Nevaru vairs...

 
Reitings 26
Reģ: 24.07.2012
Gribu pačīkstēt nedaudz,jo nav neviens ar ko parunāt! :(
Man ir 17 gadu.. es strādāju par apkopēju,par vergu,jo darbs ir nenormāli grūts,8h dienā tīru citu sūdus,utt. Strādāju otro ned...dēļ mammas jo viņai nepieciešama palīdzība! Es protams sapratu ka man ir kaut kas jādara. Atradu darbu,jā...bet tagad vairs nevaru izturēt,katru rītu braucu uz darbu raudot,par to ka man tāds liktenis. Ceļos pus5 no rīta..mājās esmu ap 4. Tad arī eju gulēt,jo nogurums vienkārši nogalina,arī mugura,kājas (neesmu vispār pieradusi pie slodzes). Sanāk,ka visu laiku noguļu un tāpat no rītiem nevaru piecelties. Mamma mani nesaprot... kur ir palikusi mana mīļā mamma? Sobrīd viņa domā tikai par naudu,ko mēs darīsim ja aiziešu,utt. Bet es viņai teicu,ka citreiz ir svarīgākas lietas par naudu,piem. mana veselība. Mani nervi iet čupā. Vienmēr esmu bijusi kautrīga,sevis nemīloša meitene,2.g atpakaļ cīnījos ar depresiju,tagad kad man viss ir kārtībā,darba dēļ man atkal viss pasliktinās. Kāda vispār var būt pašapziņa,tīrot tualetes? Man jau ir žēl mammu,bet tas ir par traku. Es tā nevaru dzīvot. Man vispār dzīves nav,es dzīvoju lai nopelnītu 160ls mēn. Jauki... Es zinu,ka ar čīkstēšanu neko nepanākšu,es atvainojos,bet es ceru ka mani sapratīsiet :(
24.07.2012 05:30 |
 
Reitings 1854
Reģ: 01.08.2011
tas ir normāli. neviens normāls cilvēks negrib strādāt. vnk padumjos laikos tika iepotēts ka jaunajam padomju cilvēkam ir jāmīl darbs, tādēļ daudzi pusmūža cilvēki tā uzskata un nodot tālāk saviem bērniem.
varbūt tas tev dos iedvesmu izdomāt kā nestrādāt, tā ka nav tik slikti.
24.07.2012 11:47 |
 
10 gadi
Reitings 374
Reģ: 29.01.2009
Tiešām, lielākā daļa sāk ar tādiem darbiņiem. Nav jau, viegli, protams, bet sēdēt mājās un neko nedarīt, kamēr mammai tiešām vajag palīdzību Tev šķiet pareizāk?
Esmu strādājusi gan par apkopēju, gan istabeni. Istabenes darbs tik ļoti riebās, bet tieši atceros, ka mammai teicu, ka tagad es zinu, kāpēc es mācos, lai man nekad vairs nebūtu jāstrādā tāds darbs. Un es tiešām jūtu patiesu cieņu pret tiem cilvēkiem, kas to ikdienā dara.
Un nav sliktais bez labā, mans apkopējas darba ieraksts cv ir viens no iemesliem, kāpēc tagad strādāju tur, kur strādāju, jo priekšniece teica, ka tas viņu sākumā uzrunāja, jo pati arī ar to bija sākusi, kad augstskolā mācījās.

Tā kā - saņemies un veiksmi Tev. :)
24.07.2012 11:50 |
 
Reitings 803
Reģ: 23.05.2011
saprotu tevi man ar reiz likās, ka nu es vairs nevaru, kāpēc man jāstrādā tāds darbs, kas es kkāda zemāk stāvošā, jo pēc cilvēkiem to varēja noprast. bet nekas cīnies un daries. nospraud mērķi :) vai tad mamma nestrādā un tu nemācies, ka 17gadi? vai tas tikai uz vasaras periodu?
24.07.2012 12:07 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Sobrīd viņa domā tikai par naudu,ko mēs darīsim ja aiziešu,utt. Bet es viņai teicu,ka citreiz ir svarīgākas lietas par naudu

Jā, protams, dzīvē ir arī svarīgākas lietas par naudu, bet, kad nebūs par ko ēst un rēķinus nomaksāt (atslēgs ūdeni, elektrību un apkuri), apģērbties, tad nauda gan būs vajadzīga! Un mammai par savu veselību nav jādomā? Ir, bet diemžēl nevar. Tās ir tikai īslaicīgas grūtības tavā dzīvē, ne jau visu mūžu būsi apkopēja, ja vien ko darīsi lietas labā.
24.07.2012 12:19 |
 
Reitings 250
Reģ: 11.01.2012
piedod,ja būšu pret tevi skarba,bet auklēties nevar - Tava dzīve ir tīrākais rožu dārzs vēl,nevajag skatīties uz citiem kas var nez ko atļauties,paskaties uz cilvēkiem kam jāmirst badā un slimībās,jādzīvo uz ielas,tās nav šausmu filmu ainas..tā ir reāla dzīve,gan Latvijā atsevišķiem cilvēkiem,gan daudzās valstīs lielākai daļai.
Darbs ? atvaino mani,es saprastu tavu topiku,ja tev būtu 11 gadi,bet 17 gadi ir paši enerģijas gadi,ja būtu jāiet ballēties un tusēt tu neko neteiktu,bet darbs esot par grūtu..
jā,viņš ir grūts,bet tu domā tavai mammai ir viegls ?
mans ieteikums - brauc ātri prom,nesaprotu ko tu tur dari - kautvai anglijā strādā par apkopēju,darbs būs 3x vieglāks un alga 5x lielāka..
160 ls mēnesī ir smieklīgi,bet tava žēlošanās ir mazliet par daudz,welcome to real life :)
24.07.2012 14:00 |
 
Reitings 1205
Reģ: 21.05.2012
Parunā, izrunājies ar mammu!
24.07.2012 14:02 |
 
Reitings 209
Reģ: 29.01.2009
īstenībā tagad man dotu daudz tas ja būtu strādājusi tajos 16 gados domāju tas mani būtu padarījis stiprāku......tagad kad jāstrādā raustos no tā ka lūk nemācēšu,nesanāks utt..vecāki pienesa visu ko vajadzēja..bet būtu bijis labāk ,ja pati būtu jau sākusi 16 gados strādāt!
24.07.2012 16:29 |
 
Reitings 700
Reģ: 03.01.2012
Man arī paveicās, kad 16 gados strādāju veikalā, mazā ciematiņā, 8h dienā. Cilāju smagas kastes, darbojos ar kases aparātu, uzturējos cauru vējā, visus trīs mēnešus. Bet bija forši, komunicēju ar vietējiem cilvēkiem, nopelnīju naudiņu sev interesējošām lietām, mācību grāmatām. Bija liels prieks, kad nevajadzēja to visu vecākiem prasīt. Plusā vēl ieguvu sev pieredzi un zinu, kad par kasieri, nekad vairs nestrādātu :)

Bet esmu dzirdējusi cilvēkus sakām, es labāk eju podus tīrīt un ielas slaucīt, nekā ņemties ar pesimistiskiem cilvēkiem veikalā vai ofisā :D
24.07.2012 16:38 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Krista, es tevi ļoti labi saprotu. Un tavā vietā ietu prom no darba, jo tava veselība nav tā vērta.
Mana pieredze: pa vasarām dzīvoju pie omes laukos, visu vasaru darīju lauku darbus, kas nav diez ko viegli, bet vajadzēja palīdzēt. Šobrīd manos 24 gados, uz kājām ir tādas vēnas, kā 50gadīgai kundzei. Vajadzīga operācija, bet izmaksas jau jāsedz man pašai. Lieki piebilst, ka par darbu laukos man neviens nemaksāja algu.
Zinātu, ka tā būs, nekādus smagos darbus nedarītu, jādomā par sevi, jo neviens cits jau to nedarīs. :)
24.07.2012 16:57 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Es tavā vietā priecātos, ka ir iespēja mammai palīdzēt, nevis sūdzētos par to, ka mamma tevi nesaprot, jo, kā izskatās, tu viņu pat necenties saprast! Pati 15 gadu vecumā strādāju milzīgā ēdnīcā - apkalpoju cilvēkus, vācu un mazgāju netīros traukus, no rītiem, pirms kafejnīcas atvēršanas, mazgāju grīdas un galdus, strādāju 5 dienas nedēļā no 7 līdz 21 un neko, esmu sveika un vesela, kaut gan slodze bija tāda, ka no pārguruma nezināju kur likties. Tad pelnīju savām ballītēm, drēbēm un skolas lietām. Tagad pelnu pietiekami, lai laiku pa laikam vecākiem naudu aizsūtītu, kaut gan gribētos, lai varu to izdarīt biežāk, bet gan jau ar laiku, un māsas skolas izbraucienus apmaksāju. Pastrādāsi un sapratīsi, ka jāmācās, lai nebūtu jādara darbs, kas riebjās visu dzīvi.
24.07.2012 17:27 |
 
Reitings 181
Reģ: 01.11.2010
Nav jau tā,ka tas ir mans pirmais darbs. 13 gados strādāju par kasieri,mazā ciematiņā,15 pašvaldībā par sētnieku,16 auklēju divus bērnus un tas viss tikai tāpēc lai palīdzētu ģimenei,jo es ļoti labi apzinos,ka viņai nav viegli un es nekad nečīkstēju. Bet šis darbs...ir tīrākais ārprāts. Man nav jātīra viena tualete,bet gan 30 (tas man ir jāizdara 2h..nomainu miskastes,tīru spoguļus,izlietnes,grīdas un protams podus,mainu papīrus,dvieļus lai lielajiem bosiem viss būtu perfekti. Smērēju visu laiku visādas smēres,jo kājas sāp nenormāli.
Pēctam ir vēl visādi darbi...atpūta 20 min.
@stefany Kāpēc tu domā ka visiem jauniešiem prātā ir tikai tusiņi? Es tādus neapmeklēju vispār,man vienalga.

Runāju ar mammu,viņa vienmēr ir bijusi saprotoša,bet nesaprotu kas noticis tagad. Saka ka ja aiziešu,varēsim ''sūkāt pirkstus'' bet kad saku,ka atradīšu citu,viņa nosmīnēja,ka savos 17 citu neatradīšu. Sāpīgi.
24.07.2012 17:47 |
 
Reitings 181
Reģ: 01.11.2010
Uzrakstīju no otra profila.. ai vienalga!
24.07.2012 17:48 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Vispirms atrodi citu darbu un tad ej prom! Kā arī, ja vecāku noteikumi neapmierina, vienmēr ir iespēja sākt dzīvot atsevišķi. ;p
24.07.2012 18:32 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Te jau neiet runa par vecāku noteikumiem, bet gan to, ka vecāki noniecina un ņirgājas par to, ka citu darbu neatradīs.
24.07.2012 18:44 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Man jau liekas, ka viņa pārspīlē, jo, kā jau iepriekš rakstīja, šis darbs viņai šķiet pazemojošs un riebjas. Gan jau, ka mamma vnk ir reāliste. Ja viņa pati varētu atrast kārtīgi apmaksātu darbu, tad neprasītu meitai par podu tīrītāju strādāt, bet izklausās, ka apstākļi tiešām spiedoši.

Un kāda atšķirība, ka saka, ka neatradīs? Ej un pierādi pretējo.
24.07.2012 18:47 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Atdod to darbu kādai no tejienes meitenēm, izgrābs. Mamma strādā, majas solis , a tu vēl čīksti. Aizej dzīvo savu dzīvi,maksā komunālos,pārtiku visu,visu. Neko tu dzīvē nesasniegsi, tev nav rakstura. Pie pirmā smagā darba čīkst. Ta vieta lai lepotos ka vari jau tagad ko nopelnīt, un izdarītu darbu labak ka visas iepriekšējās darbinieces.
24.07.2012 18:54 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Viņa nečīkst par PIRMO smago darbu. Es autori pilnībā saprotu, arī čīkstētu, ja darbs šķistu pazemojošs un tajā pat laikā lieliski apzinos, ka nelaizot grīdu, sasniegšu daudz. Man arī visu laiku saka, ka darba nav un neatradīšu, bet re kā, tepat cosmo pierādījums - darbs IR, piedāvājumi IR, vienkārši nenoveicas ar vietu vai laiku. Pff, atradušas tik brutāli braukt meitenei virsū.
24.07.2012 18:59 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Viņas gados saprotu ka darbs ir tikai pa vasaru, nu kur tu tagad atradīsi? Davai piedavajat. :D
24.07.2012 19:00 |
 
Reitings 1531
Reģ: 29.01.2009
Kāpēc tu uzsver, ka naudu vajag mammai?! Tev viņu nevajag? Tev ēst negribas, drēbes nevajag? Parēķini savus izdevumus un tad čīksti.
Es arī ļoti daudz ko esmu darījusi, lai palīdzētu savai ģimenei. Esmu strādājusi naktīs par vēl mazāku algu kā tev, bet es strādāju, jo zināju, ka tā nauda ir vairāk nekā nekas! Ka tā ir iespēja man paēst, samaksāt telefona rēķinu un nopirktu kaut ko jaunu.
Riebjas cilvēki, kuri čīkst. Un tev es neredzu neko kā čīkstēšanu. Man arī kājas pamst, stāvošs vai sēdošs darbs, tā vnk ir un tā ir diršana, ka tas ir no smaga darba. Painteresējies, iespējams, ka tavā ģimenē ir vēnu problēmas. Manā ģimenē ir un man tas ir iedzimts.
Nokaunējusies būtu, jo daudzi cilvēki daudz atdotu par tādu darbu kā tev, ar tādu algu kā tev!
24.07.2012 19:05 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Blj@!. mamma tevis labaa neko nav dariijusi??? Chiikstule! Es arii esmu stradajusi 12h garas darbadienas no 6.00 liisz 18.00 un pa 9 dienam pec kartas smagu fizisku darbu un nekas nav noticis! Blja besii shitadas duras, kas grutibas nespej mammai palidzet. Ko tu darisi?sedesi atkal mammai uz kakla un suuksi peedeejo naudu no vinjas? Dura!
24.07.2012 19:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits