diena bezdarbībā vai beržot māja. Var iet studēt, strādāt pusslodzi vai kādu brīvprātīgo darbu, vai piem. iemācīties fotogrāfēt.
17.08.2012 01:55 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es arī uzskatu,ka sievietei nav jābūt kā visu varošai.
ja vīrietis vēlas,lai sieviete vairāk rosās pa mājām, visu uztur perfektā kārtībā, taisa ēst, mazgā traukus, ir atpūtusies, smaidīga, bieži griboša, tad viņam ir jānodrošina atbilstoši apstākļi.
nevar gaidīt,kad sieviete būs kā supermens..super mājsaimniece, labi pelnīt, audzināt bērnus, nenogurusi.
var atrast darbu,ja arī nav strādāti daudzi gadi...jautājums tik tāds kāds tas darbs būs. protams, daudzi darba devēji noliks tādu cv malā, kurā nav darba pieredze 40g. kundzei, vai arī līdz 40g. nostrādāti 2g.,bet gan jau uzradīsies kāds, kuram tas nebūs šķērslis..
17.08.2012 02:21 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
man te drīzāk būtu nepieņemams fakts, ka vīrietis mani pilnībā uztur, nevis, ka esmu mājsaimniece!
Pašai ir radusies sajūta, ka gribētos ar savu bērnu līdz viņa 2-3 gadu vecumam dzīvoties pa mājām, bet tas nebūt nenozīmē neiziet sabiedrībā un nolaist sevi. šādā gadījumā uzsāktu savu biznesu vai iesaistītos un palīdzētu attīstīt jau esošo vīra biznesu.
17.08.2012 07:45 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
grecia, nuuuu neteiktu gan tā, ka vīrieši izlutināti un sievietes, di**u pārplēsušas raujoties. Cik man redzams ne tikai savās attiecībās, bet arī draudzeņu attiecībās (domāju par sievietēm, kas strādā atalgotu darbu, nevis mājās sēž), tad vīrieši mājās arī daudz dara, nevis sieviete kungus tikai apkalpo. Tev varbūt cita pieredze, bet man gribētos teikt - neīstais vīrietis atrasts.
17.08.2012 08:32 |
 
Reitings 8
Reģ: 31.08.2012
izskatās, ka šeit lielākajai daļai ir aizspriedumi attiecībā uz mājsaimniecēm un sievietēm, kas "dzīvo uz vīriešu kakla." es pa mājām dzīvoju jau gadu, kopš beidzu studijas, un esmu ar dzīvi pilnīgi apmierināta. neuzskatu arī, ka tā ir sēdēšana vīrietim uz kakla, jo vismaz mūsu gadījumā - draugs gandrīz nekad nepalīdz ar mājas darbiem un arī pāriku pērk tikai izņēmuma gadījumos - es esmu tā, kas iegādājas par atstāto naudu (nav tā, ka prasu kontkrētām lietām - ir noteikta summa mēnesī, ko arī lietoju pēc saviem ieskatiem) pārtiku, gatavoju ēst, tīru māju, nesu apģērbus uz ķīmisko tīrītavu, mazgāju, gludinu utt. Ar to, protams, nenodarbojos katru dienu no rīta līdz vakaram, reizēm es aizeju uz kino, pastaigājos pa pilsētu (veikaliem), lasu grāmatas, žurnālus un rakstus i-netā par dažādām tēmām, eju sportot, saplānoju, ko darīt nedēļas nogalē un tamlīdzīgi.
Nav gluži tā, ka karjeras jautājumā es nedaru neko, pirms pāris gadiem es nodibināju mikrouzņēmumu un šad tad paņemu kādus darbiņus, piem., tagad palīdzu izstādes veidošanā, vai pārdodu lietiņas, ko esmu pati izgatavojusi. Tomēr tas viss ir gandrīz neizejot no mājas un neregulāri.
Daudzas uztraucas, par to, ja nu vīrietis pamet vai ar viņu kas notiek. Pirmkārt, ir jāskatās, ar kādu vīrieti uzsāk attiecības - kādas ir bijušas attiecības ar viņa bijušo partneri, kāda ir viņa attieksme pret sievietēm vispār, kā viņš izturas pret saviem bērniem (ja tādi ir), cik augsts atbildības līmenis viņam ir utt. - un tad var apmēram rēķināties, ko no viņa sagaidīt. Otrkārt, tas nav vienīgais vīrietis uz pasaules, lai gan attiecības ir jūtu jautājums (nav iespējams būt kopā ar kādu, kas nemaz nepatīk), tas tomēr pamatā ir kā projekts... meklē vēlamo partneri līdz atrod, izmēģinot dažādus paņēmienus un veidus :)
31.08.2012 17:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!