Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

pāris jautājumi par grūtniecību

 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Te pāris Questioni māmiņām..

Vai drīkst vingrot grūtniecības laikā, man tgd kāda 3 nedēļa, bet abonaments jau bija iegādāts laiciņu iepriekš. Noteikti kādu jogu drīkst, baseinus. Nu piemēram tgd es varu mierīgi presi ka4āt :D

Kura mēnesī jums parādijās vēdersEsmu diezgan tieva, tātad man būs ātrāk:o
Kā jums ar reiboņiem bija un sliktu dūšu? Lasīju, ka daudzām no dažādiem ēdieniem bija nelabi, a man darbs ir pie ēdiena.. Vai kkā var kontrolēt to slikto dūšu vai vemšu virsū?:D

Vai grūniecības laikā var kontrolēt ko ēd vai arī ēd visu ko gribas ? :D


Ļoti atvainojos, ja kādam šie jautājumi liek jocīgi :D
15.04.2012 19:14 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
āāā, un īsti nesapratu par to solāriju.. daži raksta, ka var, daži, ka nē. Nu vismaz pirmajos 2 mēnešos?
15.04.2012 19:16 |
 
Reitings 890
Reģ: 31.01.2012
labāk jau būs, ja tu uz to solāriju neiesi ;) tāpat arī labāk būs, ka tu pirmajos mēnešos tāpat to slodzi tomēr samazināsi.. un ēst jau vajag par diviem, tātad nekādas diētas vai ēšanas kontroles noteikti nevar būt.
15.04.2012 19:18 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Pirmajos mēnešos nevajadzētu lieku slodzi, jo pastāv iespēja, ka notiks spontānais aborts.
Un ēst par diviem nevajag, vajag ēst kā gribas, nevis doma, ka jāēd pa diviem.
15.04.2012 19:20 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
par to ēšanu, vai būs tā, ka man gribesies tās bulciņas ar šokolādi vai kon4as un es nevarēšu atturēties, štopēšu tik iekšā. Un kad tā apetīte īsti parādās:o
15.04.2012 19:24 |
 
Reitings 890
Reģ: 31.01.2012
Jordana - es to nebiju domājus, kā divu porciju stūķēšanu, bet vienkārši, lai ir tā ideja, ka nedrīkst kontrolēt tik ļoti, tomēr jāēd pilnvērtīgi ;)
vikkkija - tev pašai sevī jāieklausās, neēd visu pēc kārtas lielos daudzumos, ēd to, ko tiešām gribās un pati paseko līdzi, cik lielos daudzumos.. es laikam šokolādes, bulciņas, konfektes nestumtu uz urrā iekšā ;) ieteiktu labāk piedomāt tagad pie tās ēdienkartes, lai veselīgāka viņa būtu, bet to, ko organisms prasa, tas jādod. :)
15.04.2012 19:46 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
TnQ, tieši ar to arī nodarbojos visu nedēļu:D
15.04.2012 20:08 |
 
Reitings 112
Reģ: 11.02.2009
Sasmējos :D

Pirmkārt, Tev par šo visu vajadzētu pakonsultēties ar savu ārstu.
Baseinus un visas pārējās sportiskās aktivitātes mana daktere man aizliedza veikt līdz brīdim, kad tiek pārdzīvotas 12. nedēļas. Pēc tam pamazām varēšu atsākt doties uz baseinu.
Par ēdienu.. būs Tev kaprīzes,un vēlēsies, lai pēc iespējas ātrāk tās tiktu piepildītas, bet ko ēst viennozīmīgi nevar tas ir - steiki,bifšteki,viltotie zaķi,suši(!)(par šo man pašai baigais kreņķis),nekādas jēlās zivis utml.
Kad parādās punčuks? - Tas katrai ir individuāli. Tikko kursabiedrenei piedzimis bērniņš un mēs nemaz neviens nenojautām, ka viņai, kas tāds varētu notikt, kaut pati ir ļoooti tieviņa. Pirmajā trimestrī Tavs puncis būs uzpūties,tādēļ jutīsies tā it kā Tu jau būtu kādā 5. mēnesī, bet tas pāries :)
Par sliktumiem - arī tas ir katram individuāli, viena var vemt no rīta līdz vakaram, un beigās nokļūst slimnīcā pie sistēmas, savukārt, cita var nevemt. Man personīgi šajā laikā ir bijis slikti tikai vienu dienu, tiesa gan, uz smakām gan esmu jūtīga, tas, kas agrāk man ir licies smaržīgs šobrīd smird. Tā kā, tas nav tā viennozīmīgi nosakāms kā būs Tev. :)

Vairāk informācijai ieteiktu doties uz cāli vai māmiņu klubu. :)

Izturību! :)
15.04.2012 20:36 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Man līdz ārstam vel 4 dienas, nevaru sagaidīt.

Jā, tā arī bus jādarā. Man tikai tajā cāli nesanāk iereģestrēties. Mēģināšu.
15.04.2012 21:26 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Paldies.
15.04.2012 21:27 |
 
Reitings 48
Reģ: 13.04.2012
Es tev iesaku reģistrēties maminuklubs.lv un pieteikties dzemdību mēneša un gada grupā, tur meitenes/sievietes dalās ar visu ko. Pie tam tur ir lietotāji ar dažādām situācijām, un neesmu redzējusi, ka kāds kādam kaut ko pārmestu vai tamlīdzīgi. Man pašai maminuklubs.lv daudz labāk patīk nekā calis.lv. Pirms pirmā skrīninga salasījos cālī visu ko un lieki tikai sevi satraucu. Katram savs.
Vēlreiz apsveicu ar mazuli!
15.04.2012 23:26 |
 
Reitings 3685
Reģ: 14.11.2011
drīkst pajautāt, cik Tev gadu? :)
15.04.2012 23:41 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Es arī Tev iesaku reģistrēties maminuklubs.lv, jo ši nav īstā vieta, kur jautāt par grūtniecību.
15.04.2012 23:54 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
Apsveicu ar mazuli! :)
Tev tiešām visas šīs lietas vajadzētu izrunāt ar savu ārsti.
Parasti ārsti iesaka līdz 12.nedēļai nesportot, nevingrot un smagums necilāt. lai tu mazo nepazaudētu.
Man puncis parādījās apmēram 4tajā mēnesī, arī esmu tieva. Bet tas patiesībā katram ir ļoti individuāli - kā dzemde stāv, cik daudz ūdeņu utt.
Vemt nevēmu, bet bija laiks, kad ēst gribējās, bet neko nevarēju dabūt iekšā ātrāk par 18 vakarā. Galva gan pamatīgi reiba. Tā kā vēl tiku slimnīcā uz saglabāšanu, vajadzēja dzert zirga devu Magnija un dzelzs. Pirmajos mēnešos mazais paņēma no manis visu, ko vien varēja, jo man pat lūpas bija baltas, nespēks un miegainība. Ja ir ļoti slikta dūša, tad parasti palīdz ingvera tabletes.'
Sākumā ēdu ļoti daudz tomātu un sieru, kilogramiem. :D Vēlāk tas jau nedaudz pierimās. Apetīte bija patiešām liela un nežēloju sev neko. Pēdējā mēnesi biju traka uz saldumiem it īpaši šokolādes saldējumu un saldajām tortēm ("Lāču kārums" un medus tortes). Bija reizes, kad viena pati noēdu visu torti un vīrs dusmojās, ka neesmu viņam atstājusi. :D Vēl bija iekāriens uz ķiploku grauzdiņiem.
Par solāriju - iet neiesaka, jo tas var sasildīt augļūdeņus mazajam, kas var kaitēt bērniņa attīstībai.
Spanic - nav tā, šeit ir ļoti daudzas topošās un esošās māmiņas. Un kāpēc tad šeit ir sadaļa _ģimene un grūtniecība?
16.04.2012 08:30 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
man pasai ir 21, kad piedzims mazais bus 22.
loti baidos no visam sitam grutniecu padarisanam. Pati esmu diezgan vaja,nervoza un tgd vel shis.
paldies, meitenes.
16.04.2012 16:04 |
 
Reitings 285
Reģ: 19.01.2010
Nu man tagad 4.nedēļa.Esmu arī nervoza tipa meitene,tieva.. ;)
Tikko pirms pāris dienām sākās sliktumi.Visu laiku tāds vienmērīgs nelabumiņš,kas nepāriet,izturēt var,bet patīkami arī nav ;) Viss liekas ka smird,smaržas pat uzpūst nevaru :D
Savu īsto ēdienu nevaru atrast,vienīgais banāni man tā kā uzlabo dūšu uz mirkli.
Katru dienu savs ēdiens :D Vienu dienu varu izēst iebiezinātā piena bundžu,otrā vnk paskatīties uz viņu nevaru un tā ar visādiem ēdieniem.
Vispār baigi labi iet iekšā dārzeņu salāti,viss kas svaigs un netaukains.
Bet nu jā,atvērt ledusskapi man pat riebjas, tā specifiskā smarža :D Agrāk nejutu :D
Nu citām jau ir tā ka ta vemšana sākas uzreiz,kā manai paziņai, citai atkal nelabumu nav,kā nu kurai ;) Es jau šausmīgi ceru ka man darbā arī kādu dien nesāksies tā vemšana,jo brīžam tā smarža kas nāk uz manu darba vietu no blakus kafejnīcas,ir vnk briesmīga,parauj uz augšu :D

Es arī esmu nobijusies no visām šitām padarīšanām,jo apzinos,ka svars īsti neatbilst augumam, un par dzemdībām man bail domāt... kā es tāda maziņa,smalciņa kaut ko lielu no sevis izspiedīšu :D
16.04.2012 20:39 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
kā es tāda maziņa,smalciņa kaut ko lielu no sevis izspiedīšu

Es arī maza un smalciņa (160cm, 52kg), bet nekas - izspiedu. :D 11h spiedu, bet izspiedu. Parasti jau mazām meitenēm lieli bērni nedzimst, protams, ir arī izņēmumi. Mans puika piedzima 2.900kg. Man laikam palaimējās, jo griezt arī neko nevajadzēja, pats iznāca. Pat vīrs brīnijās, cik es sīksta. :D
16.04.2012 20:49 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Kontrindikācijas fitnesam ir: asiņošanas no vagīnas, sāpes, ekstraģenitāla patoloģija (kāda hroniskā saslimšana, piem. cukura diabēts), hipertensija, ja mazulis guļ ar dibenu uz leju (pēdejos mēnešos). Tomēr slodzei nedrīkst būt lielai.

Ēst vajag veselīgi, un nevajag uzbaroties, jo atkal var būt problēmas. Pa diviem jāēd tikai vitamīni.
Ar sliktu dūšu katrai ir individuāli.

Uz solāriju noteikti nē, jo UV starojums ir teratogēns pat par sevim + pārmērīga uzkāršana nav laba.
16.04.2012 20:56 |
 
Reitings 285
Reģ: 19.01.2010
Kaprace,tu vismaz mani nomierinaji nedaudz :D
Gan jau izspiedīšu kaut kā.Man uz saviem 1,66 m tagad ir 49kg.. turklāt pašai 27 gadi.. īpaši labi laikam tas nav,pa maz tā svara.
16.04.2012 21:03 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
Runājot par dzemdībām - atceries, ka viss sākas tavā galvā. Iedomājies dzemdības, kā sākumu jaunai dzīvībai, laimei un mīlestībai. Pēc visa grūti noietā ceļa, tavās rokās gulēs mazs ķipars un tu viņam būsi visa pasaule. Kad bērniņš paaugsies, tu redzēsi ar kādu paļāvību un mīlestību viņš skatīsies tev acīs. Būs grūti, bet tas ir tā vērts. Mazs bērns spēj sagādāt tik daudz prieka, piešķir dzīvei jēgu. Sāpēm ir sajūtas. Tieši tādas pašas, kad tu uzzināji, ka gaidi mazuli, kad domās apceri, kāds viņš būs. Sāpēm ir jābūt! Ja viss nāktu viegli, cilvēki nenovērtētu, kas viņiem ir un ko viņi iegūst. Caur šīm sāpēm tu iegūsi jaunu un skaistu pasauli. Jaunu sākumu. Šī ir arī tava iespēja laboties, kļūt par pilnvērtīgāku cilvēku, kļūt par labāko savam bērnam. Es kliedzu, ka vairs nevaru, nav spēka, pat "izvelciet viņu no manis" :D. Bet tā sajūta, kad viņš ir pie tevis, nav aprakstāma. Tad zūd sāpes un parādās vēlme dzīvot.
16.04.2012 21:13 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Es nedomāju spiest, bet gan ķeizaru taisīt.
16.04.2012 21:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!