Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

KAAZAS - HELP!

 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Sveikas meitenes,

Man ir pilnigs apjukums pashai par savam planotajam kazam. Esam nolemusi appreceties nakama gada julija Latvija. Viss jau butu skaisti ja vien es pati butu bijusi kazas, bet ne - es tik vienreiz esmu bijusi zagsa uz man loti attali pazistama civeka sarakstisanos. Redzeju - pietika, nekada zagsa. Man galigi nav saprasanas ko darit ar pashu ceremoniju un viesu pienemsanu. Gribetos, protams, baznica un tad uz kadu skaistu viesu namu, bet atkal problema - esmu pareizticiga, bet ligavainis luteranis. Vins ir gatavs mainit ticibu, bet … Pec nostastiem pareizticigo laulashana baznica ir gatavais 45 minushu murgs. Turklat, man liekas stulbi, ja 80% viesu NAV pareizticigie. Es ticibu nemainishu. Varbut jums ir pieredze ar preizticigo kazam, ludzu padalieties!?

Talak: pienemsim, ka baznica atkrit, kur tad teikt vienam otram zverestus? Taja pasha vieta, kur notiks bankets? Vai to darit divas dazadas vietas. Man gribetos ari ieverot visas latviesu tradicijas (micosanu, traku plesanu, pari tiltam nesanu utt).

Esmu drausmigi apjukusi, jo pati kazas neesmu bijusi, nezinu ka tas notiek un turklat vel mums ir problemas ar religijam. Bonusa visam es nedzivoju Latvija, bet nu drauga mamma parupesies par visu parejos, tagad galvenais ir vieta un svinigas dalas scenarijs.

Ludzu padalaties ar jebkadu kazu info, pieredzi, labakajam vietam, kur jus esat bijusas utt. Cilveki ap. 60-70, budzets - nu, cerams, ka sakrasim 5000Ls. Julijs. Svinibas - velams prom no Rigas ar naktsmajam.

p.s. It seviski gribu dzirdet atsauksmes par pareizticigo laulashanu baznica, vai tiesham ir tik strikti ar to visu proceduru?

Paldies!
18.06.2012 21:44 |
 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
Iesaku piereģistrēties precos.lv ;) tur ir ne tikai forums, bet arī visa veida informācija. Varēsi gan palūgt padomu, gan idejas sameklēt!
Dažos zagsos piedāvā iespēju sarakstīt ārpus zagsa telpām, piem, kādā muižā vai kkā tā
18.06.2012 21:48 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Man liidziiga situaacija, es aarzemees un organizeju kaazas lv, tikai jau augustaa... iesaku paprasiit pazinjaam kaadus kaazu video. Es vienaa vakaraa noskatiijos 4 video un sapratu, ko es noteikti negribu savaas kaazaas...

Ar ticibu mums vienkarshak, abiem viena..
18.06.2012 21:52 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
5000Ls ir ļoti labs, pietiekams budžets skaistām kāzām.

Vai ir skaidrs, kas būs jūsu vedēji - viņiem arī vajadzētu stāstīt par tradīciju gribēšanām - tilti, mičošana utml, jo viņi būs tie, kas to sadomās un izpildīs (Kaut gan vēl ir opcija ar kāzu vadītāju, un vedēji ir tik kā statuetes).

Es ieteiktu vēl papildus atbildēm šeit palasīt kāzu atstāstus vai scenārijus, lai gūtu priekšstatu. un jo vairāk palasīsi, jo pilnīgāks priekšstats radīsies.

No baznīcas lietām esmu tālu, neko nevarēšu ieteikt.
18.06.2012 21:54 |
 
Reitings 4261
Reģ: 28.04.2011
Jā, iesaku pērties pa precos.lv, iegūsi daudz informācijas. :)
Kāda starpība kādas reliģijas pārstāvji ir viesi? Darat kā abiem patīk un uzskatās par vajadzīgu. Man vispār lielākā daļa viesu nepieder ne pie vienas konfesijas, bet tāpēc jau es nelaulājos zaksā, jo, redz, gandrīz visi neticīgie.
18.06.2012 21:55 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
1. Jūs varat laulāties luterāņu baznīcā, jo tur var salaulāt dažādas ticības. Nu, iespējams, ka kādi mācītāji arī atsakās, bet vispār var.

2. ja Tev kāzās ir svarīgas detaļas un sīkumi, tad 5000 ls ir normāls budžets, bet bez extrām. ja vien nav pazīšanās viesu namos, fotogrāfos, mūziķos utt.

3. Jums vajadzētu izvēlēties vedējus, tiem arī pastāstīt, ko vēlaties savās kāzās peidzīvot.

4. No [[ieredzes iesaku rezervēt visu ātri, jau šogad, nu, rudenī točna, jo viesu namus, labus mūziķus, fotogrāfus laicīgi izķer.

5. daudz idejas var smelties no fotogrāfu mājasllapām un galerijām draugos
18.06.2012 22:01 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
to zagsta tanti var sarunāt arī uz sev vēlamo vietu. Kaut vai, pils lapeni vai banketzāli
18.06.2012 22:02 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
esmu bijusi pareizticīgo kāzās - man jau šķiet murgs tas ir vairāk vedējiem, ne jaunajam pārim. vedējiem visu ceremoniju - 30 - 45 min jaunajam pārim virs galvas jātur smagi kroņi. ceremonija tiešām ir gara un cimperlīga. bet cik man zināms, tagad baznīcās ir pielaidīgāka pieeja un laulā dažādu konfesiju pārstāvjus, piemēram, katoļus ar luterāņiem, varbūt arī pareizticīgajiem. vai esi mēģinājusi to noskaidrot - varbūt nebūs jāmaina ticība, varēsiet laulāties luterāņu baznīcā :)
18.06.2012 22:05 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Precos.lv esmu nedaudz papetijusi, paldies par ideju pieregistreties!
Ar vedejiem mums ir ka ir, drizak teiktu, ka tadu nav. Tuvakie draugi nav precejusies (ja vedejiem tak jabut precetiem!???), bet citiem es kaut ka neuzticos. Esam atradusi labus kazu vaditajus, kas ka izradas ir ari pazistami.

Nu, pa cik es dzivoju Z-Amerika man tas priekstats par kazam ie baigi samaitajies un stipri atsiras no ta, ko man stasta draugi LV. Jo visi raidijumu par kazam, ko es skatos ir ar ligavas masam un braliem utt. Man teica, ka LV shita neesot (tad kad ieminejos, ka visam manam draudzenem gribetu lidzigas kleitas!)

Mis Take - apsveicu tevi! Laikam isi jau pakerusi stresinju? Man jau uz nakamo gadu stress, bet gribam norezervet vietu jau lidz vasaras beigam.
Man nav neviena, kam prasit kazu video - esam 1mie kas precas (la lab, vel draigi precas augusta, bet zinu, cik loti vinu izpratne par lietam atsiras no musejas! :))

Vispar - kashmars, man ir tada sajuta it ka viena chupa sabera - grikus, risus, pupas un zirnus un tagad jasaliek viss atpakal pa maisiniem! :D
18.06.2012 22:07 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
pareizticīgo baznīcās gan tā pieeja laikam nav tik pielaidīga, kā luterāņiem, katoļiem, tur tev tiešām prasīs mainīt ticību, tāpēc mēģini atrast luterāņu mācītāju, kas jūs salaulās. zinu, ka daudzi - gan luterāņu, gan katoļu laulā arī dažādu ticību pārstāvjus
18.06.2012 22:08 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
nav vedējiem jābūt precētiem! var būt neprecējušies, piemēram, līgavas māsa un līgavaiņa brālis, vai otrādi :)
18.06.2012 22:09 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
un no fotogrāfiem silti iesaku sazināties ar šo meiteni - Linda Briinums - taisa smalkas, skaistas bildes un neprasa miljonus
18.06.2012 22:13 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Cik esmu noskaidrojusi, pareizticigie nelaula ar citam konfesijam, ka ari laula tikai un vienigi baznica.
Pag, ja laulajas luteranu baznica, tad es varu palikt sava ticiba? Tas skan daudzsoloshi.

Piparene, nu 5k es domaju bus pietiekami, jo ziedu dekors, foto, video, shmiga, gredzeni mums bus +- "caur pazinam" vai pavisam bez maksas. Vel papildus es planoju 1000$ izteret kleitai un aksesuariem.
18.06.2012 22:14 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
http://cosmo.lv/forums/topic/104664-kazas/ . Es tā tieši neiedziļinājos, bet, manuprāt, varbūt tas baznīckungs Tev der. Kaut ko līdzīgu cosmo lasīju vēl, tomer tagad nevarēšu atrast.


Visās kāzās, kurās esmu bijusi, bija vedēja. Viņa attiecīgi arī satikās ar jauno pāri, runāja, ko varētu (par mičošanu, guldināšanu utt.) , kā arī prasīja, ko jaunai pāris vēlas.
Šeit galvenais ir, lai būtu laba kāzu vedēja, jo ir dzirdēts par vairākām, kurām ir dziļi uzspļaut, ka tik padara savu darbu un viss.
18.06.2012 22:15 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Mums veceji ir nepreceejushies savaa starpaa :d

Nu ir nedaudz stresinjsh, kaa visu paspeet un sarunaat, noorganizeet, bet gan jau! It kaa pa lielam viss jau ir
18.06.2012 22:16 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Dominika, tās būs JŪSU KĀZAS, vari darīt visu, kā gribi.
Ja gribi līgavas māsas un brāļus, tad ņem. ja gribi neprecētus vedējus, tad ņem. pārējiem nav nozīmes.
LV jau arī lēnām ienāk līgavas māsu un brāļu tradīcijas.
Tikai mans uzskats ir tas, ka vedējiem jābūt pārim.

man pašai šis augiustā priekšā-daudz kas izdarīts, daudz kas vēl jādara :)
18.06.2012 22:17 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Es esmu bijusi līgavas māsa kāzās - te Latvijā. Mums bija visām vienādas kleitas, bijām atsevišķās norisēs kā palīdzes vedējiem, daudz gatavošanās procesā palīdzējām arī līgavai.
Bija jauki. Tas arī bildēs piedeva tādu interesantumu.

Esmu arī bijusi vedējas lomā, kaut neesam precējušies. Svarīgi ir lai pāris ir stabils savās attiecībās un spējīgs noorganizēt kāzas (ja tas ietilps pienākumos.) Vēl jāatzīmē, ka vedēji nav tikai cermonijas un tās dienas dalībnieki, bet arī dalībnieki visās jūsu turpmākajās kāzu jubilejās - tā, lai tie ir cilvēki, ar kuriem vēlaties draudzēties vēl ilgi.
18.06.2012 22:19 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Dominik, Tu varēsi palit savā ticībā.
Lūk, tad brīvticībnieks gan man nepatīk. vai nu ir, vai nu nav.
Brīvā darā ceremonija sastāda reālas izmaksas-man uztaisīja uz 1000 Ls tāmi, kurā bija tikai minimālas lietas, pat puķes nebija. nu, paldies, nevajag!
18.06.2012 22:20 |
 
Reitings 180
Reģ: 29.01.2009
Es precējos Rīgā baznīcā (abi katoļi), ceremoniju dienu pirms kāzām mācītājs apstāstīja, neko no galvas mācīties nelika, visu, kas bija jāsaka teica priekšā. Vnk visi radi sanāca baznīcā, mēs kopā ar mācītāju, pēc ceremonijas safočējāmies, tad devāmies 7 tiltos ceļā uz vīra tēva mājām (ārpus rīgas). viņam bija liels šķūnis, smuki izdekorēts un pats pavārs, tā kā mums atkrita meklēt. vedēji visu saorganizēja, vakarā bija atrakcijas, mičošana, amatu dalīšana, danči, gulēt iešanas laiks un no rīta modināšana. Mums palīdzēja radi, tāpēc kādu latiņu ietaupījām, ne jau tāpēc, ka naudas nebija, bet vnk bija, kas palīdz :D
18.06.2012 22:20 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
jā, protams, ka tu varēsi palikt savā ticībā, ja laulāsities luterāņu baznīcā - abiem obligāti nav jāpāriet vienā ticībā
18.06.2012 22:26 |
 
Reitings 537
Reģ: 29.01.2009
Dominika - nosūtīšu Tev vēstuli šeit ar vienu kāzu aprakstu, varbūt iedvesmosies :)
18.06.2012 22:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits