Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

RTU

 
Reitings 149
Reģ: 12.10.2011
SVEIKAS! esmu nolēmusi RTU mācīties uzņēmējdarbību un vadīšanu - un tagad skatos, ka ir gan akadēmiskais bakalaurs, gan profesionālais!!!! Tātad - nesaprotu pilnīgi neko! Kurš ir labāks? Un kāda ir atšķirība? Tāpat nevaru atrast nekur, cik ilgi ir jāstudē (gadi)
Kas darba devējiem skaistās labāks akadēmiskais vai profesionālais bakalaurs un, ko jūs izvēlētos?


PALDIES :D pilnīgi neko nesaprotu!
ā un kura programma ir jāstudē ilgāk (vai arī abas vienādi????) rtu mājaslapā nekur nevar atrast studiju ilgumu!!!!!!!!!
02.07.2012 20:03 |
 
Reitings 2660
Reģ: 31.03.2012
Tā lasot, man labāk patīk profesionālais :D
Ja nemaldos, tad 4,5 gadi :)
02.07.2012 20:04 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.10.2009
profesionālais bak. ir 4 gadi, bet akadēmiskais 3 gadi. es mācos pb, jo tad iegūstu gan kvalifikāciju vadītājs , gan profesiju ekonomists. ja studē akadēmisko, tad iegūst tikai grādu uzņēmējdarbībā un vadīšanā, bez profesijas. _+ vēl izvēlējos pb, jo tad arī ir jāiziet prakse.
02.07.2012 20:08 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nezinu tieši par šo, bet zinu, ka daudzās augstskolās akadēmiskais bakalaurs ir 3 gadi un nav prakses, tikai "plika" teorija. Bieži vien LU ir akadēmiskais bakalaurs (ne visās programmās protams).. Man liekas, ka darba devējs to tik strikti neskatas, bet manuprāt, arī pašai ir labāk, ja vari iziet praksi un saprast kas ir un kā. Loģiski, kad sāksi strādāt, tad gandrīz viss būs jāsāk no 0, bet nu respektīvi prakse vairāk iedrošina un pietuvina reāliem darba apstākļiem
02.07.2012 20:16 |
 
Reitings 149
Reģ: 12.10.2011
un es nekur nevaru atrast informāciju, ko īsti nozīmē šīs profesijas???
Uzņēmējdarbības loģistika
Visaptverošā kvalitātes vadība
Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadīšana
Uzņēmējdarbība un vadīšana

KĀDA IR ATŠĶIRĪBA VISĀM ŠĪM STUDIJĀM, ja kāda zin, kur var atrast materiālus vai pati var uzarkstīt, tad es ļoti lūdzu, jo nevaru atrast!!!!!
Un ko no šīm četrām studēt labāk????
Nē, papriekšu man vajag saprast atšķirību :D Kas tās ir par profesijām? Kāda, lūdzu?
02.07.2012 20:17 |
 
Reitings 187
Reģ: 29.01.2009
https://info.rtu.lv/rtupub/prg?order=gnos#t

vajadzētu atvērties tieši IEVF programmām, kur uz katras uzspiežot atverās apraksts un tml.

Veiksmi!
02.07.2012 20:24 |
 
Reitings 903
Reģ: 26.03.2009
esmu pabeigusi rtu uzņēmējdarbības un vadīšanas prof.bak.studijas! Tagad man ir profesija - ekonomists.
iesaku ņemt prof.bak., jo tad ir prakse 2 gadus un tu iegūsti ne tikai grādu kaut kādā specializācijā, bet arī profesiju! Un studijas ir ļoti interesantas, ne visas, bet pārsvarā visas ir jēdzīgas!
Vispār praksei jābūt, bez prakses ar tīru teoriju nekur tālu netiksi... :)
rtu. vai rtu.ief mājaslapā nav sīkāka info?
02.07.2012 20:25 |
 
Reitings 222
Reģ: 06.02.2012
Pievienošos ar savu jautājumu.
Kur īsti pēc studiju beigšanas var strādāt, ja esi beidzis Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšanu un vadīšanu vai Uzņēmējdarbības loģistiku?
Un varbūt kāda, kas ir studējusi, var pateikt, cik perspektīvas ir šīs studiju programmas?
02.07.2012 20:26 |
 
Reitings 352
Reģ: 10.10.2009
Es gan neesmu pētījusi, bet ja tām programmām ir pirmā līmeņa augstākā izglītība, tad iesaku sākt ar to.
Jo piem. bakalauram jāmācās 4 gadi, un tad vienu diplomu iegūst pēc 4 gadiem.
Bet ja sāk ar pirmo līmeni, tad sanāk divus gadus mācīties 1.līmeni, divus gadus mācīties bakalauru. Gala rezultātā to pašu četru gadu laikā būs iegūti divi diplomi.
Un izvēlēties profesionālās studijas, jo tas nozīmē, ka būs arī prakse.
Akadēmiskās studijas ir teorija.
02.07.2012 20:38 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Profesionālais - 4 gadi (2 semestri prakse)
Akadēmiskais - 3 gadi (būs tādi priekšmeti kā ķīmija un fizika)

Darba devējam būs pie vienas vietas, vai tev profesionālais vai akadēmiskais, viņam galvenais ir vai nav augstākā (bet par izglītību svarīgāka būs pieredze).

Mācoties profesionālos pašai būs jāmeklē prakses vieta, kursā bija tādi, kam bija grūti atrast praksi (neviens negrib ņemt, pat ja tu pats piedāvājies pusgadu bezmaksas strādāt), bet protams vienmēr jau pastāv iespēja pie paziņām feiko praksti iet. :)
02.07.2012 20:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!