Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Netraucēt:Daudz darba!

 
Reitings 579
Reģ: 09.04.2011
Sveikas! Atpūtas pauzē top arī šī diskusija.
Kā jūs sevi motivējat, uzmundrinat, kad ir šausmīīīīgi daudz darāmā? Varbūt jums ir kāda metode, kā cīnīties ar darbu kalniem?
Padoms darīt visu laicīgi šoreiz nelīdzēs. Viss tiek darīts laicīgi, bet bieži vien gadās tā, ka visi darbi ir jādara uzreiz un viena, divu darbu vietā ir kalns, kas nevar pagaidīt. Pie tam līdzās esošie cilvēki to nepavisam nesaprot un nekautrējas pārmest, pukstēt, ka viņiem nepalīdzu un itkā neko nedaru. Tad, kad esmu visvairāk iestrādājusies, iedziļinājusiestajā, ko daru, vienmēr kādam vajag kaut ko atnest, iedot... un tā tieku izsista no sliedēm.
Esmu no tiem cilvēkiem, kam grūti pieķerties, bet tad, kad pieķeros... varu noraut vairāku stundu garumā, nemanot, kā stundas paskrien minūšu ātrumā, taču nevar tā strādāt katru dienu no agra rīta līdz vēlai naktij. Atpūta arī nepieciešama. Kā jūs atpūšaties šādās situācijās?
Es atvainojos par nesakarīgu diskusiju. Haoss.
23.05.2012 10:54 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Es darbā, laikā, kad man ir tiešām daudz darāmā, tā arī paziņoju, ka "Manis te nav" un es tieku respektēta.
Pēdējā laikā darbu pieplūdums un sastrēgums ir regulāri, esmu sākusi rakstīt sarakstus, kur svītroju ārā.
Ja dara, tad tas darāmais tiešām iet uz priekšu.
Attiecībā uz tiem pukstētājiem - argumentēti atbildi un mutes būs ciet.

Es atpūšos nomazgājot savas sakrājušās krūzes, pie reizes paķerot ap izlietni esošās virsmas :D, vēl izeju ārā pie biroja, pabaroju zivis nu tā kkā :)

Nāku atpakaļ un darbojos!
23.05.2012 10:59 |
 
Reitings 2487
Reģ: 24.04.2012
piemēram, es šodien atskārtu,ka esmu izdarījusi lielumu un varu beidzot pieķerties lietām,kas vienmēr tiek atliktas....reti tā sānāk.
mana formula ir tāda,ka es nemetos no viena darba uz otru...arī man nemitīgi ir jāskraida un jāaiznes kaut kas gan parasktī, gan paprasīt padomu,bet tāpat..kaudze krājas, bet ja keros pie katra tikko uzliktā papīra uz galda, nekas neiet uz priekšu..tad nu daru visus darbus pēc kārtas...ja ir jāraksta saraksti - uzrakstu visus sarakstus, ja ir jārasksta iesniegumi - sarakstu visus iesniegumus un tikai tad ķeros pie nākošā...es nevaru tā mētāties kā ļipa: iesniegums, 2 saraksti, rīkojums, iesniegums utt...
23.05.2012 10:59 |
 
Reitings 114
Reģ: 11.11.2011
man vai nu motivācija ir, vai nav. ja ir, daru, ja nav, tad nodarbojos ar muļķībām. bez sirdsapziņas pārmetumiem :) bet parasti jau arī strādāju tā - kad uzrodas spēki, izdaru nenormālu darba apjomu, pēc tam bumbulēju, līdz ar to arī bieži vien varu atļauties būt demotivētai vispār ko darīt. esmu garastāvokļa cilvēks un par to arī nesūdzos.
par apkārtējiem, kas kaut ko pukst... esmu iemācījusies pateikt nē. un tas ir tiiiiik labi. ņemot vērā manas darba un prāta spējas, jaunībā :D piefiksēju, ka daudzi cilvēki to ir izmantojuši. man jau nebija grūti, bet tad kaut kā padomāju, ka tas man tāpat neko nedod, priekš kam tad darīt. viss. palīdzību parasti pati nekad neprasu, jo vienmēr pašai gribas atrisināt visu, bez tam parasti apkārtējie neko arī nesajēdz vai tēlo, ka tādi ir. nav jēga tērēt savu laiku čakarējoties un ņemot galvā citus. bez tam - darbs nav vieta, uz kurieni iet draudzēties :)
23.05.2012 11:12 |
 
Reitings 579
Reģ: 09.04.2011
Mana vaina! Es laikam nekonkrēti izteicos. Šoreiz es nebiju domājusi par darbu darba vietā, bet gan par darbiņiem augstskolai, sesijai, mājas darbiem...

... taču visi jūsu komentāri arī ļoti noder. Paldies! :-)
23.05.2012 11:35 |
 
Reitings 114
Reģ: 11.11.2011
kad mācījos skolā, tad man bija tieši tas pats, kas tagad. nav jau nekādas atšķirības. darāmais paliek darāmais jebkurā situācijā :)
23.05.2012 11:41 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Pie tam līdzās esošie cilvēki to nepavisam nesaprot un nekautrējas pārmest, pukstēt, ka viņiem nepalīdzu un itkā neko nedaru. Tad, kad esmu visvairāk iestrādājusies, iedziļinājusiestajā, ko daru, vienmēr kādam vajag kaut ko atnest, iedot


Ir kāds konkrēts piemērs? Ar ko Tu dzīvo kopā, ka ir tik daudz cilvēki, kam jāpalīdz (kas tieši jāpalīdz?) kaut kas jāatnes, jāiedod, ka paši to nevar izdarīt?
23.05.2012 11:44 |
 
Reitings 579
Reģ: 09.04.2011
Ir kāds konkrēts piemērs? Ar ko Tu dzīvo kopā, ka ir tik daudz cilvēki, kam jāpalīdz (kas tieši jāpalīdz?) kaut kas jāatnes, jāiedod, ka paši to nevar izdarīt?


Tagad, kad sākas sesija, atkal dzīvoju savās mājās, ar ģimeni. Kopā esam 5, to skaitā divi izlutināti vīrieši un oma, kurai viss ir jāpienes, jāpalīdz. Trauki, ēdienreizes, kārtošana un palīdzēšana visiem liekas tāds sīkums, taču diemžēl tas viss ir laikietilpīgi.
23.05.2012 11:50 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Ja jau tāda tā situācija, tad tas ir tikai loģiski, ka nevari neko paspēt izdarīt un darbi iekrājas.

Risinājumi:
vai nu ļaujies sevi izrīkot, nēsā visiem visu, ko vajag, apkalpo visus, vai nu pastāvi uz sevi un savām vajadzībām. Nu ok - omei jāpalīdz, ja viņai grūti, bet izlutinātie vīrieši varētu respektēt Tavu sesijas laiku.
Un kā tad visa Tava ģimene tiek galā, kamēr neesi mājās?
23.05.2012 11:56 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
tad, kad ir tieešām miljons darbu, tā arī pasaku, ka palīdzēšu, kad tikšu galā ar saviem, vienmēr respektē.
pa reizei sarakstu uz līmlapiņam darāmo un svītroju ārā, kad padarīts vai arī vienkārši sadalu pa prioritātēm - to, kas tiešām nevar gaidīt un to, ko es vari izdarīt tgd un, kamēr gaidu atbildi, izdarīt citas lietas, parasti daru sākumā.
23.05.2012 12:09 |
 
Reitings 579
Reģ: 09.04.2011
Ja jau tāda tā situācija, tad tas ir tikai loģiski, ka nevari neko paspēt izdarīt un darbi iekrājas.

Risinājumi:
vai nu ļaujies sevi izrīkot, nēsā visiem visu, ko vajag, apkalpo visus, vai nu pastāvi uz sevi un savām vajadzībām. Nu ok - omei jāpalīdz, ja viņai grūti, bet izlutinātie vīrieši varētu respektēt Tavu sesijas laiku.
Un kā tad visa Tava ģimene tiek galā, kamēr neesi mājās?


Līdz šim ar mammu abas lieliski tikām galā, bet tā kā abu pušu vecvecāki sāka slimot un ir apkopjami, tad mēs sadalamies. Situācija nav no vieglajām, bet ja negrib visu uzkraut vienam cilvēkam, bet kaut ko risināt, tad izeju var atrast.
Protams, ka ir vieglāk nokitizēt un pateikt, ka otrs neko nedara, nemaz neiedziļinoties tajā, ka tam ēzelītim nav laika apsēsties, bet sesijas konspekti, darbi tik krājas un krājas...
Fu, vieglāk palika! :-)
23.05.2012 12:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits