Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Rasisms

 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Vai kāda ir ar to saskārusies? Ko jūs domājat par citas rases cilvēkiem? Vispār internetā komentāros bieži nākas saskarties ar visādām negācijām - melnie par pērtiķa līmeni tālāk neesot tikuši, arābveidīgie, kā ie raudzīs sievieti tā nositīs, noteikti uzlaidīs kādu gaisā, indusveidīgie smirdot, jo redziet pārtika viņiem tāda un šitāda, gan jau ķīniešiem arī kaut kas ir piesiets, tik neatceros kas. Nācās par to aizdomāties, jo šodien iznāca saruna ar vienu cilvēku, kurš kādā ziņu raidījumā esot redzējis kā Ukrainā un Polijā basketbola vai futbola turnīrā cilvēki no tribīnes skaļi izsmējuši spēlētājus ar citu ādas krāsu, izņirgājot viņus par pērtiķiem. Man grūti kam tādam noticēt, jo pati nebūt neesmu rasiste un visus uzskatu par līdzvērtīgiem. Runa tieši gāja par A-eiropu un Baltijas valstīm. Ziņās esot ieteikts ar tumšāku ādas krāsu uz turieni labāk nebraukt. Kauns par tādiem cilvēkiem.
05.06.2012 23:41 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es it kā neatbalstu vardarbību, bet, dzirdot šādus salīdzinājumus, apvainojumus pret citas rases cilvēkiem, gribas kādu iekaustīt.

Saka jau, ka katrs pievelk to, ko pats pelnījis. Tāpēc nav brīnums, ka šie rasisti arī satiek tikai tādus cilvēkus, kuru uzvedība apstiprina viņu pieņēmumus. Tas ir - tie, kas it kā ir rasisti to cilvēku uzvedības dēļ. Ir jau vēl briesmīgāki - lūk tie, kā jau minēji - kuri ņirgājas, sauc par pērtiķiem, utt.

Fuj.
05.06.2012 23:45 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Man grūti kam tādam noticēt, jo pati nebūt neesmu rasiste un visus uzskatu par līdzvērtīgiem.


Tas arī viss ko varu pateikt un piekrist, izvērsties nevēlos, jo nepatīk runāt par šādām tēmām, kur agrāk vai vēlāk sākas kašķi un apvainojumi.
Vien piebildīšu, ka cilvēki dažādās pasaules valstīs tiešām atšķiras, bet nedrīkst pārmest kādam, kurš piemēram, dzimis nabadzīgā rajonā izglītības trūkumu vai dzīvesveidu. Tas vienkārši ir absurdi, jo pasaulē ir cilvēki, kuri ir priviliģēti, bet ir tādi, kuriem nav nekas no tā, ko bauda cilvēki pirmās pasaules valstīs. Attīstība starp tautām un rasēm vēsturē nav bijusi gluži vienlīdzīga.
05.06.2012 23:48 |
 
Reitings 1854
Reģ: 01.08.2011
ir tāds teiciens - rasisms ir tikai tad, ja baltais to saka. bet reāli, ir pat otrādāk, un daudzi to nelietīgi izmanto. labi, ka Latvijā vēl tā nav.
05.06.2012 23:48 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
pati mācos āzijas valodu (tiesa gan austrumāzijas- japāņu)! tā kā ikdienā nākas saskarties ar aziātiem, tad man absalūti nav nekādas negatīvas pieredzes ar viņiem- gluži otrādāk, latviešiem būtu pamatīgi jāpamācās no šiem cilvēkiem ne tikai čakluma ziņā, bet arī dažas labas pieklājības normas!
Vasaras pavadu ārzemēs un pēc augstskolas beigšanas plānoju tur arī dzīvot. man personīgi patīk multikulturāla vide, cilvēki šķiet interesantāki un laimīgāki kopumā, nekā šeit!
05.06.2012 23:51 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
galīgi neesmu rasistiska... man patīk dažādi cilvēki, dažādas rases. Jāciena ir visi, jo neviens no tiem nav dzīvnieks (lai gan pat dzīvnieki ir jāciena!)
Al Qaeda`s dalībniekus un tamlīdzīgos ļaundarus gan es uzspertu gaisā bez žēlastības.
05.06.2012 23:52 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Ā, un interneta komentāri...tiešām, nopietni, tu to uztver kā uzticamu avotu tam, kā Latvijā izturas pret cittautiešiem vai citas rases pārstāvjiem? Tajos komentāros cilvēkiem nekas nepatīk - krievi nepatīk, geji nepatīk, veģetārieši nepatīk, slavenības nepatīk, mākslinieki arī nepatīk, politiķi (visi) nepatīk, bagāti cilvēki nepatīk. Sarakstu turpināt? Tur sēž visādi lūzeri, kurus nevajag un nedrīkst uztvert nopietni. Normāli cilvēki nevienu nediskriminē, bet slimie (pat ja viņi ir vairākumā) lai tik vāras savā sulā.
Katrā ziņā, LV nav tādu skinhedu grupējumu kā Krievijā, kur var dabūt pa galvu un nonākt slimnīcā vai morgā, ja esi citas rases pārstāvis.
05.06.2012 23:54 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
It kā LV viņi jau esot, bet labi, ka ne tik daudz.

Interneta komentāri tika ņemts kā piemērs. Nevar jau to tik nopitni uztvert, bet tomēr tas kaut kādā mērā uzrāda sabiedrības kopējo noskaņojumu. Un sarakstu lūdzu neturpini :D ! Tas būs par daudz.
06.06.2012 00:07 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Nē, nu ir jau, bet man šķiet, ka viņi ir pārāk gļēvi un vairāk runā, nekā dara. Kas, protams, arī ir ļoti labi, es negribētu, lai ir pretēji. Reālajā dzīvē tādi tipi turētu mēli aiz zobiem un lielākajā daļā gadījumu neuzdrošinātos nevienam citas rases pārstāvim ko pateikt vai pabojāt viņa vizīti Latvijā.
Starp citu, nevaru nepiebilst, ka kādreiz, kad vēl lasīju internetā komentārus visai regulāri, tiešam šokēja tas, ka pie kāda raksta par Norvēģiju, tika norieti un ar mēsliem aplieti norvēģi. Es vēl teorētiski saprotu, ka tie slimie tur vārās par aziātiem, melnādainajiem, amerikāņiem, krieviem, bet nu likās, ka ko tad viņiem norvēģi var būt nodarījuši - mierīgie, neitrālie skandināvi? Izrādās, ka arī tie nepatīk. Tā, ka rasisms ir mazākais. Valda īsta ksenofobija.
06.06.2012 00:11 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
neesmu rasiste, kaut gan...nevaretu iedomaties par savu 2.pusiti tos taivanas, taizemes,korejas, kinas viriesus...liktos ta pretigi, netiri...bet nu uz ielas nevienam neko nesaku, neblenzu utt///
06.06.2012 00:12 |
 
Reitings 436
Reģ: 06.03.2012
Esmu kopaa ar vienu to tiem potenciaalajiem spridzinaataajiem un sievu siteejiem. :D Taa kaa manii nav un nav bijis rasisma iediiglju. Mani,personiigi,netraucee ne japaanji,ne aafrikaanji,ne veel kas.
06.06.2012 00:18 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
tās tāds klasiski nomaskējošs aizbildinājums tagad, laikam skaitās "neesmu rasiste, bet....." :D
06.06.2012 00:18 |
 
10 gadi
Reitings 3196
Reģ: 29.01.2009
Nu kā lai to labāk noformulē :D
Neesmu rasiste un man nav iebildumu pret citas rases pārstāvjiem, kontaktējoties ar tiem, spriežu pēc cilvēka kā indivīda.
Bet tajā pašā laikā uzskatu arī, ka pārāk liels multikulturālisms tomēr sagādā diezgan daudz problēmu, ko nu jau labi parāda problēmas Rietumeiropā.
06.06.2012 00:25 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
neesmu rasiste, kaut gan...nevaretu iedomaties par savu 2.pusiti tos taivanas, taizemes,korejas, kinas viriesus...liktos ta pretigi, netiri...bet nu uz ielas nevienam neko nesaku, neblenzu utt///


Man atkal viņi liekas ļoti skaisti :) . Bruce Lee, nu tik smuks augums viņam! Un mati... Vispār, katrā rasē saskatu kaut ko vizuāli ļoti skaistu un neatkārtojamu. Man tas šķiet ļoti interesanti, kā daba var izveidot tik dažādus cilvēkus.
06.06.2012 00:32 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Nu krievus Latvijā rasisma kontekstā gan man nešķiet īsti korekti minēt. Pārāk sarežģīti vēsturiski veidojušās attiecības, lai to tā vienkāršotu. Tad varētu teikt, ka arī Beļģijā starp flāmiem un valoņiem pastāv rasisms:D . Turklāt dumjus komentārus mēdz teikt abas (!) puses, nav tikai viena vainīgā. Interesanti, kuri tad ir tie, kas pie Uzvaras pieminekļa bļauj:"Suki latiši, gansi pi***si"? Nezināmas izcelsmes citplanētieši vai paši latvieši? :) Visiem mums jāmācās vairāk iecietības! :)
06.06.2012 00:35 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Lou, tas gan ir interesanti, ka pat Norvēģi nepatīk, jo latviešiem jau nu viņi tiešām neko nav izdarījuši. Vēl jo vairāk man patīk tādi gadījumi, ka cilvēks ir aizbraucis strādāt, piemēram, uz Angliju un tad tik sākās, kādi tie angļi, utt.. Interesanti, no kurienes tas nāk?
06.06.2012 00:37 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Kumeliņš +
06.06.2012 00:37 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
(tas par to "Man tas šķiet ļoti interesanti, kā daba var izveidot tik dažādus cilvēkus.")
06.06.2012 00:38 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Esmu kopaa ar vienu to tiem potenciaalajiem spridzinaataajiem un sievu siteejiem. Taa kaa manii nav un nav bijis rasisma iediiglju. Mani,personiigi,netraucee ne japaanji,ne aafrikaanji,ne veel kas.


Sorani, cik ilgi esat kopā, ja drīkst zināt :) ? Pareizi, nav taču tā, ka viņu sievietēm būtu zemāka loma ģimenē un sabiedrībā? Tepat UK izglītības iestādēs var redzēt tik daudz viņu meiteņu, arī pie stūres, pat smaida :D . Vienīgais, man jocīgi liekas tas, ka viņiem reliģijā pat ir atļauts fiziski ietekmēt sievieti, ja viņa slikti uzvedas. Ne jau tā ar kādu beisbola nūju, bet nu pildspalvu, zīmuli, kā esot izteikušies viņu garīgie līderi. Tas dažos prātos varētu iesēt tādu kā visatļautības sēkliņu. Nezinu...
06.06.2012 00:43 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Kāpēc rasēs jāpin reliģija? Ne jau visi arābi, teiksim, nozīmē musulmaņi, tur ir arī kaudze kristiešu un tikpat liela kaudze nekā, tāpat kā ne visi baltie ir katoļi vai luterāņi.
06.06.2012 00:46 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Kumeliņ, dzīvojot tagad multikulturārā vidē, zinu daudz traku arābu sieviešu, viņas ir tās, kas kontrolē tos večus, jaunus vai vecus, taisa skandālus mājās, izdara lēmumus, tie kā nabadziņi strādā un nes mājās naudu, kuras nekad nav gana :D Mums ir ieborēti visādi priekštati, iespējams ebreji piepalīdzējuši, ņemot viņu karu savā starpā, bet patiesībā tur ir tik daudz vellu brunčos :D pat kārtīga krievu sieviete ne tuvu nestāv.
06.06.2012 00:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)