Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

dzemdības& ķeizargrieziens

 
Reitings 16
Reģ: 15.07.2012
Tātad jau atkal 101 reizi pārmaltā tēma - dzemdības vai ķeizargrieziens. Tagad esmu lielas izvēles priekšā, jo izrādās, ka klīnikā, kur vēlējos dzemdēt nav pieejama epidurālā anestēzija, arī ligumus nav iespējams slēgt, kas man mani nepatīkami pārsteidza, jo negribās uzrauties uz nejaukām personām :(
Tad nu vēlētos uzzināt jūsu pieredzi, domas. Pati esmu ar medicīnisko izglītību, kas manuprāt vēl padara visu grūtāku, jo es apzinos riskus gan vienā, gan otrā veidā, tāpat zinu, kā tam normā ir jābūt + prakses laikā esmu izskatījusies uz dzemdību traumas guvušiem bērniem dēļ hipoksijas, asinsizplūdumiem, kas man biedē vēl vairāk..jo ne vienmēr ārsti laikā operē.
Un vārdi- noskaņojies pozitīvi, lasi literatūru man galīgi nepalīdz, jo ņemot vērā to, ka LV ir augtsākā zīdaiņu mirstība, traumas, komplikācijas dzemdībās, ir jānodrošinās, cik nu droši var..
20.07.2012 13:35 |
 
Reitings 987
Reģ: 18.04.2010
Vai tik calis.lv tam nav paredzēta vesela sadaļa?
20.07.2012 13:45 |
 
Reitings 79
Reģ: 07.11.2011
Ja esi droša, ka tu zini kā labāk, tad dzemdē bērniņu dabiskā ceļā!

Kas nekaitēja atslābināties, izbaudīt mirkļus un veltīt mazajam vēderā labas domas? ;)
20.07.2012 13:49 |
 
Reitings 16
Reģ: 15.07.2012
KHrushchev- cālī jau ir lasīts, mēģinu uzzināt viedokļus no citurienes.

taidzhera - tāpēc jau es prasu citu domas, jo pašlaik manējās ir 50/50, un to,ka dabiski ir labāk es neteicu, pašai man jā- varbūt, bet bērnam - ne vienmēr.
20.07.2012 13:55 |
 
Reitings 79
Reģ: 07.11.2011
Ai, izklausās, ka tu baigi uz šito esi iestrēgusi un ja izvēlēsies ķeizaru, domas būs par un ap Latvijas ārstu profesionalitāti.
Atsaucoties uz manu iepriekšpausto viedokli atvieglo sev prātu un laid bērniņu pasaulē saviem spēkiem.

Galu galā, Anete, varēji arī izvēlēties doties dzemdēt ārpus valsts robežām.

Enjoy The Moment! :)
20.07.2012 14:02 |
 
Reitings 16
Reģ: 15.07.2012
Nu jebkurā gadījumā tas ir par un ap ārstu profesionalitāti un reaģēšanas spējām..

Pirms grūtniecības biju tikai par ķeizargriezienu,ņemot vērā Lv statistiku, vidū jau sāku pārdomāt, bet nu atkal domas atgriezušās pie ķeizargrieziena.
Gribētos dzirdēt reālus gadījumus, kādos radušās komplikācijas pēc dzemdībām vai ķeizara.
20.07.2012 18:04 |
 
Reitings 1123
Reģ: 18.04.2012
Īstenībā tas ir šausmīgi, ka Tu savā gaidīšanas laikā domā tik NEGATĪVAS lietas. Par šādām lietām domājot tiešām vēl piesauksi sev ko sliktu.
20.07.2012 18:05 |
 
Reitings 160
Reģ: 29.01.2009
Es par dabiskām dzemdībām :) Un kā teica taidzhera- bija iespēja izvēlēties arī ārvalstīs, ja tik ļoti baidies LV
20.07.2012 18:13 |
 
Reitings 895
Reģ: 29.01.2009
pirms dzemdībām uz VISPĀR neko tādu nedomāju. tu nevari paredzēt visu, bet noteikti vari piesaukt sev nelaimi, ja daudz par to lauzīsi galvu.
20.07.2012 18:20 |
 
Reitings 16
Reģ: 15.07.2012
Es jau iepriekš minēju,ka tam kurš ir mediķis, tas ir daaaudz grūtāk, kā nemediķim, tāpēc nevajag tagad pārmest par to,ko es domāju.
To, kuras var tik ļoti pozitīvi noskaņoties uz pozitīvo ņemot vērā statistiku, es tikai apbrīnoju, nu forši, ka tā var, es tā nevaru.
20.07.2012 19:54 |
 
Reitings 787
Reģ: 11.04.2009
Tu tacu pati labi saproti, ka pastav tikai sie divi varianti. Un pati ari labi zini, ka komplikacijas var but ka viena, ta otra gadijuma. Es paslaik vairak sliecos uz dabiskajam dzemdibam izmantojot relaksaciju vai atrodoties udens vanna. Bet kad man grutnieciba saks iet uz otru pusi, tad saksu vairak par to visu intereseties un nopietnak domat.
Par keizargriezienu esmu dzirdejusi to, ka matem pec tam ir grutak pienemt savus berninus tamdel, ka nav izgajusi cauri dabigam dzemdibu procesam, bet, cik taja ir taisnibas, es gan nezinu.
21.07.2012 10:39 |
 
Reitings 181
Reģ: 17.06.2009
Es pati neizvēlētos ķeizargriezienu. Es uzticētos ārstiem, jo zinu vairākas sievietes, kurām pirms pašām dzemdībām izlēma taisīt ķeizargriezienu un izrādījās, ka labi vien tā, jo būtu bijusi ļoti liela iespēja dzemdējot pašām - pazaudēt bērniņus. It kā liekas - izvēlies ķeizaru un nekādu problēmu, aizmiedz, Tev "izņem bērniņu", aizšuj, pamosties un auklē. Bet tā taču nav, 1kārt Tu neizjūti to prieku dot kādam dzīvību pašas spēkiem, pēc ķeizara vairākas dienas ir diezgan lielas sāpes, tādas, ka pat grūti pašai sākumā bērniņu barot, turēt u.t.t. (protams, atkarīgs no katras sāpju sliekšņa), paliek rētas, vēders tik labi nesavelkas. Protams, ja nav izvēles - tiek nozīmēts ķeizars, tad tas ir jādara un viss...bet, ja ārsti ļauj dzemdēt pašai, es izvēlos dzemdēt pati. Bet cik cilvēku tik viedokļu.
21.07.2012 11:10 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
es dzemdeeju dabiksi ar epiduraalo,un viennoziimiigi iesaku!!! neviena slikta vaarda nevaru pateikt! un atkopos kaadas 2 dienas,peec nedeeljas jau pirmais sports bija utt.. peec 2 nedeeljaam sekss,un peec meenesha saaku intensiivi sportot.
viss ok.
bet operaacija tomeer ir operaacija. neiesaku!!!
21.07.2012 11:20 |
 
Reitings 16
Reģ: 15.07.2012
Ķeizars nav nozīmēts gan, un arī nosūtījumu uz bezmaksas ķeizaru nevienam netaisos prasīt. Nu man ne bēda ir par pēcoperācijas sāpēm, ne to,ka problēmas būtu pieņemt bērnu, jo tas tiešām ir mīts par tām psiholoģiskām problēmām.
Nezinu, priekšnojauta man liek vairāk sliekties uz ķeizaru..
21.07.2012 11:20 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Kāpēc vajag sevi nodarbināt ar tik briesmīgām domām?
Protams, ka pastāv dažāda veida riski, bet lielākā daļa jau ir atkarīga no tevis pašas. Dzemdēsi jau TU nevis ārsts.
Man arī bija bail, kā tas būs utt., bet es sapratu, ka man tas viss jāiztur līdz galam. Ne es atsāpinošus līdzekļus prasiju, ne arī gaidiju, ka nu tagad kas slikts notiks.
Fui, ar tādu noskaņojumu tālu netiksi.
21.07.2012 11:20 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
un nevajag koncentreeties uz statistiku,es dzemdeeju shveicee,un kura gan veel droshaaka,bagataaka vieta par shveici ir?! ..-bet beigaas tomeer maajaas beerninju nepaarvedu.
katrs gadiijums ir individuaals. domaa labas domas!!
21.07.2012 11:28 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Bet vai Tu apzinies, ja pirmājās dzemdības izvēlēsēs ķeizargriezienu, tad arī nākamajās to vajadzēs? Dabiski dzemdēt Tu vairs nevarēsi nekad
21.07.2012 11:33 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
un nevajag koncentreeties uz statistiku

Pilnīgi piekrītu.
Arī es gaidot savu mazo, biju salasijusies visādus komentārus par slimnīcu, kur dzemdēju, ka tas nav labi, tas nav labi utt. Bet beigās man viss bija pat vairāk nekā labi. :)
Protams, vajag saglabāt piesardzību un būt gatavai uz visu, bet nedomā par to visu laiku. Labāk izbaudi gaidīšanas laiku! :)
21.07.2012 11:34 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
ja tev ir šauri gurni, tad labāk ir, protams, ar ķeizargriezienu, jo zinu vienu reālu gadījumu, ka sievietei ar šauriem gurniem bērniņš nenāca ārā un ar vakumu izņēma, pēc tam galvas trauma bērnam bija, kuras rezultātā iestājās nāve.

Ja tev ir plati gurni, tad jau viss okey, un tiešām nevajag koncentrēties uz statistiku, dari tā, kā uzskati par vajadzīgu.
21.07.2012 12:42 |
 
Reitings 403
Reģ: 29.01.2009
Man bija ķeizargrieziens, nekādu komplikāciju nebija ķeizargrieziena dēļ. Ārste ātri noreaģēja, ka jātaisa ķeizars, jo savādāk vēl mazliet un tas būtu letāli beidzies gan man, gan mazajām. Laiks bija man bija mazs, tikai 7,5 mēneši, biju aizgājusi vnk uz vizīti pie ārstes. Ar ārsti gribējām slēgt līgumu, taču nepaspējām. Mana ārste mani pārbaudīja un teica, ka jāpaliek slimnīcā, pēc divām dienām nozīmēja ķeizaru. Man neko neteica, ka ja vēl mazliet, tad būtu letāls iznākums. Es mierīgi sagaidīju ķeizaru. Ķeizaru taisīja mana ārste. Neesmu izjutusi ne dzemdību sāpes, kontrakcijas, neko. Rēta tā reāli sāp tikai kādas piecas dienas, bet tas ir pieciešami. Pēc tam 2 nedēļas padzīvojām pa bērnu slimnīcu, jo mazās bija ļoti maziņas. Un tās ir tīrās muļķības, ka mātei pēc ķeizargrieziena nav saiknes ar mazuli! Saikne rodas jau gaidīšanas laikā. Ķeizaru taisīja Stradiņu slimnīcā.
Drīzāk šausmu stāstus esmu dzirdējusi par dabīgajām dzemdībām un Dzemdību namu.. Mana laba draudzene bija jau sarunājusi datumu, zināja jau savu vecmāti Dzemdību namā. Laiks jau bija mazliet pārstaigāts, ieradās viņa slimnīcā norādītajā dienā. Sāka viņai stimulēt dzemdības. Viņa visu dienu nomocījās sāpēs. Stimulē viņi tās dzemdības. Maigi izsakoties bērnam pēc tam bija puns un zilums uz galvas no stimulācijas.. Un tikai pašā vakarā ārsti atklāj, ka viņai ir kkāda dzemdes pataloģija, ka dabīgi viņa bērnu nemaz nevar piedzemdēt, nu tur pārāk šaurs. Viņa vispār ir maza auguma un tāda smalciņa. Un tad pašās beigās uztaisīja ķeizaru..
21.07.2012 13:35 |
 
Reitings 403
Reģ: 29.01.2009
chanely, var dzemdēt dabiski, ja iepriekšējā reizē ir bijis ķeizars.
21.07.2012 13:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits