Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ēšanas traucējumi, palīdzība

 
Reitings 118
Reģ: 29.01.2009
Pirms es uzrakstu jautājumu, lūdzu, nerakstiet muļķīgas piezīmes vai aizskarošus komentārus. Ne šeit un ne šoreiz. (jo vienkārši saprotu, ka daļai mana problēma var likties smieklīga, nenopietna vai stulba)
Es domāju, ka man ir problēmas ar ēšanu. Uzskatu, ka man ir saldumu atkarība, jo nav ne dienas, kad neēdu tos un ēdu diezgan lielos daudzumos. Saprotu, ka nevajag, bet vienkārši nesanāk apstāties. Bieži vien noturos visu dienu, bet tad naktī aizeju uz vakaru un nopērku vēl vairāk, nekā būtu apēdusi pa dienu. Pēc tam jūtos ļoti, ļoti slikti un vainīga un vispār nosodu sevi.
tagad, kad esmu nolēmusi to beigt, saprotu, ka nekas nesanāk, ko tagad ēdu saldumus pa kluso. Arī pārējo ēšanas režīmu man nesanāk sakārtot, es mēģinu ieiet normāla uztura ritmā, bet tad vienā dienā noraujos un nenormāli pieēdos.. Un atkal jūtos ļoti, ļoti vainīga.
Es saprotu, ka tas viss ir galvā un tur ir diezgan daudz kā..
Liekais svars man, paldies dievam, nav liels (lai neteiktu, ka nav vispār, uzskatu sevi par normālu un tīri sportisku), bet tāpat.. cenšoties kko dabūt nost vai ieturēt diētu, vienmēr seko neeeeenormāla noraušanās ar tālākejošām psiholoģiski graujošām sekām. :/
tādēļ gribēju jautāt, vai kāda var ieteikt, ko darīt šādā gadījumā.
Varbūt kādai ir bijis līdzīgi un var man ieteikt grāmatu, lasāmvielu, kas palīdz? Konkrētu speciālistu vai varbūt anonīmie_man_no_savām_ēdienreizēm_kauns grupu?
02.04.2012 23:36 |
 
Reitings 118
Reģ: 29.01.2009
Jāatzīst, ka man vienmēr nav bijušas šādas problēmas. Iepriekš ievēroju ļoti ilgu un pārdomātu veselīgu dzīvesveidu.. Gan sporta, gan ēšanas ziņā tiešām biju paraugmeitene. Bet tad man bija īpašs periods dzīvē, pēc kura vienkārši nespēju atgriezties pie normālas dzīves un jau gadu mokos ar šādu dzīvesveidu
02.04.2012 23:38 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Man vienmēr šādos gadījumos interesē, kur tos saldumus lielos daudzumos dabūn? Tev stāv sapirkti vai, kad sagribās tad skrien uz veikalu un grāb pilnu grozu?

Tad vēl - vai Tu dzīvo viena?
Tādas regulāras ēdienreizes kā brokastis, pusdienas, vakariņas Tev ir?
02.04.2012 23:41 |
 
Reitings 659
Reģ: 15.04.2009
no sevis pa kluso tagad ēd saldumus? :D
02.04.2012 23:41 |
 
Reitings 659
Reģ: 15.04.2009
ja klusi ēd saldumus, tad tas nekas traks nav, nesatraucies :( ja atkal skaļi sāksi ēst, tad gan jāskatās
02.04.2012 23:42 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es vienā reizē varu apēst čipšu paku, lielo šokolādi, 3 bulciņas, 3 sieriņus un vēl saldējumu pa virsu :(
Bet nu man gan ir liekais svars, bet bez saldumiem nevaru... Tagad mēģinu saņemties, ja kaut ko gribu, ieēdu no rīta puses un kaut ko salīdzinoši vieglu, piemēram, zefīru vai tāfelīti šokolādi...
Un lieki piebilst, ka nekādas zāles (hroms laikam bija), neko nedod...
Laikam vnk atkarība? neziu :(
02.04.2012 23:43 |
 
Reitings 94
Reģ: 29.01.2009
hmm.. neesmu nekāds speciālists, bet pastāstīšu vienkārši kā ir man.
man ar svaru nav problēmu un ir ļoti laba vielmaiņa, taču!
par cukuru runājot, cukurs rada reālu atkarību. tāpat kā nakrotikas. par to vari palasīt internetā.
pastriprināta ēšana.. nomiera nervus. jo vairāk uztrauksies un nosdīsi sevi, jo vairāk gribēsies ēst.
minēji, ka nodarbojies ar sportu. arī tagad? ja nē, tad atsāc, tas pirmkārt noņems stresu. ēst gribēsies patērētās enerģijas dēļ, bet varbūt iespējams būs kaut kā kontrolēt to daudzumu.
ir jāpiespiež sevi kaut kas mainīt. ja pašai grūti, varbūt tev ir kāds cilvēks, kurš tev var palīdzēt rast to motivāciju.
uzskatu,ka vienkārši vajag sportot (izlaist slikto ārā) un ēst veslīgākas lietas, pati jutīsies labāk.

nekādu Ameriku neatklāju :D
02.04.2012 23:47 |
 
Reitings 118
Reģ: 29.01.2009
es dzīvoju gan pie vecākiem, gan atsevišķi. Vecāku mājā parasti ir diezgan daudz saldumu, bet parasti tā arī ir kā Tu saki.. eju uz veikalu un grābju pilnu grozu.
Man ir ļoti slikts dienas režīms, t.i. ir reizes, kad eju gulēt ļoti vēlu un tad arī ceļos ap pusdienlaiku, līdz ar to izjūk normālas ēdienreizes un tādās dienās jau tā ēšana arī ir sliktāka. Tādēļ saprotu, ka risinājums varētu būt arī režīma izveidošana, bet mans darbs to neļauj, jo citreiz sanāk strādāt pa nakti un tad ceļos ap trijiem dienā.
Bet tāpat man tomēr šķiet, ka visas manas neveiksmes un nespēja to labot slēpjas galvā, tāpēc arī gribētu to domāšanu kaut kā apstrādāt. Vai nu kāds iedvesmojošs stāsts, vai vienkārši cilvēks ar diplomu.

Nu jaa, paldies, Kendruci, tāpēc arī uzsāku ēst pa kluso no sevis, jo man arī likās, ja ēd zem segas, tad viss ir normāli un nav jāuztraucas! ;)
02.04.2012 23:49 |
 
Reitings 341
Reģ: 18.11.2009
Ja vēlies vari man atrakstīt.
[email protected]
02.04.2012 23:52 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Nevaru iedomāties dienu bez saldumiem. Ja to nav, arī spēka un enerģijas manī nav. Nesūdzos par to, ka tas kaut kā kaitētu tam, ko rāda svari, taču reizēm aizdomājos, ka vajadzētu kaut nedaudz saldumu patēriņu ierobežot. Labi, tie itin bieži ir tikai divi biezpiena sieriņi dienā, bet tik un tā saldi, nerunājot par tām dienām, kad kāds uz mana galda noliek kādu garšīgu kūciņu. Ārsti saldumus man ir aizlieguši, taču grēkoju tik un tā, neko sev nepārmetot, jo ticu, ka organisms pats ļoti labi jūt, ko vajag. Kāpēc tas uztrauc Tevi? Tikai tāpēc, ka citi saldumu vietā ir kā traki uz sieru vai jūras veltēm? Iesaku aiziet pie ārsta, pārbaudīties. Ja analīzes normā, tad var turpināt sevi lutināt:)
03.04.2012 00:06 |
 
Reitings 987
Reģ: 18.04.2010
jo ticu, ka organisms pats ļoti labi jūt, ko vajag.


Nu jā, organismam vajag ogļhidrātus, bet tu vari izvēlēties, kādus tieši dod. Ja dosi pareizos, kāre pēc saldumiem samazināsies.
03.04.2012 01:21 |
 
Reitings 72
Reģ: 25.01.2010
Es tevi labi saprotu ,jo kad ap gadie 14 bija tāda pati problēma ,šķita ja neesmu apēdus šokolādi ,kādu bulku vai cepumu paku neesmu ēdusi vispār ! Bet laiks gāja un sapratu ,ka nevar tā dzīvot ,tajos saldumos nav nekas labs un tie nenodrošina vajadzīgos vitamīnu ! Atceros ļoti arī bieži slimoju un bija vāja imūnsistēma .
Pirmkārt ,mēģini ēst tā teikt normālu ēdienu no rīta omleti ,olas vai kādu putru un ja super gribās to saldumu ,apēd mušļa batoniņu ! Pusdienās arī ir pamatēdiens un saldums ,lai ir uzkoda .Man tas darbojās ,vēlāk sāku saldumus aizvietot ar augļiem ,pašsajūta tā uzlabojās un tagad vispār tiem saldumiem varu mierīgi paiet veikalā garām . Ja apēdu piemērām šokolādes batoniņu un kādu cepumu ,tad šķiet ,ka esmu tā tos saldumus pierijusies līdz nelabumam :D

Vienkārši sāc ar to ,ka lai ir normālas ēdienreizes ,pat ja celies 3jos dienā ēd brokastis un pēc kādām 3h pusdienas un vēl pēc 3-4 h vakariņās jogurtiņš un auglis ! Sākumā šķitīs ,ka nevari tā izdzivot ,bet neļauj organismam sevi kontrolēt ,sākumā vnk samazini saldumu daudzumu ,jo ja tu katru dienu ēd tik daudz saldumus organisms ir jau pieradis un tas būs pamatīgs šoks ,ja tagad vienkārši mēģināsi neēst vispār ! Katru dienu centies samazināt un tad jau vajadzētu būt rezultātiem ! Galvenais nepadodies un pierādi sev ,ka vari to izdarīt!!

Labprāt, uzklausītu kā tev sokās ar panākumiem :)
03.04.2012 05:10 |
 
Reitings 102
Reģ: 25.06.2010
saveejaas..
es jau divus gadus ciinos ar eeshanas lietaam.. man, dullajai, ienaaca praataa, ka vjg tieveet, jo man bija paaraak liela nosliece uz saldumiem (shokolaade un all this stuff).. saslimu ar anoreksiju, ad sekoja fiziskas un mentaalas probleemas, svars augshaa, lejaa, augshaa un tgd, skjiet kaapj atkal un atkal, jo, kaut gan nesen esmu paarkaapusi pari tai barjerai, ka atljaavu sev BEIDZOT atkal atsaakt eest saldumus (jo taa dara visi normaali cilveeki) peec vairaak nekaa pusgadu ilga paartraukuma, tad tgd jau meenesi vnk randomaa katru dienu apeedu tiiiiik nenormaali daudz saldumus un vispaar eediena, ka katru dienu gribas vemt, bet nesanaak.. solos, ka naakaamajaaa dienaa laboshos, bet vakaraa kas seko? atkal kaarteejaa pieriishanaas!
tatad man ir ljooti lidziga situacija, kada ir luciai...
un tas mani tracina..
un es ieniistu sevi..
bet shady padomi ir loti labi.. paldies tev! centiishos tos nopietni njemt veeeraa un cerams, ka tie man paliidzees.. :]]]]
05.04.2012 22:27 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
Ieshu ka es apest kaadu zemeni, gribejas jau kert peec twix, bet labi, ka atveeru so diskusiju :D
05.04.2012 22:31 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Apbrīnoju cilvēkus, kas spēj no neveselīgajiem saldumiem atteikties vispār. Man uz galda stāv šokolāde un pirmās divas rindas jau no viņas ir apēstas. Jānoliek kaut kur prom no acīm, lai nekārojas - vismaz tāda ir mana metode :D .
Vienīgās zāles pret šo atkarību ir gribasspēks un normālas ēdienreizes.
05.04.2012 22:41 |
 
Reitings 582
Reģ: 11.11.2010
Es tevi pilnībā saprotu.Man arī vēl nesen dzīvē bija posms,kad ēdu pārāk daudz saldumus,bet tam bija savas sekas,pieņēmos svarā par 5 kg.Tad es sāku aizdomāties,ko es daru ar savu izskatu un veselību.Pilnībā piekrītu Shady,sākumā labāk samazini to saldumu daudzumu,ja nogriezīsi pavisam tev tik ļoti gribēsies,ka tas viss beigsies ar dubultīgu saldumu pieēšanos :)
Man ļoti palīdz tas,ka katru reizi,kad lieku saldumu mutē padomāju,ko tas labu vispār dod manam organismam?Tagad,ja ēdu kādus saldumus,man ir vairāk sajūta,ka daru sev pāri,jo tas viss paliks uz mana vidukļa,gurniem, sejas ādas un pilnīgi nedod nekādus vitamīnus :) Labāk apēd kādu musli,lai ir spēks!!!
11.05.2012 10:22 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
vai tu sevi nosauktu par laimiigu un apmierinaatu ar dziivi cilveeku? vai tajaas dienaas, kad vairaak eed saldumus, esi nomaakta? vai sanjem pietiekami daudz glaastus un samiiljoshanu diendienaa?
saldumos, iipashi sokolaadee ir viela, kas smadzenees izraisa laimes sajuutu un tie, kuriem taas pietruukst ikdienaa, ir vairaak pakljauti riskam kluut atkariigiem.
11.05.2012 10:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits