Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

uzņēmuma līgums

 
Reitings 12
Reģ: 01.06.2009
Vai esat saskārušās ar to, ka darba devējs darba līguma vietā piedāvā slēgt uzņēmuma līgumu? Nevaru saprast, vai man tas ir izdevīgi, jo papildus šim darbam ir plāns strādāt vēl kkur, bet tādā gadījumā nevaru saprast, kā tas darbojas.
Esmu jau lasījusi par to, ko tas sevī ietver, bet gribu dzirdēt jūsu pieredzi.
16.06.2012 23:43 |
 
Reitings 1531
Reģ: 29.01.2009
Tas nozīmē, ka tev ir jānokārto pašnodarbinātā sertifikāts (vai kā tas skaitās). Pārējais gan jāskatās kā līgumā atrunāts, bet iespējams netiek apmaksātas slimības lapas, atvaļinājums. ir 2 veida nodokļi kādus var maksāt esot pašnodarbinātais. 1. ir fiksētais, kur tu maksā 5% no summas kuru saņem, nav sociālie nodokļi; 2.mikrouzņēmuma nodoklis- šeit tiek maksāti vairāk nodokļi, jo ir arī sociālais nodoklis.
Jāskatās vai firma maksā nodokļus vai pašai jāmaksā.
Man bija tā- bija fiksētais nodoklis, līdz ar to nekādas sociālās garantijas, nebija. Nodokli maksāja firma papildus ikmēneša apmaksai. Slimības lapai tika apmaksātas pirmās 10 dienas, bet kā vēlāk uzzināju tas bijis neilgu laiku, pirms es strādāju neesot tā bijis. Apmaksāts atvaļinājums nebija.
Neredzu nekādus plusus šādam līgumam, jo esmu gadu nostrādājusi, bet uz bezdarbniekiem nevaru pretendēt, jo nav maksāts sociālais nodoklis.
Bija darbā meitene, kura strādāja vēl vienu darbu ar nodokļu grāmatiņu un cik zinu, tad viņai nekādas problēmas nebija.
17.06.2012 00:07 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
cik esmu dzirdējusi, tas ir, rupji sakot, appisiens :D bet var jau būt, ka citiem ir laba pieredze un viss ok :)
17.06.2012 00:21 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Nu vienīgais labums ir tajā, ka šāda tipa līgumi neuzliek par pienākumu atrasties darbā no/līdz, it kā nepiesien pie tā darba.
Taču, protams, mīnusu ir vairāk. Šāds līgums ir izdevīgs darba devējam, ne ņēmējam, jo patiešām - neparedz nekādas sociālās garantijas - nav atvaļinājumu, nav slimības lapu, nav nekādu māčibu atvaļinājumu utt. Turklāt neskaitās darba stāžā. Esmu 2 gadus strādājusi ar līdzīgu - autoratlīdzības - līgumu. Un tā ir - tas ir izdevīgi tikai darba devējam.
17.06.2012 00:34 |
 
Reitings 25
Reģ: 04.04.2012
Meitene ar kristāla kurpiti - runājot par pašnodarbinātajiem tev ir neprecīza informācija ir tagad trīs opcijas 1) maksāt standarta nodokļus Iedzīvotāja Inākumu nodokli 25 % (ja pareizi atceros reizi gadā) un Valsts soc. apdrošināšanas nodokli (katru mēnesi ) 2)Maksāt ik ceturksni tikai mikrouzņēmuma nodokli kas ir 9 % no apgrozijuma 3) maksat patentmaksu atkarībā no profesijas http://www.likumi.lv/doc.php?id=203047 uz leju ir tabula.
17.06.2012 13:18 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Tas nozīmē, ka Tu skaities kā pašnodarbināta personai, pašai jāsaved kārtībā grāmatvedība, pašai jāmaksā nodokļi utt.

Mani arī interesē cik tas ir labi/slikti? + un -?
17.06.2012 13:27 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Cik nu atceros reiz no kaut kādas lekcijas, parakstīt iesaka tikai un vienīgi darba līgumu, jo uzņēmuma līgums esot stipri savādāks un ja kaut kas notiek, tad firma vai jebkas, kam nodod savu parakstu, nav īsti atbildīgi par tevi vai kaut kā tā.. Raksti darba līgumu.
17.06.2012 13:39 |
 
Reitings 1531
Reģ: 29.01.2009
Mudīte, tad tas ir nomainījies visai nesen, jo es vēl pirms 2 ned pārskaitīju pēdējo maksājumu fiksētajam nodoklim un tie ir 5% no algas.
Mani gan šie jauninājumi īsti neuztrauc, jo no pašnodarbinātā statusa noteikti rīt atteikšos un tā vairs nestrādāšu, jo uzņēmuma līgums, manuprāt, bija klaja ņirgāšanās par darbiniekiem.
17.06.2012 15:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)