slinkum, slinkum laid mani vaļā..

 
Reitings 110
Reģ: 29.05.2012
nu meitenes kā lai tiek vaļā no slinkuma un nevīžības? es pati sevi vairs nevaru izturēt, bet esmu slinkuma karaliene. darbā es sevi atdodu uz 100% , kur viss jānokārto, jāsatīra, viss pēc manis ir tīrs un smuks, citi saka pedante. bet mājās vāks. nevienam nerādu. netīrie trauki istabā, drēbes kur nu kurā, kosmētika tāpat. es gribētu beidzot iemācīties arī mājās būt kārtīga, bet man nesanāk jau gadu gadiem. tātad vajadzētu nedaudz pavingrot. esmu slaida, bet jūtu, ka zudis tvirtums, ka bišķu jāpasaporto. nu nevaru es saņemties. visu laiku kkādas atmazkas. kā lai piedabū sevi pie dziesmas?
28.07.2012 13:42 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Puķainā, man palīdz:
1. Sevis atalgošana, piemērams, sakārtota māja = 3 končas
2. Kauns par to, ka jādzīvo lielā nekārtībā
3. Plāns, ja ierakstu plānotāja starp citiem darbiem, ka 19:00 man jāsakārto virtuve, bet 19:30 halle, tad ir lielāka iespējamība, ka es to arī izdarīšu.
28.07.2012 15:16 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, tas vai nu ir "asinīs", vai nav. Mans dzīvoklis nekad netiek aizlaists līdz tādam stāvoklim, lai būtu slinkums tīrīt. Manā dzīvoklī jebkurā laikā varētu ienākt ciemiņi, jo man vienmēr ir kārtība. Bet es nevis nemitīgi tīru un kārtoju, bet vienkārši nepiemēsloju. Netīri trauki, ja ir, stāv vienīgi izlietnē. Drēbes stāv tikai un vienīgi skapī. Man apkārt nav lietu vai priekšmetu, kas radītu nekārtību - atbrīvojies no tādiem! Putekļus tīru vidēji 3 x nedēļā, grīdu mazgāju 1 x nedēļā, bet ja redzu, ka netīrs, tad uzreiz izmazgāju. Žurnālu galdiņam pie dīvāna gan vienmēr jābūt ar tīru virsmu, to noslauku katru dienu.
28.07.2012 15:20 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
aicini pie sevis cieminjus, lai buutu sevi jaapiespiezh sakaartot maaju :D
28.07.2012 15:28 |
 
Reitings 1517
Reģ: 12.09.2010
becky, es arī visu caur dir*u darot :D Un arī, neskatoties, ka vienmēr vācu katru dienu māju, tas neskaitījās un vienmēr teica, ka esmu slinka un neko vispār mājā nedarot :D
28.07.2012 15:31 |
 
Reitings 1229
Reģ: 15.05.2012
Elementāra tīrība ir uzreiz savākt visu aiz sevis, tātad paēd - aiznes traukus nomazgā, meklē drēbes -saliec atpakaļ, nevis nomet kur pagadās utt.! Tas neprasa daudz piepūles. Sievietei ir jābūt tīrīgai, savādāk nemaz nevar būt. Mana istaba vienmēr būs tīra un kārtīga, savādāk to nemaz nespēju iedomāties.
28.07.2012 15:33 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Šķiet, ka ciemiņu aicināšana man būtu visiedarbīgākā, jo parasti, pirms kāds atnāk, nosvīdusi visu kārtoju, lai gan viss tāpat +/- ir kārtībā, bet vajag vēl un vēl.. :D Es obligāti vienmēr uztīru māju, ja kāds nāk, tas man šķiet svarīgi. Pati mazgāju traukus parasti vēlu vakarā, gandrīz pirms gulētiešanas, bet pa istabām netīrus šķīvjus nesvaidu, nepatīk.
28.07.2012 15:35 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
puķainā, ja Tu būtu gribējusi, tad jau sen būtu visu iztīrījusi, izmazgājusi un izslaucījusi. Pašlaik izskatās, ka Tu sev meklē domubiedrus tam, ka nekārtība ir attaisnojama. :D

Es pati visu sakopju momentā, ciest nevaru netīros traukus un gružus uz grīdas. Mans uzskats ir, ka tīrība mums apkārt parāda attieksmi pret sevi un līdzcilvēkiem. Nespēju uztvert nopietni sievietes, kas čīkst interneta forumos, ka tas ir cool nekārtot savu dzīvokli un, kaman ir slinkums.. :D
28.07.2012 15:36 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Becky, izklausaas, ka mums viena maate. Un es arii joprojaam, peec vinjas domaam, nemaaku izdariit visu perfekti :D

Bet nu vienkaarshaakais ir nevis ljaut, lai piemeeslojas ilgaa laikaa, bet katru reizi aiz sevis savaakt - traukus peec eeshanas, dreebes skapii, griidu uzreiz izslauciit, ja sanaak piegruzhot. Tad taa lielaa tiiriishana nebuus tik traka. Man parasti viss ir kaartiigs un tad reizi nedelejaa vai divaas tiek slauciits viss - aiz ledusskapja, virs skapja, nu taada kaartiigaa tiiriishana. Un ja viss +/- ir kaartiibaa, tad neaiznjem tik daudz laika.

Renesanses doma
Atceros, ka bērnībā, lai pārvarētu to negribēšanu, iztēlojos, ka esmu darbā un esmu apkopēja. (kā meksikāņu seriālos, ar melnbaltu tērpu) ķipa iedomātā loma
man arii beerniibaa paliidzeeja. Varbuut pameegjini :D
28.07.2012 15:43 |
 
Reitings 143
Reģ: 18.03.2011
Haha...es domāju ka esmu tāda vienīgā kas nemāk uzkopt normāli. Tā jau ir tendence- mana mamma arī ir nenormāla uz tīrību un diemžēl mīļotais arī. Nē es godīgi slauku putekļus vai mazgāju grīdu- bet vienalga puse paliek netīra- es fiziski tos putekļus kaktos neredzu- nu nav man svarīgi ir viņi tur vai nav. Mazliet uzkopu un ir labi... toties ilga uzkopšana bendē nervus- vienīgā brīdiena un 6 stundas tīrīt dzīvokli??? ..brr...Tā kā parasti mīļais burkšķ bet pārmazgā vai dara pats. Es daru to kas padodas man... Smieklīgākais ka darbā-jā, viss ir perfekti.. Un jā- neciešu nekārtīgas drēbes- bet pēc darba pakarināt skapī- nezinu- grūti vai kā.. gribu, bet nedaru... Kā tikt vaļā- nav ne jausmas- tā burkšķēšana - nepalīdz, tikai tracina....
28.07.2012 15:58 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Es arī esmu ļoti slinka. Tagad vasarā nedēļu bija netīrīta māja, vislaik dzīvojos pa āru un ienācu mājās tikai naktī, kas tad tur par kārtošanu?! Bet šodien visu smuki sakopu, palika tikai vēl guļamistaba un grīdas izmazgāt. :) Pašai prieciņš! (l)
Un tas, ka drēbes ir kur kurā, vai dvielis ir uz gultas, manuprāt, nav nekāda netīrība, ja vien vēlāk noliec visu vietā. Lai vai kā, ar vecmammu esam pretējās domās. Viņa saka, ka sievietei vienmēr jābūt kārtīgai mājai, un pati vari būt neizgludinātā kleitā vai bez frizūras. Bet man atkal māja var kādu brīdi līdzināties cūku kūtij, bet drēbes man vienmēr būs tīras un smaržīgas, un pati ar izskatīšos pēc iespējas labāk.
28.07.2012 16:13 |
 
Reitings 110
Reģ: 29.05.2012
jā, tam nav attaisnojuma. un jā es atzīstos es negribu kārtot, man nepatīk. un ziniet tā nav mana prioritāte te čīkstēt, kā te viena izteica :D bet vnk reāli kādi knifiņi, kas palīdzētu tikt vaļā no tā slinkuma un negribēšanas kārtot.
28.07.2012 16:20 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Man nav nekādi knifiņi. Gribu - kartoju, negribu - lūk, pēc nedēļas tik saņēmos! Protams, nācās no vecvecākiem dzirdēt kādu cūku izaudzinājuši, bet tā ir mana dzīve. Un esmu spītīga ,jo vairāk spiedīs uz to, jo mazāk klausīšu.
28.07.2012 16:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits