Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jauns darbs un virstundas

 
Reitings 38
Reģ: 29.01.2009
Sāku strādāt jaunā darbā un pamanīju, ka kolēģes katru dienu sēž darbā ilgāk, kaut gan darbs beidzas 18:00. Tā kolēģe, ar kuru man ir jāsastrādājas pat vienu vakaru (kad es jau tur strādāju) nosēdējusi līdz 22:00.Prasīju, kāpēc viņas sēž katru dienu virstundas un vai viņām par to maksā. Protams, viņas atbildēja, ka papildus neko nemaksā, vienkārši jāizdara visi iekrājušies darbi, jo šefs prasīs, lai viss ir izdarīts. Šefs pats neliekot sēdēt ilgāk.
Man pašai vēl pagaidām sanāk lielāko dienas daļu diezgan garlaikoties, jo man vēl nav uzticēti tik daudz pienākumi un protams tāpēc sanāk skaitīt minūtes līdz 18:00, kad gribu doties mājās. Tad nu, kad gribu 18:00 doties mājās, tad man ir gandrīz vai neerti, jo kolēģes vēl paliek un it kā jokojoties jautā: tu jau mājās? Viena kolēģe smejas, ka gan jau arī man sados tik daudz darbus, ka varēšu sēdēt līdz vēlam vakaram. Un protams, šī doma, par to,kas mani gaida vēlāk, mani uztrauc, ka man tur būs katru vakaru jāsēž virstundas un man par to neviens nemaksās. Pagaidām man gan pašai sķiet, ka 8h ir pietiekams laiks, lai izdarītu visus darbus, ko veic manas kolēģes, bet protams, ka esmu tagad bišķiņ iebiedēta, ka pati netikšu galā. Nevienā darbā man iepriekš nav bijis jāsēž ārpus sava darba laika. Ja arī bija, kas steidzams jādara, paliku ilgāk un pēc tam citā dienā varēju aiziet ātrāk.
Pastāstiet, vai jums šī ilgāk sēdēšana liekas normāla un vai arī jūsu darbā tas ir ierasti??? Vai man būtu jājūtas neerti, ja gribu darbu beigt laikā un atļaujos paņemt 1h pusdienu pauzi (kā pienākas), nevis 20 min, kā to arī dara manas kolēģes?
17.04.2012 21:05 |
 
10 gadi
Reitings 386
Reģ: 10.10.2010
Da varbut viņas pusdienu sēž draugiemn.lv un tikai vakarā sasparojas! Ja normali vari tikt galā ar pienākumiem tad nepardzīvo!!!
17.04.2012 21:07 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Darbā galvenais, lai ir izdarīts tas, ko jāizdara. Katrs pats savu laiku plāno, tā kā te vienotas formulas nebūs. Mana kolēģe darbā ir 8h katru dienu, es tur esmu kādas 8h nedēļā reizēm, par ko viņa šausminās, bet es uzjautrinos, jo to, kas man ir jāizdara, es arī daru, ne truli skaitu minūtes līdz dienas beigām
17.04.2012 21:12 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Izbaudi, kamēr vari normālo darba laiku. Bet vispār katrs jau padara vienus un tos pašus darbus dažādā ātrumā - varbūt kolēģes ir lēnīgas? Lai jau sēž, ja viņām jāsēž, bet Tu vari bez sirdsapziņas pārmetumiem doties mājās.
Mani vispār ērcina situācijas, kad citu lēnās darbības dēļ man nākas kādas stundas pēc darba laika sēdēt - ciest nevaru bremzes!
17.04.2012 21:13 |
 
Reitings 157
Reģ: 19.03.2012
varbūt tiešām daudz pienākumu. es tavā vietā piedāvātos kaut ko palīdzēt, ja būtu manos spēkos. ne jau lai tev jāsēž virsstundas, bet lai nav jāgarlaikojas līdz tiem sešiem. bet nu es to iesaku tāpēc, ka man ļoti nepatīk, ja darbā nav ko darīt :D
17.04.2012 21:16 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Nē, nevajag gan pieteikties palīgos - pēcāk tas var kļūt par ieradumu un tad varēsi pildīt gan savus jaunos, kad lēnīgo kolēģīšu pienākumus.
17.04.2012 21:19 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Nu.... ir ļoti daudzas kompānijas, kur virsstundas ir defoltā. Tās pat netiek uzskatītas kā virsstundas, vienkārši visa dzīve tikai par un ap darbu. Piemēram, PR aģentūrās tā ir. Reti kurš tur sēž līdz 6iem, visi paliek daudz ilgām. Un, ja arī aiziet ātrāk, tad strādā vakaros no mājām. Strādā arī brīvdienās, svētku dienās, atbild uz meiliem gan 5os no rīta, gan 12os naktī. Tas ir normāli :)
18.04.2012 11:25 |
 
Reitings 1951
Reģ: 17.03.2009
Tas nav normāli!
Nekur pasaulē tā nenotiek, un par virsstundām būtu jamaksā pēc likuma, nevis vēl jābūt izbrīnītam, kad darbinieks atsaka veikt pienākumus pēc darba par ko nesaņem atalgojumu!
18.04.2012 11:32 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
manai paziņai arī tā ir. ne vien viņa ,bet arī daļa kolēģu paliek pēc darba,jo ir tik daudz darba uzdevumu,ka netiek galā. tā viņa gandrīz katru darba dienu paliek 1 vai 2h ilgāk. bieži vien pat uz pusdienas pārtraukumu nepalaiž.ja vēl saņemtu lielu alga neviss līdz 200ls mēnesī,tad es vēl neko neteiktu.
18.06.2012 08:25 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Man darbs beidzas 17.00., bet bieži aizeju prom ap 18.00. vai pat vēlāk. Un nē, man neviens par to nemaksā, palikt ilgāk ir mana izvēle. Ja pa dienu esmu slinkojusi, vai vienkārši gribas vairāk izdarīt, palieku un darbojos.
18.06.2012 08:34 |
 
Reitings 418
Reģ: 29.01.2009
Kaa jau te teica,centies visus darbus padariit liidz darba laika beigaam,kaa arii,var gadiities,ka labu gribeedama ,pieteiksies vinjaam paliidzeet,bet beigaas,ja kaadu reizi atteiksies,uz tevi var apvainoties,ka kaa tu shitaa,mees visas te seezam liidz veelam vakara,bet tu vienmeer ej laiciigi maajaas.... Nu un,tavs darbalaiks ir fikseets,tad kaada velna peec tev buutu ,katru dienu,jaaseezh liidz veelam vakaram,par baltu velti. Taadas kaa tavas koleegjes ir vnk dir***aa liideejas shefam,a vinjam tas ir izdeviigi,ka taadas aitinjas straadaa pusi dienas par velti. Pati arii ,savaa darbaa,palieku kaadu pusstundu pa virsu,bet tas ir tikai aarkaartas gadiijumos,kad terminji deg. Nevajag sho lietu paarveerst pieradumaa. Ok,nekas nav palikt pusstundu,maksimums,vienu dienu nedeeljaa,bet ne jau seedeet veel divas stundas katru diena pa virsu. Un tavas koleegjes vnk nezin,kas ir saplaanot normaali savu darba laiku,lai visu paspeetu laiciigi,kas jau vien liecina par neprofesionaalismu.
18.06.2012 09:27 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Agrāk stardāju virsstundas,naktīs ar papildus projektiem, bet pa dienu bieži slinkoju gan, tagadmēģinu visus darbus izpildīt pa dienu,. bet pa vakariem vairs neko nestrādāju un nepalieku. Bet daudz kas ir atkarīgs no uzņēmuma iekšējas kultūras un organizācijas :)
18.06.2012 09:43 |
 
Reitings 385
Reģ: 29.01.2009
Domāju, ka viņām vienkārši ir nepareiza darba organizēšana. Gan jau sāk sākumā apdarīt visu personīgo un tad, kad nāk vakars, tad sāk domāt par īsto darbu. Ir jau dienas, kad darbi mēdz sakrāties, bet ne jau katru vakaru. Ir arī man tādas kolēģes, kas visu dienu nobumbulē, norunā pa telefonu, savā starpā utt. un tad, kad izlemj strādāt tad ir bardaks, vēlas nakts stundas, brīvdienas, asaras, ka citi nepalīdz un nedara viņu pienākumus utt. lai gan citi kolēģi darot to pašu identiski jau pirms darba laika visu ir sadarījuši un iet mājās laikus.
18.06.2012 10:13 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
ja viena kolēģe paliek visu laiku ārpus darba laika strādāt, tad vai ir pārcentīga, vai arī atstāj visu uz pēdējo mirkli,slinko, taču ja tev darbā tā ir gandrīz ar visām darba kolēģēm, tad es dikti šaubos vai viņas visu dienu sēdētu draugos vai te, lai pēc tam speciāli darbā sēdētu ilgāk. vari pastrādāt un pagaidīt kāda tev būs situācija,kad būsi nostrādājusi ilgāku laiku. vai patiešām ir slinkas vai uzgrūž pārāk daudz darba.
18.06.2012 10:21 |
 
Reitings 2
Reģ: 20.06.2012
Neiesaku strādāt virsstundas,jo neapzināti šefs tādā veidā riktīgi uzpelnās un liek naudiņu sev kabatā,kamēr jūs veicat visus darbus un nesaņemat par to neko.
Es pagājušo vasaru strādāju uzņēmumā,kurā bieži arī nācās strādāt virsstundas un arī brīvdienas,bet par to necik nepiemaksāja. Man tas ļoti nepatika,jo man ir arī privātā dzīve un daudz hobiju,kuriem es arī vēlos veltīt laiku,bet diemžēl neizdevās,jo visu laiku vajadzēja strādāt. Es saprastu,ka virsstundas ir dažreiz,kad ir steidzami kāds projekts vai kaut kas jāizdara un darba devējs arī pateiktos par padarīto darbu,bet nevis saprastu to kā pašsaprotamu. Manā darbā bija tā,ka es un vēl daži strādājām kā traki un darba apjoms nepalika mazāks,bet gan otrādi lielāks, algu maksāja minimālo t.i. 140 Ls. Bet mēs zinājām,ka par mūsu padarīto darbu šefs pelnīja vairākus tūkstošus,bet mums no tā neatkrita nekas. Tāpēc no šefa skopuma tajā uzņēmumā darbinieki nāca un aizgāja, cilvēku vārdus nebija vērts iegaumēt. Pati drīzumā aizgāju,jo man pat bija kauns, ka es ar augstāko izglītību veicu inženiera darbu un par savu darbu saņemu mazāk nekā kāds dzērājs,kurš strādā simtlatniekos ( Ls/h).
Tā ka meitenes,nav vērts to uzskatīt kā pašsaprotamu strādāt par velti virs stundas, jo tas nozīmē,ka jūs māna un uz jūsu rēķina kāds uzpelnās.
20.06.2012 18:45 |
 
Reitings 847
Reģ: 29.01.2009
Virstundām vienozīmīgi jābūt apmaksātām līgumdarbā.
20.06.2012 18:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits