Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

RS kontrolieri

 
Reitings 8
Reģ: 24.04.2012
Čau meitenes!! Vakar man bija sabojāts vakars kontroliru dēļ!! Šodien uzrakstīju uz RS sūdzību (var izlasīt zemāk) Vai Jums pašām bija tāda līdzīga situācija?

Labdien! Vakar, plst.17:13 es, X, p.k. ********, iekāpu tramvajā Baldones ielā, (kaut arī aizturēšanas aktā ir rakstīts Kalnciema ielā, jautājums kāpēc?) un braucu „nepīkstinot” etalonu, jo 4.tramvajs brauc maršrutu sakritības robežās ar 41.autobusu. Etalonā man ir ielādēta mēnešbiļete 41.autobusam.

Pirmkārt, vairāk nekā gadu dzīvoju Imantā un lietoju mēnešbiļeti 41.autobusam (to var pārbaudīt, mana etalona numurs *********), regulāri braucu arī ar 4.tramvaju maršrutu sakritības robežās, citi kontrolieri ļoti daudzas reizes pārbaudīja manu etalonu 4.tramvajā (Pieturās Botāniskais dārzs, Imantas ielā, Kleistu ielā) un NEKAD nebija problēmu līdz vakardienai. (Jautājums kāpēc?)

Otrkārt, kāpēc man bija jāmaksā 5 (!!) latu sodu, ja 41.autobuss brauc 1 metra attālumā no 4.tramvaja? Kontrolieri salīdzināja to ar 6.tramvaju, bet tas salīdzinājums nav tāds pats kā 4.tramvais un 41. autobuss. Protams, ka es nebrauktu ar 6.tramvaju, ja man būtu mēnešbiļete uz 21.autobusu, jo viņiem gandrīz nav sakritības maršruta. Ja es brauktu ar 4.tramvaju no 13.janvāra ielas līdz Nometņu ielai un teiktu ka man ir mēnešbiļete 41.autobusam tad protams man nebūtu taisnība un es noteikti būtu vainīga, bet tas nav mana situācija!!

Treškārt, kad es paprasīju kontrolieriem parādīt man noteikumus kur ir rakstīts ka nedrīkst braukt nepīkstinot etalonu maršrutu sakritības robežās, atbilde bija „Jūs pati neskatījāties noteikumus un nelasījāt, ja Jūs pati nesaprotiet tas ir Jūsu problēmas. Zvaniet uz bezmaksas telefona numuru” Uz manu iebildumu, ka lūdzu parādiet man noteikumu punktu ko es esmu pārkāpusi – man teica „Ej un skaties pati, es neko nerādīšu” Uz manu iebildumu, Ka tas ir Jūsu darbs atbildes nebija.

Ceturtkārt, runājot par attieksmi un runāšanas stilu. Tajā paša tramvajā, pārbaudīja etalonu māceklis, viņš man ļoti inteliģenti pateica, ka vajag izkāpt, jo man nav kaut kas kārtībā, uz manu jautājumu kas tieši nav kārtībā un ka manu etalonu pārbaudīja ļoti daudz reizes un viss bija kārtībā atbildēja Y kliedzot uz visu tramvaju „Kas pārbaudīja?? Viņš?? Vai es??? Viņš esot māceklis, kā viņš varēja pārbaudīt Jūsu etalonu???” Izkāpam no tramvaja nākamajā pieturā „Botāniskais dārzs” uz mani kliedza jau ne tikai Y, bet arī cita kundze ar melniem matiem, augums ap 160-165, ap 80kg. Un pēdēja kliedza visvairāk. Kad es gribēju attaisnoties un prasīju dabūt savu etalonu atpakaļ, jo es turpmāk zināšu un nebraukšu ar 4.tramvaju kaut arī maršruts sakrīt, ka varbūt iztiksim ar brīdinājumu jo es jau neesmu nekāds „zaķis” kas tiešām apzinīgi brauc bez biļetes. Pēc tam man pateica tā sieviete ar melniem matiem, ka man vajadzētu lasīt noteikumus neviss iedomīgi skatīties un ka es esmu gandrīz vai stulba un neko nesaprotu. Interesanti vai cilvēku aizvainošana ietilpst kontrolieru darbā?



Es uzskatu, ka kontrolieri varēja izskaidrot un "ieiet situācijā" neviss uzreiz rakstīt sodu un aizturēt etalonu, ka tiešām nevajag braukt ar 4.tramvaju, kaut arī 41.autobuss brauc 1 metra attālumā, jo Jūs pārkāpiet tādu un tādu RS noteikumu. Es iekāptu 41.autobusā un nekad vairs nebrauktu ar 4.tramvaju „bez biļetes”, jo zinātu ka nedrīkst.

Jo citi kontrolieri kas pārbaudīja manu etalonu gada laikā NEKO neteica, jo cilvēki saprot, ka es braucu maršrutu sakritības robežās, bet kāpēc viņi man neteica, ka šodien Jūs variet braukt, bet nākamreiz labāk brauciet ar 41.autobusu, jo braucot ar 4. tramvaju jūs pārkāpiet RS noteikumus. Kāpēc??

Ja tiešām es pirmo mēnesi dzīvotu Imantā un manu etalonu nekad nepārbaudītu citi kontrolieri, ok, es varbūt nebūtu tik uzstājīga un nerakstītu šo sūdzību, bet …



Tāpēc gribu saņemt rakstisko paskaidrojumu un kompensāciju 5Ls vērtībā (vai 10 braukšanas biļetes), jo tāda attieksme nav normāla.

Es saprotu ka tagad ir mēneša beigās un ka kontrolieru alga laikam sastāv no fiksētas summas un % no soda , un ka vajag nodot "plānu", bet uzreiz izrakstīt sodu un runāt tādā tonī, ka es esmu noziedzniece un pat nemēģināt "ieiet situācijā".. Var secināt, ka RS interesē tikai un vienīgi lai cilvēki maksātu sodu jebkurā situācijā, kaut arī es katru mēnesi pērku gan mēnešbiļeti gan atsevišķi braucienus. Un man ļoti žēl, ka es neierakstīju mūsu "sarunu" ar kontrolieriem, lai būtu pierādījumi.

Gaidu atbildi!

Ar cieņu, X
24.04.2012 12:24 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Es pateikšu uzreiz, ka sūdzība ir tik piņkerīga, ka grūti izsekot līdzi!
Par e-taloniem neorientējos, jo ar sabiedrisko nepārvietojos.
24.04.2012 12:28 |
 
Reitings 2660
Reģ: 31.03.2012
Mani vienreiz izbesīja tas, ka es ar draudzeni kaut kā netīšām pielikām abas e-talonu kopā, nopīkstēja abām, un tad iekapa kontrolieri un kā par "brīnumu" man lika maksāt sodu - 5 Ls, jo es esmu braukusi bez biļetes. Es tajā brīdī biju gatava ar dēli viņiem iemaukt :D Jo paņema manu pēdējo naudu tad un arī diezgan rupji runāja.
24.04.2012 12:28 |
 
Reitings 405
Reģ: 18.01.2012
Nu, manuprāt, kontrolieriem ir taisnība.
Es ar savu tramvaja kartiņu neuzdrošinos braukt autobusā vai trolejbusā, neskatoties uz to, ka tas brauc pa maršrutu un 1 m attālumā.
24.04.2012 12:31 |
 
Reitings 539
Reģ: 29.01.2009
Driikst braukt marshruta sakritiibas robezhaas tā paša veida transporta līdzeklī, ja autobusam tev ta menesha biljete ir, tad vari braukt citaa autobusaa, nevis tramvajaa vai trolejbusaa. Bet nu kontrolieriem tieshaam to vajadzeeja taa arii pateikt un paskaidrot nevis truli kliegt.
24.04.2012 12:31 |
 
Reitings 405
Reģ: 18.01.2012
PS. Protams par kliegšanu un tamlīdzīgām izdarībām nepiekrītu.
Un atzīstos, ka visu sūdzību neizlasīju, jo, kā jau te minēja, liekas ļoti gara un samudžināta.
24.04.2012 12:33 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Varbūt tagad kaut kas ir mainījies, bet tiešām viena maršruta ietvaros varēja braukt viena veida transporta līdzekļī nevis jebkurā. Drīzāk jautājums, kādēļ iepriekš neesi izlikta no tramvaja.
Personīgi neesmu saskārusies ar kontrolieru rupjību - visi bijuši pieklājīgi.
24.04.2012 12:34 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Tieši tā! Tu drīksti tikai ar citu tramvaju, maršuta sakritības robežās, nevis ar autobusu vai trolejbusu :)
24.04.2012 12:36 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Jā, vēstule diezgan krimināla. pati esmu pārsūdzējusi Ceļu policijas protokolu un toreiz man kolēģe palīdzēja vēstuli uzrakstīt, lai tā iznāk oficiāla, nevis emocionāla, kā arī tev to ir izdevies uzrakstīt.
24.04.2012 12:38 |
 
Reitings 576
Reģ: 29.01.2009
Nevajadzēja Tev 5Ls maksāt. Bet vajadzēja piefiksēt kontrolieru vārdu un uzvārdu.
24.04.2012 12:38 |
 
Reitings 2805
Reģ: 25.07.2011
4.tramvajam nav pieturas "Botāniskais dārzs" :)
24.04.2012 12:39 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
man arii bija suudziiba par RS kontroli bet es neko nepanācu,kur nu vēl kāda kompensācija...
Ieskrēju tramvajā,apsēdos lai njemtu no somas maku un kontrolieri nāk klāt un štrāfē mani ar 5ls sodu...nu kamon ne jau es speciali apseedos un neko nedariiju :@:@:@
24.04.2012 12:41 |
 
Reitings 8
Reģ: 24.04.2012
cosmonaute Saproti, ja es nesamaksātu 5Ls viņi aizturētu manu etalonu un man vajadzētu braukst Pilsoņu ielā un atiprkt savu etalonu, kur ir gan mēnešbiļete līdz 5.maijām un parastie braucieni!!

Kontrolieres vārdu uzvārdu pierakstīju un sūdzībā arī minēju viņas vārdu..
24.04.2012 12:51 |
 
10 gadi
Reitings 1908
Reģ: 23.04.2011
Iesniegums ir drausmīgs, lai neteiktu vairāk.
24.04.2012 12:54 |
 
Reitings 787
Reģ: 02.05.2011
Sūdzība patiešām uzrakstīta pārāk emocionāli.
Uhh, atcerējos, kā man reiz gadījās.
Pirms gadiem 3 radās nepieciešamība pārvietoties ar autobusu. Pāris pieturas. Autobusa pieturā ierados jau 15 minūtes pirms tā pienākšanas. Uz soliņa sēdēja un klačojās divas RS kontrolieres. Es stāvēju mazliet tālāk un visas šīs 15 minūtes līdz autobusa pienākšanai runāju pa telefonu.
Kad autobuss pienāca, iekāpu tajā pa vidējām durvīm un gāju pie šofera iegādāties biļeti. Viena no kontrolierēm sāka bļaut uz mani, ka es biļeti nedrīkstu pirkt, jo es, redziet, autobusā esot atradusies jau pirms kontrolieru iekāpšanas. Viņas mani pieturā neesot redzējušas! Dievs mani sodīšot par melošanu!
Labi, ka autobusā reizē ar mani iekāpa vēl kāds nepazīstams puisis, kurš to kontrolieri ātri vien apklusināja, sakot, ka vajag paskatīties, kas notiek apkārt, nevis skaļi klačoties pa visu pieturu. Sodu, protams, man neviens nelika maksāt, bet atvainoties viņa neiedomājās līdz pat tam brīdim, kad viņai to pieprasīju. Grr!
24.04.2012 12:59 |
 
Reitings 8
Reģ: 24.04.2012
Cukurvate paldies par komplimentu :)

Un kur ir rakstīts ka tas ir iesniegums? Ja tas ir sūdzība?
24.04.2012 12:59 |
 
Reitings 539
Reģ: 29.01.2009
A tgd, tu vismaz saproti, ka suudziiba ir nepamatota? Tu pati kārtīigi nebiji izlasiijusi RS noteikumus.
Man bija probleemas ar kontrolieriem, kad tikko saaku dziivot Rīigaa, toreiz pirmoreiz braucu tramvajaa un nenokompostreeju biletes, jo nesapratu, kas tie par aparaatinjiem ir, otrreiz neuzrakstiiju vaardu, uzvaardu uz meenesha biljetes.
24.04.2012 13:00 |
 
Reitings 8
Reģ: 24.04.2012
Es gribu saņemt paskaidrojumu kāpēc es agrāk no citiem kontrolieriem neko tādu neesmu dzirdējusi?
Un vēl paskaidrojumu par kontrolieru attieksmi, jo tāda attieksme nav normāla
24.04.2012 13:06 |
 
Reitings 8
Reģ: 24.04.2012
Jo es vakar kontrolieru dēļ raudāju..
24.04.2012 13:10 |
 
Reitings 539
Reģ: 29.01.2009
Ticu. Tie kontrolieri man arii liekas kaa zveeri citreiz. Cik nav dzirdēti gadījumi, kad pielieto spēku un ir patiešām rupji un agresīvi. Normālā tonī jau nu var paskaidrot un izstaastiit kas un kaapeec, kas tas par noteikumu un taa.
Pirms tam viņi tevi vnk pažēloja un nelika maksāt sodu, piekodinot, lai nākamreiz brauc ar savu 41. autobusu.
Tu vnk palaidi garaam to, ka var braukt TĀ PAŠA VEIDA transporta līdzeklī. To var izlasīt gan netā RS noteikumos, gan transporta līdzeklī pie noteikumiem.
24.04.2012 13:19 |
 
Reitings 130
Reģ: 03.07.2011
Jāpiekrīt vien vairumam, ka pašai ir jāizlasa visi noteikumi, protams, tas neattaisno kontrolieru uzvedību, jo viņiem noteikumi ir jāpārzin un jāspēj Tev paskaidrot, kādēļ jāmaksā sods.
Šodien trolejbusā bija ļoti nepatīkama situācija, kad viena krievu tautības sieviete sāka bļaut virsū kontrolierim, lai atdod viņas e-talonu, reāli pievērsa sev visu cilvēku uzmanību, nesaprotu, kam tas ir vajadzīgs, ja reiz brauc pa zaķi, tad esi arī gatavs maksāt! (tas nav domāts sakarā ar šo stāstu, bet vienkārši gribējās izstāstīt, man pilnīgi gribējās aiziet un aizrādīt tai sievietei :D )
24.04.2012 14:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits