Kā īsti ir dzīvot ārzemēs

 
Reitings 436
Reģ: 08.04.2010
Es dzīvoju Latvijā, nekādu lielo naudu nepelnu, strādāju biroja darbu. It kā viss liekas kaut cik maz OK, bet tik daudzi ir aizbraukuši un UK, īriju vai Vāciju. Un saka, ka tad, kad pameta LV, tad tik sākās dzīve - bija nauda, visu varēja pirkt, baudīt dzīvi. :)
Es neesmu strādājusi un dzīvojusi ārzemēs tāpēc lūdzu tās, kas tur ir padalīties ar pieredzi, kā īsti tur ir dzīvi - kādu darbu strādājat, kā pavadat brīvo laiku, kā izklaidējaties.
22.05.2012 22:44 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Jà, es arí seví atklàju nacionàlismu:D man patík tíra vide, kultùra, sazímèjamas izteiktas katras valsts vèsturiskàs iezīmes utt, teiksim, ja dzívo Zviedrijà, tad lai tiešàm apkàrt arí bùtu zviedri. Mani nogurdina musulmańu un afro bari, jà, man ir aizspriedumi pret melnàm galvassegàm un halàtiem valstí ar cita veida kultùru, turklàt visumà jau tie nav tà labàkà izlase, kas pàrcèlušies, tà kategorija, kas dzívo uz pabalstiem, vietèjo valodu nezin, un sadzemdèjuši baru kliedzošu bèrnelu, ísti neizprotu kàds valstij no tà labums..
23.05.2012 02:25 |
 
Reitings 2817
Reģ: 04.06.2009
Karinjo- tur taa lieta,vismaz vieteejo valodu vajdzeetu prast.:@
23.05.2012 02:29 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Krista, nu tad laikam jàpriecàjas ja, ja reiz Amerikà opijs:D bet nu vispàr tà nav problèma, man màjàs ir aptieka ar Latvijas labumiem, kautvai oglítei, dzèrvenèm, kèrpjiem, zàlu tèjàm visàdiem gadíjumiem utt, kam šeit vispàr netic un skatàs lielàm acīm:D
23.05.2012 02:30 |
 
Reitings 3685
Reģ: 14.11.2011
Es gan mierīgi varu teikt, ka ciest nevaru nēģerus, es tiešām tos slinkos cilvēkus nevaru ciest. Un tā smaka -fuj.
Viņi te aiziet uz sociālajiem,un pasaka,ka bērnam vajag jaunus ratur-lūdzu iedod viņiemm čeku, bērnam vajag gultinu-iedod ceku. Rēķinus nomaksāt neva-iedod viņiem čeku. Slinkie āži bljin, tādas dusmas.
Viņiem visu pienes uz paplātes, viņus pat neredz strādājam, 1no 50 autobusu šoferiem ir melnais -viegls darbs, kā arī 1 no 50 būs apsargs. Viņi dara tikai vieglos darbiņus,kur nav jāpiepūlas.
Nesaprotu, kāpēc valsts viņiem tik ļoti nāk pretī,ja labuma no viņiem nekāda. Turklāt visi vietējie viņus nīst.
23.05.2012 02:31 |
 
Reitings 156
Reģ: 12.05.2012
To>Kaķis
Pēc visa sanāk,ka meitenei kurai patīk floristika un strādā pa minimālo nav tā paredzēts,ka viņai 1nai jābūt:)
Respektīvi atrast cilvēku izveidot pāri,kurš tavas vājās vietas padara par stiprām.Tā pasaule iekārtota.
23.05.2012 02:35 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Skumji kaut ka, ka ja velas, si meitene nevar viena pati izdzivot. Tadel jau brauc prom,. lai varetu... Nejau visas uzreiz mekles virieti.
Un ari tie viriesi daudzi negrib stradat! :D
23.05.2012 02:37 |
 
Reitings 140
Reģ: 29.01.2009
runājot par paracetamoliem. man sanāca īsu laiciņu pirms braukšanas mājās pastrādāt vienā UK farmācijas uzņēmumā, kas piegādā ārstu izrakstītos medikamentus uz tām mājām, kurās dzīvo penšuki, ne gluži pansionāti. nu katrā ziņā, kad es ieraudzīju, kādi kvantumi ar zālēm tur tiek doti tiem nabaga pensionāriem... jūs neticētu, ja es stāstītu. ok, Latvijā arī veci cilvēki lieto zāles, bet es nekad neesmu redzējusi, ka masveidā tiktu tik ļoti baroti ar zālēm.

un mani vēl joprojām nomāc jautājums, kur var likt viens cilvēks 2 litrus (!!) paracetamola šķidrā veidā???? viņi, ko - podu ar tādiem kvantumiem tīra un grīdas mazgā? pie tā visa, izskatās, ka tur visiem deva vienas un tās pašas zālēs, t.i. tur parastais komplekts bija 2 litri paracetamola + litrs ar kaut kādu ziedi un 4-5 pakas ar kaut kādiem pulverveidīgiem medikamentiem, vienalga uz kurieni tika sūtīta paka. man bija žēl to cilvēku, patiešām.

baigi aizvirzījāmies no tēmas, ar tiem ārstiem un medicīnu. par tēmu - es vienmēr esmu gribējusi zināt,kā ir Kanādā, man liekas, ka tur varētu būt tīri forši.
23.05.2012 02:50 |
 
Reitings 264
Reģ: 13.02.2009
wow, ir tik daudz atbildēts un par visu ko, bet es laikam sapratu mazliet savādāk autores jautājumu. ja reiz ir darbs Latvijā, ir izglītība, var izvilkt dzīvošanu, tad kāpēc nemeklēt iespe'jas un veidot karjeru un attīstīties, tad ar sevis pierādīšanu nāks arī lielā alga.

ārzemēs tu vienmēr būsi iebraucējs, vienmēr, pat tad, ja būsi tur nodzīvojis 50 gadus.
atbraucot parasti nekas nav uz paplātes pienests un pat ar labām izglītībām un pieredzēm, tu strādā melno darbu, varbūt ne gluži fabrikas, bet tās pašas apkalpošanas sfēras. Pelni minimālo. No sākuma liekas wow- 1200 eiro mēnesī, un par mitekli tikai tik, un ēdiens tik un bezmaz 500 krāj tik katru mēnesi. Bet cik ilgi? Gadu? Trīs? Piecus? Desmit? Pēc gada, tev gribas būt cilvēkam, jo tu redzi, kā dzīvo vietējie un tu jūties vēl lielāks nelaimes luteklis kā Latvijā cīnoties par izdzīvošanu, bet tur tu vismaz biji savējais.

Pēc pāris gadiem, kad sāc domāt tur uzkavēties vēl pāris gadu, varbūt ne uz visu dzīvi, bet pāris gadus, tu tomēr sāc meklēt ko labāku, kur dzīvot- telpu sev, mājas, kas arī attiecīgi maksā. Tev gribas ieiet veikalā un izdomāt, ko taisīt vakariņās, ne tikai ņemt makaronus un lētāko majonēzi. Par visām sadzīviskajām lietām gribas to līmeni, ka dzīvo, jo kādēļ gan brauci šurp, ja ne pelnīt un dzīvot, ne izdzīvot kā Latvijā. Bet tad tu attopies, ka vairs neiekrāj 500e mēnesī, bet gan redzi 3e un ir vēl piecas dienas līdz algai. Jo nekas jau nav manījies- tu joprojām strādā zemākā līmeņa darbu un pacelties virs šīs valsts minimālajam, lai to izjustu.... vajag šīs valsts labu izglītību, valodu un pieredzi.... vajag gadus... daudz... un tad tu sāc jautāt, vai ir vērts uz Latviju vairs braukt atpakaļ? Vai arī ir vērts meklēt te to, kur es jau biju Latvijā- izglītība, darbs, sava vide,tik jākāpj pa karjeras kāpnēm...
Viss ir relatīvs...

pazaudēt savas dzīves ( no 20- 30 ) skaistākos jaunības gadu strādājot un dzīvojot kaut kur, lai tikai sapelnītu nākamajiem 5 max dzīves gadiem? Vai tas ir to vērts?
23.05.2012 02:56 |
 
Reitings 1487
Reģ: 04.11.2010
Nu pag, ja nu ir nepieciešamība paris gadus laikā sapelīt dzivoklim ? Te LV ir tas nereali, ja nav vecaku kas atbalsta?
23.05.2012 03:15 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
pasaule - vai tad aarzemees nevar kaapt pa karjeras kaapneem? jaa, pirmie gadi ir gruuti, kameer iedziivojaas,bet peec tam viss notiek, ja ir veeleeshanaas un uzciitiiba. nekur nav teikts, ka visu muuzu jaastraadaa aarzemees tikai melnais darbs. protams, ir vieglaak tiem jaunieshiem, kuri aizbrauc 18 gadu vecumaa un aarzemees iet turpinaat maaciibas. tikai atskiriiba ir taa, ka valstiis ar augstu dziives liimeni tu tieshaam normaali dziivo arii iesaakumaa, kad saac kaapt pa karjeras kaapneem un taa, kaa latvijaa dziivo vidusslaanis, taa dazaas valstiis dziivo zemaakais pabalstu slaanis.
ir dazi cilveeki, kuri pie jebkuras algas dziivos taa, ka 5 dienas pirms algas ceka naakaas lieneet pie kaiminjiem makaronu pacinju un kuri dziivos liidzekljiem paari, bet tas ir cits staasts.
ewwwi - kanaada no eiropas valstiim liidzinaas skandinaavijai. taa pati kaapinaataa nodoklju sisteema ( kas vairaak pelna, tam lielaaks % nodoklju jaamaksaa). bezmaksas mediciina, atskaitot zobaarstu un dazos gadiijumos ir jaapiemaksaa pie slimniicas pakalpojumiem, bet ja daudz nepelni, gada beigaas vari sanjemt dalju no samaksaataa atpakalj. nav taadu sviestu ar blatiem, aploksneem. gaidiishanas rinda uz izmekleejumiem tiek balstiita uz principa - kam steidzamaak vajag, nevis kam biezaaks maks. bezdarbniekiem dod lielus pabalstus, ja maz pelni, vari dabuut naudinju klaat no valsts, beernu pabalsti nav lieli (ap 1000 dolaaru gadaa). iesaakumaa tikt pie darba ir visgruutaak, jo lielaakaa dalja prasa kanaadas darba deveeju rekomendaacijas. minimaalaa alga atkaraajaas no regiona. parasti taa svaarstaas starp 10-12 dolaariem stundaa. gadaa vari dabuut 2 nedeeljas atvaljinaajuma, pirmajaa gadaa taads nepienaakaas. dziivokljus un maajas parasti iziiree bez meebeleem. universitaates un koledzas ir daargas, ja neesi permanent resident vai pilsonis (3x daargaak). etniskais sastaavs ir vistiiraakais kokteilis un parasti visi tusee pa saviem kvartaaliem.
23.05.2012 03:41 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Mana dziive varbuut ir saulainaaka ,ka daudziem "darba ruukiem" Kalifornijaa,bet vienu gan varu teikt godiigi-nekad neesmu straadaajusi ar taadu atdevi!Es laikam vienmeer esmu straadaajusi no sirds,bet seit esmu sapratusi,ka cilveeki tiesaam iet "paari liikiem"!Katru dienu satiekos ar savaam meiteneem ,kuraam Kalifornija saistaas ar diviem ,triis darbiem un pa vidu veel skola...Es reizeem pat nesaprotu ,kaa siis meitenes visu var "sagremot"!Reizeem jau arii sabruuk...Tad nesu visus iespeejamos labumus no sava daarza ,lai mazliet "uzpumpeetu" -uzprisinaatu atkal!
Tas vaards -Amerika vairaak ,vai mazaak visaam asocieejas ar vaardu Nujorka un skaistaam filmaam...Sis vaards var asocieeties ar pavisam nomalu vietu Nevadaa ,Jutaa,Arizonaa,kur cilveeki dziivo pat sliktaak kaa Latvijaa!
Es teiksu taa-nenozeeloju ,ka speeru so soli,bet melotu ,ja teiktu-dariitu to atkal,ja buutu izveele!Laikam tomeer nee...!Esmu ieguvusi daudz,bet arii zaudeejusi pietiekosi ...!Soreiz runaaju tiesi par gariigaam veertiibaam!Man liekas ,ka noteikti ir vieglaak doties prom ,kaa loti jauniem cilveekiem ,vai visai gimenei kopaa-tad noteikti visa bilde ir cita!:)
23.05.2012 06:06 |
 
Reitings 677
Reģ: 05.02.2010
Pasaule +.

Vai tiešām Jūs no savas pieredzes sakat, ka LV nevar kāpt pa karjeras kāpnēm?
Piemēram, es.. arī tāpat kā Čikurita vēlējos pati maksāt par savām studijām, sāku strādāt Maximā, un rezultātā nevarēkju pavilkt ne to, ne to..
Te nu tev bija..

Bet es pat pēc šitā visa, nedomāju braukt prom..
Jā, aizbraukt max uz 6mēn, saprast,kā viņi tur dzīvo, varbūt iepirkties.. apskatīt kultūru..
bet laikam neko vairāk..

Neesmu pagaidām ne par vienu valsti tādā sajusmā...
Bet ja zināt,kādu normālu valsti, ar tiešām labi sakārtotām sistēmam (galvenais medicīnas un izglītības) tad lūdzu pasakiet man :)
23.05.2012 08:36 |
 
Reitings 436
Reģ: 16.06.2011
Jautajums Anglijas meitenem - par kadam cenam jus ejat pie friziera? Nopietni,man tas pasakums te liekas dargs.. :/ :D
23.05.2012 11:39 |
 
Reitings 501
Reģ: 21.01.2012
Etiķete, Nu ir cilvēki kas ciešas , kad tiks uz Latviju arī deļ tā viena zoba, zinu, ka gribi izklausīties visu zinoša , bet tā nu nav ..

Nēē, nav viņai, un arī citas man pazīstamas ir tikušas cauri ar 50 eiro, ta ka ..
23.05.2012 12:01 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
member , par Itāliju nu nemaz nav tik traki, varu teikt, ka nu nav ne nabagi, ne pliki.. dzīves vērtības ir savādākas..vispār dienvidos cilvēkiem vērtības ir savādākas.. primārais ir ģimene, kafija un futbols un jā darbam jābūt, bet tas nav pats pats svarīgākais, svarīgākais ir ģimene.
23.05.2012 12:03 |
 
Reitings 787
Reģ: 11.04.2009
Tad, kad man zobam nolūza plombe, mani pārņēma panika, jo biju salasījusi un dzirdējusi tik daudz slikta par vietējiem zobārstiem. Taču netā sameklēju labāko vietējo zobārstu un devos turp - attieksme bija super, pirmo reizi man tik nesāpīgi iedūra adatu, visu tik feini izstāstīja par zobu kopšanu, par to, ko darīs utt. Jā, viens nu gan ir tiesa, viņi vairāk vai mazāk gribēja "iesmērēt" privātos pakalpojumus, taču es no tiem laipni atteicos un viss bija ok.
Tas, ka paracetamols šeit ir brīnumzāles, tas tiesa, taču tas arī nav tālu no patiesības. Esmu priecīgāka, ka man iesaka padzert paracetamolu, nevis grūž iekšā antibiotikas pie mazākā krekšķa, kā man tas agrāk bija Latvijā.
Pie vietējā friziera pašlaik es neesmu saņēmusies aiziet - bail. Man viena pazīstama meitene ir atklājusi super frizētavu (cenas gan tur nav no tām pašām lētākajām), taču tas man ir pārāk neizdevīgā vietā. Man arī bija slikta mācība par latviešu frizieriem Anglijā - dikti salielījās par savām prasmēm, taču man riktīgi matus sačakarēja.
23.05.2012 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Straadaaju Dublinaa aviokompaanijaa. Daru to pasu, ko kaadreiz dariiju Riigaa, tikai alga ir 3x lielaaka. Kaa jau mineeja, izdevumi ir arii lielaaki, bet noteikti ne 3x, liidz ar to, dziivoju labi. Braucu uz LV vismaz 2x meenesii. Kad esmu seit, biezi eju tuseet ar saviem sejienes draugiem. Ja briivdienas iekriit darba dienaas (straadaaju mainu darbu), tad eju uz kino, braucu uz Centru iepirkties, vai vienkaarsi pastaigaaties, sad tad aizbraucu arii uz kaadu citu pilseetu vai valsti, jo man parasti ir 4 briivdienas kopaa. Ne mirkli neesmu nozeelojusi to, ka aizbraucu, jo arii starptautiskaa pieredze manaa sfeeraa ir ljoti svariiga.
23.05.2012 12:44 |
 
Reitings 436
Reģ: 06.03.2012
He,he! Es arī vēl neesmu sadūšojusies aiziet uz kādu angļu frizētavu. :D Kaut kā vēl nav uzticības.
Cenas,vismaz manā apkārtnē, tādos parastos salonos sākot no £15,vells zin`,kas tur ietilpst. Un tālāk jau sākot ar visiem TONI&GUY cenas smuki uz augšu ntajos desmitos.
Njā,varbūt es esmu pieradusi,ka LV manus matus perfekti sapucē un saveido par 7 Ls. :)
23.05.2012 12:46 |
 
Reitings 58
Reģ: 12.03.2012
Atļaušos nepiekrist par zobārstiem UK - ir taču Emergency Dentist - vismaz man bija fantastiska zobārste - salaboja, sakārtoja, pastāstīja un pārbaudīja visu līdz pēdējajam sīkumam. Man bija jāiet 8 reizes laikam (zoba iekaisums - nerva izņemšana - tīrīšana - blombe) un jāmaksā bija katru otro reizi 16 mārciņas. Tieši tas pats kas Latvijā. Arī slimnīcās attieksme visu laiku bija normāla...

Atzīšos, ka es ļoti labprāt atgrieztos tur. Jutos daudz labāk un brīvāk kā Latvijā.
23.05.2012 13:01 |
 
Reitings 787
Reģ: 11.04.2009
Sorani, man tieši tas pats. Esmu pieradusi iet pie savas frizierītes Latvijā pa salīdzinoši smieklīgu summu, taču kas par kvalitāti! :) Man arī Latvijā nepatika mainīt frizierus - atradu vienu un pieturējos pie viņas ļoti daudzus gadus.
23.05.2012 13:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits