Šausmas!

 
Reitings 188
Reģ: 08.04.2012
Tā kā dzīvoju ārpus Latvijas,tad ļoti bieži redzu šādu "izgudrojumu", no kura man katru reizi šermuļi metas...

Ko sakāt par šādu bērnu pieskatīšanas veidu? Es labprāt personīgi satiktu to,kas izdomāja tik pazemojošu lietu... Saprotu,bērni ir bērni - skrien uz visām pusēm, ķer un grābj, bet vai tas ir iemesls lietot ko šadu? Un ne par 3 sīčiem kā bildē runāju, bet vienu...

11.06.2012 11:29 |
 
Reitings 129
Reģ: 29.01.2009
* skries,baaziis
12.06.2012 06:34 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.06.2012
Nelasīju visu,bet neko šausmīgu tur neredzu,žēl kā agrāk tādas lietas nebija.
Atceros, kad māsas bērns jau sāka rāpot,staigāt,tad tik sākās problēmas..Novēršas kaut uz mirkli,tas jau kaut kur prom-kādā bīstāmā vietā ar bīstāmu lietu:D
12.06.2012 08:29 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Atbildot par to, ka bērni ir nevaldāmi... Vai tad jūsu mammas kādu sēja pavadiņā, ejot pastaigāties?
12.06.2012 08:30 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Jā, man arī nav bērnu - bet zinu, ka NEKAD nesiešu savu bērnu pavadiņā! Un es nemaz nebaidos tā nekad paradoksa, zinu, ka tā nebūs :)
12.06.2012 08:41 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Salome -es domaaju to pavadinu taada veidaa-ka audzinataaja tur taadu striki un visi turaas pie taa strika ,kad skeerso ielu!Strika otraa galaa ir otra audzinaataaja!Te domaati tiesaam kadi 7-10 beernini!Es toreiz ,kad veeroju vinus caur savas masiinas logu veel nodomaaju-tik nevainiigi izskataas tie 3gadnieki...!:D
Sakiet ko gribiet ,bet man taa ideja liekas loti laba-iipasi ja ir pieciisi-noteikti!Nu nevar normaals cilveeks savaldiit piecus uzreiz -iipasi ja tas vecums ir 3-5gadini!:)
12.06.2012 10:16 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Nemu atlpakal savus vaardus!:D-5 gadi jau taads kaartiigs beerns-teiksim liidz 3gadiem!:)
12.06.2012 10:18 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Salome, jā - es biju nejauks bērns un principiāli spītējos (pašai tagad kauns un nav skaidras izpratnes par to, kādēļ tā darīju), bet mamma mani nevadāja šādā šņorītē, jo 1) viņai tādas nebija; 2) mēs dzīvojām lauku mājās, kur mašīnas tuvumā nebija. Ja braucām uz veikalu, mani iesprādzēja ratiņos un man tas traki riebās - labāk būtu man bijusi tāda vestīte, nevis mani kā izgreznotu kāzu torti vadāja ratos. Tieši tas man likās pazemojoši šajos 3 gados.
Turklāt tie bija pavisam citi apstākļi nekā lielā pilsētā, kur daudz cilvēku, riteņbraucēju, suņu un automašīnu. Ne jau lauku sādžā kāds savu mazuli vadā šādā "pavadiņā", bet publiskās vietās, kur daudz jezgas un potenciāli bīstamu situāciju.

Zane, protams, vienmēr būs filozofi, kas domās, ka dvēsele dzīvo kaut kur pie aizkuņģa dziedzera un cilvēks piedzimst kā balta lapa, bet es tomēr sliecos domāt, ka tā gluži nav. Kaut vai dvīņi - viņi taču piedzimst vienā dienā, tiek vienādi audzināti, bet viens ir aktīvāks,ekspresīvāks, savukārt otrs var un bieži vien ir lēnāks un samiernieciskāks. Kā tad to izskaidrot, ja jau abi pilnīgi vienādi (t.i., nekādi) piedzima - bez temperamenta? Ja bērni piedzimtu kā baltas lapas, tad viņi visi būtu absolūti VIENĀDI, bet jau pirmajās dienās ir novērojama atšķirība kontaktā ar ārpasauli u.tml.
12.06.2012 10:34 |
 
Reitings 4261
Reģ: 28.04.2011
skaya, nu man tāds pat jautājums Tev, ko iepriekš man uzdevi. Ja bērns nedod roku,neklausās tevī, tad kā tā pavadiņa var kaut ko atrisināt? Bērns Tev ielas vidū nokritīs gar zemi un viss, tālāk neies. Vilksi striķī?
Ja bērns nav paklausīgs, viņš nemaz tādā siksnā arī nesiesies un apkārt nestaigās. Tad kam īsti izmanto to siksnu? Lai bērni nebūtu jāķersta, lai tik daudz nebūtu jāpievēršu uzmanības.
12.06.2012 11:17 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Zemē jau krīt, ja bērnam neļauj pašam +/- brīvi pārvietoties un tur aiz rokas - pavadiņa ļauj to perimetru nosacīti palielināt, ļaujot bērnam izjust, ka viņš pats it kā nosaka savu maršrutu.

Protams, ja bērns ir histērisks un trako par visu, tad atliek sēdēt mājās un runāt ar viņu, kamēr viņam 'aiziet' kā tās lietas sabiedriskās vietās tiek organizētas.

Tomēr nevajag aiziet galējībās - ne jau ir tikai 2 veidu bērni - paklausīgie un garā vājie, kas trako vienmēr un visur. Arī mierīgajam bērnam var uznākt 'melnie', kad nedos roku un skries pats, kur acis rāda. Manuprāt, tādā situācijā ir jauki, ja ir mazo aiz kā pieturēt un tieši viņam virsū nebāzties ar rokas došanu vai kaunināšanu/biedēšanu/skaidrošanos. Vismaz man tas liekas pieņemamāk nekā tupēt uz asfalta blakus raudošam bērnam, kam emocijas iet pa gaisu un mēģināt ar viņu runāt! Lai bērns nomierinās un tad būs piemērotāks laiks situācijas pārrunāšanai. Un rokās nest bērnu, kas puņķojas un spārdās arī man nešķiet vilinoši. Lielākās drāmas sākas tur, kur pieaugušie mazos uztver kā tādus dresējamus klēpju suņus, kam varēs pakratīt ar pirkstu un pamācoši skaidrot, neņemot vērā, ka bērni nereti nav gatavi KLAUSĪTIES. Bet katrs jau dara kā vēlas :)
12.06.2012 11:47 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Man vienīgajai laikam šī uzparikte liekas tīri ok :D
Bērnībā man riebās, ka es ne soli nevarēju paspert bez mammas ciešā rokas tvēriena. Likās, ka visa pasaule aiziet garām, kamēr es eju, paņemta pie rokas, soli solī ar mammu. Šitādā uzpariktē bērns var pats paiet tur, kur gribās, neriskējot ar pazušanu vai izskriešanu uz ielas. Kā jau minēju - pirmo reizi šādu vestīti ar pavadiņu redzēju Disnejlendā. Un es esmu pilnīgi pārliecināta, ka bērns bija daudz laimīgāks iet ar draugiem gabalu pa priekšu mammai ( "pavadiņa" bija vairākus metrus gara ), nevis cieši paņemts pie rokas. Savukārt, mammai nav uztraukumu, ka bērns pazudīs.
12.06.2012 12:02 |
 
Reitings 436
Reģ: 06.03.2012
Protams,nekad nesaki "nekad", bet nu es nekad nejūgšu savu bērnu tādos iemauktos.
1kārt kauns no bērna,kad pieaudzis skatīties pats savas bildes un nevienam neieskaidrosi,ka tas bija moderni un visi tā staigāja,jo tas tā nav, :D, un neko vairāk par prastu suņu siksnu man šis brīnums neatgādina, un 2kārt man būtu kauns pašai no sevis,ka esmu tik tizla māte, kas nespēj savākt pati savu bērnu.
12.06.2012 12:16 |
 
Reitings 354
Reģ: 05.06.2012
Līdzīgi redzēti, bet šokē šai foto kas cits. Asfalts ( nav zaļā zālīte vai jūras smiltis) sieviete vasaras apavos, visi mazie basām kājelēm.
12.06.2012 14:47 |
 
Reitings 354
Reģ: 05.06.2012
Un ja uzmanīgi vēro foto, visi pieaugušie apavos. Un visi mazie arī tas mazliet redzamais lielākais bērns basām kājām.
12.06.2012 14:48 |
 
Reitings 354
Reģ: 05.06.2012
P.S. Kreisā pusē lielākais bērns. Tas kāds bērnunams ?
12.06.2012 14:50 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Uma, tas ir ūdens, viņi visi ir pie/iekšā kādā ūdenstilpnē. Ārzemēs ir normāla prakse, ka visa pilsēta plunčājas pa strūklakām un dīķiem. Šī izskatās pēc seklas strūklakas, kur bērni ielaisti pabradāt.
12.06.2012 14:51 |
 
Reitings 354
Reģ: 05.06.2012
Ko pieauguši neriskē bradāt basām kājām? Nu ja, sēnīte un etc. Stikli...
12.06.2012 14:55 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man tas tiešām, tiešām šķiet briesmīgi. Nu nav bērni tiiiik šausmīgi, ka nevar viņus savaldīt. Ir normālas un civilizētas metodes, ne? Mūsdienās tikai domā, kā atvieglot dzīvi, lai nebūtu jāpiepūlās izskaidrot, izrunāt... iesien pavadiņā un staigā laimīgs. Man tiešām būtu kauns ar ko tādu rādīties uz ielas, nē, man būtu kauns, ja es vispār padomātu, ka varētu savu bērnu kā tādu sunīti staidzināt - varbūt vēl to izvelkamo siksniņu vajag? Tad jau vispār 5m rādiusā var staigāt, parausti un nāks atpakaļ. Super.
12.06.2012 14:59 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Es, protams, varbūt nebūšu īstā, kas izteiksies, jo man nav bērnu, lai spriestu par audzināšanu. Taču ticu, vismaz spriežu atceroties, kāds bērns biju pati, un kā mamīte vienmēr brīvi mani visur njēma līdzi, ka ar bērnu ir jāstrādā, ar vinju var sarunāt, izskaidrot, stāstīt, kaut vai par to prom skriešanu. Pacietība, uzmanība. Šis ir vienkāršākais veids- piesienu un man nav jāpiepūlas.. Man būtu kauns kā mātei.
12.06.2012 18:03 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Uma -muusu amerikaanu beerni visu laiku gribeeja staigaat plikaam kaajaam!Loti gruuti bija uzvilkt apavus-es nezinu ,kas vainas-karsti, neerti?!Seit loti daudzi beerneli skraida apkaart pa zaali plikaam kaajaam!Bildee liekas,ka tas ir kaut kur loti siltaa vietaa-vareetu pat buut kaut kas kaa Hawaii-ne jau tada smalka tuuristu vieta...:)Peec sievietes spriezot ...Bernini izskataas ka ir varbuut triiniisi,kas jaapieskata vienlaiciigi...!Hawaii mazie vispaar skrien apkaart plikini...Neviens neko nenem galvaa!:)
Cik forsi tomeer buut tur ,kur esmu!:)
12.06.2012 18:24 |
 
Reitings 987
Reģ: 18.04.2010
Ceru , ka Cēlās Mātes nekad nenolīgs auklīti un maksimālā ātrumā iedresēs sīko kakāt podā nevis pamperā, jo pampers ir vienkāršākais veids - ietin pakaļu plastmasā un nav jāpiepūlas. :D
Un bērnu dārzs jau arī ir atteikšanās no piepūles, ne tā?
12.06.2012 18:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits