Matu mazgāšanas biežums

 
Reitings 66
Reģ: 28.05.2011
Sveikas!
Kā jūs uzskatāt - bieža matu mazgāšana (tas ir katru dienu) Ir kaitīga matiem?
Es esmu novērojusi, ka izteikti plānie mati ir draudzenēm, kuras tos mazgā katru dienu, bet biezie- tām, kuras tos mazgā retāk. Tātad mana problēma - pēdējā laikā man mati pastiprināti krīt ārā un paliek arvien plānāki, kā arī mazgāšanas un fēnošanas laikā tie ļoti daudz izkrīt tad gribas tos saudzēt un mazgāju tos katru trešo dienu, kaut gan netīri liekas jau 2. dienā.
Mana draudzene stingri tic uzskatam, ka matus ir ļoti kaitīgi mazgāt katru vai katru otro dienu, jo pēc matu mazgāšanas mata sakne ( kas ir iekš ādas) vēl žūst 36-48h. Ja sakne nav izžuvusi un matus mazgā jau atkal, tas nozīmē, ka sakne nepagūst izžūt un visu laiku atrodas mitrumā, kas pamatīgi to bojā, līdz ar to arī matus un rezultātā mati ir vāji un izkrīt. (To viņa nav izdomājusi, bet lasījusi). :D
Tādēļ arī pieturos pie matu mazgāšanas ik trešo dienu, nu jau vairākus mēnešus, tomēr mati pie tā nepierod un ir vēlme mazgāt tos katru dienu, bet nedaudz raustos.
Viedokļi? :)
02.07.2012 00:53 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
principā - katru dienu. Lai nu kas, bet sliktās matu dienas man tiešām spēj sabojāt garastāvokli, tāpēc mati, uz kuru izskatu dienas gaitā varu paļauties, man ir svarīgi. Ja neizmazgāju, ir pārāk liela iespēja, ka vienā brīdī kaut kas nebūs kā vajag. :D
03.07.2012 09:11 |
 
Reitings 1
Reģ: 19.06.2013
Kad bija garas bizes, tad mazgāju reizi nedēļā - reizi divās nedēļās un nekas netaukojās.

Kad nogriezu īsākus matus, līdz viduklim un sāku staigāt vaļējiem - tad sākās ziepes, jo vaļējos matos saķeras putekļi un skata nekāda. Tad sākās apburtais loks - vaļēji mati, jāmazgā biežāk lai izskatās labāk, veidošanas līdzekļi (no kuriem sāka lūzt mati) tad jāmazgā atkal biežāk. Kad jau nonācu līdz mazgāsanai katru rītu, tad apriebās un atgriezos pie mazgāšanas reizi nedēļā.

Pirmie divi mēneši bija grūtākie, kamēr pārstāja pastiprināti taukoties. Taču tagad tāda bauda, ka nav jāpavada katru dienu pusstunda no dzīves ņemoties ar matiem.

Ja ēd daudz treknu un šokolādi, tad arī - vismaz man - pastiprināti sāka taukoties.
19.06.2013 12:20 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Biezos matos to sakņu taukainību tik ļoti nevar redzēt, kā plānos. Plānie ātri pieplok pie galvas un sataukojas, tāpēc tos arī jāmazgā biežāk, lai būtu skats. Lai mati nebojātos, jālieto maigi šampūni un obligāti balzams, 1-2 x nedēļā maska un, ja mati gari, kāds leave-in līdzeklis, lai pabarotu un mitrinātu matu galus. Bet fēnošana katru dienu tiešām ir kaitīga.
19.06.2013 12:30 |
 
Reitings 133
Reģ: 16.05.2013
Matus mazgāju katru otro dienu. Jo ir tā, jo biežāk mazgā, jo vairāk taukojās. Vasarā vispār gribētos mazgāt matus katru dienu.
Man viena pazīstama vispār mazgā reizi nedēļā, bet par to jau ir cits stāsts :D
19.06.2013 12:38 |
 
Reitings 1692
Reģ: 16.01.2011
Mazgāju 2 reizes nedēļa vai biežāk, bet tikai tāpēc, ka matus varu sataisīt copē, bizē vai astē. Draudzenei kurai plāni un īsi mati mazgā katru dienu, jo tad tiešām tie mati pieplok pie galvas un nekāds skats.
19.06.2013 12:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits