Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vecmamma

 
Reitings 266
Reģ: 29.01.2009
Manai omei ir kaut kur pāri 70 gadiem un līdz šim viss ir bijis puslīdz okei. Viņu vienmēr ir interesējusi astroloģija, dziedniecība u.t.t., lietas, kas pārējiem vairāk vai mazāk vienalga. Šobrīd ir tā, ka viņa nezinu kāpēc manā draugā saskata ļaunumu. Viņš nometis drēbes kaut kā ne tā, tāpēc viņa tās atstātās drēbes sadedzināja (!) un visādi citādi, mazgā visas malas, kur viņš ir bijis un stāsta man, ka viņš mani pazudinās. Pirmkārt, saprotu, ka laikam ir jāmeklē palīdzība. Bet man nav neviena cita bez mana drauga, kas varētu ar to omi līdzēt un ilgi jau viņš tās lietas necietīs. Ko iesākt?
01.07.2012 19:29 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Tu ar viņu dzīvo? Ja nē, tad neapciemo viņu ar draugu. Ja jā, tad meklējiet savu dzīvesvietu.
01.07.2012 19:31 |
 
Reitings 266
Reģ: 29.01.2009
Es nedzīvoju ar viņu, bet omei ir kustību traucējumi, daudzas vīriešu lietas es nevaru izdarīt viņas mājās, tāpēc ņēmu līdzi draugu. Neviena cita nav mums
01.07.2012 19:32 |
 
Reitings 235
Reģ: 04.04.2011
pasaki omei, ka tā tās lietiņas neiet. Nevar tā izturēties pret cilvēkiem, kas palīdz... Pasaki, ja tas tā turpināsies, ka paliks viena.
Bet vispār - tavai omei kaut reizi visās šajās pesteļošanās ir bijusi taisnība? Ir kautkas tāds atklājies, ko viņa ir teikusi un tā...?
01.07.2012 19:39 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Hmm.. skaidrs. Bet vai tiešām neviena paša cita radinieka, kurš varētu piepalīdzēt, kad vajag vīrieša roku? Varbūt kāds viņas kaimiņš? Manuprāt, jāmeklē kāds, jo es drauga vietā tiešām to ilgtermiņā nepaciestu.
01.07.2012 19:40 |
 
Reitings 266
Reģ: 29.01.2009
Nekad! :(
01.07.2012 19:41 |
 
Reitings 266
Reģ: 29.01.2009
Nāksies droši vien meklēt, bet vīriešu mums te nav. Opis sen nomira, savu tēti nepazīstu, mans draugs vienīgais mums tāds vīrietis.
Varbūt ir vērts meklēt omei arī psihisku palīdzību?
01.07.2012 19:42 |
 
Reitings 2487
Reģ: 24.04.2012
izklausās,ka omei tiešām sāka iziet ku-kū uz vecumu...tā tas notiek, ja ar draugu tuvas attiecības un viņa ģimeni tāpat, tad palūdz palīdzību drauga tētim vai kādam draugam.
01.07.2012 19:45 |
 
Reitings 235
Reģ: 04.04.2011
zini, mana ome ar lād un spļaudās, bet neviens viņu neņem pierē. Tā teikt cilvēks ar putniem. Varbūt arī tava ome uz vecumu pamazām iet grīstē. Man ļoti žēl savas omes, ka viņa ir tāda kā ir, bet mēs tur neko nevaram darīt. Es personīgi vienkārši visas viņas muļķības laižu gar ausīm. Viņa ļoti daudz dara citiem pāri, dara visādas riebeklības un par spīti. Bet aizbrauca mana māmiņa atvaļinājumā ciemos uz divām ned. - ome mēģināja māmiņu izvest no pacietības darot visādas riebeklības, bet mamma nepadevās...ome to saprata un sāka uzvesties puslīdz normāli. Tādiem cilvēkiem nedrīkst ļaut sev uz galvas kāpt, viņi par visām varām mēģina izsūkt tavu enerģiju un kad tas tiek izdarīts viņi gūst tā teikt baudu no tā, gandarījumu.
sāc pret omi izturēties bargāk, ja vajaga paspīdzini, nopietni!, lai saprot, ka ar tevi nevar tā ākstīties. Par to paspīdzināšanu nedomāju fiziski :D vienk nebrauc, kad viņa prasa, saki, ka brauksi tikai tad kad normāli uzvedīsies, ja tas turpinās tev aizbraucot, tad tajā pašā brīdī apgriezies un aizej, vienkārši viņa redz, ka ar jums var darīt ko vēlas, tā vnk ir bezkaunība un uz vecumu tā ir ļoti bieži. Tā teikt vecs cilvēks = mazs bērns, jo vairāk auklēsies, jo vairāk uz galvas kāps.
01.07.2012 19:51 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Man gan šķiet, ka omei biš sāk parādīties vecuma plānprātība, bet ej tad viņu parādi ārstam, atkal būs ļauna saskatīšana un liela brēka... Traki!
01.07.2012 20:01 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Sadziivot ar veciem cilveekiem noteikti nav viegli,jo gandriiz visi ir ar diivainiibaam-biezi tas skar atminu ,nespeej iisti atcereeties ,tad izgudro taas saucamaas "fabulas"-notikumus,kuri nekad nav bijusi...arii riiciiba ir biezi nepareiza!Es noteikti ieteiktu uztvert visu mazliet ar humoru....tas viss nav jaauznem tik nopietni!Kaadreiz vecos laikos psihiatrijas slimiica bija pilna ar slimniekiem!Saprotu, ka tagad ir noteikti loti ierobezotas taas vietas.Veco lauzu miitnes arii nav, kaa citaas valstiis-jaasatur pasiem rokaas taa omiite!Tas ,man liekas, ir taads liels paarbaudiijums attieciibaas-tas vaards-NEIZTUREES ....tad ja daudz nevar tureet,ja nespeej iztureet viena veca cilveeka diivainiibas...!Man liekas,ka tas jau ir jaaieaudzina cilveeka no beerniibas -uztvert kaadu ,kas ir citaads- pareizi....Es soreiz domaaju ,nesaakt teikt sim cilveekam ,kas ir pareizi,kas nepareizi....tas jau sen par veelu,ja ir trauceejumi atminaa....vina taapat to neatcereesies!
Tas ir loti sirsniigi no juusu puses,ka paliidziet fiziski omiitei!Tagad tikai veel vajag to gariigo atbalstu....!Es vienmeer iedomaajos,ka kaadreiz pati buusu veca....Meeginu loti saprast sos cilveekus!Neviens nav teicis,ka tas ir viegli!
01.07.2012 20:04 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
es domāju, ka viņai vnk ir encefalopātija, kas attistījas galvassmadzeņu asinsvadu aterosklerozes dēļ. varbūt, ir vērts pajautāt ģimenes ārstam, lai izraksta kādas asinsriti uzlabojošas zāles. Tas, protams, neizārstēs, bet progresiju samazinās.
diez vai šajā vecumā pēkšņi sākas šizofrēnija.
01.07.2012 20:09 |
 
Reitings 803
Reģ: 11.06.2012
Vienai meitenes vecmammai aiz nezināšas garām braucot iepazīties aizvedu daudz skaistas plasmasas puķes.Veikalā dikti iepatikās tās,pie tam domāju,kam viņai īstās kuras 3 dienas tikai stāv a tās plasmasas pašam pie sirds pat reāli aizgāja sapirkos:)

Lieki piebilst,ko pēc tam viņas vecmamma par mani domāja..
01.07.2012 20:22 |
 
Reitings 418
Reģ: 29.01.2009
Manai vecmammai ir arii paari 70,bet vina man raksta e-mailus,jo esam loti taalu viena no otras.
Satikushaas neesam gadus 10 apmeeram
01.07.2012 20:24 |
 
Reitings 689
Reģ: 15.09.2010
Cumshot, :D :D :D
Praktisks cilvēks esi - liellliski! ;)
01.07.2012 20:29 |
 
Reitings 2805
Reģ: 25.07.2011
Tev omei nekas iepriekš cits nav tāds nopietnāks bijis? Manai omei tā sāka palikt pēc insulta :(
01.07.2012 20:46 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Manaa iestaadee no 100 rezidentiem,dazi ir iestaajusies jau ap 60g vecumu!Te gan visus pieskaita pie Alzheimera,bet labi zinaams fakts ,ka to iisto diagnozi biezi redz tikai peec naaves-attaisot galvaskausu...alzheimers ,piks ,seniilaa demence ,hontihtona horea....es pat visas vairs neatceros!Var jau arii buut taa ,ka ir divas diagnozes vienam cilveekam!Gruuti taa uzreiz pateikt,jo kaa jau mineeja ,arii pie asinsvadu slimiibaam var buut probleemas ar atminu....!
Saa ,vai taa, varetu aiziet tomeer pie speciaalista,padzert zaales!Daudziem slimniekiem ir trauksme,nemiers-loti paliidz ativans...Es nezinu ,vai Latvijaa lieto?!Ir gadijumi,ka veciem cilveekiem ar alzheimeru ir arii halucinacijas!Tie izteiktie dusmu uzpluudi var buut arii pie uriincelu saslimsanas....Vesela kaudze iespejamo vainu...lai uzvestos neadekvaati!
01.07.2012 20:50 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Lilla-tiesi taa...tur pat nav jabuut vecam cilveekam...!Tik daudzi jauni cilveeki ir pieredzeejusi insultu!
01.07.2012 20:51 |
 
Reitings 146
Reģ: 28.06.2012
Es patiesībā lasu un brīnos.. Es dievinu vecus cilvēkus! Visi atmiņu stāsti, vēsture un citas mācības es uztveru kā kko pamācošu, nevis "iešanu sviestā". . Manai vecmammai arī ir virs 70 un viņa perfekti tulko sapņus. Vēl nav bijis tāds gadījums, kad kkas būtu nepareizi.
Dažreiz vecāki un apkārtējie redz vairāk kā mēs paši.. Arī manā dzīvē ir gadījumi, kad jāsaka - mammai tomēr bija taisnība!

Ps - es tikai vēlos, lai mēs esam iecietīgāki pret veciem cilvēkiem.. Jaunie jau vienmēr domā, ka visu zina labāk..
01.07.2012 23:54 |
 
Reitings 2805
Reģ: 25.07.2011
Nopietni?! Dedzinam drēbes un mazgājam visus stūrus, jo viņš ir ļauns? Tam tiešām jāklausa?
01.07.2012 23:57 |
 
Reitings 235
Reģ: 04.04.2011
tā vienkārši ir bezkaunība, ņirgāšanās... Nevis viņa jūt kaut ko tur... Nē, nu, ir omes, kas jūt , bet tādas neuzvedas tā un nedara otram pāri. Mana omīte ar daudzko stāstīja agrāk, mācīja, bet tagad pēdejos gadus galīgi jocīga palikusi - sauc mūs par zagļiem, ka noindēsim utt. Kaut arī mēs visi esam pret viņu ļoti mīļi un cenšamies kā varam atbalstīt, kopš nomira vectētiņš. mūsu omei nedrīkst atļaut kāpt uz galvas, tad viņa aizskrien uz otru mājas galu, sadusmojusies, pēc 20min nāk smaidīdama un mīļa.
02.07.2012 00:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits