Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Velosipēdu zādzības.

 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Čau visām!

Šobrīd ļoti aktuālas ir diskusijas par velosipēdu zādzībām, gan tādēļ, ka jaunā sezona jau atklāta, gan piemēram, žurnāla "IR" veidotās akcija aktualizēja šo jautājumu.
Gribēju jautāt jums, tāda kā neliela aptauja - vai jums ir nozagts velo? Ja jā, tad kādos apstākļos? Ar ko bija pieslēgts? Ja ne jums, tad varbūt radiem/paziņām/draugiem.
Mani tas tiešām interesē kā aktīvu velobraucēju Rīgas ielās. Galvenokārt tādēļ, ka gribu zināt piemēram, vai Latvijā zagļi tiek galā arī ar nopietnākām slēdzenēm/ķēdēm, vai arī tiešām tie, kam nozaga pārsvarā taupīja un piemēram, kvalitatīvu U-veida slēdzeņu vietā izmantoja parastās troses vai nekvalitatīvas ķēdes.
Youtube redzēju video, kur tiek pārzāģētas arī 70-100 Ls vērtas slēdzenes, taču lai tiktu galā ar tām, tiek radīts milzīgs troksnis un pievērsta uzmanība. Man nav ne jausmas, vai Latvijā ir arī tik advancēti zagļi, kuri ko tādu dara. :D
23.04.2012 19:03 |
 
Reitings 4
Reģ: 29.01.2009
Jā, tā patiešām ir problēma!
Man nozaga rudenī riteni - bija pieslēgts pilsētā ar ķēdi - nu tādu, ne pārāk nopietnu, 100 Ls patiešām nemaksāja. Acīmredzot kaut kā pārknieba un viss.
Liekas jau jocīgi - gaišā dienas laikā, kur tik daudz cilvēku apkārt staigā, bet ja tā padomā - pārkniebt jau tiešām nav grūti.
Tagad ritenim nopirku nopietnāku ķēdi, ceru, ka to tik viegli nav pārdabūt pušu..
23.04.2012 19:12 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Parasti iesaka lietot divas dažādas slēdzenes. Man šobrīd ir U-veida, bet gribu tikt pie vēl vienas, droši vien kaut kādu ķēdi. + vēl man ir arī maza slēdzene ar signalizāciju, kas rada ļoti riebīgu, skaļu un kaitinošu troksni. Cenšos aizsargāties cik nu spēju nopietni, bet vienalga velo nekur ilgāk par 40 minūtēm neesmu atstājusi, atskaitot vienu reizi kino iekštelpās, bet nu tur biju vairāk vai mazāk pārliecināta, ka neviens nelīdīs.

Un par to, ka gaišā dienas laikā, vispār nepārsteidz. Eksperiments Ņujorkā: http://www.youtube.com/watch?v=UGttmR2DTY8 :D Principā šķiet, ka jo pārtikušāka valsts, vai lielpilsēta kur visi steigā skrien, jo biežāk cilvēkus neinteresē nekas, kas notiek apkārt atskaitot viņu pašu problēmas. Skumji.
Konkrēti par Rīgu reiz lasīju vienas meitenes stāstu, ka viņa atstāja pie Barona centra savu velo, bet pazaudēja atslēgu no slēdzenes. Piezvanīja paziņai lai brauc pārzāģēt. Tā nu viņi to darīja gaišā dienas laikā vismaz 20 minūtes un neviens nepievērsa uzmanību, tajā skaitā garām braucošā policijas mašīna.
23.04.2012 19:18 |
 
Reitings 4
Reģ: 29.01.2009
Nu, es atstāju praktiski katru dienu un uz ilgu laiku, kamēr esmu augstskolā, kursos, teātrī utt., jo vienkārši ar riteni pārvietojos gandrīz katru dienu un, ja to vēlos, tad vienkārši nav iespējas viņu neatstāt :)
Taču roka arī neceļas pirkt ļoti, ļoti dārgu slēdzeni, jo nebraukāju arī ar dārgu riteni pa Rīgu.
Man šobrīd ir tāda, kas sastāv no metāla posmiem ar kantainām malām, tādu ir diezgan grūti pārzāģēt - nu vismaz kādu laiku tas noteikti aizņem..
23.04.2012 19:22 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Es tomēr gluži katru dienu nepārvietojos, jo ne vienmēr varu atstāt drošā vietā. Godīgi sakot, man tiešām bail un ir paranoja. Velo ir vidējā cenu kategorijā, ne pārāk lēts, ne dārgs. Piemēram, uz kursiem nevaru braukt ar velosipēdu, jo apkārtne ir nedroša, pašai nepatīk un iekštelpās atstāt nav iespējams. Ja tur atstātu, tad stresā skrietu ārā ik pēc 20 minūtēm. Bet nu neko, citi atstāj, nevienam vēl nav nozagts. :)
Kad strādāju, darbā varēju stiept iekšā un neuztraukties par velosipēda drošību, tas man patika.
Augstskolā ir kur ienest, bet nav kur pieslēgt. :D
Par tām dārgajām slēdzenēm - ar attiecīgo ierīci arī ar tām 100 Ls vērtām var tikt galā, tādēļ uzskatu, ka tās "cietās", piemēram U-veida visas aizsargā puslīdz vienādi. T.i pārkniebt nevar, un ja zaglis gribēs nozagt, tad zāģēs ar visu troksni, un tur jau vienalga, vai tā būs 15 Ls vai 100 Ls vērta.
23.04.2012 19:31 |
 
Reitings 4
Reģ: 29.01.2009
Nu, man liekas, ka nekur nav tāda - drošā vieta, visur jau var nozagt ;D
tā kā viens ritenis jau ir nozagts (pirms tam man bija tā doma - nē, ar mani jau tā nebūs, hah), tagad to cenšos uztvert mierīgāk, jo saprotu, ka nozagt var jebkā un jebkur, draugiem ir nozagti arī no kāpņu telpām riteņi, kas gandrīz pie durvīm utt.
23.04.2012 19:48 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Mani arī biedēja šīs biežās zādzības, bet parasti ilgi velosipēdu vienu neatstāju un ja gadās, tad ik pa laikam uzmetu aci.
Visu laiku bija parastā stieplīšu slēdzene (tās ko var pāris sekundēs pārkniebt), bet pagājušogad nopirku riktīgu ķēdi, ko slēdzu ar atsevišķu slēdzeni vēl.

Pagaidām baidos, ka var nozagt atsevišķi sēdekli, to var viegli noņemt. :(
23.04.2012 19:54 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
iev_, nu iekštelpas priekš manis skaitās tā drošā vieta. Augstskolā/kino/veikalā iekšā jau nu neviens nezāģēs. Es zinu gana daudzus cilvēkus, kuri nebrauc ar velosipēdu, ja galamērķī to nebūs iespējams atstāt kaut kur redzamā vietā vai telpās un viņi stiepj savu velosipēdu līdzi VISUR.
Jāpiekrīt gan, ka ja gribi braukt katru dienu un visur kur vajag, tad nekas neatliek. Jāatstāj kur var un jācer uz to labāko.

aniii Jā, par sēdekli man bail. Manam velo ir visai labs sēdeklis, ja kāds narkomāns gribēs ejot garām paņemt, tad viņam to pārdodot sanāks ne vienai vien dozai. :) Bet nu kopumā to laikam pārdzīvotu un samierinātos, bet ja nozagtu velo (tfu tfu tfu) škrobe būtu nopietna.
23.04.2012 20:19 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Brālim pa galvu sadeva kāpņu telpā(centrā) un atņēma, kursabiedrenei izzaga no aizslēgtas telpas kāpnu telpā(vainīgie - kaimiņi vai sētniece), draudzenei nozaga zem kamerām pie Galreijas centrs, protams, ka ritenis bija pieāķēts!!
23.04.2012 20:24 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Neesiet naivas, tās krutās slēdzenes, kuras nevar pārzāģēt tā viegli, viņi uzpūš kaut kādu štruntu, kas tā kā sasaldē un tad elementāri ar āmuriņu pārsit! Arī LV!
23.04.2012 20:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits