Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

neziņa

 
Reitings 53
Reģ: 23.01.2011
Sveikas!!
Nu jau drīz, pēc vairāk nekā mēneša ;D sāksies mans pēdējais mācību gads vidusskolā.
Lielākā daļa cilvēki, kurus es pazīstu, zina , kurp vēlas doties, ko studēs. Pilnīgi visu.
Toties man nav nemazākās nojausmas ko es vēlos. Tas mani aiz vien vairāk satrauc, jo eksāmni būtu kādi jānoliek, lai gan bija jau jāsāk mācīties tiem pagājušajā gadā.
Tāda sajūta, jo vairāk domāju par to jo lielāka putra galvā.
Kur meklēt palīdzību? Aizbraucot uz Skolu 2012 arī nekādu emociju nav, lai gan pati ļoti labi saprotu, ka kaut kas jāstudē.
Varbūt ir kādi testi?
Paldies!!
15.07.2012 21:34 |
 
10 gadi
Reitings 6244
Reģ: 01.04.2009
Kad es biju Tavā vecumā, jutos tāpat, līdz pat 12.kl. beigām īsti nezināju, ko gribu studēt zināju tikai, ka neko, kur vajadzīga matemātika, fizika un ķīmija negribu:D Man gan apkārt bija ļoti daudzi, kuri arī nezināja un netracinājām viens otru:) Nav jau teikts, ka tiem, kas visu tagad zina, patiešām viss izdosies un tiks tur, kur gribējuši. Tu taču pa lielam apmēram zini, kas Tev padodas, interesē? Tad atmet vispirms to, ko galīgi negribi un būs vieglāk izvēlēties:)
15.07.2012 21:38 |
 
Reitings 2805
Reģ: 25.07.2011
Vēl gadiņš priekšā, kad vairs nebūs tas, tad varēs sākt uztraukties.
15.07.2012 21:40 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Es īpaši testiem neuzticos, bet atradu šādu, varbūt noder:
http://www.alberta-koledza.lv/contents.php?parent=10000
15.07.2012 21:41 |
 
Reitings 206
Reģ: 22.11.2010
Vēl nav baigais pamats satraukumam. Tici man, es šogad beidzu 12. kl., bet zinu daudzus, kas vēl pat tagad īsti neko nezina.
http://www.lu.lv/gribustudet/ieteikumi/ka-izveleties/
varbūt mazlietiņ palīdzēs. Vispirms, manuprāt, vajag apzināties savas stiprās puses, kas patīk, padodas, jādomā par to, vai nākotnē šīs profesijas pārstāvjiem darbiņš maz būs. Kaut gan to jau laikam mūsdienās tā nevar pateikt. :D
15.07.2012 21:42 |
 
Reitings 65
Reģ: 13.07.2012
Es tikko pabeidzu 12. un varu teikt tikai vienu - tu tikai tā domā, ka tie pārējie jau 100% ir visu izdomājuši, nu labi daži varbūt tiešām ir, bet pārējie vēl līdz 12ās beigām var visu pārdomāt. Tā kā tev arī nav kur steigties.
Un vēl ja tu uztraucies par to, ka nezināsi kuru eksāmenu izvēlēties, tad zini - priekš profesijas kāds noteikts CE ir, cik zinu, tikai tiem, kas ies mācīties medicīnu, tiem ir bioloģija vai ķīmija.
15.07.2012 21:46 |
 
Reitings 937
Reģ: 11.11.2010
Neuztraucies! Kad beidzu 12 klasi, man nebija ne jausmas, kas es vēlos būt un, atklāti sakot, man joprojām nav ne jausmas, kas tiešām mani aizrauj. :D Tā kā nevēlējos iekulties kredītos vai lieki izmest naudu tikai tāpēc, lai studētu kaut ko prestižu, aizgāju uz medicīnas koledžu. Mācības ļoti patīk, kaut gan nekad mūžā mani nav saistījusi medicīna. Domāju, ka noteikti turpināšu studēt universitātē. Vismaz puse studē tikai tāpēc, lai iegūtu augstāko izglītību un izvēlētā profesija riebjas. :(
15.07.2012 21:47 |
 
10 gadi
Reitings 2044
Reģ: 31.01.2012
Ilgi nezinaju, ko izveleties, bet zinaju, ka kkas uz gramatveza pusi bus vai kaut kas tads. Tadad it ka esmu izlemusi iet par analitiki, ta ka man loti patik matematika (vienigi nezinu, kada studiju programma un kur ir tam paredzeta), bet, nu, sapratu, kas patik.
Ja, un es ari tagad iesu 12.klase. :)
Ta ka vnk padoma, uz kuru pusi tu gribi. (es gribeju darbu sava atseviska kabinetina, ar papiriem nemties) . Un tad padoma, kas tev visvairak patik, ko darit, kads prieksmets, un megini kaut ka to visu apvienot.
15.07.2012 21:49 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es tikai pirms pāris dienām izdomāju, kur iešu. :D Neuztraucies, tev gads vēl priekšā un neviens nespiež uzreiz iet studēt!
15.07.2012 21:50 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
hmmm, interesanti, ka daudzas nezināja, ko vēlas. Es gan zināju, ko es vēlos mācīties,respektīvi, piepildīt savu bērnības sapni, zināju skolu, kurā mācīšos, ko vēlos pēc vidusskolas, augstskolas, mani mērķi bija un ir skaidri, tāpēc šādi jautājumi man pašlaik nav bijuši.
15.07.2012 21:59 |
 
Reitings 53
Reģ: 23.01.2011
Lutause, pastāsti lūdzu sīkāk par šo medicīnas koledžu.
Bija doma kaut ko saistīt ar to, bet cik zinu, viss kas saistīts ar medīcīnu ir ļoti dārgs, tāpēc tas atkrita. Un kas ir dātgs, tas mani nesaista. :D
16.07.2012 18:43 |
 
Reitings 53
Reģ: 23.01.2011
Starpcitu, paldies meitenes par atbalstu. :)
16.07.2012 18:44 |
 
Reitings 16
Reģ: 11.06.2012
Es šogad beidzu 12. klasi un vēl joprojām nezinu vai izvēle ko izdarīju ir tieši tā ko vēlos. Mācīšos un tad sapratīšu. Tikai viens, ko es iesaku- izdomā kādus eksāmenus kārtot. Jo es skolas beigās sapratu, ka varētu iet tur studēt vai citur, bet diemžēl nebija kārtots eksāmens, ko vajag tai studiju programmai.
Un, manuprāt, mūsdienās tiešām ir diezgan sarežģīti izvēlēties un saprast ko vēlies - manā klasē lielākajai daļai tikai 12.kl. biegās radās nojausma ko varētu studēt. ;)
Veiksmi Tev! ;)
16.07.2012 23:29 |
 
Reitings 665
Reģ: 29.01.2009
Nu jaa, tev vel nav tik stulbi kaa man.
Esmu nomaacijusies jau gadu augstskolaa un eju ar piespieshanos, liekas pilniigi bezjeedziigi un nelietderiigi, gribeeju meegjinaat saprast kur varbuut paariet, ko tieshaam veelos, bet protams nobumbuleeju un buus vien jaaturpina macities turpat :(
16.07.2012 23:35 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
true, kur mācies, ja nav noslēpums?
16.07.2012 23:36 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Es domāju, ka tā pārliecība "es gribu studēt tur un tur" bieži vien ir maldīga, ja vien tas tiešām nav sapnis, uz kuru tiecies jau gadiem ilgi (nevis viena vai divu, bet tiešām daudzu gadu garumā). Zinu cilvēkus, kuri uzsākot 12. klasi bija pārliecināti par studiju virzienu un darīja ārpus skolas papildus darbus, lai īstenotu savu mērķi, taču pienākot pavasara beigām un jo īpaši eksāmenu rezultātiem, viņi mainīja savas domas, jo vai nu nebija veicies tik labi vai arī izdomāja, ka neinteresē tik daudz, vai kādi citi personiskie iemesli. Tāpēc kaut kā mākslīgi domāt, manuprāt, nav vajadzības, jo viss pēdējā mirklī var mainīties - gan pašai domas, gan ārējie apstākļi.

Par eksāmeniem - ja vien tā nav medicīna, tad, manuprāt, ir vienalga, ko liec. Vismaz es savās izvēlētās studiju programmās neesmu redzējusi prasību pēc kāda īpaša eksāmena.

Un jā, rīt ir pēdējā diena, kad var mainīt prioritātes, bet es arī vēl neesmu 100% izdomājusi, ko likt kā pirmo. Mani interesē vairākas programmas, bet es domāju arī no tās puses, ko es darīšu pēc studijām, cik liela iespējamība atrast darbu, cik liela konkurence, vai gribu braukt prom utt., tāpēc manai izvēlei nav vienīgi saistība ar manu sapni/mērķi.
16.07.2012 23:38 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Kur meklēt palīdzību? Aizbraucot uz Skolu 2012 arī nekādu emociju nav, lai gan pati ļoti labi saprotu, ka kaut kas jāstudē.

Man arī nebija nekādas emocijas, ā, varbūt tikai negatīvas. :D Ļoti nepatika tas pasākums.
16.07.2012 23:39 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Centies tam pieiet mierīgi. Kad es sāku mācīties 12. klasē, man vēl bija pavisam cits mērķis, pavisam cits sapnis nekā tas, kur es beigās attapos. Taču, tieši 12. klases laikā viss pamainījās. Es atlaidu iepriekšējo domu un atradu savu vietu. Nekādi testi nepalīdzēja. Man tie vispār šķita diezgan smieklīgi.
Kas attiecās uz eksāmenu izvēli... nezinu, kā tagad notiek izvēle un kādas izvēles vispār piedāvā, taču man savā laikā bija pilnīgi skaidrs, kurus eksāmenus es nelikšu, jo vnk pilnīgi 100% zināju, ka man tie priekšmeti nepadodas un nākotni ar tām jomām nesaistīšu(man tās bija ķīmija, fizika, bioloģija, datorlietas...). Tad nu, izvēlējos un liku eksāmenus no tiem, kas palika.
Tev vēl ir laiks. Protams, ir cilvēki, kas jau no 1.klases zin, ko vēlas, bet ne visi ir tādi. Apdomā mierīgi savas stiprās puses, savas intereses(un arī to, kas galīgi tevi neinteresē un kas tev nepadodas) un viss būs labi. Laiks noliks visu savās vietās. :)
16.07.2012 23:40 |
 
Reitings 665
Reģ: 29.01.2009
Maacos Kultuuras akademija,starpkultuuru sakaros
Aizgaaju tikai uz turieni jo tieshaam nezinaaju ko veelos, un likaas nu kaut cik uz manu intereshu pusi..
16.07.2012 23:43 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Es Tavā vietā uztrauktos par latviešu valodas eksāmena rezultātiem, godīgi! Tavas zināšanas biedē jau tagad! Un ir testi, lai saprastu, kas pēc kāda cita domām Tev vislabāk derēs, taču nezinu, vai tiem tā būtu jātic. Nokārto eksāmenus, apskaties līmeņus, tad jau redzēsi, kur vari tikt, izvēlies to, kas kaut nedaudz patīk.
Es zināju jau 11.klasē to, kur studēšu, lai arī pirmos 4 gadus tas īpašu baudu nesagādāja, bakalaura darba rakstīšanas laikā viss mainījās, biju ielaista laboratorijā, varēju pati darboties un pētīt, saprotot, ka izvēle ir bijusi pareiza:) Septembrī jau vadīšu lekcijas citiem, ceru, ka viņos šo patiku uz to, ko viņi studē, pratīšu raisīt krietni agrāk:)
16.07.2012 23:48 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Interesanti, es arī uz LKA šogad vēlējos iet, starpkultūru sakari Latvija - Ziemeļvalstis. Man tur mācās paziņa kultūras teoriju, pirms tam jau biju uzzinājusi kas un kā, bet kad biju informācijas dienās, es to neizjutu kā savu ēku un nejutos tai piederīga. Pēc kāda laika, meklējot atsauksmes, man kļuva skaidrs, ka to visu, ko piedāvā programma es varu izlasīt bibliotēkā caur grāmatām un valodu iemācīties kursos. Perspektīvas nav sevišķi augstas.

Tā kā es nevēlos maksāt par studijām, izvēlējos programmu, kas apvieno manas intereses un kurā es varu tikt budžetā. Izvēlētā skola ir ļoti tālu no manām mājām, bet tas ir jauns izaicinājums un iespējas.
16.07.2012 23:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits