Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veģetārisms

 
Reitings 101
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Pirmakārt, lūdzu atsaukties tām, kuras patiešām zina.
Tātad man ļoti interesē veģetārisma ietekme uz veselību, vai veselība pasliktinās? Piemēram, ja atsakās pilnīgi no gaļas, zivīm olas un tā tālāk, no visa, kas nāk no dzīvnieka valsts, veselība pēc laika nesāk klibot? Jo, ja ņem kaut vai uztura piramīdu, no veselas-lielas iedaļas atteikties, vai mēs nekaitējam paši sev?
Lūgums, dalīties savā pieredzē arī veģetārietes! :)
Liels paldies par atbildēm! :)
06.08.2012 17:00 |
 
10 gadi
Reitings 2724
Reģ: 29.01.2009
nu, ja neņem vērā to, ka gaļā, zivīs, olās ir sadzīviski, organismam ļoti svarīgi vitamīni, veģetāriešiem izdodas palikt veseliem.... vai vismaz dzīviem.
var jau būt,ka viņi rij ripas, lai kompensētu tos visus vitamīnus, ko neuzņem neēdot to visu iepriekšminēto, bet vai tas ir labāk un veselīgāk kā apēst kādu karbonādi vai ceptu olu?

Veģetārisms, manuprāt, vispār ir absurda ''nodarbošanās''. labāk kārtīgi paēst un uzņemt visu,kas ikdienā nepieciešams, nevis dir*t,ka tie ir līķi,fuj, neēdiet.

tāda ir tā dabas ķēde, mēs ēdam, mūs ēd.
06.08.2012 17:05 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Ja reāli piedomā pie tā ko ēd, lai viss būtu gana tad viss OK.... bet tas ir reāli grūti... nevar tā vienkārši izslēts no ēdienkartes šos produktus un dzīvot laiīigi, to vietā ir jāgatavo daudz dažādi ēdieni kuros iekšā ir viss vajadzīgais...

Pati gaļu ( tikai gaļu) needu gadu... reāli imunsistēma nogāja dēlī, jo biju pa slinku gatavot ēst un reāli vienkārši izslēdzu no ēdienkartes gaļu un ēdu visu ko parasti...

draudzene needa 3 gadus... tagad cīnās ar smagu dzelzs deficītu...

vēl viena draudzeene bija vegāns, kamēr cīt`igi sekoja ko ēd viss bija ok, kā palaidās, arī veselība aizgāja dēlī... :(
06.08.2012 17:08 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Vispār jau gaļa nav paredzēta cilvēkam, jo mums ir tikpat garš zarnutrakts kā zālēdājiem... nu tā loģiski ņemot, kāpēc tad mums nav kā gaļēdājiem, ja jau paredzēts ka ēdam gaļu?


tā kā es par ēdienu vispār vairs neiespringstu.. vai tas ir veselīgs vai junkfoods... tad ēdu arī gaļu :(

ripu vitamīnus gan nav jēga ēst nevienam :D
06.08.2012 17:12 |
 
Reitings 636
Reģ: 29.01.2009
Nejau visi veģetārieši uzspiež citiem savu gribu, tas jau manuprāt ir slimi , katrs ēd ko grib.
Vispaŗ jau tie ,kas pilnībā atsakās no dzīvnieku valsts produktiem ir vegāni.

Pati neēdu gaļu, nekas veselības ziņā nav mainījies.
06.08.2012 17:14 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Palasi internetā, kaut vai vegetarisms.lv un citās lapās. Man personīgi, ir slinkums sīki visu stāstīt, ja ņem vērā to, ka visa informācija ir vienkārši atrodama par to, kādas uzturvielas vajag, kādos produktos kas ir kas.

Es pazīstu ļoti daudzus veģetāriešus, vismaz kādus 20 cilvēkus, ja ne vairāk. To skaitā kādi 6 ir puiši. Par veselību neviens nav sūdzējies, arī es pati nē - veģetāriete esmu jau ~10 gadus. Ak jā, no olām gan es neesmu atteikusies, svaigā veidā neēdu vienkārši, jo nepatīk, bet ja kaut kur ir sastāvā (kūkās, tortēs, cepumos), tad ēdu.
Ja esi no tām, kas ēd tikai gaļu + kartupeļus, varētu būt grūti. Tiem cilvēkiem, kuriem ēdienkarte vienmēr ir bijusi pilna ar dažādiem ēdieniem tas ir vienkārši.
06.08.2012 17:14 |
 
Reitings 40
Reģ: 03.07.2012
Būtībā Tavam organismam vienalga, kāds produkts, galvenā ir produkta uzturvērtība. Ja spēj aizvietot gaļu, olas un zivis, tad uz priekšu, ja nespēj, tad nevajag bojāt savu veselību. Latvijas apstākļos tas ir dārgi un grūti, kā jau iepriekšējos komentāros minēja.
06.08.2012 17:15 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Mans viirs bija vegetaarietis 5 gadus!Vins atceras tos laikus loti labi,neesot bijusi taa koncentreesanaas speeja,esot bijis nogurums peec darba dienas lielaaks,kaa eedot eedienus,kas satur proteinu - tagad ir vina uzturaa gandriiz katru eedienreizi!
Liekas loti viegls uzturs kungim,tomeer organisms noteikti neuznem visu pietiekosi!Nevar dabuut to saata sajuutu-jaaeed noteikti lielaakas porcijas!
06.08.2012 17:15 |
 
Reitings 204
Reģ: 02.01.2012
Esmu pati veģitāriete , nu cik tur tajos standartos pēc grāmatas ietilpstu es nezinu :D, bet
principā atsakos:
*No Gaļas
*No Saldumiem
*No gāzētiem dzērieniem.
Lietoju praktiski uzturā :zivi, dārzeņus,ūdeni,arī piena produktus.
Tā kā galīgi nevajag atteikties no olām un zivis, tad tā būs ,kāda drastiskā diēta.
06.08.2012 17:15 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
lasot rakstus internetā, pie skaidrības netiksi. jo tur katrs slavē savu un noliedz cita izvēli.
tomēr mūsu dzīvības pamats ir olbaltumvielas, bet no puķēm tās neuzaudzēt.
06.08.2012 17:20 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.05.2012
vegetarisms ir atteiksanas no galas,
atteiksanas no dzivnieku valsts produktiem ir veganisms...
vegetarismam neredzu nekadu vainu, pati drosi vien ka varetu ta dzivot, gala gan garso, bet varetu, ja nav man vinas tad nav, nepardzivoju...
bet veganisms ir pavisam kas cits, atteiksanas no visas dzivnieku valsts produktiem: tatad olas, piena produkti, gala...to gan es nevaretu, tas butu partikt no riekstiem un burkaniem, pat kartigu merciti pie kartupeliem nevaretu uztaisit...
06.08.2012 17:21 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.05.2012
bez tam partiekot tikai no augu valsts produktiem nav iespejams uznemt visas nepieciesamas uzturvielas un vitaminus, tapec uzturam ir jabut sabalansetam nevis jaizsledz viena noteikta veida produkti...jaa, nenaktu par sliktu atteikties no saldumiem un saals, tas tiesam naktu par labu, bet bez tiem pavisam tapat nevar, ari tie ir organismam nepieciesami....
06.08.2012 17:23 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Pakaln-es arii tiesi to gribeeju teikt-katrs slavee savu:)!Manaa pusee arii visi indiesi ir vegetaariesi-galvas straadaa loti labi-visi "komjuuterguru",loti daudz dakteru,bet laikam vini ir pieradusi pie taa esanas veida jau no mazotnes un veel-viniem ir tik daudz dazaadu ,mums nezinaamu eedienu kombinaaciju,kuru sastaavaa ir taas olbaltumvielas!
06.08.2012 17:25 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Es domāju, ka tas atkarīgs no cilvēka organisma. Visiem vienāds, tomēr katram citādāks.

Var atrast gan plusus, gan mīnusus.
Tikko pameklēju pētījumus. Un 2012. gada februāra zinātniskajā rakstā izlasīju šo -
The low dietary intake of protein and sulfur amino acids by a plant-eating population leads to subclinical protein malnutrition, explaining the origin of hyperhomocysteinemia and the increased vulnerability of these vegetarian subjects to cardiovascular diseases.
06.08.2012 17:30 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es arii ieveeroju ,ka Latvijaa galas produkti ir noteikti daargaaki ,kaa seit,bet ...ja man buutu jaaekonomee naudina,tad noteikti to nedariitu uz eesanu!Es atteiktos laikam no kaut kaa cita-smarzas pudeliites,apgeerba gabala uttNoteikti eestu veseliigi,jo veseliiba noteikti ir svariiga!
Kaa eedam ,taa juutamies!:)
06.08.2012 17:30 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
man garšo gaļa,bet es needu to vairāk! Jo UK gaļa garšo pēc gumijas un izdomāju nafig,lietoju sojas izstrādājumus,vitamīnus,kad ir gaļā var mierīgi uzņemt ar citiem produktiem. Kopš needu gaļu arī jūtos daudz labāk,tā kā man ir problēmas ar vēderu visu laiku,tad kopš needu gaļu tās ir samazinājušās. Zivis,olas utt gan lietoju,jo vegānus uzskatu par idiotiem! :) pagaidām arī te lv nav vēlme pēc gaļas,bet vispār man ļoti garšo hematogens tā kā man ir lielāks iemesls to lietot vairāk uzturā tagad :D
06.08.2012 17:31 |
 
Reitings 101
Reģ: 29.01.2009
Tātad visu pamātā ir tas, ka jāpiedomā pie to ko ēd un kā aizvietot visu ar citu ēdienu palīdzību. Es pati neesmu vegāns, bet mans draugs pirms paris dienām nolēma kļūt, tāpēc uztraucos par viņa veselību, līdz ar to vācu informāciju.
06.08.2012 17:32 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Principā tā uztura piramīda būtu jāuztver kā vielu proporcijas, ne kaut kādas produktu grupas. Tie produkti tur salikti, lai cilvēkiem būtu vieglāk uztvert tipiskākos produktus un būtu uzskatāmāk. Jo piemēram piena produktos ir olbaltumvielas ir tuvu tam daudzumam, cik pupiņās, riekstos utt.
Es neēdu tikai gaļu un zivis, un jūras veltes, un moluskus; ēdu to, kas prasās, un esmu vesela. Ja neēstu olas un piena produktus, noteikti sekotu līdzi tam, ko ēdu. :)
06.08.2012 17:36 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Ja sabalansē uzturu, tad var ļoti labi iztikt bez dzīvnieku izcelsmes produktiem. Cits jautājums - vai tiešām vajag... :) Vegānisms, manuprāt, ir sarežģīts. Es tā ēdu gavēņa laikā un tiešām ir ļoti jāpiedomā, lai organismam nenodarītu pāri. Bet principā, ja garšo graudaugi, augļi un dārzeņi, atteikties no olām, piena produktiem, zivīm un gaļas nebūt nav sarežģīti. Vienīgi - ir jābūt patikai (un pacietībai!) gatavot, jo pirktajos produktos praktiski visur ir kaut kas no dzīvnieku valsts...
06.08.2012 17:38 |
 
Reitings 636
Reģ: 29.01.2009
Tā pēkšņi izdomāja kļūt par vegānu ?
Tad jau viņam jābūt ļoti labam uztura pazinējam, lai spētu uzņemt visas nepieciešamās uzturvielas. Nedrīkstēs nēsāt ādas apavus, jākas un tā,būs veikalā jāpēta produkti , lai nepaņemtu kādu kur iekšā kaut kas no dzīvnieku valsts. Grūti.
06.08.2012 17:42 |
 
Reitings 209
Reģ: 17.02.2012
Es esmu veģetāriete kopš agras bērnības.
Manuprāt, tās ir pilnīgas muļķības, ka, redz, ja neēdīsi gaļu, iedzīvosies lielās veselības problēmās. Man, personīgi, ar veselību viss ir lieliski, un daudziem man zināmiem veģetāriešiem arī :) Tā kā, manuprāt, veģetārisms vienkārši ir vēl viens provokatīvs temats, par kuru gaļēdāji labprāt diskutē un uzspiež to, ka bez gaļas mēs visi bezmazvai mirsim (visu dzīvi nācies sastapties ar tādiem cilvēkiem, kuri domā, ka spēs pārmācīt, gvelžot muļķības)
06.08.2012 17:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits