Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaa jums liekas?

 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Gribeeju parunaat par teemu-"Vecaaki un beerni"!Kaa jums liekas,vai vecaakiem ,kuri ir situeeti ,noteikti ir jaapabalsta "lielie beerni"!Jautaaju to taapeec,ka man bija interesanta saruna ar sievieti,kura ir loti situeeta un vinas domas ir taadas-ja beerns ir nostaajies jau uz savaam kaajaam ,tad to dosanu vareetu piebremzeet...!Man kaadreiz ienaak arii taada doma praata,ja vecaaki savus beernus visu laiku "stutee",vai tie beerni buus ieintereseeti pasi ciiniities !Domaaju mekleet nopietnu darbu!
Saprotu ,ka te ir daudzas situeetas jaunas sievietes!Vai juus paliidziet saviem vecaakiem materiaali!?Man biezi rodas iespaids ,lasot diskusijas,ka viss centreejas uz jauniibu-tad vajag!Jaa paari 50...tad var domaat par mazbeernu skatiisanu...un vecmaaminaam vispaar neko vairs nevajag!
07.04.2012 17:34 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Jā, es domāju, ka vecāki jāatbalsta gan, bet tas ir atkarīgs arī no katras ģimenes, savstarpējām attiecībām... Piemēram, es esmu izaugusi varētu pat teikt, ka trūkumā un uzskatu, ka ļoti labi, ka manai vecai mātei un mammai tagad nav jādomā, vai maksāt par dzīvokli, vai pilnvērtīgi ēst. Jautājums ir cits, vai vecāki grib ņemt no saviem bērniem? Mana mamma noteikti nē!

Bet par otru, ka vecāki pabalsta savus pieaugušos bērnus? Drīzāk, nē, nevajadzētu. Maniem draugiem ir šāda situācija. Tēvs, turīgs cilvēks, viņam pašlaik ir 60, bizness iet no rokas un ir dēls manā vecumā, kurš savā mūžā augstkolu pabeidzis pateicoties tēva naudai un sakariem un nevienas dienas strādājis nav. Ir apprecējies, piedzima bērns un šis 60gadīgais onkulis uztur viņus visus trīs, sākot ar mājas iegādi, beidzot ar ikdienas tēriņiem. Un reiz mēs ar šo vīrieti iedzērām pa viskija glāzei un ilgi runājām. Viņš teica, ka ļoti baidās no tā, kad viņš paliks vecs un nespēs pelnīt...
07.04.2012 17:45 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Becky-man reizeem liekas,ka manam viiram taisniiba sajaa jautaajumaa- veelesanaas pieaug...liekas ,ka nekad nebeigsies tas veelmju saraksts!Te cilveeki sajaa lietaa ir taadi uzmaniigaaki-vini taa nemetaajas ar to naudas izdaalaasanu pa labi, kreisi...Tas laikam arii pareizi- nemiilees vairaak...!Pec kaada laika pat aizmirsiisies!Tad veel iedomaajos -tam 60 gadus vecajam viirietim ir tiesaam bailes, ja vins vairs nespees paliidzeet,tad vinu var izsleegt "no labo cilveeku" loka!
07.04.2012 17:54 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Uzturu savus vecākus. Mani vecāki nekad nav balstījuši, jo gluži vienkārši nekad nav bijuši pietiekami situēti, lai es varētu sildīties viņu paspārnē, ja "lielā dzīve" nesanāk.
Par vecāku došanu.. visam ir limiti. Man būtu kauns apzinīgā vecumā ņemt naudu no vecākiem, bet zinu, ka daudzi tā dara. Vecāki dod garantijas dzīvokļa/mājas iegādei , pārskaita konkrētu summu mēnesī utt. Par īsti pareizu to neuzskatu, bet arī nosodīt nenosodu. Katram par to ir sava izpratne.

Bagātiem cilvēkiem ir savādāk.. viņu bērni ļoti bieži vispār nestrādā. Galvenais ir laba izglītība un ..viss. Darbs ir tīri formāls vai tā nav vispār. To sauc par ģimenes naudu. Ģimenes uzņēmumu vada algots general manager. Šajos gadījumos viss atkarīgs no naudas daudzuma, jo arī lielas summas( miljonu desmiti) pazūd ātri. Ir tādi, kam pietiek līdzekļu paaudžu garumā un tādi , kam vienu dienu ir rūgta pieredze palikt bez naudas.Latvijā šādu piemēru nav, jo mums nav tādas "vecās naudas".
07.04.2012 17:59 |
 
10 gadi
Reitings 1063
Reģ: 25.04.2010
Es nedomāju,ka ja vecāki palīdz bērniem,tad bērniem nebūs nekādas vēlmes pašiem darbu meklēt.Pirms gadiem,kad es vēl studēju,tad man vecāki palīdzēja ar finansēm,bet es labi sapratu,ka tas ir tikai uz laiku un tiklīdz varēju,tā cītīgi meklēju un atradu darbu.
07.04.2012 18:03 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Es drīzāk domāju, ka tas Becky minētais 60 gadīgais vīrietis baidās, ka nevis tiks izslēgts no "labo cilvēku loka", bet ka dēls vienkārši nemācēs pelnīt, kad tēvs vairs nevarēs palīdzēt!
Es pagaidām nedomāju par palīdzēšanu saviem vecākiem, jo man tikai 25 un mans tētis pats strādā un pelna labi. Bet kad viņš būs pensijā... Nu, skatīsimies, kāda būs viņa pensija, tad lemsim, vai palīdzēt vai nē. Zinu, ka tētis palīdz savai mammai, ieguldot mājā, kurā viņa dzīvo un pirms daudziem gadiem arī to māju nopirkdams. Domāju, ka viņš to pašu sagaidīs no saviem bērniem, ja tas būs nepieciešams.
07.04.2012 18:14 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Melnaa aronija-es soreiz domaaju lielas summas...nopeerk dziivokli ,masiinu uttMan liekas ,ka tas kaadreiz loti "izlaiz" to beernu!
07.04.2012 18:21 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Domaju, ka kuram ir, tas, lai dod, protams, saprata robezas. Ta ir gimene un ja ir lidzekli, tad japalidz.
07.04.2012 18:32 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Daudzi turīgie vecāki pamatīgi pārspīlē ar šo stutēšanu, tādēļ rodas vesela čupa šādas zelta jaunatnes, kuri īsti neko nedara, nestrādā, nemācās, tikai tusē un ceļo. Saprašanas par naudu un kur tā rodas ir nulle. Daudzi sabiedrībā pazīstamu cilvēku bērni šādi ir. Tas viss gan ir tādēļ, ka vecāki neaudzina, tikai pārskaita tūkstošus un miljonus.
No otras puses, es esmu tikai par, ja šī palīdzība nāk līdzi arī audzināšanai. Piemēram, ļoti patīk, ka ir tādas aristokrātu ģimenes, kur jau 4. paaudzē studē piemēram, Hārvardā, vai Oksfordā, Kembridžā, no bērnības tika mācītas valodas, apmeklēta prestiža privātskola un tā joprojām. Man tas šķiet skaisti, jo daudzi šādi cilvēki izaug ārkārtīgi izglītoti un inteliģenti. Tāpat ir feini, ja galu galā manto tēva/vectēva kompāniju un turpina šo darbu. Protams, ja pats grib, nevis tas tiek uzspiests. Jāpiebilst, ka daudzas old money atvases šādas it nemaz nav. Man piemēram, ir antipātijas pret Daphne Guinness, kamēr daudzi viņu uzskata teju vai par stila ikonu, man viņa šķiet garlaicīga un domāju, ka bez naudas un uzvārda nekas nebūtu.
Kā labu piemēru var minēt Bafetu ģimeni, piemēram viena no Vorena Bafeta dēliem ir sarakstījis grāmatu "Life is What You Make it: Finding Your Own Path to Fulfillment", visai interesanta, jo tajā viņš stāsta arī par to, kā viņu ģimenē vecāki ir audzinājuši un ko iemācīja gan par dzīvi kopumā, gan konkrēti par naudu. Apskaužu tieši tādēļ, ka šādus vecākus vajadzētu katram.
Citi turīgo bērni bieži vien patiešām nestrādā, kā jau te minēja Cataleya. Drīzāk strādā kaut kur izklaides/modes sfēra, kur rada iespaidu, ka kaut ko dara. :D
07.04.2012 18:32 |
 
Reitings 137
Reģ: 29.01.2009
Emmanuelle, zinu, ka tas ir diezgan personīgi, bet - kā Tev pašai ir ar seviem bērniem un šo atbalstīšanu naudas ziņā?
07.04.2012 18:32 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Kaki-nu redzi tu saki-vajag...tas nemaz neskan taa,ja veelos ,tad to daru,bet varu arii neveeleeties uztureet!Liekas,ka tas pats par sevi saprotams ,ka tas jaadara un veel visi paareejie radi arii jauztur!
Awesome-es esmu paliidzeejusi un paliidzeesu,bet noteikti sapraata robezaas,jo tas ,ka man tas ir jaadara obligaati noteikti mani neapmierina!Esmu paliidzeejusi ar studijaam!
Es vairaak domaaju par savu mammu tagad-nesen veel dzirdeeju taadu tekstu...vinai jau neko nevajag!Kaapeec nevajag?Visu muuzu ciinijusies ,lai visiem buutu labi un muuza nogalee-nevajag!Tas ,man liekas ,ir loti nepareizs uzskats,kas speeciigi valda Latvijaa!
07.04.2012 18:49 |
 
Reitings 651
Reģ: 29.01.2009
Man pašai nab bijuši normāli vecāki, tāpēc esmu vienmēr pati kkā cīnijusies.. Atceros ka mazliet apskaudu savu vienu draudzeni, kad vecāki viņai atmaksāja studijas.. Domāju viņai nu gan labi, nav par neko jāuztraucās..
Bet tas jau forši, ja vecāki palīdz, galvenais lai nav par dauzd un iemāca bērniem naudas vērtību..

Mūsu ģimenē tagad apgriesta situācija.. Vīramāte uskata, ja viņa bērnus ir izaudzinājusi, tad viņiem tagad ir viņai tas itkā jāatlīdzina.. Līdz ar to visu laiku gaida, ka bērni viņu materiāli atbalstīs.. es jau neko neteiktu, ja būtu tā nauda tik daudz.. Bet paši bērni tiko ir uzssākuši ģimenes dzīves, cenšās kkā izcīnīt savu vietu.. Bet vīrene tik grib vēl un vēl, kaut pati strādā.. Tas man liekās jocīgi.. Bērnus taču nedzemdē, lai vēlālk liktu viņiem atlidzināt..
07.04.2012 19:16 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Emmanuelle
Manuprat, tas tikai normali, ja tas, kuram ir vairak, iedod tam, kuram mazak (nu, gimenes loka, ari draugu, ja tiem iet gruti). Bet es jau teicu - saprata robezas.
Piemeram, vecakiem naudas daudz, bernam ne ipasi, kaut ko nemas, bet nu sanak knapi knapi, tad nu vecaki pabalsta - nejau ar tukstosiem, bet ta, lai normalak dzivot varetu.
Ari otradi. Neieejot galejibas, ka jau te rakstija, ka tevs nodrosina dzivi atseviskai gimenei pilniba.
07.04.2012 19:19 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Kaki-viirs vienu dienu smeejaas ,ka taapeec man Dievs nekad nedos naudu daudz,jo es taapat visu izdaalaaju pa labi un kreisi!Vins nav iisti apmierinaats,ka visu laiku suutu taas pacinas,skrienu ,mekleeju...tad otra galaa tas nedereeja ,tas iisti nepatika utt!
Vizbuliite-es vareetu atkal teik,ka beernus nedzemdejam ,lai dziive apstaatos tikai ar vinu "cubinaasanu":)!
07.04.2012 22:29 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Bet kadel lai ne? Ja Tev tas sagada prieku un tiem cilvekiem tapat. Es vismaz ta uzskatu.

Berniba skita,ka lielaks prieks ka sanemt davanu nevar but. Tagad davinasanas prieks skiet daudz,daudz vertigaks.:)
07.04.2012 22:38 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
var paliidzeet, bet liidz zinaamai robezjai. lai beerns pats nezaudeetu veelmi straadaat un kaut ko dariit. manupraat, dodot ir jaadod tikai dalju, paareejo pasham ir jaasagaadaa, savaadaak zudiis cienja pret ieguuto lietu. piemeeram, naudu tikai pusei maajas vai pusi no studiju maksas.
es savu maati nostuteeju naudas zinjaa ilgu laiku. bet taa kaa vinja naudu nolaida uz bezjeedziibaam un saaka domaat, ka man nauda aug kokaa, dodu tagad tikai pa retam un uz patiesi nepiecieshamaam lietaam.
07.04.2012 22:44 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
Es laikam tomer esmu izlutinaata, jo zinu, ka ja man nebus naudas, tevs man vienmer iedos... bet nu es sevi neuzskatu par nepateicigu cuuku, jo es zinu, kad ir japasaka paldies... un sad tad arii mammai censos palidzeet... bet nu varetu teikt, ka palidziiba no teeta puses mazliet lauj man piebremzeet baigi iespringt uz partiksanu...
Un es joprojaam ceru, ka driiz man uzradiisies bagaati radinieki, kuru naudu es vareeshu triekt kaa traka :D
07.04.2012 22:53 |
 
Reitings 192
Reģ: 17.11.2010
Es domāju, ka ir jāpalīdz saviem bērniem, ja ir šāda iespēja, bet jau no sākuma iemācot, ka tā nebūs vienmēr, un ka tas ir tikai starts kaut kam lielākam. Savukārt, runājot par vecākiem un pārējiem radiem, varu droši apgalvot, ka jāpalīdz tiem, kuriem jūti, ka jāpalīdz. Piemēram, runājot par sevi, varu teikt, ka mammai esmu gatava atdot visu līdz pēdējam, tā kā viņa man ir atdevusi visu savējo, neko nežēlojot, bet tētim gan ne, visdrīzāk ja kādreiz viņam palīdzēšu, tad absolūti minimāli.
07.04.2012 23:09 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
vecakus ie jaatbalsta, ja ie tada iespeja.
vecakiem berni-japalidz, bet ar meru/
07.04.2012 23:43 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Saviem vecākiem būtu gatava atdot pēdējo, lai tik viņiem viss ir labi... Ja vien būtu bagāta, piepildītu visas viņu vēlēšanās un domāju, ka vecāki par mani domā tāpat...
Tāpēc tas ir abpusēji, palīdzam viens otram, bet labi, ka it kā nav bijušas nekādas trakas situācijas! :)
Augstskolā esmu budžeta grupā, par to jāmaksā nav, pati strādāju, neko dikti lielu vecāki man nav nopirkuši, bet nu mēs ar nevaram neko dikti lielu atļauties...
Kad aizgāju dzīvot atsevišķi 17 gadu vecumā, paņēmu kredītā tv pa 400ls, kas bija 40ls mēnesī. Pusi maksāju es, bet pusi mamma - kā dāvana lielo dzīvi uzsākot...
Nu un pa retam gadās aizņemties 5ls, piemēram, bet tas tā ļoti reti un vairāk kā piemērs.
Zinu, ka, ja nu kas, vecāki man iedos, aizdos, palīdzēs.
Tāpēc arī saviem bērniem došu labāko, viss labais atmaksājas :)
Un, protams, jābūt robežām kaut kādām, lai nesanāk jau izmantošana, aizvainošana vai paļaušanās uz vecāku maku!
07.04.2012 23:50 |
 
Reitings 264
Reģ: 13.02.2009
ai, kādreiz daudz par šito domāju.
interesanti, ka mums ģimene nav bagāta, ne viduvēja pat tagad, bet kā tas ir laiki iet un mainās. atceros bērnībā mūsu ģimene bija tā mazturīgākā, tad treknajos gados bija pat tīri ok, bet tajā brīdī zinu, ka citi cilvēki man apkārt domāja, ka esmu pārtikusi, kaut gan tikai tad sajutos dzīvojot, ne no rokas mutē.
vecāki vienmēr centušies dot visu iespējamos savu līdzekļu robežās, bet lielākā dāvana, ko esmu saņēmusi no viņiem ir negribēt dzīvē neko materiālu ( mājas, mašīnas, drēbes utt) tam visam nav ilgstošas vērtības, man viņi ir iemācījuši vērtību zemei- gan kā īpašumam, gan kā piederībai, un atrast spēku sevī iegūt visu sapņoto.
Es esmu tik pateicīga saviem vecākiem par šādu audzināšanu, neko negribētu savādāk.

Un tad ir mana māsa, abas esam audzinātas it kā vienādi, bet nu naudas jautājums ir krasi atšķirīgs. Viņai vienmēr licies, ak vecāki viņu nav pietiekami atbalstījuši, devuši, kur viņiem būtu vajadzējis. Viņai ir aizvainojums, ka dēļ kārotām lietām viņai ir vajadzējis strādāt. Un vēl šobrīd viņai ir diezgan izteikts mērķis pelnīt naudu, daudz naudas un būt bagātai.


Tai pašā laikā vienmēr, ja kādam ir vajadzējis, neviens nekad nav žēlojis palīdzību vai atbalstu, vienmēr ir aizdots nekad negaidot atpakaļ. Māsa ir gan man devusi lielas summas, gan es viņai, tāpat vecāki man ir devuši i es viņiem esmu centusies atmaksāt, tik problēma, ka to ir ļoti grūti izdarīt, jo viņu lepnums neļauj, tad nu ceru kādreiz sakrāt pietiekami ceļojumam vai mājas uzprišināšanai.

Bet vispār iemācīt ģimenē veselīgu attieksmi pret naudu, tā ir māksla, jo man riebjas nauda, man tā izraisa bailes, kaunu un nedrošību. Nepatīk par to runāt pat ar tuviem cilvēkiem, nepatīk par to domāt ( i kad ir, i kad nav).
08.04.2012 01:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!