Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

LU Moderno valodu un biznesa studijas!

 
Reitings 150
Reģ: 05.01.2011
Sveikas, dāmas!

Vēlētos uzzināt ko vairāk par šo studiju programmu.

Cik sarežģīts ir mācību process? "Jāraujas" nepajokam?

Un vēl- cik pašas un kādas ir karjeras iespējas, absolvējot? :)
20.04.2012 23:01 |
 
Reitings 344
Reģ: 21.07.2011
Jā- es arī gribētu zināt!:) Un prakse tajā programmā nav iekļauta?
20.04.2012 23:03 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
ja ko grib iemācīties - ir jāmācās! NEviens neiedos poti un visu zināsi uz 10. Galu galā Tu mācies grādam un kaut kas ir jāmāk, nevis aiziet atsēdēt un saņemt tualetes papīru diploma formātā
20.04.2012 23:05 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Nu es biju nedaudz vīlusies, kad iestājos.
Angļu valodas zināšanām jābūt augstā līmenī, daži priekšmeti man likās neinteresanti, bet sesiju noliku ļoti labi, lai gan neteikšu, ka baigi mācījos. BET jāmācās ir nopietni.
Programma man nepatika. Bet tas tikai mans viedoklis.
20.04.2012 23:07 |
 
Reitings 344
Reģ: 21.07.2011
Vikij- Tu biji budžetā?- ar kādiem līmeņiem tiki?
20.04.2012 23:08 |
 
Reitings 94
Reģ: 29.01.2009
Studēju šajā programmā. Ja neesi dabūjusi A līmeni angļu valodā, būs grūti ar tiem priekšmetiem, kuros ir gramatika. Ekonomikā arī nekādas atlaides nav, jāraujas ne pa jokam, lai visu nokārtotu. Ņemot vērā, ka visas lekcijas notiek angļu valodā, ir jāizvērtē cik labi spēsi mācīties un komunicēt šajā valodā.
Teiksim tā.. es negribu lielīties vai kā, bet man angļu valoda ļoti padevās un mācījos arī attiecīgā skolā, bet tāpat ir brīži kas liek iespringt, draudzenēm, kurām ir tāds līmenis ka kaut ko jau pateikt var - ir jāraujas. Ir jāspēj domāt un izprast līdz pašiem sīkumiem viss, kas ir jāapgūst. Daudz, daudz, daudz prezentācijas un dažādas meetingu simulācijas Bet, ja cilvēks ir centīgs, nekas nav neiespējams. Tikai iegūsi sev ļoti daudz valodu un dažādas citas zināšanas. Manuprāt, ļoti interesanta programma, nenožēloju, ka iestājos. :) :)

P.s Ir arī laiks paslinkot :D
20.04.2012 23:11 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Nu piekrītu, ir kuriem patīk. Bet man nepatika tie meetingi,biznesa lietas, visadi termini jamacas.
Man bija B angļu, bet macijos pa maksu.
20.04.2012 23:24 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
Pati gan tur nemācos, bet esmu dzirdējusi, ka smagi ir. Piemēram, atbrauc no ārzemēm kāds ekonomists un stāsta angļu valodā, bet grūtības ir tieši ar to ekonomikas pusi, izprast angļu valodā būtību un terminus.
Gan jau, ja mācās, var visu izdarīt. Neiespējamo jau neliktu mācīties.
20.04.2012 23:31 |
 
Reitings 344
Reģ: 21.07.2011
pilnīgi visi priekšmeti ir angliski?
20.04.2012 23:34 |
 
Reitings 94
Reģ: 29.01.2009
Papildus svešvalodas pasniedz skaidrojot latviski. Un cik atminos, filozofija bija latviski. Viss pārējais angliski. :)
20.04.2012 23:34 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
Moderno valodu un biznesa studiju programma ir integrēta starpnozaru bakalaura studiju programma, kas ļauj iegūt konkurētspējīgas humanitārās zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas mūsdienu mainīgajā starptautiskajā biznesa, ekonomikas un politiskajā vidē.

Studiju programma ļauj izvēlēties vienu no valodu moduļiem: angļu-franču, angļu-spāņu vai angļu-vācu, kuros apgūsiet gan kursus lietišķajā angļu un otrajā svešvalodā (Biznesa angļu valoda, Finanšu angļu valoda, Juridiskā angļu valoda, Lietišķā franču/spāņu/vācu valoda), gan starpkultūru studiju kursus (Starpkultūru komunikācija, Starptautiskās ekonomiskās attiecības, Starpkultūru biznesa attiecības, Globalizācijas un integrācijas procesi starptautiskajā ekonomikā, Ekonomiskā antropoloģija, ASV, Lielbritānijas, Francijas u.c. valstu kultūras studijas), gan biznesa studiju pamatkursus (Vadības teorija, Tirgvedība), gan trešo svešvalodu (franču, spāņu, itāļu, vācu u.c.), gan citus kursus.

Studiju programma ļauj attīstīt starpkultūru komunikācijas prasmes, tulkošanas prasmes, prasmi strādāt komandā, izrādīt iniciatīvu un citas starptautiskajā darba tirgū nepieciešamās prasmes.

Studiju programmas īstenotāji ir Humanitāro zinātņu fakultātes un Ekonomikas un vadības fakultātes docētāji ar starptautisku darba pieredzi.

Studiju iespējas ārzemēs: apmaiņas programmu ietvaros studentiem ir iespēja vismaz vienu semestri mācīties kādā no Eiropas augstskolām.

Darba iespējas: absolventi var strādāt valsts un privātajās institūcijās gan Latvijā, gan ārvalstīs par referentiem, vadītāju asistentiem, tulkiem un citos amatos, kur nepieciešamas vairāku valodu un kultūru, biznesa vadības un ekonomikas zināšanu integrēšana.

Padomi topošajiem studentiem

Uzņemšanas prasības:

Vispārīgie nosacījumi

Personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību sākot no 2004. gada, konkursa vērtējumu nosaka pēc vērtējuma aprēķināšanas formulas:

CE latviešu valodā* (rakstīšana vai tekstveide (2 x 100 = 200)) + CE angļu valodā vai CE franču valodā, vai CE vācu valodā (klausīšanās (1 x 100 = 100) + lasīšana (1 x 100 = 100) + runāšana (1 x 100 = 100) + valodas lietojums (1 x 100 = 100) + rakstīšana (1 x 100 = 100)) + CE matemātikā līdz 2008. gadam (zināšanas un pamatprasmes (1,5 x 100 = 150) + situāciju analīze (1,5 x 100 = 150)) vai CE matemātikā no 2009. gada (zināšanas un pamatprasmes (1,5 x 100 = 150) + lietošana standartsituācijās (0,75 x 100 = 75) + problēmsituāciju risināšana (0,75 x 100 = 75));

Personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību līdz 2004. gadam (neieskaitot), kā arī personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību ārvalstīs vai personām ar īpašām vajadzībām, pamatojoties uz sekmīgām (ne zemākām par 4) vidējās izglītības dokumenta gada atzīmēm, konkursa vērtējumu nosaka pēc vērtējuma aprēķināšanas formulas:

vidējās izglītības dokumenta gada vidējā atzīme latviešu valodā un literatūrā (15 x 10 = 150) + vidējās izglītības dokumenta gada atzīme angļu valodā vai franču valodā, vai vācu valodā (45 x 10 = 450) + vidējās izglītības dokumenta gada atzīme matemātikā (vai vidējā atzīme algebrā un ģeometrijā) (20 x 10 = 200) + vidējās izglītības dokumenta noteikto mācību priekšmetu gada vidējā atzīme (20 x 10 = 200);
20.04.2012 23:35 |
 
Reitings 94
Reģ: 29.01.2009
Pirmajā gadā jāizvēlas starp - vācu, franču, spāņu. Otrajā - itāļu, vācu, spāņu, franču, zviedru..varbūt vēl kāda, kuru tgd neatminos. :) Sanāk kopumā mācīties vispār trīs valodas.
20.04.2012 23:36 |
 
Reitings 298
Reģ: 15.11.2009
es arī mācos pašlaik šajā programmā varu padalīties savā pieredzē jo ir gan plusi un mīnusi.
pirmkārt, iestājos ar C līmeni, jo pirms tam skolā angļu val nemācījos/ nemācija labā līmenī un vairāk biju koncentrējusies uz ekonomiku, matemātiku, bet tomēr savu izvēli izdarīju par labu šai programmai (MVBS)

sākumā arī bija grūti, vismaz man, jo mana angļu val bij kritiskā stāvokli, bet palīdzeja tas ka sakuma daži priekšmeti latviski (filozofija, makroekonomika) un mazās grupās (20 cilvēki grupā)
tikai tagad 2 gadu laikā varu teikt, jā, mana aungļu val. ir ok, tāēc ka ieguldīju ļoti daudz laika, katru priekšmetu ļoti centos utt.
bet tiem , kam ar valodas zināšanām ir viss kartiba, būs vairāk halavas un vares iespringt uz ekonomiku, kas savukārt man padevās.

man tieši patika visas prezentacijas utt. jo tas paātrina valodas mācīšanas procesu jo tev ir jārunā, kas ir ļoti svarigi nevis vnk automatiski pildit uzdevumiņus, klasuiities lekcijas uttt.

tas kas man nepatīk ir grupu darbi (3-4cilveki), jo pārsvarā viss jādara vienai (varbut nenoveicas ar grupu) jo pārējie nav ieinteresēti uzlabot zināšanas, un daudzi kursabiedri strādā, līdz ar to nav laika.

ir arī garlaicīgi priekšmeti kā Lingvistika, teksta analīze bet tas piederas pie lietas jo nevienmēr viss būs interesants.

patīk valodas - spāņu it īpaši. bet ar vācu man nenoveicās, 2 gadus mainījās pasniedzēji, tā arī nenko neiemācijos, varbūt pašas vaina, bet zuda motivācija, interese, jo daudz laika tika tērēts filmas skatīties, runāt par bezjēdzīgām lietām utt..

ir arī citi interesanti priekšmeti piemēram ASV kultūras studijas, prezentāciju pamati utt

programma krāšņa, bet tikpat krāšņa ir arī gada samaksa, jo budzeta nereāli tikt (5 cilvēki , bet kursā mācās 90, tagad dzirdēju ka 1.kursā iestājās pat vairāk : tika izveidotas 5 grupas)

pārsvarā mācības 20 cilvēku grupā, pāris lekcijas visām grupām kopā, tad tur arī nekas nav diži jādara, jo katram nevar atprasīt visu, beigās parasti ir kāda prezentācija/ research jauztaisa.

ja vēl konkrēti jautājumi, droši jautā, nezinu vai kāda info no šī mana sacerējuma noderēs izvēles veikšanai.

bet veiksmi izdarīt pareizo izvēli.
21.04.2012 20:39 |
 
Reitings 298
Reģ: 15.11.2009
un jā, pārsvarā lekcijas angliski, bet par to neuztraucies, ļoti labi visu var saprast un ja arī kādu vārdu nesaprot var saprast konekstu un vienmēr pajautāt kursabiedram..
kā arī lielākā daļa pasniedzēju atsaucīgi un paskaidros visu ko jautāsi.
21.04.2012 20:42 |
 
Reitings 344
Reģ: 21.07.2011
jā studiju maksa man liekas ļoti augsta, turklāt akadēmiskais bakalaurs arī nezinu- liekas ka prakse reāli darba tirgum būtu vajadzīga!
21.04.2012 21:40 |
 
Reitings 298
Reģ: 15.11.2009
nu jā, nebutu slikti ja butu prakse
bet ja godigi viss no paša atkarīgs, jo lielākā daļa kursabiedri strādā jau studiju laikā (tulko, prezente utt) un tas pat ir labāk kā prakse= reals darbs..
tā kā pieprasījums ir.
21.04.2012 21:48 |
 
Reitings 344
Reģ: 21.07.2011
ar to grādu es varētu tad par tulku strādāt?

Un kur tieši pēc tam var strādāt?

Man vienmēr ir bijis bail prezentēt!- ļoti sevi jāpārvar , lai to izdarītu, turklāt neprotu noslēpt uztraukumu!:(- bet valodas man patīk!:)
21.04.2012 22:05 |
 
Reitings 298
Reģ: 15.11.2009
nu oficiāli tu tulks neskaities. bet firmas ņem darbā, kurām svarigi lai zina vairākas valodas ne tas papīrs.
var strādāt jebkur kur valodas vajag- daudzi strādā firmās par konsultantiem, par tiem kas komunicē ar klientiem ārzemniekiem. principā viss atkarīgs no paša jo darbu var atrast jo gandriz visi kursabiedri strādā kkur.

par prezentācijām neuztraucies man vnm kājas trīc bet ar laiku nāk pieredze un tas ir kā izaicinājums kas jāpārvar.
21.04.2012 22:08 |
 
Reitings 344
Reģ: 21.07.2011
O jā man ar tieši kājas trīc- skats no malas noteikti ir labs:D- un negribas , lai kāds to redz, jo vienmēr liekas, ka citi tik traki neuztraucās!
21.04.2012 22:36 |
 
Reitings 298
Reģ: 15.11.2009
sanchoo, visi uztraucas. es parunāju ar visgudrākajā meitenēm kursā, kurām tikai 9, 10 un ir budžetā, viņas pat vienmēr uztraucas. tāda ir cilvēka daba.
vnk jāpārvar un jādodas uz priekšu.
22.04.2012 10:31 |
 
Reitings 298
Reģ: 15.11.2009
plus vēl tas, ka pārsvarā lielākā daļa prezentāciju ir pa 3-4 cilvēkiem, tad tiešām nav tik liela stresa un ir tāds kā ''pamats zem kājām'' jo arī teksts nesanāk tik daudz ko mācīties. :)
22.04.2012 10:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits